Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

Super!

Sliši se res mamljivo :wacko:  :wacko:

A v kakem Louisu ali Hein Gericku si kaj pogledal?

Možno da bi tudi tam kaj imeli.

Sem gledal po Italiji in je bila cena ista alpa se drazje.........in kolkor vem, se jih od konkurence ne da dobit (vsaj jih lani se ni bilo).....tko da ti ostane samo se original varijanta......uzemii alpa pusti :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

centralno stojalo nabavil v Luis-u Villach in je cca pol ceneje kot v TC-ju (cca120 EUR). Zmontiral sem ga sam, je pa res problem z auspuhi. Sem si pa en imbus ključ malo zbrusil pa je nekako šlo. Upam, da ga ne bom kje zgubil !

Zdaj pa še moje vprašanje: Iščem eno višje (touring) steklo za TDM900. Sem že probal od Givi,pa ni vredu (dobim vrtinc ravno v čelado). Ena možnost je še original od Yamahe (ki je višje 14cm od originala) samo ga ne bi rad kar tako kupil, potem pa bo isto sra... A ma kdo kake iskušnje s tem ? A mi bo sploh katero steklo "prav" glede na mojo višino (192 cm) ?

LP M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

centralno stojalo nabavil v Luis-u Villach in je cca pol ceneje kot v TC-ju (cca120 EUR). Zmontiral sem ga sam, je pa res problem z auspuhi. Sem si pa en imbus ključ malo zbrusil pa je nekako šlo. Upam, da ga ne bom kje zgubil !

Zdaj pa še moje vprašanje: Iščem eno višje (touring) steklo za TDM900. Sem že probal od Givi,pa ni vredu (dobim vrtinc ravno v čelado). Ena možnost je še original od Yamahe (ki je višje 14cm od originala) samo ga ne bi rad kar tako kupil, potem pa bo isto sra... A ma kdo kake iskušnje s tem ? A mi bo sploh katero steklo "prav" glede na mojo višino (192 cm) ?

LP M.

Zanima me, če si v Luisu stojalo vnaprej naročil ali si se kar tam prikazal in so ga imeli na zalogi. Si ne predstavljam, da bi vso to robo kar na lagerju držali. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če si v Luisu stojalo vnaprej naročil ali si se kar tam prikazal in so ga imeli na zalogi. Si ne predstavljam, da bi vso to robo kar na lagerju držali. Hvala!

Najprej naročiš in potem počakaš kak teden, te pokličejo domov in greš gor dvignit. Po moje bi lahko tud po telefonu naročil, da se ne boš dvakrat vozil gor.

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stojalo kupil po nasvetu yankeea v Tc motoshop. Montažo pa sem zaupal serviserju.

Glede drsanja: ko sem naložen z ženo in kovčki sem ter tja podrsam, drugače pa ni krize. Je pa stojalo zakon... pri mazanju verige.

Vetr. steklo imam od Givija, visok sem 186 in funkcionira super. Pa še videza ne pokvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12BENI

odgovor.

Imam nosilce od givija montirane tako, da precni nosilec ne gre skozi luknje za smernike, pa ni bilo do sedaj nobenih problemov, ker če gledas kinematiko gume je ob pravilni postaviti prečnega nosilca skoraj nemogoce da bi guma podrsala po njej.

Potovanje potekalo v dvoje s 3 kufri , je pa res da je zadnje vzmetje narejeno bolj na trdo.

Pa se eno vprasanje:

Ima mogoče na tdm 900 kdo montirano sibco od yamahe (povisnao za 8 cm) ta nizko vrjanto.

Kako se obnese veterna zascita pr tej varianti glede na visino 186. Hvala za odgovor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes sem videl da ima letnik 2005 možnost ABSa! Se to da namontirat tudi na prejšnje letnike?

Se splača? Je kdo že vozil motor z ABSom, da bi lahko pokomentiral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo od "šoferjev" TDM 900 nameščeno ta visoko touring šipco (original od Yamahe), ki je povišana za 14 cm. Bi rad kupil, pa me zanima kako se obnese !

Hvala za info !

Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam........

Obnese se fajn, pa ceprav sem visok 190.....veter sicer dobim v vrh celade, toda se vedno bolje kot pa da me piha v vrat..... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo od "šoferjev" TDM 900 nameščeno ta visoko touring šipco (original od Yamahe), ki je povišana za 14 cm. Bi rad kupil, pa me zanima kako se obnese !

Hvala za info !

Matjaž

Jaz imam Givi šipco.........

Prvo.....je skoraj pol cenejša kot original

drugo.... opravlja svojo funkcijo več kot solidno....no ravno s cigaro v ustih se ne da vozit

Napaka......jap....žal,za visokorale sopotnike predstavlja problem direkten piš vetra v čelado!!!!!!!.....sam to mene ne prizadane....se veča ali manj vozim sam!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem videl da ima letnik 2005 možnost ABSa! Se to da namontirat tudi na prejšnje letnike?

Se splača? Je kdo že vozil motor z ABSom, da bi lahko pokomentiral....

Dobim ga ta teden, tako da komentar sledi, kar se pa dodatne montaže tiče si pa lahko prebereš na TDM Forum.de glede tega, če ti nemščina ni tuja!

