Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Ob 20. 4. 2018 ob 10:17, cikadina pravi:

Lep pozdrav po dolgem času. 

Prej sem po nakljucju odprla omaro z moto šaro in me je skoraj kap, ker se je na jakni že delala plesen. Sem znosila vse vn na sonček in pošpricala z neko eko rečjo proti plesni (naj bi bilo brez klora). Sedaj me pa zanima naslednje.

Naj usnje samo ocistim z gobico in milom ali naj zabrišem vse v pralni stroj?

Tisti, ki ste prali v stroju, kako se to obnese? 

Po eni strani bi najraje res vse skupaj preprala, ker se ze vidijo sivi flekci na elastikah. 

Upam, da mi boste znali pomagat.

Jaz sem reskirala in oprala v pralnem stroju - program volna...posušila zunaj v senci in suhega premazala z Renapurjem....kot nov in diši :)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Akito pravi:

Jaz sem reskirala in oprala v pralnem stroju - program volna...posušila zunaj v senci in suhega premazala z Renapurjem....kot nov in diši :)...

Usnjen Kombinezon?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojo usnjeno jakno sem upral na roke s tekočim detrgentom za barvno pranje, posušil in namazal.

Saj je enako kot da te dež opere in pred tabo avto pere šipo :) sušenje na motorju 90kmh ali na vrvici za sušenje.

Deset let starega švica res nemorem nosit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sesir pravi:

Usnjen Kombinezon?

...ja in od mojega tudi...vse je ok z obema...sem napisala: program volna:D...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Akito pravi:

...ja in od mojega tudi...vse je ok z obema...sem napisala: program volna:D...

Pa v kovter kapno,da ne ugili usnja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Pa v kovter kapno,da ne ugili usnja?

....ne, ščitnike ven pobrala in okoli obrnila hlače in jakno ter oboje zapela....:)....saj pravim izbereš program za pranje volne, ki nežno im mehko obrača in nima centrifuge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Akito pravi:

....ne, ščitnike ven pobrala in okoli obrnila hlače in jakno ter oboje zapela....:)....saj pravim izbereš program za pranje volne, ki nežno im mehko obrača in nima centrifuge...

Glede programa vse jasno...ima moj pralni stroj+ta velik boben....

Kombinezon bi bil za spucat pa se mi ne da...sam moj je enodelc z grbo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 4. 2018 ob 10:17, cikadina pravi:

Lep pozdrav po dolgem času. 

Prej sem po nakljucju odprla omaro z moto šaro in me je skoraj kap, ker se je na jakni že delala plesen. Sem znosila vse vn na sonček in pošpricala z neko eko rečjo proti plesni (naj bi bilo brez klora). Sedaj me pa zanima naslednje.

Naj usnje samo ocistim z gobico in milom ali naj zabrišem vse v pralni stroj?

Tisti, ki ste prali v stroju, kako se to obnese? 

Po eni strani bi najraje res vse skupaj preprala, ker se ze vidijo sivi flekci na elastikah. 

Upam, da mi boste znali pomagat.

jaz v stroj ne bi dal, ampak v banjo pa dam, lepo namočit, pa blag šampon, pa fino posušit, potem pa obvezno namazat in shranit v zračen prostor.

Svinjarijo pa kar z gobo fino podrgnem. Kombinezon mi prenese drsenje po asfaltu, pa bo tudi drgnjenje gobice. No saj mi. Je pa res potem važno, da fajn namažeš, ko je suh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 22. 4. 2018 ob 10:13, DAMI34 pravi:

jaz v stroj ne bi dal, ampak v banjo pa dam, lepo namočit, pa blag šampon, pa fino posušit, potem pa obvezno namazat in shranit v zračen prostor.

Svinjarijo pa kar z gobo fino podrgnem. Kombinezon mi prenese drsenje po asfaltu, pa bo tudi drgnjenje gobice. No saj mi. Je pa res potem važno, da fajn namažeš, ko je suh.

Zdej sm jih samo fajn presončila, bom pa dala ob priliki v banjo.

Hvala vsem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
13 minutes ago, nemo said:

Obleko iz nubuka nosim od leta 2011, za sabo ima 200K+ km, danes sem mojo tretjič opral, ženino pa prvič (ima le cca 60K km za sabo) v pralnem stroju in impregniral. Njena izgleda kot nova, moji se pač poznajo kilometri (antracit barva je posvetlela, na najbolj izpostavljenih mestih se je pojavil sijaj)

Še nekaj fotk:

Pred pranjem

hbYNZU.jpg

cHtSKL.jpg

Odstranitev protektorjev

0tIulh.jpg

Pranje pri 40 stopinjah, 30 minut, centrifugi 800, tekoči detergent (sem malo pretiraval z njim)

zOsi0F.jpg

Sušenje pri temperaturi 5 stopinj

vpFi7r.jpg

JYXWyd.jpg

Impregnirano

Ldaiap.jpg

dyrZWF.jpg

Sredstvo: NIKWAX - nubuk & suede proof

 

