Skoči na vsebino

Aprilia RSV Tuono


Noise

Priporočene objave

Ogromno informacij dobiš na www.apriliaforum.com, tudi linke na servisne knjižice.

Iz kje si? (bo lažje določit najboljšega/najbližjega serviserja)

Podljubelj (Tržič)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje s servisi v Sloveniji (LJ, KP) so porazne, zato jo vozim v Trst. Žal. Bodi previden........ :BUA:

Popravljeno . Popravil viggen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete. Imam še eno vprašanje. Pri prehodu iz nizkih vrtljajev v višje (pri vožnji) mi začen veriga v smeri proti mašini tolči v vilice v predelu, kjer gre skozi vilice (v zgornji rob - ki je sicer v mirujočem stanju kar precej centimetrov nad verigo). Verigo imam napeto v toleranci, kot je predpisana. Kaj je lahko vzrok in kako ga odpraviti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje s servisi v Sloveniji (LJ, KP) so porazne, zato jo vozim v Trst. Žal. Bodi previden........ :BUA:

Kam voziš v Trst? K Baroncelliju? Kakšne slabe izkušnje imaš s serviserji v LJ in KP?

Hvala za nasvete. Imam še eno vprašanje. Pri prehodu iz nizkih vrtljajev v višje (pri vožnji) mi začen veriga v smeri proti mašini tolči v vilice v predelu, kjer gre skozi vilice (v zgornji rob - ki je sicer v mirujočem stanju kar precej centimetrov nad verigo). Verigo imam napeto v toleranci, kot je predpisana. Kaj je lahko vzrok in kako ga odpraviti?

Po moje imaš še vedno preveč mlahavo verigo. Na okvirju verjetno piše 15 mm tolerance, v knjižici pa 25 mm. Kolko imaš ti?

Popravljeno . Popravil pikec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam voziš v Trst? K Baroncelliju? Kakšne slabe izkušnje imaš s serviserji v LJ in KP?

Ja, k BARONCELLIJU, čeprav je njihov dober mehanik odšel v Udine......

Slabe izkušnje v KP:

1.) Poškodovali so mi motor

Slabe izkušnje v LJ:

1.) Rečejo da bo narejeno v 2 urah, traja celi dan.

2.) Rečejo da bo 20.000 sit stroškov in je 40.000 sit, ne da bi obvestili.

3.) Neznanje - narediš servis, na poti domov motor cuka.

4.) Zaloga delov: Je ni!

5.) Oklepe sestavijo nazaj tako, da je po 1 cm razmaha.....

6.) Nezainteresiranost

7.) Nepripadnost

8.) Bo dovolj?

To je bilo pri Falcotu. RSV-jko jim ne dam več v roke! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Baroncellija nisem slišal še nič dobrega zadnje čase, bolj hvalijo Dagri Moto v Monfalconu...

V KP kje si šraufal, pri Gruntarju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam voziš v Trst? K Baroncelliju? Kakšne slabe izkušnje imaš s serviserji v LJ in KP?

Po moje imaš še vedno preveč mlahavo verigo. Na okvirju verjetno piše 15 mm tolerance, v knjižici pa 25 mm. Kolko imaš ti?

25mm, kot je napisano na vilicah - sem pa gledal na apriliaforum, da kar nekaj ljudi sprasuje o tej zadevi. Bom probal mal nasponat (na 15mm).

lp,M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25mm, kot je napisano na vilicah - sem pa gledal na apriliaforum, da kar nekaj ljudi sprasuje o tej zadevi. Bom probal mal nasponat (na 15mm).

Že 25mm je malo, rajši se še pozanimaj. Meni so vsi do zdaj rekli, da je bolje malo manj nategnjena kot pa preveč. Že tko prehitro gre... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Baroncellija nisem slišal še nič dobrega zadnje čase, bolj hvalijo Dagri Moto v Monfalconu...

V KP kje si šraufal, pri Gruntarju?

Ne bom po imenih, da ne bo zamer.

Glede Baroncelli-ja pa bom upošteval nasvet. Hvala! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25mm, kot je napisano na vilicah - sem pa gledal na apriliaforum, da kar nekaj ljudi sprasuje o tej zadevi. Bom probal mal nasponat (na 15mm).

lp,M

Daj tako naredi: Prosi enega malo bolj krepkega prijatla da se obesi na zadnji konec motorja in ti pritisne proti tlom zadek (da se amortizer komprimira), zmeri luft verige (na sredini!!). To naj bi bil položaj z najmanjšo možno toleranco verige. Koliko je lufta?

Sam imam na Capotu rajši srednjo vrednost med navedenimi 15 in 25mm - 20mm in nobenega problema....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj tako naredi: Prosi enega malo bolj krepkega prijatla da se obesi na zadnji konec motorja in ti pritisne proti tlom zadek (da se amortizer komprimira), zmeri luft verige (na sredini!!). To naj bi bil položaj z najmanjšo možno toleranco verige. Koliko je lufta?

Sam imam na Capotu rajši srednjo vrednost med navedenimi 15 in 25mm - 20mm in nobenega problema....

Hvala za nasvet.

