Skoči na vsebino

Suzuki SV 650


Barth

Priporočene objave

Bi morda zanimala koga menjava SV650 N za mojo yamaho FZ6 FAZER 2009 letnik 13000 prevoženih? Menjal bi iz razloga ker si že dolgo želim SV-ja zaradi V2 motorja, saj mi je fazerka nekako preveč navita in ne izkoristim njene moči, ker se redko peljem v višjih obratih. Zelo malo je SV-jev v prodaji, zato informativno vprašam tukaj, zanima me pa od letnika 2003 naprej, lahko tudi SV1000 N. 

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ne bo uspelo zamenjat motorja za željenega SVja, bi ti pa dal eno poceni idejo če še nisi tega naredil,da spremeniš število zob na verižnikih in dobiš lahko precej živahnejši motor že v nizkih obratih, za zelo malo denarja...  Vem,da V2 ni ane, ampak neki pa vsaj izboljšaš :)

Pa če že glej od 2006,ker ima dve svečki in boljšo ekonomilčnost-gorivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z zobniki se nebi igral, sej je fazerka cist uredu kakrsna je, samo pac meni bolj pase V2 ker sem jih ze par peljal in mi je vecji uzitek ko imas moc ze pri nizkih obratih. Vem ja da so od 2006 naprej bolj ekonomicni, ampak izbira je res slaba, tko da pridejo upoštev tud starejsi in cenejsi ker se zelo malo peljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisel je cas da zamenjam ketno. Katero dajate gor? Mogoce DID 525 XV2 z 114 zobniki al 108? (SV650s K8 verzija :)

To mislim kupit -> link

Popravljeno . Popravil Kojebric
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, lastim si Suzukija SV 650S 2001 okoli leto in pol in je odličen motor, vendar sem pa imel danes zjutraj problem, da se mi ni hotel vredu zagnati. Motor se zažene čisto normalno, vendar obratov nisem dobil nas 1500. Nato sem prveril svečke in je iskra čisto normalna. Nato sem še pa poskusil dati z bencinom prepojeno krpo na fregazerje, in zadeva deluje normalno  :O tako da je očitno problem z dovodom goriva. Prvo sem preveril vse če so vse cevke za vakum vredu pritrjene, in nisem našel nobene napake. Nato sem še preizkusil podtlačni ventil in podtlačno črpalko in delujeta tako kot morata. V posodi kjer je zračni filter je notri tudi nekaj olja, (prilepim sliko zjutraj). Z motorjem sem se še do včeraj čisto normalno vozil, in včeraj sem ga tudi tankal, tako da ni pemalo bencina :P Kaj je sedaj naslednji korak, ali razstavim še fregazerja in ju očistim, saj najbrž že dolgo nista bila deležna kakšne nege. Sem pa v zadnjemu mesecu med vožnjo večkrat začutil, da takrat ko sem hitreje pospeševal (tako iz nizkih ali visokoih obratov) motor ni dobil prave moči takoj (morda premalo bencina), vendar po občutku je izgubljal moč samo en celinder (mislim da sprednji) saj drugi celinder je še vlekel, malo kasneje pa je bila spet normalna moč.

 

Za kakršno koli pomoč se zahvaljujem 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, lastim si Suzukija SV 650S 2001 okoli leto in pol in je odličen motor, vendar sem pa imel danes zjutraj problem, da se mi ni hotel vredu zagnati. Motor se zažene čisto normalno, vendar obratov nisem dobil nas 1500. Nato sem prveril svečke in je iskra čisto normalna. Nato sem še pa poskusil dati z bencinom prepojeno krpo na fregazerje, in zadeva deluje normalno  :O tako da je očitno problem z dovodom goriva. Prvo sem preveril vse če so vse cevke za vakum vredu pritrjene, in nisem našel nobene napake. Nato sem še preizkusil podtlačni ventil in podtlačno črpalko in delujeta tako kot morata. V posodi kjer je zračni filter je notri tudi nekaj olja, (prilepim sliko zjutraj). Z motorjem sem se še do včeraj čisto normalno vozil, in včeraj sem ga tudi tankal, tako da ni pemalo bencina :P Kaj je sedaj naslednji korak, ali razstavim še fregazerja in ju očistim, saj najbrž že dolgo nista bila deležna kakšne nege. Sem pa v zadnjemu mesecu med vožnjo večkrat začutil, da takrat ko sem hitreje pospeševal (tako iz nizkih ali visokoih obratov) motor ni dobil prave moči takoj (morda premalo bencina), vendar po občutku je izgubljal moč samo en celinder (mislim da sprednji) saj drugi celinder je še vlekel, malo kasneje pa je bila spet normalna moč.

