Skoči na vsebino

Ali si bil ti?


Priporočene objave

21 minutes ago, skalaprava said:

Pa ni blo glih po cilindru....to bo čez kak mesec. Danes samo po tačkah :P

V katero smer sem pa šibal? Se prav ne spomnim kakšne Yamahe XTR :ninja:

Na dol, proti Staremu Logu. Zgledalo je lepo, suvereno odpeljano. :)  Preveč nas je bilo danes na tej trasi, da bi si vse zapomnil...bela Honda iz podpisa, na repu skupine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, XTR said:

Na dol, proti Staremu Logu. Zgledalo je lepo, suvereno odpeljano. :)  Preveč nas je bilo danes na tej trasi, da bi si vse zapomnil...bela Honda iz podpisa, na repu skupine.

Kaj pa delaš na repu skupine? In to z mopedom, ki ima 125 KM, če se ne motim? ;) V temi o Cafeju smo se pogovarjali o tem, pa si rekel, da je velika razlika, koliko moči ima naked. Piha, ne? Ne gre drugače, kot na repu skupine, tudi, če bi imel 200 KM. :( No, malo heca, da ne bo zamere. :love1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Kawalir said:

Kaj pa delaš na repu skupine? In to z mopedom, ki ima 125 KM, če se ne motim?

Dohitel sem jih, skozi ovinke pa ne prehitevam... :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko prvi vozi kuk se pac zmeni un zadaj mora najhitrejši biti...plus če si želis jih vmes mal naprej spustis pa noben ne vidi kak se pelješ in napram njim zelo hitro...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, gretzky said:

Si pa res frišen. Na repu skupine je najhitrejši, ne pa najpočasnejši.

Na nakedu lepo piha, kar je po svoje dobro, ker ni cel kup vrtincev zraka okoli glave.

Piha ravno prav, da se vsaj zavedaš hitrosti in ne počneš neumnosti. 

@Kawalir ne boj se, sem prebudil več kot 55 konjičev... :P 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, gretzky said:

Si pa res frišen. Na repu skupine je najhitrejši, ne pa najpočasnejši.

Na nakedu lepo piha, kar je po svoje dobro, ker ni cel kup vrtincev zraka okoli glave.

Vem, ampak to običajno velja samo, če je skupina organizirana, tukaj pa, če sem prav razumel, ni bilo tako, ampak jih je samo dohitel, torej z njimi ni imel nič. 

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kawalir pravi:

Tukaj pa, če sem prav razumel, ni bilo tako, ampak jih je samo dohitel, torej z njimi ni imel nič. 

V bistvu...je pol le koristil  konje...

In sploh ni počasnež ampak divjak,ki hitrejši od drugih?

Nic jasno..

zato pa ima R v imenu...hehe

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kawalir pravi:

Vem, ampak to običajno velja samo, če je skupina organizirana, tukaj pa, če sem prav razumel, ni bilo tako, ampak jih je samo dohitel, torej z njimi ni imel nič. 

Aha. Torej si to vedel že prej, preden je napisal, da jih je dohitel? Oprosti, sem sklepal napačno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Kawalir said:

Vem, ampak to običajno velja samo, če je skupina organizirana, tukaj pa, če sem prav razumel, ni bilo tako, ampak jih je samo dohitel, torej z njimi ni imel nič. 

Dohitel, prehitel, zadrževal,.. nima veze, jaz sem užival in ostali verjetno tudi. :) 

Skupin je bilo danes preveč, da bi sploh lahko vozil solo. Vseh dovolj, od počasnih do kalibrov na GP kvalifikacijah... ni da ni.  

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, farang said:

Mene pa zanima kako definirate počasne? A to so tisti ki vozijo po omejitvah in morda 10 na uro čez? 

Skupina mopedistov sodi med počasne.... 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, XTR said:

 

@Kawalir ne boj se, sem prebudil več kot 55 konjičev... :P 

Naletel sem na en zanimiv članek o moči motorja, koliko je res dovolj oz. potrebno. Gustelj je avtor:

http://vsebovredu.triglav.si/na-poti/koliko-motornih-konjev-je-dovolj

Pravi recimo tole:

Če naj bo vožnja varna, potem mora motocikel brez napora doseči 150 ali 160 km na uro. To pomeni, da bi s tri četrtine plina vozil z lahkoto 120 km/h, kar je solidna potovalna hitrost. In na vseh domačih cestah in cestah naše soseščine je tudi odločno preveč. Za doseganje takšne hitrosti motor potrebuje okoli 50 KM. To je moč, ki zelo solidno vleče motocikel in dva potnika s prtljago.

