Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

pred 32 minutami, DL650 pravi:

Nisi me razumel. Jaz vem, da se da prepognit po sredini, ampak moje vprašanje se je nanašalo na to, če ji s tem, ko jo prepognem po sredini lahko kaj škodujem (poškodujem nitranjost .. itd), to me je zanimalo.  Nikjer nisem zasledil, da proizvajalec odsvetuje prepogibanje. Dejstvo je, da je malo predolga za v kufer (66cm), zato bi jo zložil pač v kvadrat in bi jo z lahkoto dobil v kufer - obe. 

Tisti, ki jo bo prvi prepognil naj pove še ostalim, da jih ne bomo vsi zajebali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, boych pravi:

Sicer ne vem za ostale imam nekaj podobnega in je že po defaultu prepognjena ...

Ja, pri tvoji blazini celo piše, da se jo da po dolžini prepognit, kar za mojo Outwellovo ne piše, zato sem se odločil, da vas povprašam.

Se strinjam tudi z uporabnikom Snecer-jem, ampak ko človek potuje sredi full sezone vzdolž Jadranske obale, se verjetno dokaj težko dobi "poceni" soba ali apartma. V kampu za eno noč spiva recimo oba za 22€, dvomim pa, da bi soba stala za 2 osebi manj kot 20€. Vsekakor pa konfort sobe ni primerljiv z kampom, seveda pa je tudi od tega odvisno, kako se organiziraš. Če je človek šalabajzer, bo tudi šalabajzersko spal, tako da vsa udobnost ni odvisna od zvezdic (*) kampa, ter vsakega posameznika in organizacije.

Govorim na pamet, ker v full sezoni še nisem prakticiral tega, da bi z motorjem se peljal v smeri Kotora, zgolj v maju in septembru, takrat pa je sob in apartmajev na pretek, tudi ob cesti.

---------------------

Da se vrnem na blazine: Te blazine imajo notranje jedro je narebrena poliuretanska pena s prečnimi kanali, zato me malo skrbi to prepogibanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapogni tistih 6 cm, ki ti delajo težave. Če že pride do deformacije, je to na robu blazine :). Drugače pa roštilj na centralnega in  gasa.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem nima kaj škodit, itak ko iztisneš zrak in jo začneš rolat od začetka, je na tistem mestu fajn prepognjena.

aja, pa ne pozabi, najprej pustiš da se sama napihne, potem pa čez kakih 10 minut, jo oralno še dofukaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ker sem imel eno pot v Maribor, sem se mimo grede oglasil v Iglu Sportu in povprašal strokovnjake.
Da boste vedeli tudi ostali: samonapihljiva blazina, ki ni predvidena za prepogibanje po dolžini, SE NE SME PREPOGIBAT!

Ravno zaradi tega, kar sem tudi sam v prejšnjem postu predvideval ... zaradi notranjega nabranega jedra, ki se z rolanjem "zloži po širini". Obstajajo blazine "mumija", ki so predvidene za v rukzak, te pa se lahko prepogibajo po mili volji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samonapihljive blazine niso navdušile (imam eno 5cm, preiskusil in mi ni všeč) . Jaz še vedno "prisegam" na "češke" tridelne blazine za napihnit. To je edino na čemer saj približno spodobno spim (da ni postelja). Zloži se dovolj na majhno, ni pa ravno peresne kategorije+ pumpa.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s plastik in šipce se prav lepo odstranijo smolnate kaplice z navadnim olivnim oljem ...

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

s plastik in šipce se prav lepo odstranijo smolnate kaplice z navadnim olivnim oljem ...

:P

 

drži, lepše je ko pade na sedež :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Snecer pravi:

Še en nasvet za šotoriste :)

Ne parkirati pod borovcem...ampak pod oljko :)

 

 

1. najbolje je parkirat pred gostilno. :ras:

Če sem pa v kampu imam pregrinjalo za moped (navaden prt z luknjami za ogledala) in pregrinjalo preko šotora...vse zgoraj opisano.

pred 51 minutami, maus pravi:

s plastik in šipce se prav lepo odstranijo smolnate kaplice z navadnim olivnim oljem ...

:P

 

če ni trdo zasušeno, tudi z ZIPPO petrolejem. (tja do 2 dni nekak gre) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 7. 2016 at 12:46, DAMI34 pravi:
Ob 4. 7. 2016 at 11:54, maus pravi:

s plastik in šipce se prav lepo odstranijo smolnate kaplice z navadnim olivnim oljem ...

:P

 

če ni trdo zasušeno, tudi z ZIPPO petrolejem. (tja do 2 dni nekak gre) 

WD40 je tudi odlična zadeva za smolo dol spravit. Nima veze kolko je zasušeno jo stopi.

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super nasveti fantje za vsakogar. Kot sem rekel, zdaj sem vse nakupil, z ženo greva testirat in če nama bo odgovarjalo, tu in tam malo pokampirat, bova zadevo še kdaj prakticirala, če ne, potem pa se bova lotevala iste metode kot do sedaj, to je Booking.

Kaj se pa tiče smole, pa že za auto uporabljam Sonax-ovo zadevo. Sprej dela čudeže!
Lani sem ga kupil in zadevo potestiral na avtu in sem bil prav začuden z kakšno lahkoto se odstrani smola.

