Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Še moj nasvet. Sam sem se tudi odločal kak šotor vzet za na motor. No, nabavu Kilimanjaro Exstreme.

Bistevene zadeve pri nakupu so ble:

- zložen tolk mali (predvsem dolžina), da gre v kufer.

- nepremočljivost (ma vodni stolpec 3000mm , kar je več kot zadost), + lepljene šive

- zmerna cena

- zmerna teža 3.5kg

- dvojne stene

- predprostor

- dva vhoda.....

No , to so bli glavni razlogi za nakup. Je bil ta vikend prvič stestiran in lahk rečem BP.

LP

Kakšna pa je dolžina tvojega šotora, ko je zložen? PA širina?

Kje pa si ga kupil?

Hvala in LP,Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolzina je deklarirana na 55 cm, vendar je finta v tem da ima palice dost krajse (cca 45cm) tako da mi gre v maksijo cst normalno. Kupljen je bil v hervisu.

ferinno al pa salewa sta po kakovosti zihr boljs. Cena pa je bla okol 17000.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferino ne premoči tudi v najhujšem nalivu.......preverjeno :xx:

Mam enega za prodat,če koga zanima.

V uporabi samo 14 dni na Korziki :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva za polno prtljage :D ter ugodje tudi v slabem vremenu :yea2: kuhanje-itd.

post-22-1089190665.jpg

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vsak nacin tunel. izkoristek povrsine boljsi, kot pri iglu, teza in velikost vecinoma tudi ustreznejsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kak šotor v katerega lahk parkiraš poleg dveh oseb še motor in je koliko toliko praktičen, kvaliteten in primeren za motoristična potovanja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je to tista gora, k je bla pod emporiumom neki cajta razstavljena? tist je cela dnevna soba (mislim, da 2m višine, hodnik pa fuuuul placa okol-levo desno), tko da se da motor spodi zapelat ziher. nisem pa natačneje gledal, da bi si ogledal še pakungo kolk je velika. V glavnem se najde za vsakega nekaj, sam mal je treba u šoping, pa je (pa prej kej kufr zmert, da ne prineseš domov 3cm predolgega šotora :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čimmanjši, ko je zložen. Sama masa mi ni toliko pomembna.

Kaj pravite? KAterega naj izberem?

Pojma nimam, kaj naj naredim...

Hvala in LP, Matjaz

Ja pa kaj bi ti sploh rad, sej tocno ves kje, po cem, in kaj zelis!

Teb je menda ocitno sam mal dolgcas .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dolgcas,

hotel sem le slisati mnenja o tem in onem. nic drugega.

Tunelski mi je bil resda bolj vsec, ker je zlozen se manjsi, vendar sem opustil to misel, ker potem ne stoji na trdi podlagi, kjer nimas kam klinov za zapiknit.

Odlocil sem se za nekaj tretjega: Salewa Bergen 2 compact 3111.jpg ( http://www.promontana.si/web/index.php?kategorija=860 ) za ceno ~30.000 SIT. Do 10.7. ima Promontana na vse izdelke Salewe 25 % popust btw.

Ta mi je ravno super - noter je visok, ima kljukice na stropu, 2 "polici" lahko namontiras, pri glavi in pri nogah ima cez celo steno predalcke, kar velik predprostor, dodatno okno za zracenje, sirok pa je 140x215 cm, kar je tudi kul. Ko pa je zlozen, pa je 40x15.

Skratka na prvi pogled (prvo postavljanje) zelo zadovoljen.

Hvala vsem za ideje.

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjaz! Iglujcki so bolj primerni za lepo vreme, pa tud kaksno kapljo zadrzijo, ce pa mislis, da te tudi kaksno neurje lahko doleti je pa definitivno bolsi tunelc. Micra salewina je nekaj takega. Iglujcki imajo ob naletu vetra vecji upor, sej tezko, da ti ga podre ampak ti naslanja zunanje platno na notranje. Jaz kampiram v Tolminu ze od sredine osemdesetih vsako leto in tam zna bit svakakva vremenska situacija in sem z tunelcom naj-zadovoljen. Kak iglu ti pa lak senkam, pa ga sprobaj, in nc nazaj nost, ce ti ne bo vsec .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dolgcas,

hotel sem le slisati mnenja o tem in onem. nic drugega.

Vsekako :yea2: r dobra odlocitev, ce te razlika v tezi, v primerjavi z Micro ne moti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teža me ne moti, sej ga bom vozil na motorju, na kolesu ali pa v avtu...in da ne bo pomote, tudi ta ni glih 35 kg težek .)