Testiranja v realnih prometnih razmerah kažejo, da je (za dovolj izkušenega voznika!) 100 KM idealna količina moči. Tudi 120 KM še ne ustvarja glavobola, smo pa že zelo blizu.

Pomembneje od številke največje moči je, kako motor vleče, torej navor.

Ker si s svojim postom asinuiral na "ubogih" 55 KM, kolikor jih ima moj skuter, naj ti povem, da ima zato spodobnih 68 Nm navora, kar je enako, kot ga ima recimo CBF 600, kar pomeni, da tudi ta skuter zelo spodobno vleče, res pa je, da nima končne hitrosti, ampak s 170 km/h končne hitrosti, kolikor jo razvije, mislim, da me ne bo bolela glava v smislu, da kaj še manjka. 

Nisem nič zameril, da ne boš mislil, da sem sedaj to iskal zato, da ti bom repliciral, sem le našel ta članek in se spomnil tvoje pripombe, pa sem se odločil, da ga prilimam, da se skuteristi ne bomo po nepotrebnem počutili preveč zapostavljene proti mopedistom. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo pozdravil bi tistega motorističnega sopotnika na modrem motorju, ki mi je včeraj pokazal srednji prst leve roke, ko sem speljeval s Portoroškega letališča. Svojemu vozniku le povej , da tam res ni varno peljati 120 km/h + ravno zaradi nas "speljevalcev" s stranskih ulic. Je pa verjetno zelo mikavno na tisti ravnini zvit zapestje.

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Xebec pravi:

:topic:

dami učer okol pol 3 mim OMV proti KP?

Točno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

Točno 

js te pa nism vidu, čeprav sem jih vidu ogromno :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

js te pa nism vidu, čeprav sem jih vidu ogromno :dry: 

sem bil inkognito  :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sem bil inkognito  :ras:

simon jenko je jedu lepenko :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kawalir said:

Ker si s svojim postom asinuiral na "ubogih" 55 KM, kolikor jih ima moj skuter, naj ti povem,

.... sam si začel s temi konjički.... 55KM sem namerno dodal, ker vem, da ne boš zdržal brez replike. O gromozanskem navoru lahko nadaljuješ v spodnji temi. Podobnih tem je več... poiči sam. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 4/3/2018 at 12:46 PM, Belaglava said:

Samo pozdravil bi tistega motorističnega sopotnika na modrem motorju, ki mi je včeraj pokazal srednji prst leve roke, ko sem speljeval s Portoroškega letališča. Svojemu vozniku le povej , da tam res ni varno peljati 120 km/h + ravno zaradi nas "speljevalcev" s stranskih ulic. Je pa verjetno zelo mikavno na tisti ravnini zvit zapestje.

Sem se spomnil tegale posta, danes ko sem peljal mimo aerodroma Sečovlje... V vednost: pred in takoj za odcepom za letališče, je omejitev hitrosti 60km/h! iz smeri mejnega prehoda proti Luciji se omejitev konča šele za dolgim mostičem...

On topic; 

Srečal kar nekaj jezdecev. :D Srečno vsem!

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob 13h sem srečal na semaforju na Celovški v Lj enega zelenega SX-a s KR registrsko. :P Imel je sopotnico zadaj, potem pa sta s Celovške zavila na obvoznico v smeri proti NM oz. KP. Sva se pozdravila, ker sva oba obstaja pri rdeči luči, vendar ne vem, kdo bi to lahko bil. Kdo od tukajšnjih lastnikov SX? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mausmed 1 in 2 od postojne proti kalu? al te pa 1 posnema

@RobiRobertoje neki poziral ob 15:00 zraven table za konec Logatca

registrska PO TACKI pozno dopoldne proti kalu, kdo od tu?

15:10 na vrhniškem klancu en legnu, ni blo hudo vidit, kdo od tle?

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 4. 2018 ob 16:11, Xebec pravi:

@mausmed 1 in 2 od postojne proti kalu? al te pa 1 posnema

 

 

zih sm biu .. as vidu k sm se počas pelu .. če ne me ne bi vidu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!