LINK: SONAX - odstranjevalec drevesne smole

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ti nasveti za odstranjevanje smole so neuporabni za šotor (kar je večina tudi napisala) . Če pa kdo misli kaj takega uporabiti na šotoru naj preizkusi v kakšnem vogalu, da mu ne bo potem žal.

Če nimaš ravno najcenejši šotor, kupi podlogo za pod šotor (hvaležna stvar tudi za zlaganje šotora) . Stane par € (nekaj takega: http://ard.si/eugen-nolle/cerada-ponjava-nepremocljiva-2x3-m

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Vsi ti nasveti za odstranjevanje smole so neuporabni za šotor (kar je večina tudi napisala) . Če pa kdo misli kaj takega uporabiti na šotoru naj preizkusi v kakšnem vogalu, da mu ne bo potem žal.

Če nimaš ravno najcenejši šotor, kupi podlogo za pod šotor (hvaležna stvar tudi za zlaganje šotora) . Stane par € (nekaj takega: http://ard.si/eugen-nolle/cerada-ponjava-nepremocljiva-2x3-m

 

Franc, nihče ni govoril o smoli na šotorju, to jest tekstilu, temveč smo govorili o smolnih kapljicah na motorjih.

Za odstranjevanje smole na tekstilu, vam lahko zaupam recept moje pokojne babice. Ona ni govorila o šotorju, ampak na splošno o smoli na tekstilu, kar pa mislim, da bi se dalo tudi na šotorju. Torej ....

Ko pridemo iz kampiranja, postavimo šotor doma in ga pregledamo. Vzamemo dve kocki ledu in eno položimo z notranje strani smolne kapljice, drugo pa na zunanji strani smolne kapljice. Ker led zamrzne smolo, potem z nohtom previdno zluščimo "zamrzjen" smolni madež iz površine.
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kar nekaj časa sem iskal primeren šotor, ki mi bo nudil zaščito na furah z motorjem. Pogoje sem imel: velikost 3 osebe (če se mi kdaj pridruži boljša polovica), čim višji vodni stolpec, dvojni vhod (zaradi prezračevanja in hitrejšega sušenja), normalnih mer (sploh zložen). Odločil sem se za tega:

http://www.zajo.net/si/outdoor/norsk-3-neo-tent-lime-green.p4802-12.html Cena: 127eur

Za novo registrirane uporabnike imajo posebno kodo za dodatni 20% popust. Javim kako se obnese.

 

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, JamesTheMan said:

.... Pogoje sem imel: velikost 3 osebe (če se mi kdaj pridruži boljša polovica) ....

+ njega kolegica? ;):OK:

Popravljeno . Popravil Texo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, zaenkrat še ni nič namignila. :D Ne sem jaz izven serijskih mer, tak da nucam malo več prostora. Pa prtljago je tud treba dat pod streho. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 14. 10. 2016 at 8:57, JamesTheMan pravi:

Kar nekaj časa sem iskal primeren šotor, ki mi bo nudil zaščito na furah z motorjem. Pogoje sem imel: velikost 3 osebe (če se mi kdaj pridruži boljša polovica), čim višji vodni stolpec, dvojni vhod (zaradi prezračevanja in hitrejšega sušenja), normalnih mer (sploh zložen). Odločil sem se za tega:

http://www.zajo.net/si/outdoor/norsk-3-neo-tent-lime-green.p4802-12.html Cena: 127eur

Za novo registrirane uporabnike imajo posebno kodo za dodatni 20% popust. Javim kako se obnese.

 

lp

Imam enak šotor kot ti, dobra zadeva samo poden od šotora bi mogel bit malo močnejši mimo grede je luknja v njem. Če bi to prej  vedel bi dal kakšno podlogo spodaj. Tudi palico sem moral popravljat ker se mi je zlomila. Me zanima ali se sploh še dobi nek zanesljiv šotor da bi ga lahko uporabljal saj 3 leta. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za opozorilo, bom pri teh stvareh še dodatno pazljiv. Problem teh šotorov je v tem, da morajo poleg vseh karakteristik nuditi še čim manjšo težo in biti čim manjših dimenzij (zložen). In ravno tu po moje pride do nekih kompromisov, pri katerih se "šparati". Drugače pa imaš v Iglu športu šotore vseh cenovnih rangov, ni hudič da šotor za 300eur ne zdrži več ko 3 leta. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, iščem spalno vrečo, katero bi uporabljal za kampiranje z motorjem. Pogoj da vzame zložena čim manj prostora. Pa za osebe z višjo postavo (imam 194cm) bi morala biti. Uporabljal jo bom od začetka pomladi do pozne jeseni (tako da mora biti tudi temperaturni razmah temu primeren):

 

Ima kdo kakšen predlog kaj vzeti? S čim ste zadovoljni?

 

 

Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferrino Nadir 300. Sem pa malo manjši (186) in za zgodnjo pomlad najbrž ni, če pade temperatura pod 10°C potrebujem "vložek" (podloga oz. neke vrste dodatna spalna vreča) , lahko pa da sem malo bolj zmrznjene sorte, ker naj bi bila udobna (za moške) do +6 in ekstremna -7. Se pa spakira solidno na malo in ni bila pretirano draga. Dejansko mi je "udobna" do kakšnih 15°C.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!