A to je atlantis? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje barvajo kombinezone ... no ja .. ene par delčkov je treba prebarvat ... pa ne rabm js ampak moja prijatlca @Ella

A je samo v Domžalah ? Cena ... čakalna vrsta ? 

pa ne mi nabijat, k bom znoru :ras: 

p.s.

pa ne da se mi brat vse solataste solate :jezik: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, maus pravi:

Kje barvajo kombinezone ... no ja .. ene par delčkov je treba prebarvat ... pa ne rabm js ampak moja prijatlca @Ella

A je samo v Domžalah ? Cena ... čakalna vrsta ? 

pa ne mi nabijat, k bom znoru :ras: 

p.s.

pa ne da se mi brat vse solataste solate :jezik: 

 

tuk ti bom nabijau:

ko sem jadranko fizično dotikal, sem tudi kombi pobrusil. Sem kupil belu farbu i obarvao :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

....ker mi blo dugcajt spucal svoj kombinezon...

Prvo nastimo v bano mlacno vodo s samponom za telo...ga not namocil in pustil slabo urco,nato sem  ga malo pocistil z viledo za posodo (poskodoval en odbojnik svetlobe) ga konkretno spral z vodo in obesil ven v senco....drugi dan pravi moja "ne bi vredi spuco,ce ze pucas" in tako sem ga dal se v pralni stroj....program ovca 30stopinj velik bobenj pa imam....spet sampon za telo....ko opralo pa sem ga spet obesil v senco...ko je bil 90% suh,po cca 36urah sem ga konkretno namazal z mazilom za usnje in spet obesil zunaj pod streho v senco.Naslednji dan sem ga oblekel in punca me oblecenga namazala in spet sem ga obesil na isto mesto...no naslednji dan sem ga spet konkretno namazal in spet obesil...no tu se mi zdelo ok in sem ga le malo pobrisal z brisaco,da ni masten.....je pa fino mehek kot je bil...

P.s

Kombinezon se prvic sploh cistil in po XX letih...

Pralni stroj nic od nic zjebu...moje ribanje pa en odsevnik na rami...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Evo, sezone je konec in kombinezon bi bil že konkretno potreben čiščenja (pa popravilo zadrge mu tud nebi škodila). 

Kje bi mi to naredili na relaciji logatec - ljubljana? Al je samo gospa iz domžal v tem poslu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/16/2019 at 6:44 PM, ProdriveR said:

Evo, sezone je konec in kombinezon bi bil že konkretno potreben čiščenja (pa popravilo zadrge mu tud nebi škodila). 

Kje bi mi to naredili na relaciji logatec - ljubljana? Al je samo gospa iz domžal v tem poslu??

Zadrgo ti lahko zamenja gospa v Logatcu ti dam lahko telefonsko, za čiščenje pa žal ne vem.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ProdriveR pravi:

No dej, prosim če mi stisneš kontakt.

lp

Jaz sem dal popravit kombinezon sem:

G- Dea Prušnikova ulica 95, 1210 Ljubljana - Šentvid

Nekaj so pošivali, nekaj so menjali, ker je bil podrgnjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 1. 2019 ob 14:00, maus pravi:

Kje barvajo kombinezone ... no ja .. ene par delčkov je treba prebarvat ... pa ne rabm js ampak moja prijatlca @Ella

A je samo v Domžalah ? Cena ... čakalna vrsta ? 

pa ne mi nabijat, k bom znoru :ras: 

p.s.

pa ne da se mi brat vse solataste solate :jezik: 

 

vas dva... @maus @Ella ... a sta dala barvat? kolk obstojna pa je ta barva? da naum v dežju jst šekast odspod :D 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, mladench pravi:

vas dva... @maus @Ella ... a sta dala barvat? kolk obstojna pa je ta barva? da naum v dežju jst šekast odspod :D 

Renova Slevec

Jaz sem zelo zadovoljna z njimi z. njo. Darja je prevzela kombinezon,  z njo sem se vse dogovorila. Telefonska je na njihovi strani. 

Ukvarjajo se z usnjeno galanterijo in so profiji :)

Barva je obstojna in taka kot je videti pri kupljenem izdelku. Mene je na zacetku sezone vsako furo opralo ku mačka pa ni bilo nobenih šek?

Slika prej in potem...

20161105_130809.thumb.jpg.53ec206b77a2d595abed333078a65d64.jpg

20190314_202939.thumb.jpg.c1761abc5a0757f86bef2e2a9a19d6e9.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, mladench pravi:

vas dva... @maus @Ella ... a sta dala barvat? kolk obstojna pa je ta barva? da naum v dežju jst šekast odspod :D 

js ga dau barvat nism ne :P 

bom pa po vsej verjetnosti letos odnesu tja dva kombinezona za oprat :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!