Skoči na vsebino

BMW R 1150 RT


mk-r

Priporočene objave

Na spodnjem linku je video, v katerem se dobro sliši prasketanje in bencin pumpa. Kontakte sem našprical s kontakt sprejem.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sliši se, kot bi ti preklapljal rele? A bencina dobi?

Je popoldan prišel kolega, ko ima dosti več pojma. Tisto prasketanje povzročata vbrizgalni šobi. Samo ne vem zakaj delata, ko je vklopljen kontakt in motor ne obratuje. Ko je verglal motor (segret), pa ni bilo bencina. V glavnem živa štala. Bom pojutrišnjem pregledal še pumpo in kontakte (menjal sem filter goriva), potem pa še vržem z motorja računalnik in še tam pregledam kontakte (se mi zdi, da se je to začelo dogajat, ko sem menjal zavorno molje in sem spiral motor). Javim, kaj in kako.

 

LP,

Zoki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dvomiš a bencin je ali ni (na tlačni strani mora bit tlak cca 3bar-e) snami dovod, najbolje na hitri spojki in daj kontakt. Črpalka mora "zabrenčat" in curek iztekajočega goriva je zelo močan. Usmeri ga v kakšno kanto (POZOR NEVARNOST POŽARA). Da nebi :smoke: :smoke: :smoke: zraven :kva2: .

Tlak in gorivo lahko preizkusiš tudi na sami brizgalni šobi (tu bo še najlaže).

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako! Odklopil sem računalnik, preveril kontakte - OK. Preveril sem tank in vse je OK. Je pa zadnjič kolega dejal, da ni nekega pritiska na cevi. Danes, ko sem zopet preizkusil, sem bil še malce bolj pozoren. Ko motor po parih minutah delovanja crkne, in začnejo injektorji vbrizgavat (motor ne obratuje), mi tudi obratomer poskakuje tam do 1,5 k obratov na minuto.

Ali se lahko izmeri samo računalnik, če dela kot mora. Namreč odklopil bi računalnik in ga nesel testirat nekomu, za katerega upam da bom na forumu dobil kontakt. Motorja ne morem nikamor spravit, saj mora biti prižgan, da ga spravim čez stopnice in tudi prikolice nimam :-(

 

Lp,

Zoki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, preveri tlak v sistemu za vbrizg, najbrž res ni bencina pa se slišijo "kotvice" brizgalnih šob. Poišči na netu kako to narediš.

Instrument v roke in pomeri napetost na konektorju, ki napaja pumpo v rezervoarju, lako, da je tam slab stik in posledično prenizek pritisk goriva na šobah za vbrizg.

Lahko ti dela probleme tudi regulator pritiska (2) na sliki, ali pa ti niha napetost si pomeril, potem ti pa lahko podivja "računalnik", da bi "crknil" je bolj malo verjetno.

 

post-7865-0-14882700-1428332249_thumb.jpg

 

...pa dobro preglej, če nisi pri sestavljanju kje kakšno maso pozabu "prišraufat".

 

Pri taki napaki bi GS911 najbrž takoj pokazal kje problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ni tak bavba menjat zavorno olje. Gre brez črpalke, klasika "pumpaš" z ročico , po potrebi dolivaš novo olje (v posodico ob črpalki in v modulator)  ...  Navodilo je pa v priponki. Treba pa se je držat opisanega postopka natančno.  Podobno je pri sklopki, tam pa rabiš eno pripravico, ki pomaga pri odzračevanju.  Se splača zamenjat tudi to olje po daljšem času. 

 

 

 

 

MENJAVA_ZAVORNEGA _OLJA_INTEGRAL_ABS.pdf

post-5391-0-13452200-1430563478_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tak bavba menjat zavorno olje. Gre brez črpalke, klasika "pumpaš" z ročico , po potrebi dolivaš novo olje (v posodico ob črpalki in v modulator)  ...  Navodilo je pa v priponki. Treba pa se je držat opisanega postopka natančno.  Podobno je pri sklopki, tam pa rabiš eno pripravico, ki pomaga pri odzračevanju.  Se splača zamenjat tudi to olje po daljšem času. 

Mam tudi jaz to navodilo. Meni osebno se zdi preveč tovarniško strokovno, to na spodnjem linku je bilo meni bolj razumljivo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjal, popravil?

Menjal senzorja, ki sem ju naročil iz Nemčije (Kitajci v Nemčiji). Drugače prideta senzorja na plati, s kablom in konektorjem, se pravi original Bosch, prek 240€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A ima BMW R1150rt držalo za čelado. Kje je? Kolega čelado s seboj nosi, pa po moje mora imet tud ta motor eno držalo, ki ti pazi na čelado ko okrog za b... letaš?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima BMW R1150rt držalo za čelado. Kje je? Kolega čelado s seboj nosi, pa po moje mora imet tud ta motor eno držalo, ki ti pazi na čelado ko okrog za b... letaš?

 

lp

Čelado v prtljažnik, kar gre težko, drugače pa ključavnica za bicikl :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Doma mi ostajata dva konca plastike in sicer levi bok in prednja maska. Sta kot je videti stanje na slikah - popravljena. Bok je brez pokrova predala .

Dam za en sixpak Staropramena oba konca .

Imam pa tudi še plastiko v isti barvi za ogledalo, tista je pa 100% in je tudi vredna en sixpak Staropramena. 

RT_deli.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Nastavi vzmetenje na predlagano vrednost glede na obremenitev, podlago in stil vožnje. Potem papreizkus in ponastavitve.

Tudi v MotoGP so med drugim treningi zato, da prilagodijo vzmetenje in ostalo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma je defolt (tovarniško) primerno za nekje 75kg. Če maš kak kg več, zadnji feder postopoma zateguješ, povečuješ prednapetost, dokler ti ni ok, oziroma, da lepo požira. Če ma še povrat, tudi tega za odtenek zapreš (1/8-1/4 kroga). Spredaj, po mojem ne rabiš tikat.

Seveda je pa potem še stil vožnje. Ampak to se naučiš skozi kilometre, kaj ti in kaj ti ne paše.

Najbolje pa bi vedeli lastniki dotičnega mopeda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 3/17/2015 at 0:50 PM, skalaprava said:

 

Zoki5, tukaj imaš v lepo v sliki razloženo brez besed. Je sicer delano na GS-u, ampak na tvojem RT-ju je isto:

 

Prvi del

 

 

Drugi del 

 

Predvčerajšnjim sem kupil Rt-ja ,pa vidim da bo treba doliti zavorno tekočino, a je tu tudi taka štala ali enostavno doliješ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!