Skoči na vsebino

Uvoz avta iz nemčije


slavenatas

Priporočene objave

Predvsem pa

pazite se SLO dealerjev uvoženih avtov. Cene v Nemčiji so nekje na nivoju naših, razen če imajo blazne kilometre. Tako sem gledal avto v podjetju AUTORENT v Novi gorici, kjer so mi dajal nevem kake garancije, avto pa je bil tako zbit da bog pomagaj.

Računajmo nekih 1000 € cca DMV ja, stroške transporta in zaslužek dealerja, avto pa ima v SLO ceno cca jurja ali dva pod ostalimi. jasno da nekaj smrdi, ker noben ne bi dajal pod ceno.

Vsekakor pa ni problem dati garancijo na kilometre če jih ima dober avto 150 000 in jih navijejo na 30 000 bo gotovo držal še nekaj let....

moje mnenje.

Torej ima tvoj ogromno kilometrov ali je izjema? Ne zastopim čemu bi vozili avte iz nemčije, če bi bile razlike v cenah zanemarljive? Kolikor jaz spremljam so pri vrednosti 20.000€ kakšnega tisočaka cenejše cene, ampak potem to davki zravnajo... Tudi mene zanima uvoz in te prosim, če kaj več napišeš glede teh cen, davkov itd..

Kolikor vem je potrebno plačati DMV+DDV(če je cena mwt.ausweisbar-ali nekaj takega :D ) Torej zanima me, če se splača sploh ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kolikor vem je potrebno plačati DMV+DDV(če je cena mwt.ausweisbar-ali nekaj takega :D ) Torej zanima me, če se splača sploh ali ne?

DDV je že vštet v ceno in ga fizična oseba ne more plačati pri nas, v tujini pa dobiti izdelek po ceni brez davka (tako ali tako je gor davek 19% pri nas pa 20%) . Zato je potrebno biti pri pregledu oglasov zelo pozoren, katero ceno reklamira prodajalec (ali je v ceni vštet davek ali ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj avto je prpeljan iz avstrije

res da je mal poškodovan

sam vseen dobr za svojo ceno :naughty:

dobil pa sm vseen nemške poskusne tablce, ker je bila avto hiša zravn nemčije

pa cenej so nemške poskusne tablce kot avstrijske

vsen so drage pol pa jih morš še dat jih uničt

pizda jim materina

post-13867-1229615448_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DDV je že vštet v ceno in ga fizična oseba ne more plačati pri nas, v tujini pa dobiti izdelek po ceni brez davka (tako ali tako je gor davek 19% pri nas pa 20%) . Zato je potrebno biti pri pregledu oglasov zelo pozoren, katero ceno reklamira prodajalec (ali je v ceni vštet davek ali ne).

to vem, hvala :)

zanima me predvsem zakaj folk še vozi iz nemčije h nam, če je on gor napisal da so cene "tam tam"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vem, hvala :)

zanima me predvsem zakaj folk še vozi iz nemčije h nam, če je on gor napisal da so cene "tam tam"

Odvisno od modela. Golf V recimo dobiš zdele že za 14 000 letošnji letnik TDI 105 KM z tolk opreme kot je tukaj v SLO v dveh skupaj ni.

Podobno je dost cenej BMW 5 drugih pa nisem kej zlo gledu.

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je kupil BMW 5 in se mu je izplačalo, rekel pa je tudi da se splača le avte nad 30-40.000 € ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je kupil BMW 5 in se mu je izplačalo, rekel pa je tudi da se splača le avte nad 30-40.000 € ;)

Jaz sem lani avgusta kupu avto za 6700€, stroškov sem imel dodatnih ~750€ - pa je vse skupaj bilo ene 1000€ ceneje kot najcenejši primerljiv avto v SLO.

Morda nisem 'tipičen' Motosvetovec, a 1000€ je meni skoraj ena plača in če sem za to 'trpel' en (skoraj cel) dan vožnje v Berlin in nazaj ter potem še nekeaj ur za urejanje birokracije, je to bilo najbolje 'plačano' trpljenje do zdaj.

