Skoči na vsebino

Češka, Slovaška,...


Priporočene objave

. Ko pa pridem pa v Zakopane, sem pa obstal odprtih ust. Nisem mogel verjeti, da je lahko smučarsko mesto tako živo tudi poleti. Lesene hiške s spominki ob cesti so bile polne turistov, vse lepo urejeno, res ni da ni. Mislim, da bi se Slovenija lahko šla učit k njimi, kako se gre turizem.

 

 

 Zanimivo. Jaz imam povsem drugačne izkušnje, poleti 2013, torej samo leto nazaj. V Zakopanah gužva, na glavnem parkirišču pod skakalnicami nisem mogel parkirati, ker nisem imel Zlotov ( samo €). Nisem mogel ne na sok, kavo, WC plačljiv.....povsod samo Zloti....prvi bankomat pa po "mnenju" parkirmojstra in prodajalke pijač na stojnici vsaj 1 km stran...proti centru.

 

Po 15 minutah sem se odpeljal naprej. Jebemtiš.....res se Poljska hitro razvija... :grim  :grim  :grim

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6. dan - 13. 8. 2014

 

Ko se zjutraj zbudim, sem najprej pregledal vremensko napoved. Ni bila ravno obetavna. Doma sem imel sicer neke zadeve za uredit, ki sicer niso bile neodložljive, vendar sem se zaradi slabe vremenske napovedi za naslednje dni odločil, da konje obrnem proti domu. Pot sem razdelil na dva dela in se odločil, da bom prespal v kraju Lackenhof, kjer sem rezerviral hotel. Preventivno sem oblekel dežjaka, kar se je kasneje izkazalo za dobro odločitev. Cilj sem vnesel v garmina in sledil njegovim navodilom. Na poti ni bilo nobenih zanimivih stvari, razen tega, da sem imel karambol z ptičem, ki se je pri okoli sto na uro zaletel v mojo čelado. Mislim, da ptič ni preživel nesreče. Vmes je moj motor obrnil 50 tisoč kilometrov in upam, da jih bo vsaj še enkrat toliko :P. Ob prihodu v hotel v Lackenhofu me je najbolj presenetilo to, da mi je gospod za pultom v naročje nametal rjuhe, povšter in ostale stvari in posledično sem si moral sam postlati posteljo. Tega do sedaj še nisem doživel nikjer drugje. Kaj hočemo, vse je enkrat prvič. Po tušu se odpravim po vasi iskat kako gostilno, da bi lahko dal kaj pod zob. Celo uro sem se sprehajal, vmes me ujel še dež, šele na sem našel odprto gostilno. Po okusnem šniclu sem bil na polno pripravljen za spanje.

 

Spanje: Junges Hotel Lackenhof, Ötscherweg 3, Lackenhof, 3295, Avstrija

Cena: 35€

post-23617-0-33867300-1419664472_thumb.jpg

post-23617-0-10049200-1419664868_thumb.jpg

post-23617-0-07632100-1419664878_thumb.jpg

post-23617-0-03455000-1419664885_thumb.jpg

post-23617-0-12463900-1419664894_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7. dan - 14. 8. 2014

 

Po zajtrku v hotelu sem se odpravil po isti poti, po kateri sem šel proti Slovaški, proti domu. Že v štartu sem oblekel dežjaka in gremo proti domu. V Avstriji sem spet naletel na odsek ceste, kjer je bila omejitev 30 km/h, po asfaltu pa je bil posut neke vrste pesek. Kaj hočejo s tem doseči, nimam pojma. Ko sem prišel iz tunela na Ljubelju, se je takoj pokazala kvaliteta slovenskih cest. Na prvem desnem ovinku iz Ljubelja proti Tržiču mi je pri slabih 30 km/h vzelo motor izod riti in sem komaj zadevo obdržal na kolesih. V prejšnih državah se mi tega ni pripetilo, pa sem se ravno tako vozil po mokrih cestah. Wellcome to Slovenia. V zgodnjem popoldnevu sem se spet prikazal na domačem dvorišču.

 

Kot sem že prej omenil sem šel tokrat na pot v solo varianti. Še ne dolgo nazaj, ko sem bral potopise raznih motosvetovcev, ki so šli na pot sami, sem se čudil, kako si upajo. Ja ni lepšega, kot to, da si lahko sam delaš plane, se ustaviš, kjer ti paše itd. No ampak roko na srce, tudi v družbi večih motoristov je bilo prav luštno, tako, da se bom verjetno posluževal še obeh variant.

post-23617-0-39793000-1419665227_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Planiram spet malo Čehinje pogledat, ko bo vreme dovolj toplo (upam, da kmal). Letos bi naredil malo drugačno varianto. Prvi dan iz Krškega preko Českih Budjejovic in do Brna. Ta tura bo vzela ves dan, če se odpravim ob 5.00!

V Brnu bi se stacioniral v hotelu, kjer sem že večkrat prespal in imajo tudi parkirišče varno za motorje. Je v centru mesta in okoli 30,00 EUR nočitev z zajtrkom.

Iz Brna pa bi nato vsak dan šel v eno smer:

2. dan - preko Olomouca in Ostrawe na jug Poljske in nazaj v Brno preko severne Slovaške

3. dan - zahod Češke s Prago in nazaj v Brno po severni Češki

4. dan - nazaj domov preko Bratislave in Madžarske

Evo, pa sem si splaniral izlet za uvod v sezono 2017.

 

 

 

 

58c4dfdf7da56_ScreenShot2017-03-12at06_39_16.png.ad545942b88137a01bccf3ec5388a499.png

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!