Imam pa še en ocvirek: na aprili tuono imam 1000 km pa sem poklical v kranj na pooblascen servis (sej je sam eden v kranju):

Potek pogovora za servis:

Aprilio tuono bi pripeljal na prvi servis. Kdaj bi bilo možno?

Kaj je to aprilia? Ja, v ponedeljek ga pripeljite, v torek bo pa fertig.

Jaz ga ne bi pustil pri vas za čez noč. A ga ne morete takoj servisirati?

Ne, ker se mora mašina ohladiti. Potem ga pa peljite kam drugam. Nasvidenje.

Odnos je jasn, ampak sprašujem vas, ali je to res potrebno na 1 sevisu tega motorja - mel kar nekej motorjev, pa vem kaj storijo - ce ne bi blo garancije bi to naredil sam. Zakaj hudica se mora masina ohlajat celo noč, navadno je potrebno, da je ogreta, da motorno olje steče iz mašine? Al je to res taka eksotika pri tej aprilii ali gre za eksotične mehankarje?

Poklical še na dva druga pooblaščena servisa (Podnart,Ljubjana), pa povsod čakat, k da bi se cel svet samo z apriliami vozu (en teden). Pr kawi pr panigazu sem cakal v top sezoni maksimalno 2 dni, bil lahko zravn, na vrsti in v casu kot smo se zmenili. Ali kje v SLO obstaja kakšen serviser s takim odnosom do strank za Aprilio?

Ponovno prosim za nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da noben mehanik ne mara šraufat vročega motorja, ampak če počakaš eno uro je popolnoma dovolj.

Pokliči še enkrat, mogoče dobiš koga ki je bolj ustrežljiv :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj nasvet je de pozab na garancijo pa sam pošravfej.

motorja pa ni glih dobr pr vroč mašin šraufat zato se more ohladit. Če si pa tko razočaran nad našimi servisi de ne moreš en dan počakat, poj pa nared 200km in ga pelji v italijo ali pa kupi drug motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj nasvet je de pozab na garancijo pa sam pošravfej.

motorja pa ni glih dobr pr vroč mašin šraufat zato se more ohladit. Če si pa tko razočaran nad našimi servisi de ne moreš en dan počakat, poj pa nared 200km in ga pelji v italijo ali pa kupi drug motor

Bullshit. Garancija ni brez veze ponujena. Prvi servis je menjava olja in filtra olja ter kontrola raznoraznih zadev, za kar je dovolj počakat 30 minut, da se motor ohladi na 40 stopinj (zgolj da povlečeš ven filter iz ležišča). Toplo olje lepše steče iz mašine, pa še mnogo več smeti s seboj pobere (sploh 1. servis, ki je takoj po utekanjuin zato poln kovinskih delcev!).

P.S.:V Italiji je v teh dnevih (višek sezone) čakalna doba za servis od tedna do deset dni!

P.S.S:Mašina mora bit hladna samo za kontrolo in štelanje ventilov, nič druzga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kje v SLO obstaja kakšen serviser s takim odnosom do strank za Aprilio?

Na žalost je s servisi res precej slabo, sploh če bi rad na hitro. Kje si pa ti kupil motor? Tisti servis, kjer si kupil motor se bo najbolj potrudil zate.

Sam si že ugotovil kako je v Kranju, svetujem ti Langusa, z njim bi se moral dat zmenit, al pa Avto Triglav(mislim da je Simon mehanik, ampak se čaka). Pa poskusi vspostaviti čim boljši odnos, ti bo pomagalo naslednjič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Mislim, da bom kupil Tuonota 2004.

Ali mi kdo zna čim natančneje povedati kakšne so razlike med Tuono, TuonoR in TuonoR Factory tega letnika. Za zadnjega tako ali tako nimam denarja zato predvsem razlika med prvima dvema.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med navadnim in Factory oz. Racing je v Öhlins vzmetenju, radialnih bremzah in drugačnih (OZ) felnah.

In seveda razliki skoraj 1 mio sit pri nakupu novega...

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni vsi skupaj!!

No jaz pa načrtujem nakup Tuona letnik 2002. Iz Italije ker so kar zanimive cene. Zanima pa me

iz prve roke kako je kaj s to mašino. Kakšne probleme ima, če jih sploh ima, koliko se kaj kvari, poraba goriva (in olja po možnosti) in še kakšno zanimivo informacijo oziroma finto na kaj moram pazit.

Po hrepenenju končno bom mojega ER5 parkiral in ga zamenjal za malo bolj živahno mašino. YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!

Najlepša hvala za odgovor!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj!!

No jaz pa načrtujem nakup Tuona letnik 2002. Iz Italije ker so kar zanimive cene. Zanima pa me

iz prve roke kako je kaj s to mašino. Kakšne probleme ima, če jih sploh ima, koliko se kaj kvari, poraba goriva (in olja po možnosti) in še kakšno zanimivo informacijo oziroma finto na kaj moram pazit.

Po hrepenenju končno bom mojega ER5 parkiral in ga zamenjal za malo bolj živahno mašino. YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!

Najlepša hvala za odgovor!!