Na kratko povedano bolj težko verjetno da bi to skup spravil, pa še splačalo se ne bi

Lp Potač

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam........

Obnese se fajn, pa ceprav sem visok 190.....veter sicer dobim v vrh celade, toda se vedno bolje kot pa da me piha v vrat..... B)

OK, hvala. Bom verjetno nabavil. Sem probal že tisto od Givi-ja, pa mi ni bila vredu.

Aja, pa še eno vprašanje. Kaj pa zaščita za motor za TDM. A ma to kdo zmontirano in ali dovolj dobro služi svojemu namenu ? Skratka, a se splača ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam..... :)

Vredno vsakega tolarja.......Ze dvakrat se mi je prevrnil motor in obakrat je vecino udarca nase pobrala zascita.....Vzemi od Givija ker je enkrat bolj poceni pa se lepsi je.......vsaj po moje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam..... :)

Vredno vsakega tolarja.......Ze dvakrat se mi je prevrnil motor in obakrat je vecino udarca nase pobrala zascita.....Vzemi od Givija ker je enkrat bolj poceni pa se lepsi je.......vsaj po moje.....

Podobne izkusnje :blush: z enako zascito kot Yankee.

Nabavila sem jo vTC-ju. Mislim, da je bila okoli 19K SIT (cene se ne spomnem cist, ker se je nakup zgodil ze lani). So mi pa zascito kar v TC-ju namontirali.

Lp, K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne izkusnje :blush: z enako zascito kot Yankee.

Nabavila sem jo vTC-ju. Mislim, da je bila okoli 19K SIT (cene se ne spomnem cist, ker se je nakup zgodil ze lani). So mi pa zascito kar v TC-ju namontirali.

Lp, K

Hvala, bom kar v TC šel po zaščito in šipco. Pa upam, da bodo še kaj skonta dali, da bo "stranka" zadovoljna.

Pol bo pa treba se začeti vozit !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, bom kar  v TC šel po zaščito in šipco. Pa upam, da bodo še kaj skonta dali, da bo "stranka" zadovoljna.

Pol bo pa treba se začeti vozit !!!

:hmm: Jast ti lahko prodam povišano šipco (14 cm.) za TDM-ko, sem jo samo testiral in odmontiral, tko , da je kot nova. Cena je 12k. sit. Imam pa tudi povišano (9cm.) in je tudi nova , samo testirana. Cena je 15k. sit. :OK:

Zaščita motorja je uredu , sicer je še nisem testiral , se pa lahko zgodi kadarkoli :slap:

post-5346-1111601355_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:hmm: Jast ti lahko prodam povišano šipco (14 cm.) za TDM-ko, sem jo samo testiral in odmontiral, tko , da je kot nova. Cena je 12k. sit. Imam pa tudi povišano (9cm.) in je tudi nova , samo testirana. Cena je 15k. sit. :OK:

Zaščita motorja je uredu , sicer je še nisem testiral , se pa lahko zgodi kadarkoli :slap:

[/

quote

A to imaš originalno 14 cm višjo šipco? Kake barve je?

LP

Potač

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

V prejsnjih postih sem opazil da ima vsaj eden od TDM-ovcev stranske kovcke od Givija.

Zanima me, ali je potrebno za montazo PL-ov na TDM-ki odcvikat zadnje zmigovce (in jih potem nazaj zvezat) ali se da mogoce zadevo kako drugace resiti. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prejsnjih postih sem opazil da ima vsaj eden od TDM-ovcev stranske kovcke od Givija.

Zanima me, ali je potrebno za montazo PL-ov na TDM-ki odcvikat zadnje zmigovce (in jih potem nazaj zvezat) ali se da mogoce zadevo kako drugace resiti. Hvala!

....kabel je cca 10cm prekratek in ga je treba obvezno precvikat.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima ta zaščita motorja od Givija. Res je lepša od originala, mi pa v srednjem območju vrtljajev vibrira pri spoju med auspuhi. To se seveda čuje kot neprijetno rožljanje.Ali ima kdo tak problem in akj naj nardim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ta zaščita motorja od Givija. Res je lepša od originala, mi pa v srednjem območju vrtljajev vibrira pri spoju med auspuhi. To se seveda čuje kot neprijetno rožljanje.Ali ima kdo tak problem in akj naj nardim

Meni tudi rogovili tam kjer pravis......sprva me je motilo in nikoli ni blo dovolj casa in volje, da bi stvar odpravil....potem pa sem se navadil........resitev pa bi bila spoj zapackat z recimo sivim silikonom (po moznosti naj bo odporen na vrocino, glede na to da je spoj 2cm od auspuhov)

Poizkusi in napisi rezultat ob priliki..... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ta zaščita motorja od Givija. Res je lepša od originala, mi pa v srednjem območju vrtljajev vibrira pri spoju med auspuhi. To se seveda čuje kot neprijetno rožljanje.Ali ima kdo tak problem in akj naj nardim

Moj problem je elegantno v petih minutah resil serviser Jure :004 . Mislim, da je res okol skakal z nekim silikonom. Ko sem s strahom v oceh pripeljala motor k njemu na hof, se je samo nasmehnil in popravil. :OK:

Ce rabis, ti lahko dam njegovo stevilko. POslji pm.

LP, Karmen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!