 

Za kakršno koli pomoč se zahvaljujem 

 

A je šlo morda za vožnjo v dežju ali pa si mogoče pral motor pred vožnjo? Ker lahko voda zalije svečko od prednjega cilindra in potem motor dela samo na zadnji cilinder.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisel je cas da zamenjam ketno. Katero dajate gor? Mogoce DID 525 XV2 z 114 zobniki al 108? (SV650s K8 verzija :)

To mislim kupit -> link

v moto trgovini v medvodah maš ta set za 105€ (razlika v ceni iz tvojga linka je za skor 2x nalit kestl ;) ). ni glih PRO, ampak tok slabš pa spet ni..

Popravljeno . Popravil Greegoor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Zanima me če je že kdo prilagajal položaj sedenja na SV650 - novejši tip(K3 dalje). Drža mi postaja vse bolj utrujajoča-bolečine v rokah, zapestju, če se voziš turistično(kar se v zadnjem času...). Prosil bi za slike in občutke po predelavi.

Idejo imam podložit krmilo - narediti dve distančni puši820-30mm) in dati daljša vijaka med gornji križ in objemke ki držijo krmilo..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjava križa in krmila za monobar...

 

DSC_0170_zpseaf24449.jpg

 

DSC_0172_zps887b2e5c.jpg

 

Vožnja 1A, posebej po zaprtih ovinkih. Problem so ogledala, ker brez premikanja komolcev ne vidiš nič in fajn je menjat šipico, ker se poza tolk spremeni da je tok vetra precej neugoden (vsaj za mojo višino - 180cm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pardon. sem mislo, da imaš S. :P

kaj pol sploh jamraš :D hec. boš že poštimo, krmila ni težko povišat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žiu, js sm kupu bandita 650 in je meu prejsni lastnik bolj ravno belanco in nizjo ker mu je tako ustrezalo... meni nikakor ni odgovarjalo in sem zdej kupil original belanco ki je bolj visoko in zakrivljena nazaj + povišek 25 mm  = bombastično za normalno vožnjo :D

pač večina pravi da  če bolj na široko drži krmilo gre lepše v ovinek itd...meni pa pač ne ustreza in se lepše oz bolj nagnem u ovinku kot prej, prav uživam zdej ko mam original belanco... tud 200 se da peljat če maš višje krmilo, ni panike se mal  nižje postavit ker spet ni tako visoko belanca... ko pa voziš tusristično  dolgo  turo je pa res supr.  mogoče bi loh bla original malce širša, ampak zakrivljena nazaj  je pa ravno prav po mojem okusu.

 

prva in druga  slika se vidi prejsnja belanca, ki je ravna brez poviška , .. tretja je pa zdej original + povišek...

tko da  25 eur dej za povišek krmila pa boš pomojem zadovoljen ful... za malo denarja  velik bolje

post-23389-0-60530600-1436387547_thumb.png

post-23389-0-05524600-1436387556_thumb.png

post-23389-0-29019000-1436387565_thumb.png

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v moto trgovini v medvodah maš ta set za 105€ (razlika v ceni iz tvojga linka je za skor 2x nalit kestl ;) ). ni glih PRO, ampak tok slabš pa spet ni..

Sm vprasu in sem dobil tak odgovor:

Pozdravljen

DID set z  ZVM-X kvaliteto je možno dobiti v cca 5 delovnih dneh.

Cena 149,00 eur.

MB-MOTO

Meta

Sedaj sem nasel:

http://www.ebay.de/itm/161083041475?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

In sem takoj narocil. Upam da bo vse ql. Bral sem da 108 clenov je za SV brez ABS in 114 z ABS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bi mi nekdo prosim zmeril na sv650s K3 koliko je razdaja pri sprednjih vilcah, kot prikazuje slika:

 

img20150720143747.jpg

img20150720143927.jpg

 

Sumim, da ga je prejšni lastnik spustil v križih, ker je vozil gumo 120 70, sedaj pa ko vozim originalnih 120 60 imam pri večjih nagibih malo čuden občutek. Se mi zdi, da pridem prehitro na rob gume za kar bi lahko bilo krivo, da je prenizek v križih.

