Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Sam uporabljam quechuo t3 ultralight pro, potem ko sem jo videl lepo zloženo in kako sede v kufer..Na korziki lani zvedu zanjo in zdaj je že doma, skratka quechua za tri osebe je za dva lih dosti prostora s predsobo..

post-336-0-01058200-1310474295_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupu ferrino lightent 2, zložen je dokaj majhen, teža 1,85kg, dovol prostora za enega+ oprema (za kako bejbo se pa itak vedn plac najde ), izdelava na nivoju,... Ga bom praktično stestiru še ta vikend pa poročam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam quechuo t3 ultralight pro, potem ko sem jo videl lepo zloženo in kako sede v kufer..Na korziki lani zvedu zanjo in zdaj je že doma, skratka quechua za tri osebe je za dva lih dosti prostora s predsobo..

post-336-0-01058200-1310474295_thumb.jpg

Kolk ma pa dolge šipke (mislim ko so razstavljene). ponavad so šipke predolge za kak cm za v kufer in jih je treba nekam vezat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam mantis 3 od Salewe. Kvalitetna zadeva vsaj po mojem mnenju. Šivi so varjeni, 4000mm vodnega stolpca. Udoben za 2+ prtljaga, pa še postavit ga je enostavno. Edina zamera je, da nima kavlja na vrhu šotora za luč obesit, pa torba bi lahko bila malenkost večja, da si lahko malo šlampast, če se mudi posrpravljat. Gre pa lepo v Krauserjev K5 kovček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk ma pa dolge šipke (mislim ko so razstavljene). ponavad so šipke predolge za kak cm za v kufer in jih je treba nekam vezat.

Ko je zložen gre komot v givi 52litrski kufer, se pravi da so šipke dolge nekje do 50cm če ne še celo manj, so pa aluminijaste vključno z alu klini..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Stestiral" Ferrino Aerial 3. Edina napaka, ki mu jo lahko očitam, da je včasih preveč "zračen", če je zunaj mraz je mraz tudi znotraj (temperatura se ne dvigne niti za odtenek). Je pa v vročini v njem solidno hladno (nekaj v stilu kot bi bil v ne pretirano "debeli" senci). Vodotesen 100%, izjemno preprost za postavljanje, stoji tudi brez klinov (priloženi so bolj za vzorec, ampak če ti jih uspe zabiti opravljajo svoje delo). Dva vhoda niti nista tako napačna, kot se mi je sprva zdelo, če rabiš kaj z druge strani ali za prepih. Pospravljanje ni problem (mogoče prvič, da naštudiraš tehniko), vreča dovolj velika, poseben žep za kline in palice (palice bi lahko imele kakšno bolj pošteno vrečko namesto polivinila). Zloži se dovolj na malo, da gre v Alposov kufer.

Na splošno zadovoljen.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Stestiral" Ferrino Aerial 3. Edina napaka, ki mu jo lahko očitam, da je včasih preveč "zračen", če je zunaj mraz je mraz tudi znotraj (temperatura se ne dvigne niti za odtenek). Je pa v vročini v njem solidno hladno (nekaj v stilu kot bi bil v ne pretirano "debeli" senci). Vodotesen 100%, izjemno preprost za postavljanje, stoji tudi brez klinov (priloženi so bolj za vzorec, ampak če ti jih uspe zabiti opravljajo svoje delo). Dva vhoda niti nista tako napačna, kot se mi je sprva zdelo, če rabiš kaj z druge strani ali za prepih. Pospravljanje ni problem (mogoče prvič, da naštudiraš tehniko), vreča dovolj velika, poseben žep za kline in palice (palice bi lahko imele kakšno bolj pošteno vrečko namesto polivinila). Zloži se dovolj na malo, da gre v Alposov kufer.

Na splošno zadovoljen.

lp

Franc

Mogoče si pa ti nabavu samo letno varianto - kaj pa, če imajo pa tudi zimske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče si pa ti nabavu samo letno varianto - kaj pa, če imajo pa tudi zimske.