Je pa res, da če bi avto pripeljal za preprodajo, se mi to verjetno ne bi splačalo - ali pa bi moral pripeljat več avtov naenkrat - nekaj 1000€ na teden pa tudi ni slab zaslužek, a ne? ;)

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje mnenje že dolgo čas vozim avte iz uvoza pa samo :worship: .

Do sedaj so bili vsi iz Nemčije ,pa ni bilo problema

No zadnji je pa iz Iltalije od neke lizing hiše nekje na severu in moram povedati ,da še do sedaj nisem dobil bolj ohranjenega in vzdrževanega avta .

Zato moj nasvet poišči dilerja v slo ,ki uvaža vozila iz Italije ,saj se tudi dogaja da dilerji v Nemčiji prodajajo vozila iz Italije.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...
pred 18 urami, Frenk 67 pravi:

Iz Nemčije sem uvozil avto in motor, ampak oba še v garanciji tako da se ne mores zajebat. Za pol leta starega mercedesa E klase sem dal cca 55% cene novega.

Ampak tastari model .... Pol leta starega Eja ne dobiš za ta denar, razen razbitega ali  ukradenega :blush:

So imeli tudi v MB v salonu novega naloudanega Eja, stari model in to 30.000 ceneje...

Niso kaj dosti cenejši v Nemčiji od naših, so pa veliko bolj naloženi... Tudi jaz iščem in gledam že kar nekaj časa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, HD-Dyna pravi:

 Pol leta starega Eja ne dobiš za ta denar, razen razbitega ali  ukradenega :blush:

Razbitega in popravljenega dobiš ta tak denar (za nepoškodovanega pa tudi jaz dvomim, kdo pa bi potem še kupoval nove avtomobile? ) .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

Ampak tastari model .... Pol leta starega Eja ne dobiš za ta denar, razen razbitega ali  ukradenega :blush:

So imeli tudi v MB v salonu novega naloudanega Eja, stari model in to 30.000 ceneje...

Niso kaj dosti cenejši v Nemčiji od naših, so pa veliko bolj naloženi... Tudi jaz iščem in gledam že kar nekaj časa...

Takrat je bil tanou model, res je pa kmalu (prej kot v enem letu) prišel nov. Avto je bil z rentacarja. Ta rentacar vzame veliko število mercedesov, jih ima točno 6 mesecev in jih vrne mercedesu. Avto je imel v dan točno 6 mesecev od registracije narejen servis in je šel v prodajo. Vsi so imeli med 25 in 30000 kilometrov.  Takrat so mi rekli, da pridejo na trg nekajkrat na leto. Ravno pred nekaj dnevi je žena rekla, da bi blo čas, da zamenja avto in tud gledam za A-ja od 2015 naprej. Aja, pa jst mam tri froce tko da mi DMV vrnejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Frenk 67 pravi:

Takrat je bil tanou model, res je pa kmalu (prej kot v enem letu) prišel nov. Avto je bil z rentacarja. Ta rentacar vzame veliko število mercedesov, jih ima točno 6 mesecev in jih vrne mercedesu. Avto je imel v dan točno 6 mesecev od registracije narejen servis in je šel v prodajo. Vsi so imeli med 25 in 30000 kilometrov.  Takrat so mi rekli, da pridejo na trg nekajkrat na leto. Ravno pred nekaj dnevi je žena rekla, da bi blo čas, da zamenja avto in tud gledam za A-ja od 2015 naprej. Aja, pa jst mam tri froce tko da mi DMV vrnejo.

DMV ni problematičen za današnje Euro 6 motorje ...

Meni bi prišlo za Cja v vrednosti nekje 35.000 samo 1.000 €, to pa ni neka kriza... 

Držijo pa ceno, do 30.000 km, 2 leti star, pod 35 ga ni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

DMV ni problematičen za današnje Euro 6 motorje ...

Meni bi prišlo za Cja v vrednosti nekje 35.000 samo 1.000 €, to pa ni neka kriza... 

