Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Zakon za čiščenje ali popravljanje usnja, so tile izdelk ;)

KLIK

To je Profi roba.

 

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

Tut prow... :ras:

...tačrn globin za čeule ti bom u šampon za lase umešou...

a da ne bo več šarmantno siv :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pa pizda, kje najdeš ti te izdelke ?

med vrsticami gre tle za govejo masturbacijo.

...a si že zdrou?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, UnionJack said:

pa pizda, kje najdeš ti te izdelke ?

med vrsticami gre tle za govejo masturbacijo.

...a si že zdrou?

He, he, ja gledam naokoli kaj se uporablja...

Še malo, še malo :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, motolover pravi:

S tem čistijo profiji: Krema za vimena Vetaseptal, Lek Veterina Beltinci. Najprej vtiraš kremo, potem jo s kosom jagenjčkovega kožuhsadrgneš kot bi čistli čevlje.

http://www.lekarnar.com/izdelki/vetaseptal-mazilo-za-nego-vimena-in-rok-400-ml

vetaseptal-mazilo-za-roke-in-vimena-150m

Imaš prav. S tem sem mazal usnje tudi sam. Res je dobra stvar. Predlagam pa, da kupiš v kmetijski zadrugi, kjer je preeeceeej ceneje. Za 150 ml sem dal 4 €, v lekarni je pol manjša pakunga okoli 8€. Dobra je pa tudi za roke in za stopala. Tudi preizkušeno na lastni koži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imam tudi jaz doma, v kar velikem pakiranju, še odkar sem imela koze.

Že veterinar mi je rekel, da je za mazanje rok najboljše, kar lahko dobiš.

Ima sicer kar veliko kafre notri, kar daje specifičen vonj, kafra pa deluje tudi hladilno.

Niti pomislila nisem, da bi se lahko tudi usnje s tem mazalo :blush:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdej sem bil najbolj zadovoljen s tem.

$_35.JPG

Imam tudi effaxov balzam milo:

125500-2.jpg

Ki tudi dela a ima 2 meni moteče stvari. Diši tako (sicer prijetno) da me mrčes dobesedno obožuje. In po uporabi in brisanju je povšina lepljivo mastna (spominja na napol posušen lak za lase). Če je kdo mazohist zelo priporočam za belo usnje.

Odkar sem probal motulčka ne furam nič drugega razen komaj vlažne microfibra krpice ki pobere mrčes nato pa občasno namažem rokavice jakno in hlače s tem.

 

Sicer pa sem po prebranih 100 temah in člankih prišel do subjektinega zaključka da: hranilne kreme so oslarija. Bistvo je da je zadeva redno čiščena in da se ne dovoli usnju da se izsuši. To je nujno potrebno za 99,9% uspešnega vzdrževanja ostalo je pa že boljalimanj mistična sfera...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bejbi robčki narbulš frišn kakec z ritke obriše....  :P

...za zasušenga pa bolj prov dratpiršna pride..  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, cikadina said:

kej motul cisti bulsi ku bejbi robcki?

Kejpavem. Jih mam v žepu za prvo pomoč pa nsiem še odprl. Preden sem kupil prve najcenejše sem pogledal sestavine. Veliko kemikalij katere mi niso bilo všeč nato sem vzel ene za stopala. Bom poročal če bo smredlo po nogah. :D 

Aja nekateri so vsebovali celo nitrate (soli) kar pa nočemo na usnju... četudi nisem dal oko iz glave za moje usnje ga bom negoval normalno po zmožnostih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Zivnorc pravi:

...bejbi robčki narbulš frišn kakec z ritke obriše....  :P

...za zasušenga pa bolj prov dratpiršna pride..  :P

 

ma za našo malo ritko je kr voda, k glede na to kako zej robci nesejo dol šmir... 

pred 6 urami, StaraFeltna pravi:

Kejpavem. Jih mam v žepu za prvo pomoč pa nsiem še odprl. Preden sem kupil prve najcenejše sem pogledal sestavine. Veliko kemikalij katere mi niso bilo všeč nato sem vzel ene za stopala. Bom poročal če bo smredlo po nogah. :D 

Aja nekateri so vsebovali celo nitrate (soli) kar pa nočemo na usnju... četudi nisem dal oko iz glave za moje usnje ga bom negoval normalno po zmožnostih.

ma mi mamo za namen čiščenja kombinezona (ne dojenčka) nivea soft and cream. uno čistilo od lether master (od dainese) nima za burek proti temu. puca belo usnje brez problema (kadvre žužkov, ketensprej, sladoled :P , ...). ni opazit da bi mu kej škodovalo. 

kolko pa košta ta motul?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega motul perfect leather imam tudi jaz sem zaenkrat samo enkrat namazal.