Po oznaki naj bi bil "tri sezonski". Seveda bi lahko kupil tudi "štiri sezonskega" ampak mi na misel ne pride, da bi kampiral pozimi, pa tudi cena poskoči za 2X.

Kar sem hotel povedati je, da je super šotor za toplo vreme za kakšno "gorsko" kampiranje pa ravno ni.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po oznaki naj bi bil "tri sezonski". Seveda bi lahko kupil tudi "štiri sezonskega" ampak mi na misel ne pride, da bi kampiral pozimi, pa tudi cena poskoči za 2X.

Kar sem hotel povedati je, da je super šotor za toplo vreme za kakšno "gorsko" kampiranje pa ravno ni.

lp

Franc

Ne dolgo tega je 4 sezonski pomenilo to, da je narejen iz 100% nevnetljivih materialov, in si se v njemu lahko grel z plinskimi reflektorji in grelci. tisti zimski šotori ki imajo dvojno, klasično, ponjavo imajo vrhnji sloj z dolgimi flapsi, da jih lahko zamečeš s snegom. Nekateri so imeli izolirano dno, to pa je tudi edina dodatna izolacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aerial enostavno ni narejen za hladnejše vreme. Notranji del je pretežno mreža ("platno" je samo tam kjer pridejo palice). "Flapsov" nima in zunanja "ponjava" ima za kakšen prst ali dva "lufta" do tal (enostavno se ga ne da "zadihtat").

Dejstvo je, da sem ostal suh tudi v hudi vlagi, ko je teklo po notranji in zunanji strani zunanjega sloja ampak skozi mrežo ni prišlo nič.

Očitno v tej kombinaciji rabim za "številko" toplejšo spalno vrečo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozno odgovarjam, verjetno si do zdaj že kupil šotor, mogoče bo pomagalo pa komu drugemu.

Jaz imam Karrimor X-lite 200 in je šotor sicer super, ima pa zame par pomanjkljivosti:

tunel - ni samostoječ, posledično se dlje postavlja, ker je treba zabiti več klinov. Lani jeseni sem ga v treh tednih postavil skoraj vsak dan in ga imam dovolj.

vhod samo od spredaj - zelo težko se je plaziti noter. Če greš z glavo naprej, se je treba potem notri obrniti, če greš z nogami naprej, se je treba pa prijemati po tleh. Tu je Ferrino lightent v bistveni prednosti, ker se odpre s strani. Vhod in izhod je enostaven, prav tako lahko odpreš šotor in stojiš v njem, če so tla mokra. Razen tega sta si pa zelo podobna.

Drugače se mi zdi pa dober šotorček, lahek (alu palice), za to velikost ima še nekaj prostora za kramo v šotoru in dokaj velik predprostor. Ima tudi vpeto spalnico, kar je velik plus, drugače bi se ga še dlje postavljalo. Kot sem rekel, postavljat sem se ga naveličal, notri sem se počutil pa super.

Kaj si pa kupil, če si kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni, če boš rabil za 2 osebi, glej šotor za 3, pa še če je v obliki igluja je bolš.

Mal se splača stegnit, tud če ne rabiš doskrat, ker kupiš in drži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tole za 20€ je za kaj? Dostikrat ga ne rabim, zato se mi zdi brezveze dajat 100€ za šotor.

Tole je samo proti komarjem. Če nisi prevelik in ležiš pri miru (se ne obračaš) bi mogoče celo šlo, drugače pa je zadeva popolnoma neuporabna (že da zlezeš notri je cel podvig).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igluja že imam, je pa velik ko se zloži, tako da ga je težko na motor montirat, sploh na športaka. Bom mogu pogruntat nekak, da palce posebej zvežem na motor, pa platno na manjše zložim, novga kupovat mi je brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je samo proti komarjem. Če nisi prevelik in ležiš pri miru (se ne obračaš) bi mogoče celo šlo, drugače pa je zadeva popolnoma neuporabna (že da zlezeš notri je cel podvig).

