Skoči na vsebino

Oldtimerji!


Shargo

Priporočene objave

Ta mašina je za poznavalca in ljubitelja, kateri ve zakaj jo je kupil. Tako, da je težko verjetno, da ga prodam nekomu, ki bo potem po njivah oral.

sanfezo dej poglej v svoj PM pa se slišva lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No vidim da se tudi ljubitelji oldtimerjev zbirajo na svojem koncu! Zanima me ali ima kdo kakšen del za MZ 250 TS l.77? Moj ima certifikat SVAMZ in vse urejeno! Čez zimo sem mu zamenjal vse električne vodnike tako da stvar nima takšnih padcev napetosti! Vendar še vedno ne morem pripraviti desnih smerokazov do utripanja! Razmišljal sem že o vgradnji led diodic ki bi bile veliko močnejše po svetilnosti in bi jih bilo enostavno pripraviti do utripanja! Kaj mislite vi? Kakšen predlog?

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče gdo Puch SW 175? Kakšna slika bi mi prav prišla!

Namreč v garaži je že kar nekaj let Puch SW 175 l. 53 in čaka na obnovo, je sicer v voznem stanju, vendar ga je treba malo polišpat!

Slike še pridejo.

Lp Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidim da se tudi ljubitelji oldtimerjev zbirajo na svojem koncu! Zanima me ali ima kdo kakšen del za MZ 250 TS l.77? Moj ima certifikat SVAMZ in vse urejeno! Čez zimo sem mu zamenjal vse električne vodnike tako da stvar nima takšnih padcev napetosti! Vendar še vedno ne morem pripraviti desnih smerokazov do utripanja! Razmišljal sem že o vgradnji led diodic ki bi bile veliko močnejše po svetilnosti in bi jih bilo enostavno pripraviti do utripanja! Kaj mislite vi? Kakšen predlog?

LP  :OK:

OK, mal skregan z logiko tole tvoje.

Gre nakak tkole.... + 12V (6V, karkol že maš) -> žmigalna naprava... una okrogla zadeva pod deklcom k ma dva/tri kontakte gor. Mislm d so mel MZji 2. Na enga pride +, drugi gre gor do stikala na balanci. Od tam gre pa naprej na leva in desna žmigovca. Drug kontakt pri žarnicah gre na GND. Se pravi da imaš problem od šaltarja naprej. Če samo eden nebi delal, bi drugi enkrat hitreje utripal. My bet... šaltar. Razdri, spucej, uporabi večje količine WD40 in veselo žmigej dalje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To soboto so na škofljici oldtimerji ja.

Start je pomoje tko kot vsako leto ob 10.00. VIdet se da pa vse od motorjev do vojaških jeepov in starodobnih traktorjev. Zvečer je bila vsako leto tudi veselica. Kako je letos nevem. Bom zvečer slikal plakat in ga dal na motosvet.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil sem zrihtal vabilo, vandar mi ga noče prlimat.:? Torej da nakratko napišem. Štart je ob 11.00 uri (oprostite za pomoto). Vse skupaj se bo začelo že ob 9.00 pred OŠ Škofljica. Če kdo neve kje je to, naj se pelje proti Kočevju in bo na levi opazim mesto dogodka (Dokaj velika šola in seveda bo veliko motorjev). Če je zvečer veselica nevem....vsaj v vabilu ni nč napisano.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja veselice NI bilo :( . Res škoda ker je bila še vsa leta do zdaj. Tko da vidu sm dost motorjistou k so se prpelal zvečer...upam, da ni kdo preveč jezn. Nasploh je bla organizacija letos dobra. Manjkala je res le veselica, za katero pa ni nikoli skrbel old timer Škofljica ampak mesarstvo (nebom delal reklame :P ). TOrej opravičujem se če je kdo zastonj pršu.

Crownless

p.s. slike bom zrihtal sam da jih mal pomanjšam in uredim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Če bi kdo rad kej več oldtimerju vidu loh pride 22.maja na škofljico kjer bo oldtimer club škofljica priredil zbor potem bo pa še veselica.

Crownless

Ja a slučajno kdo ve kje in kdaj je sejem v italiji in aavstriji če je? Res bi prosu da mi odgovorite če veste, namreč rabim dele, motorje itd.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a slučajno kdo ve kje in kdaj je sejem v italiji in aavstriji če je? Res bi prosu da mi odgovorite če veste, namreč rabim dele, motorje itd.

Hvala

kaj pa rabiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imola je že bla, vedno je pa tu ebay.

LP

Ja kaj je to ebay a mi lahko to kej bl razloži, kje je kdaj kterga dne jest sm lajk mislm tko no pa nč ne vem, ker noben noče povedat dejte plis odgovort no

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.ebay.de

Načeloma poteka takole:

Prodajalec ima npr. motor, dele za motor, avto, televizor, malo rabljene kondome, ki jih želi prodati.

Zadevo da na ebay... kao oglas oz. pri nas bolha.

Načeloma za vse artikle poteka avkcija. Kdo da več. Kje imaš tudi opcijo takojšnjega nakupa za določeno ceno.