Ful lepo ga je zmehčalo, hitro ga je vpilo pa lepo diši po olivnem olju.

 

Je pa okoli 15€ semizdi, meni ga je šenkal v charliju :-D 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor se poznam sem sigurno plačal manj kot PPC. Menda 9€ in to pri nas na obali ko so ble akcije v euroton-u. Prišel po brake cleaner pa naredil celo špežo. :) Pips za ketno tudi redno jemljem pri njih (s100 300ml za 9,90 se mi zdi...) Fajn štacuna.

evo:

https://www.euroton.si/avtodeli/iskanje-s-42.aspx?searchterm=leather

če dobiš še dan popustov ali pa ti ga kar dajo na lepe oči...

Za ta denar čisto spodobna roba.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, nekaj tem sem prebral o tem ampak o osnovah tega ciscenja pa nisem nikjer prebral. Jakno ponavadi pucam z nivea baby robcki nisem je pa dejansko nikdar 'vzdrzeval' pa je stara ze vec kot leto. Torej vidim, da se je po vecini priporocalo tole Renapur kremo in jo bom narocil. Vprasanja pa so:

Kako se to sploh uporablja? Najprej prebrisem z baby robcki in namazem s to kremo? Se to bolj kot ne namaze al moras fino vtirat? Jakno potem obesis nekam na toplo, da se posusi? A ostane to kaj limasto?

Druga stvar je kako pogosto se naj bi to mazalo? In pa kako je na koncu sezone, normalno namazete kot ponavadi in date v omaro al je kaj posebnega?

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ob 13. 5. 2015 at 8:53, LaMike pravi:

 

Po 150km vožnje po dežju, je prvih 2 km zadeva držala vodo, potem pa je usnje prepustilo... 

 

Po mojih izkušnjah je še vedno najboljše, če ne želiš bit moker, nano premaz! Jaz uporabljam Wolf's Chemicals Hydro-phobe. Kombinezon sem namazal lani septembra in ni prepustil niti pikice. :grim

Ni spustil vode niti pri šivih? Kako pa dihtajo raztegljivi vložki?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Porabila sem zavitek robčkov za nego usnja iz Lidla (W5), sedaj pa kaj podobnega ne najdem nikjer........

Jaz to uporabljam tudi za vso obutev........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Porabila sem zavitek robčkov za nego usnja iz Lidla (W5), sedaj pa kaj podobnega ne najdem nikjer........

Jaz to uporabljam tudi za vso obutev........

Mislim, da so glih v akciji v Lidlu od prejšnjega tedna, najbrž jih v kakšnem še dobiš.

Jp, 3 ojre 25 kosov.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

V Kopru robčkov niso imeli........

Jaz sem prejšnji teden v Lj nabavil W5 Dashboard wipes, zraven pa je bilo ene par škatel takih, ki jih ti iščeš. Očitno so prekalkulirali, da na obali ni toliko mušic, ki bi se popale na usnje, zato so jih večinoma dostavljali močvirnikom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob nakupu jakne sem vzel ta komplet za čiščenje in zaščito usnja. Res. da je stal nekje 25eur, vendar če daš 400eur za jakno se mi zdi, da teh nekaj evrov hitro pozabiš. :D 

 

199594099900n-dainese-kit-za-ciscenje-in-zascito-usnja.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta komplet ima tako ceno, ker je Dainese :ras:.

Z robčki lahko zelo hitro očistiš jakno in hlače, še ko jih imaš oblečene.

Z njimi sem čistila tudi vse usnjene rokavice, čevlje, škornje, torbice, vse.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bejbi robčki in čiščenje takoj po furi. Vsake toliko, po daljših furah poleti v kado fajn namočit, en šampon za telo zraven, sprat in pustit 2-3 dni da se posuši v senci (balkon, dobro zračena soba), nato pa namazat u voskom iz lojza. Tako počnem že 10 let, pa mam šele drugi kobinezon, prvega je moja čist uničila ob nesreči (dokaz za zavarovalnico :P )

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!