Skoči na vsebino

Aprilia RSV Tuono


Noise

Priporočene objave

1 hour ago, DAMI34 said:

če prav razumem, ti ga niso ocenili totalko?

Jaz sem se tudi pritožil (na totalko) in sicer na njihovo ponudbo, odvetnik jim je poslal protožbo, priložili smo cenitev trgovca, tako da so plačali polno ceno kot je bil motor ocenjen in še stroške odvetnika.

Ne škoda je relativno majhna, po predračunu z DDV ( cenilec priznal vse postavke ) 4400€ ( 1/2 zneska je za dimnik ), izplačal bi brez problema cca 3600€, jim gre v nos cca 800€ DDV..... Ravno danes sem moral na zavarovalnici oddati pismeni zahtevek za izplačilo škode v celotnem znesku, podkrepljeno z sodbo višjega sodišča, da je njihova praksa izplačevanja brez DDv-ja  " protipravna" !!!!    Bomo vidli kako bo odločila njihova pravna služba ???

Še ena cvetlica, priznajo mi  uničeno opremo ( čelada 569€, jakna 1270€, hlače 697€, rokavice 173€, izgubljeno ( ukradeno ? ) navigacijo 669€ ), ker pa je izplačilo le te limitirano, bodo izplačali za vse skupaj 1000€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Lipstick pravi:

Ne škoda je relativno majhna, po predračunu z DDV ( cenilec priznal vse postavke ) 4400€ ( 1/2 zneska je za dimnik ), izplačal bi brez problema cca 3600€, jim gre v nos cca 800€ DDV..... Ravno danes sem moral na zavarovalnici oddati pismeni zahtevek za izplačilo škode v celotnem znesku, podkrepljeno z sodbo višjega sodišča, da je njihova praksa izplačevanja brez DDv-ja  " protipravna" !!!!    Bomo vidli kako bo odločila njihova pravna služba ???

Še ena cvetlica, priznajo mi  uničeno opremo ( čelada 569€, jakna 1270€, hlače 697€, rokavice 173€, izgubljeno ( ukradeno ? ) navigacijo 669€ ), ker pa je izplačilo le te limitirano, bodo izplačali za vse skupaj 1000€.

čeprav tega ne razumem, ko poškoduješ avto, ga daš popravit in oni plačajo račun za popravilo. No tako sem jaz do sedaj delal in ni bilo problema.

ps. popravilo mopeda si bom pa kar sam moral plačati, k sreči še vedno cenej kot so hoteli za kasko :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Lipstick pravi:

Meni zavarovalnica ponuja izplačilo škode po predračunu brez DDV ???   se še dogovarjamo (  "kregamo", ker na tako izplačilo ne pristajam ) .......

Odvetnika si omisli. Takrat se ponavadi zavarovalnice hitro spametujejo.

 

pred 53 minutami, ukica pravi:

Ti js povem kako. Pogledal bi kok je nov lonec odstej davek ter tok bi ti ponudil. 

To itak da smrdi do nebes in naprej. Kje točno pa lahko kupim karkoli brez plačila DDV?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, DAMI34 said:

čeprav tega ne razumem, ko poškoduješ avto, ga daš popravit in oni plačajo račun za popravilo. No tako sem jaz do sedaj delal in ni bilo problema.

ps. popravilo mopeda si bom pa kar sam moral plačati, k sreči še vedno cenej kot so hoteli za kasko :D

 

Če bi dal popravit na servis ne bi bil problem, jaz želim dosečt poravnavo-izplačilo po predračunu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Lipstick pravi:

Če bi dal popravit na servis ne bi bil problem, jaz želim dosečt poravnavo-izplačilo po predračunu !

to je pa ustaljena praksa, in to zato, da ne boš sam nekaj popravljal in čaral, ter seveda zaslužil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

to je pa ustaljena praksa, in to zato, da ne boš sam nekaj popravljal in čaral, ter seveda zaslužil.

 Samo del obrazložitve iz sodbe sodišča, kjer le to nalaga zavarovalnici dodatno izplačilo zneska ( DDV + zamudne obresti )  jaz te pravniške latovščine sicer ne razumem popolnoma ( tri strani ) .......

Škoda, ki je tožniku nastala, je škoda v realni višini stroškov popravila, ne glede na to, kako je cena sestavljena navznoter. Škoda se s prodajo namesto popravila ni nič zmanjšala. Tožnik je pač prodal rešene dele, ki jih bremenijo stroški popravila, v katere je vštet tudi DDV. Ta je sestavni del tržne cene.

Jaz ne bom nič prodajal, bom popravil-zamenjal ......

Bomo vidli kaj se bo izcimilo,  je rekel ta slep...... 

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Lipstick pravi:

Škoda, ki je tožniku nastala, je škoda v realni višini stroškov popravila, ne glede na to, kako je cena sestavljena navznoter. Škoda se s prodajo namesto popravila ni nič zmanjšala. Tožnik je pač prodal rešene dele, ki jih bremenijo stroški popravila, v katere je vštet tudi DDV. Ta je sestavni del tržne cene.