LP

Doma imamo Tuono letno 2003, masinca je mnogo pockocnejsa od tvojga ER5 tako, da na zacetku malo pazi. Luskan motorcek, odlicno potegne, ima pa velik zracni upor. Poraba bencina med 6 in 7l kar tudi ni pretirano. Edina tezava je bila, puscanje olja sklopke na masini.

Na temu linku najdes se nekaj informacij.

http://motosvet.com/izpis.php?cid=870

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj!!

No jaz pa načrtujem nakup Tuona letnik 2002. Iz Italije ker so kar zanimive cene. Zanima pa me

iz prve roke kako je kaj s to mašino. Kakšne probleme ima, če jih sploh ima, koliko se kaj kvari, poraba goriva (in olja po možnosti) in še kakšno zanimivo informacijo oziroma finto na kaj moram pazit.

Po hrepenenju končno bom mojega ER5 parkiral in ga zamenjal za malo bolj živahno mašino. YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!

Najlepša hvala za odgovor!!

LP

:OK: dobra izbira.

Jaz sem s svojim naredil cca 2000km in sem navdušen. Preskok iz ER5 je kar velik, zato res pazi. S 1. in 2. prestavo gre na zadnjega pri cca 8000 rpm brez sklopke in cukanja z gasom in če se nasloniš naprej nič ne pomaga (kljub mojim 85kg). Nad 7000 rpm se mu dobesedno strga zato na začetku zelo previdno. Bremze so odlične, prav tako menjalnik. Malo teže se najde ler in tudi se mi je že zgodil lažen ler med 5 in 6 prestavo pri površnem prestavljanju.

Ponekod boš zasledil poročila, da te mašine pijejo veliko olja. To je po vsej verjetnosti posledica napačnega odčitanja nivoja olja in prekomerno dotakanje (vse odvečno olje konča v airboxu), tako da naj te to ne skrbi.

Vetrna zaščita je vseeno boljša kot pri klasičnih nakedih. Kombinezon ni več cel zapacan z muhami, zato pa toliko več dobiš v čelado. Če se malo skloniš se da zelo udobno peljati tudi preko 200 km/h.

Poraba goriva pri meni je okrog 7.5 pri srednje športni vožnji (med 5000 in 9000 rpm), vendar imam K&N filter, Evo racing čip in Evo Titanium odprt ror. Poraba niti ni tako velika, je pa zaradi majhnega tanka doseg kar majhen (cca 220 km)

V glavnem jaz sem zelooo zadovoljen z izborom (gledal sem tudi 1000cc SS mašine). Dober nakup.

LP

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba goriva pri meni je okrog 7.5 pri srednje športni vožnji (med 5000 in 9000 rpm), vendar imam K&N filter, Evo racing čip in Evo Titanium odprt ror. Poraba niti ni tako velika, je pa zaradi majhnega tanka doseg kar majhen (cca 220 km)

V glavnem jaz sem zelooo zadovoljen z izborom (gledal sem tudi 1000cc SS mašine). Dober nakup.

LP

k vsemu zgoraj naštetemu naj dodam da je poraba (pri serijskem) lahko tudi brez težav 9-10l (malo bolj divja vožnja in tišanje v 200 km/h+ na AC ali odprtih cestah) kar v kombinaciji z malim tankom in velikim uporom (dosti večji kot na ER5, Z 750, FZ6,.... ) ni ravno idealen motor za neke dolge ture (kar pa ne pomeni da se ne da, seveda gre z malo več tankanja in vzdržljivosti).

drugače pa je tuono odličen, poskočen, ravno prav živčen motor za prave voznike in ne pičke ki se bojijo motorjev :devil:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj je delal na servisu apirlia (ko je izšel letnik 2002) in je dobil enega testnega.

Tako da sem mašinco že vozi (vsega skupaj 2 urici). In sem se že takrat navdušil.

Ampak takrat mi finančno stanje ni dopuščalo prevelikih porab in želja po motorju se je ustavila na ER5.

Odličen motorček ampak PRECEJ različen od mojih želja. No zdaj pa je mošnja dovolj polna za Tuono!!! :yea1:

U glavnem odgovor ki sem ga iskal sem ga tudi dobil.

Najlepša hvala vsem in čim več kilomotrov dokler je še kaj sonca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj je delal na servisu apirlia (ko je izšel letnik 2002) in je dobil enega testnega.

Tako da sem mašinco že vozi (vsega skupaj 2 urici). In sem se že takrat navdušil.

Ampak takrat mi finančno stanje ni dopuščalo prevelikih porab in želja po motorju se je ustavila na ER5.

Odličen motorček ampak PRECEJ različen od mojih želja. No zdaj pa je mošnja dovolj polna za Tuono!!! :yea1:

U glavnem odgovor ki sem ga iskal sem ga tudi dobil.

Najlepša hvala vsem in čim več kilomotrov dokler je še kaj sonca!

Si nabavil?

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup sem načrtoval nekje spomladi da zberem še malo $$$.

In tudi zato da se malo informiram glede motorja in da dobim neko predstavo cen. Talo se je lažje pogajat za malček znižat ceno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!