 

 

In pa kakšne nosilce zadnjega kovčka uporabljate? Sam imam od givija a sem razočaran. Najprej mi je poknil pri obeh "ušeskih" za katera je privijačen na ročaj za sopotnika. Sem ponovno zavaril, sedaj mi je pa poknil, kot prikazuje slika.

img20150720143717.jpg

 

Pozna kdo kakšen drugi nosilec, ki je vpet na več točahk kot ta? Lahk je zraven tudi za stranske kovčke.

 

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmerit ne morem, po tovarniških servisnih navodilih pa naj bi vrh cevi (brez pokrova) bil poravnan z zgornjo površino križa, tako da ven štrli samo pokrov.

 

Vijake križev in krmila se zategne s 23 Nm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

frischfleisch hvala za odgovor. Imam že v osnovi N model ki ima monobar. 

Je kdo delal predelavo na N modelu?

 

 

...dobil sem distančnike za vstavit med križ in nosilce/objemke krmila.

Težava je nastala ko sem hotel odviti matico pod križem, katera je privita na vijak, ki drži objemke krmila(ključ 14).

Matico sem poškodoval, ne pa odvil :S

Zanima me kako poteka demontaža gornjega križa?

Bo dovolj podviti dva vijaka katera držita števec(inbus) in dva vijaka katera držita ključavnico(torx z luknjo), matico na vrhu križa in vijaka katera držita teleskope? 

Je že kdo to počel? Na kaj moram pazit?

Hvala za pomoč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo slučajno za prodati bug spoiler ali pa "oklep" za suzukija sv650s 2007? Če ima kdo takoj kupim! Barva ni pomembna..  040-379-599

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Lastim si sv 650 s in mi je super motorček, samo daljših turah postane zadeva precej neudobna, zato bi rad zvišal krmilo- na spletu sem gledal kite za predelavo krmila v monobar, ki pa pridejo okoli 400 eur:huh:, zato me zanima če ima kdo pozna kakšno cenejšo verzijo, ali pa če prodaja kit za omenjen motor, Sem pa tudi razmišljal o možnosti, če bi menjal križ vilic z naked verzijo-je zadeva kompatibilna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, dejanL. pravi:

Pozdravljeni!

Lastim si sv 650 s in mi je super motorček, samo daljših turah postane zadeva precej neudobna, zato bi rad zvišal krmilo- na spletu sem gledal kite za predelavo krmila v monobar, ki pa pridejo okoli 400 eur:huh:, zato me zanima če ima kdo pozna kakšno cenejšo verzijo, ali pa če prodaja kit za omenjen motor, Sem pa tudi razmišljal o možnosti, če bi menjal križ vilic z naked verzijo-je zadeva kompatibilna?

https://www.louis.de/artikel/lsl-lenkerklemmboecke-rise-up-tuev-gutachten/10021310?list=128453710

ena od možnosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je daleč najvišji clip-on...in najcenejši.

Samo izbrati moraš za pravi premer tub...in to je -to.

Mogoče bodo edino prekratke lajtunge za zavore...

http://cognitomoto.com/products/tarozzi-50mm-high-rise-clip-ons-gsxr 

...tale je sicer za GSXR... ampak kot pravim, imajo za vse premere tub od-do....

 

Pa še nekaj:

Imam za prodati bočne plastike - črne (oklep) za SV650 S kompletne z vsemi nosilci. Nikoli montirane. Nove. Originalne.

...če koga zanima, mi prosim javite na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje... zanima me, kaj pridobiš (izgubiš) pri menjavi prvega zobnika 14zob. z 15zob. v praksi? Ima kdo tako izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Tačka pravi:

eno vprašanje... zanima me, kaj pridobiš (izgubiš) pri menjavi prvega zobnika 14zob. z 15zob. v praksi? Ima kdo tako izkušnjo?

Iz 14 na 15 zob.

Višja končna hitrost, daljše prestave, slabši pospeški - manjši navor. Pri sto km/h voziš približno s 500 obrati nižje. Pri porabi se bistveno ne pozna, poraba je bolj odvisna od zapestja.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...višja končna hitrost glih ne bo... ker hitrost določa moč motorja.... kvečjemu bo v 6. prestavi še manjša, če se mašina ne bo zvrtela....(ker glih ne poka od viška moči)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!