Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Obstaja kakšna spletna stran kjer bi za posamezni motor lahko dobil moment podatke o zategovanju posameznih vijakov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avtomobile autodata, za motorje pa je najbolje, da imas za vsakega posebej service manual. Se navadno dobijo PDF-ji na spletu, sploh za starejse in popularnejse modele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma obstajata vedno dva tipa original navodil. Eno so navodila za uporabnika in drugo je servisni priročnik. Navodila za uporabnika so oskubljena na vsega nekaj deset strani. Servisni priročnik aka workshop manual pa ima par sto strani in predpisane momente za čisto vsak vijak. Obstajajo pa še netovarniška navodila. Najbolj znana so Haynes. Ta so nekako najbolj primerna za domačo uporabo, ker so izdatno opremljena z slikami in prilagojena nam navadnim smrtnikom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlocil sem se da za moje domace sraufanje nabavim en moment kljuc...rabil bi tam do 24/28 nm...vecjega namrec ze imam. Kaksni predlogi kaj je pametno nabavit za domace sraufanje - enih 10-15 krat letno se bo to rablo. Kot pponavadi pa cimvec robe za cimmanj denarja :)

Je kaj taksnega ok: https://www.amazon.de/gp/product/B001R4BR1O/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Hvala za pomoc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri še spletno stran lincos mislim da imajo tam ta mali momentni od 6 do 30 ali 40nm za okoli 30€. Samo nimajo ga vedno na zalogi. Sicer če ga boš rabu 15x letno to ni več tako malo, baje je boljši tisti s kazalčkom kot pa na klik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, smasher said:

Preveri še spletno stran lincos mislim da imajo tam ta mali momentni od 6 do 30 ali 40nm za okoli 30€. Samo nimajo ga vedno na zalogi. Sicer če ga boš rabu 15x letno to ni več tako malo, baje je boljši tisti s kazalčkom kot pa na klik. 

Mogoce je 15 x letno malo pretirano...raje 5-10x...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vuk76 pravi:

Odlocil sem se da za moje domace sraufanje nabavim en moment kljuc...rabil bi tam do 24/28 nm...vecjega namrec ze imam. Kaksni predlogi kaj je pametno nabavit za domace sraufanje - enih 10-15 krat letno se bo to rablo. Kot pponavadi pa cimvec robe za cimmanj denarja :)

Je kaj taksnega ok: https://www.amazon.de/gp/product/B001R4BR1O/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Hvala za pomoc.

Jaz sem pred kratkim nabavil tegale, je pa bil v akciji in je stal 20€.

Kupil sem ga iz istega namena, kot bi ga imel ti. Večjega že imam, ta pa je za malo manjše stvari. Je pa preprost, ampak kaj kompliciranega niti ne rabim.

https://www.louis.eu/artikel/craft-meyer-torque-wrench-1-4-4-24nm/10003085?list=210805302&filter_article_number=10003085

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi v Interdiskont  v BTC ali počakaj da oni pridejo v bližino tvojega doma, si boš lahko ključ ogledal v živo in presodil ali je to ok ali ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pri multifunkcijskih orodjih je važna kvaliteta, samo število funkcij je čisto nepomembno, če je izvedba "plehnata" in polomiš ob prvi uporabi (tudi kakšne znane znamke za precej denarja, znajo hitro končati v smeteh) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, franc pravi:

Pri multifunkcijskih orodjih je važna kvaliteta, samo število funkcij je čisto nepomembno, če je izvedba "plehnata" in polomiš ob prvi uporabi (tudi kakšne znane znamke za precej denarja, znajo hitro končati v smeteh) .

lp

ja in kaj mi bo tak samo s kleščami, pilo in žago, ko je treba 1 šrauf privit?

pri nas pridejo izvedbe XY znamk brez tistih dodatnih nastavkov 80-150€, primerljiv leatherman je v conradu 260€.

pa opažam da kitajci zadnje cajte kar znajo presenetit s kvaliteto, pa telih 30€ tut če se kuj zlom, še zmeri boljše kot pa 150€ pa se polovice zadev sploh ne morš lotit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju imaš tako ali tako 5-6 "št. " ključev (+kakšen imbus ali torx) . V glavnem en normalen "kompletek" ti ne zavzame bistveno več prostora in je uporabnejši. Ene navadne kombinirke so 10x močnejše kot leatherman, pa če jih ravno polomiš ne "boli" ko kupiš druge. S slabim orodjem si lahko pridelaš nekajkratnik popravila (časovno in cenovno) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa kakšna orodja z kolesa si pogledal? jaz bi na tvojem mestu kupil ene obične multitul kombinirke in en seto rodja za kolo, sam si izbereš kiri ključi so ti bolj pomembni.

Racimo moj predlog:

vecnamenski-set-set-v.jpg

orodje_mini_za_kolo_17_razlicnih_kljucev

in vse skupaj manj kot 20€

(kombinirke interdiskont, ključi enaa) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolesarsko orodje je neuporabno (razen če imaš kakšno "ameriško mašino" , 12, 14, 15... ključi so za kolo normalni, za motor pa ravno ne, pa še "štancan" pleh so) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/4/2018 at 9:27 AM, franc said:

Kolesarsko orodje je neuporabno (razen če imaš kakšno "ameriško mašino" , 12, 14, 15... ključi so za kolo normalni, za motor pa ravno ne, pa še "štancan" pleh so) .

lp

? no ja šestkotni 8, 10, 13, inbus 4,5,6 , križni in ploščati so  uporabni pri vsem. in tudi štancan pleh je boljše kot gola roka. una "ribja kost" ki se je včasih dobila pri starig kolesih zna skoraj prerezat roko, je pa boljše kot nič. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam zelo podobno zadevo iz Lidla. Kompresor nima rezervoarja, zato je zelo pripraven za pumpanje pnevmatik, ker za pricetek pumpanja ni potrebno cakati, da se le ta napolni - tlak naraste prakticno takoj.

Za spihovanje pa ni OK, pretok zraka je veliko premajhen. Tlak nabije na 8 bar, pritisnes na pistolo, prvo desetinko piha ven z resnim tlakom, pol sekunde kasneje pa kot bi pihal z usti skozi slamico...

Aja, pa precej glasen je. Za pumpanje pnevmatik, zog, napihljivih zadev (balonov, bazenov itd.) torej naravnost super, za kaj vec kot to pa zal ne. Tudi za specialko napumpat ustvari dovolj visok tlak (8,5 bar).

Jaz ga uporabljam za prej omenjena opravila (pnevmatike in zoge), in mi ni zal, da sem ga kupil. Imam ga kaksno leto in pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je lahko skala, ki ni točna pri teh in kaže 3 al pa 2,5 bara, pa je vse isto...

treba sprobat pa pol zmerit s pravim orodjem tlak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno, manometer na pistoli kaze 0,2 bar prevec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!