Predno zadevo kupiš, preveri če jo prodajalec pošilja po evropi, ali pa če imaš namen it iskat (motorje) v npr. nemčijo. Nato pač vpišeš svojo maximalno ceno, ki si jo še pripravljen plačati. Zadeva avtomatsko viša po pol evra. Se pravi če je bil prejšnji najvišji ponudnik pripravljen dati max. 100 euro, ti pa 150, bo nova cena 100,50 eura, dokler ne ponudi nekdo npr. 120 euro. V tem primeru ostaneš najvišji ponudnik, vendar je nova cena artikla 120,50 eura.

Ko/če dobiš zadevo, pošlješ prodajalcu svoje podatke, on ti da podatke svoje banke in računa, kamor nakažeš denar. Stroški banke so ponavadi cca 1.500 SIT. Nakupna cena NE vključuje poštnine. Zmeni se prej za poštnino.

Ko prodajalec vidi nakazan denar na računu, ti pošlje artikel. Nakar oba označita transakcijo kot uspešno in sta zadovoljna. Če kdo ni zadovoljen, se lahko tudi napiše. Če prodajalec noče poslati artikla, ali kupec denarja, se to omeni ebayu, in le-ta pošlje svojo hordo odvetnikov na nebodigatreba, tako da so ponavadi zadeve dokaj fer.

Obstaja tudi www.ebay.com www.ebay.it www.ebay.co.uk itd....

Nemški je še nekako največji v bližnji okolici, sem dobil že dosti stvari tam.

LP

PS: Z boljšimi prodajalci je bilo nekako takole.... bil sem najvišji ponudnik ko se je avkcija kočala čez vikend. Podatke sem imel do ponedeljka zjutraj, ko sem šel na banko nakazati denar. V torek pop. je prodajalec videl denar na svojem računu in poslal artikel po pošti, katero sem dobil v četrtek tekom dneva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jaz pokažem svojga DKW RT-200H l.53

25092IMG_0103-med.jpg

in Tomos Colibri T12 l.69

25092moped6.jpg

A ima slučajno doma če kakšnga tomosa starejši letnik. 2 brzinec bi prišou prav. Mislm doma imam kr nekej tastarih tomosov med njimi tud 2 dvobrzinca. Zanima me če ima slučajno kdo originalne pedale, pumpo in znak spredaj na katerem piše Tomos. Prosim če lahko priloži se sliko.

Tukaj sta pa oja dvobrzinca:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jaz pokažem svojga DKW RT-200H l.53

25092IMG_0103-med.jpg

in Tomos Colibri T12 l.69

25092moped6.jpg

A ima slučajno doma če kakšnga tomosa starejši letnik. 2 brzinec bi prišou prav. Mislm doma imam kr nekej tastarih tomosov med njimi tud 2 dvobrzinca. Zanima me če ima slučajno kdo originalne pedale, pumpo in znak spredaj na katerem piše Tomos. Prosim če lahko priloži se sliko.

Tukaj je pa moj dvobrzinec pa še nekaj drugih tomosovih motorjev:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima slučajno doma če kakšnga tomosa starejši letnik.  2 brzinec bi prišou prav. Mislm doma imam kr nekej tastarih tomosov med njimi tud 2 dvobrzinca.  Zanima me če ima slučajno kdo originalne pedale, pumpo in znak spredaj na katerem piše Tomos. Prosim če lahko priloži se sliko.

Tukaj sta pa oja dvobrzinca:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima slučajno doma če kakšnga tomosa starejši letnik.  2 brzinec bi prišou prav. Mislm doma imam kr nekej tastarih tomosov med njimi tud 2 dvobrzinca.  Zanima me če ima slučajno kdo originalne pedale, pumpo in znak spredaj na katerem piše Tomos. Prosim če lahko priloži se sliko.

Tukaj sta pa oja dvobrzinca:

Popravljeno . Popravil doron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo vidim da tule iščete starine pa bom še jaz lonček prstavu

Iščem Kawasaki Z 900 ali KH (400,500,750) modelno leto od 1972 do 1976,zanimajo pa me tudi deli za taiste motocikle Zdej pa u kleti pa na dile pol se pa slišmo Lp

Informacije lep prosim na PM :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ali mogoče kdo kaj več ve o tem motorju?? leto izdelave kje so ga izdelovali ipd :grim

post-5614-1139335873_thumb.jpg

post-5614-1139335907_thumb.jpg

post-5614-1139335955_thumb.jpg

post-5614-1139335994_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Češki Bohmerland 1927, 598ccm (603ccm - 80x120) ohv Liebisch mašina, 20KM pri 3500 obratih, vmax: 120-140km/h, delal so jih do 1939. Dva (na sliki)/trije(še zadaj eden malo višje postavljen nad prtlažnikom) sedeži, dva tanka za gorivo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boehmerland.jpg

Technische Daten:

1 Zylinder 4-Takt Motor

Hubraum: 598 ccm

Leistung: 18 PS

Getriebe: 3 Gang

Antrieb: Kette

Länge: 3170 mm

Bremsen: vorne und hinten Trommelbremse

Rahmen: Doppelschleifen-Rohrrahmen

Gewicht: 220 kg

Fahrleistung: Höchstgeschwindigkeit ca. 80 km/h

Tudi z prikolico

boehmerlandgespann.jpg

več:

tukaj

tukaj

tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!