lp

Franc

To pa sploh ni res!! Jst mam sotorcek te velikosti ze leta in ga imam na motorju skorajda vedno s seboj. Ravno prav velik je za enega pa da das not se prtljago, postavljen je v 3 minutkah, pospravi se pa na velikost struce za kruh. MAJKA!!

post-1357-0-37482500-1311158600_thumb.jpg

post-1357-0-46505700-1311158654_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa sploh ni res!! Jst mam sotorcek te velikosti ze leta in ga imam na motorju skorajda vedno s seboj. Ravno prav velik je za enega pa da das not se prtljago, postavljen je v 3 minutkah, pospravi se pa na velikost struce za kruh. MAJKA!!

Jaz imam tak šotor in mi lahko verjameš, da je res kar sem napisal.

Prtljage tudi pod razno ne spraviš noter (razen če ležiš na njej, ampak potem si z glavo v platnu). Na vhodu je teoretično visok 90m (špica) na koncu pa le 60cm. Ampak ko je enkrat postavljen je ravno dovolj velik za enega malo večjega psa (moj pes ima večjo uto, samo da je krajša).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tak šotor in mi lahko verjameš, da je res kar sem napisal.

Prtljage tudi pod razno ne spraviš noter (razen če ležiš na njej, ampak potem si z glavo v platnu). Na vhodu je teoretično visok 90m (špica) na koncu pa le 60cm. Ampak ko je enkrat postavljen je ravno dovolj velik za enega malo večjega psa (moj pes ima večjo uto, samo da je krajša).

lp

Franc

kdo od vaju zdej nabija? res me zanima če je uporaben.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo od vaju zdej nabija? res me zanima če je uporaben.

Če hočeš videti kako izgleda v živo pridi do mene, ko bo tale dež nehal, pa ga lahko sprobaš in se prepričaš.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, jst mam se boljso ponudbo: prid do mene v Celje, sotor imam namrec postavljen na vrtu. Pa ga lahko prides sprobat cez recimo 15 sekund po klicu :P Bleeee

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, jst mam se boljso ponudbo: prid do mene v Celje, sotor imam namrec postavljen na vrtu. Pa ga lahko prides sprobat cez recimo 15 sekund po klicu :P Bleeee

Come on kids, let's go on trip... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V Soboto sem na motozboru pri Orlih v Ankaranu gledal samopostavljivi šotor (tako je vsaj na pakungi pisalo). V njem sta spala dva. Lasnik je rekel, da ga je sin kupil v Hoferju. Lušna zadeva. Več pa ni vedel povedati o njem. Zlagal se je podobno kot ''marela''. Ali mogoče kdo pozna tak šotorček. Kaj bi bila za ena firma. Na netu ga ne najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Soboto sem na motozboru pri Orlih v Ankaranu gledal samopostavljivi šotor (tako je vsaj na pakungi pisalo). V njem sta spala dva. Lasnik je rekel, da ga je sin kupil v Hoferju. Lušna zadeva. Več pa ni vedel povedati o njem. Zlagal se je podobno kot ''marela''. Ali mogoče kdo pozna tak šotorček. Kaj bi bila za ena firma. Na netu ga ne najdem.

Louis Nordcap Mini Erect :) imas pa tudi Big, sam teza in dimenzija pakunge mi ni všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Soboto sem na motozboru pri Orlih v Ankaranu gledal samopostavljivi šotor (tako je vsaj na pakungi pisalo). V njem sta spala dva. Lasnik je rekel, da ga je sin kupil v Hoferju. Lušna zadeva. Več pa ni vedel povedati o njem. Zlagal se je podobno kot ''marela''. Ali mogoče kdo pozna tak šotorček. Kaj bi bila za ena firma. Na netu ga ne najdem.

V Italiji sem prejšnji teden videl takega. Na žalost pa je precej majhen (samo za eno osebo) :( . Firma je Quechua.

post-779-0-54673500-1314876947_thumb.jpg

post-779-0-72082400-1314876976_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fireman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!