Na kratko - del je del, ne glede na to kdo ga kupi in kaj se z njim naredi. Zavarovalnica mora povrniti škodo za katero je bilo vozilo zavarovano. Škodni zahtevek vključuje nabavno ceno delov + DDV. Če ti pol to prodaš z izgubo/profitom/podariš prvemu klošarju po poti se to zavarovalnice ne tiče. Očitno so v tem primeru pri zavarovalnici bili mnenja, da se jih to tiče. To je bil sicer izgovor zaradi DDV (vsaj tako mi zgleda od daleč).

Očitno hočejo prihraniti pri DDV. Če jim pošlje račun servis, ki je zavezanec za DDV (večina jih itak je), si lahko vstopni davek odbijejo in ga zahtevajo nazaj od države. Zato je DDV problem v tvojem primeru - pri fizični osebi te opcije ni. Razlika med tabo in servisom je 800 evrov DDV.

Še enkrat - omisli si odvetnika. Drugače boš čez nekaj časa za brezveze pizdil preko zavarovalnice, nazaj pa boš dobil odziv sem ti povedal kaj bo. In ne misliti, da boš tole rešil od danes na jutri. Bo trajalo z vsemi pritožbami in roki...

 

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

to je pa ustaljena praksa, in to zato, da ne boš sam nekaj popravljal in čaral, ter seveda zaslužil.

To se zavarovalnice ne tiče. In ta ustaljena praksa je več kot očitno protipravna. Verjetno bo na koncu moral vsaj zagroziti s tožbo ali iti v dejansko tožbo, da se bojo spametovali. Ker večina ljudi tega ne naredi pa zavarovalnice z zavestnim kršenjem zakonodaje veselo služijo tam, kjer drugače ne bi.

Osebno rajši plačam odvetnika enkrat kot zavarovalnico dvakrat. Vsak pa ve zase najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorim izključno o praksi, ko se vozilo popravlja pavšal ali po predračunu. Če je popravljeno in nato izdan račun ni nobenega problema plačati poln znesek. Tako delajo, sem imel podoben primer, ali je protipravno ali ne, ne bi vedel, mogoče bi @Snecerznal kaj več povedati.

ps. ko še mal naklobasamo postov, bom vse skupaj premaknil v temo zavarovalnice, da ne bo hude krvi o smetenju :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Ko se pri naših starinah zamenja čip je priporočljivo naredit vse povezano z dihanjem motorja. Če imaš 1. serjio je potrebno odstranit plastiko v airboxu, športni filter in izpuh. To v povezavi s čipom spremeni popolnoma podajanje moči. Absolutno priporočljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 12/1/2017 ob 18:21, hy650 pravi:

Ja!

 

Si mu ECU poslal ali kako drugače uredil?

Popravljeno . Popravil Spasky
typo mistake
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam mam namen poslati ECU k Gabr-u... Drugače pa imam za prodat če koga zanima Aprilia Amann Shower kit in Powecommander 3...

 

 

image.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12/27/2017 ob 12:20, Spasky pravi:

Si mu ECU poslal ali kako drugače uredil?

 

Ob 12/28/2017 ob 17:12, Spasky pravi:

Meh, bom raje spomladi naredil nekajdnevni izlet do Rome... :smoke:

Ni treba do Rome...Imam enga prjatla motorista, ki je v dobrih odnosih z Gabrotom, pa se lahko pozanimamo, kaj bi blo za tvoj mopedino primerno glade na želje...:). Jaz imam sicer staro tuono V2 l.2003 in sem se pozabaval s priporočenimi preverjenimi predelavami. Ko sem jo  dobil je imela nameščen TITANIUM kit od APRILIE (ECU in odprt lonec). Lepo je šla sploh tam nekje nad 5000 obr. Pod tem pa malo nemirno in luknja med 4 in 5000obr. Potem sem naročil čip od Gabrota-model F255, obdržal TITANIUM lonec, ker je odprt, naredil mod izpušnega kolektorja(ker je to povezano s   tem modelom čipa)-to sta dve prevezavi, namesil športni filter in pretočnejši vstopnik zraka od RSV. Rezultat je bolj miren tek in zvezen vlek praktično brez luknje do konca. Lepo vleče iz  nizkih in srednjih vrtljajev.  Nato sem zamenjal še sprednji verižnik za dva zoba manj (15 namesto 17) in to je to. Se splača. Vsekakor. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff lepa...pol se pa ob priliki kej zmeniva. ;) Zadnji lonec mi ni dopadljiv in če ga že zamenjam bi si omislil še Gabrotov čip. Najraje bi dal SC project image.png.1eb5d1bb2c3713aa6317bd8a2a22aafa.png

Ampak to čudo nima dokumentov za homologacijo.

No, motor bi pa moral biti dobavljen naslednji mesec, komaj čakam... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Spasky pravi:

uff lepa...pol se pa ob priliki kej zmeniva. ;) Zadnji lonec mi ni dopadljiv in če ga že zamenjam bi si omislil še Gabrotov čip. Najraje bi dal SC project image.png.1eb5d1bb2c3713aa6317bd8a2a22aafa.png

Ampak to čudo nima dokumentov za homologacijo.

No, motor bi pa moral biti dobavljen naslednji mesec, komaj čakam... :kva1:

A maš novo naročeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!