Pa tudi v neurjih ni take hude sile z Igluji, samo pravilno jih je treba postavit in fajn pripet, pa zdržijo .

Enkrat (ko da je to že 100 let) sem bivakiral nekje v Toscani in postavil šotor čisto na vrhu golega hriba (predvideval sem, da bo lepo vreme in bil je super razgled). No, in tisto noč je tako veter pihal, da mi je strop šotora pritiskalo dobesedno ob mene, ki sem ležal ob tleh (razen navadnih klinov nisem pripenjal nič drugega). Tastar je imel palice še iz fiberglasa. Ampak šotor je zdržal, nič se ni polomilo in potrgalo. Bil pa je Ferrino Enduro 3, ne kaka fensi pensi varianta iz Hervisa/Interspara...

Pri teh tunelskih mi je pa tak čudno, ko se postavljajo ravno narobe, kot igluji - se pravi najprej zunannji del, pol pa notranji. Zame čudno in težje izvedljivo, še posebej, če postavljaš šotor sam.

Pa kot sm že reku, večkrat postavljam šotor tudi na bolj trdih tleh, kjer pa ne morem zabijat klinov, pa tunelski ne pride v poštev.

Mikala me je edino majhnost.

In primerjava z Micro - ko je zložen je skoraj isti, ko pa je razdrt, pa ima moj 20 cm širšo notranjos, kar se še kr pozna. Zame boljša odločitev, ker v tega lahko dam vsaj nekaj prtljage, v Micro pa kaj več kot sončna očala skoraj da ne gre - poleg sopotnice, seveda.

LP,M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ!

Jaz vozim s sabo Babylon-a od Ferrinota in je za dve personi in vso prtljago bomba.

Ima podaljšano zgornje platno tako, da ti dobro zaščiti notranji del in predprostor v katerem imava nametano ponavadi vso ropotijo vključno z dvema kufroma.

Zloženo lepo pade v top case Maxia 52 l.

Poglej na ferrino.it.

Če ga vzameš pri Papis sportu na Opčinah, bo še cena dobra.

Glih v razmišljanje. .)

lp bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vaudee tunelc za dva spravim v spodnji del tank-torbe s klini vred, palici pa v top-case. cel sotor ima 2,7 kg s klini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...No, in tisto noč je tako veter pihal, da mi je strop šotora pritiskalo dobesedno ob mene,

Podre se definitivno iglujcek ne, ampak ce ti se z ajmra od zgoraj zlivajo, pa da je platno nate naslonjeno, to pa glih ni najboljse. No meni je vazno, ce se ze peljem nekam, da imam vsaj opremo sigurno suho zjutraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zložen šotor za 3 osebe ne zasede veliko več kot šotor za dve osebi-zato imam šotor za 3 osebe in v njem lahk dva spiva ''na komot'' (predvsem na dalših furah) in še vso kramo imava lahk pr' roki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da v Induplatih ne delajo takšnih šotorov :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dolgcas,

hotel sem le slisati mnenja o tem in onem. nic drugega.

Tunelski mi je bil resda bolj vsec, ker je zlozen se manjsi, vendar sem opustil to misel, ker potem ne stoji na trdi podlagi, kjer nimas kam klinov za zapiknit.

Odlocil sem se za nekaj tretjega: Salewa Bergen 2 compact 3111.jpg ( http://www.promontana.si/web/index.php?kategorija=860 ) za ceno ~30.000 SIT. Do 10.7. ima Promontana na vse izdelke Salewe 25 % popust btw.

Ta mi je ravno super - noter je visok, ima kljukice na stropu, 2 "polici" lahko namontiras, pri glavi in pri nogah ima cez celo steno predalcke, kar velik predprostor, dodatno okno za zracenje, sirok pa je 140x215 cm, kar je tudi kul. Ko pa je zlozen, pa je 40x15.

Skratka na prvi pogled (prvo postavljanje) zelo zadovoljen.

Hvala vsem za ideje.

LP, Matjaz

Glede na to mnenje sem se lani odločil za ta šotor in z boljšo polovico sva bila po tritedenski furi in vsakodnevnem podiranju in postavljanju zelo zadovoljna. Hitro postavljen in podrt, zavzame razmeroma malo prostora v top casu, uspešno prestal tudi nekaj nalivov. Všeč nama je, ker ima precej prostora tudi za opremo in ker je kar visok. Pred kratkim so v Promontani imeli 50% popust za ta šotor, ne vem če je še, mogoče imajo kaj na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!