Držijo pa ceno, do 30.000 km, 2 leti star, pod 35 ga ni ...

ne vem kje si ti gledu in kakšen motor, jst tle vidim da se začnejo pri 23k€

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=C&usage=USED&usageType=PRE_REGISTRATION&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C23%2C24%2C44%2C25%2C27%2C26%2C28%2C29%2C245%2C30%2C246%2C31%2C198&minFirstRegistrationDate=2015-01-01&maxMileage=50000&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&fuels=DIESEL&cn=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED

 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Frenk 67 pravi:

ne vem kje si ti gledu in kakšen motor, jst tle vidim da se začnejo pri 23k€

Ja, moje zahteve so kar ..... Zato tako ... Eto najcenejšega ...

C 250 4matic

ali brez 4 kolesnega pogona je najcenejši tale, z istimi dodatki kot prejšnji

C 250 CDI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6ka mi je prevelika :blush:, drugače se pa strinjam s tabo ... Zvezda je moja... Olimpijski krogi, no ja ....  Odličen avto, brez daljnega... Pa tale 3.0 je kar drago vsako leto.... Sem imel Cja 320 CDI 4matic, drago za vzdrževanje in registracijo ... za vožnjo pa odličen, konjev malo morje, živ za znoret ...

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, HD-Dyna pravi:

6ka mi je prevelika :blush:, drugače se pa strinjam s tabo ... Zvezda je moja... Olimpijski krogi, no ja ....  Odličen avto, brez daljnega... Pa tale 3.0 je kar drago vsako leto.... Sem imel Cja 320 CDI 4matic, drago za vzdrževanje in registracijo ... za vožnjo pa odličen, konjev malo morje, živ za znoret ...

Moja 6ka ma 245 konjev. Polet sem se, če se je le dalo, vozil tud na službene poti z motorjem in pol se enkrat peljem z Audijem po Srbiji in grem prehitevat, avto nasprot, jst po gasu, avto pa nikamor, vsaj tak je bil občutek, ker sem se razvadu na motorju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Zdravo. Par vprasanj imam, na razne prebrane vodice... Drug teden imam dopust, do par prodajalcev grem se v SLO drugace pa DE.

Prvo kot prvo zakaj taki, ki se ukvarjajo z uvozom, ne zelijo pripeljat avta, ki ga prodaja fizicna oseba? Kaj ni ok ce fizicna oseba od fizicne kupi? Provizije imajo tud lepe zato sem bolj za lastno rezijo.

Kako je v tem primeru z DDV in mwst ce kupujem zase? V DE se verjetno ne placa, kaj pa SLO potem naredi?

Kako je s placilom preko NLB. Na NLB kliku bi prenakazal in poklical takoj na banko, da je urgentno. Kako so hitri in ali gre za visoke provizije 100eur+? Osebne izkljucno NLB izkusnje me zanimajo tu.

Kako je pa z osebnim dokumentom kupca. Je dovolj vozniska in osebna izkaznica ali se zahteva potni list?

Hvala za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel avto osebno iskat v nemčijo. Itak najprej najdeš prodajalca, ki ima vsaj 90% pozitiven rejting. Od fizične osebe lahko kupiš, samo napisano in podpisano  morata imeti kupoprodajno pogodbo. merverštojerja sem plačal 25€ kolikor se spomnem in plačati ga mora človek, ki je prijavljen v Nemčiji; neka bedarija pač.

Če greš gor, vzami 1 mesečne tablice, ne une 3 dnevne. Sicer stanejo 250€, ampak so vredne vsakega centa. DMV pa vse kar spada zraven me je za 2.0 140 dizla koštal ca 1000€.

 

In, gor uradi delajo do 12 ure !!!!!!!!

Pod črto, me je avto na koncu koštal isto kot pri nas...sam da pri nas teh avto takrat ni bilo.

Je bil pa en lep roadtrip do Bremna in spomini, ko bom na smrtni pojstli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!