Skoči na vsebino

Okoli črnega morja...


matjazek

Priporočene objave

ojla

glede na to da sem tudi jaz letos videl črno morje lahko povem da se splača vidt.

Ceste so točno take kot lahko prebereš od ixs pa mislm da se tud slabše najde glede na to da smo mi enkrat mal zalutal pa povem da luknja čez celo cesto pa vsaj 40 cm globoko ni nič posebnega.

Kar se tiče kraje motorja pa mislim da se splača zaraskirat tist euro na noč pa dobro ketno ker jest jim nism zaupou (če spiš v hotelu); za kampe pa ne vem ker nismo kampiral.

Moram pa povedat tud eno mal bl čudno dogodivščino ko smo se pelal po Romuniji je polno enih majhnih romskih naselij pa so nas skozi eno lepo mal speskal (kamenjal) moram reč zelo neprijetna zadeva ko ti prleti kamen velikosti marelice v roko ali v motor :angry: so se mi kar zamerl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jatz sem dobil ravno nasprotne informacije - da je količina dežja nekako enaka količini dežja v Dalmaciji. Torej od maja, Junija dalje bolj malo.....

Tisti del ČM, ki je v Turčiji in Gruziji ima subtropsko podnebje = pogost dež. V severni turčiji so zelo blizu morja zelo visoke gore, kamor se vsi oblaki iz ČM zabijejo in seveda tako dežuje.

Ko sem jaz bil tam ( TR ) je bilo vreme vsak dan isto: zjutraj lepo, do opoldan se je nabralo nekaj oblakov in tam okrog ene do tretje ure scalo kot da bo vesoljni potop, za kake dve tri ure je ponehalo. Aja pa valovi so bili veliki ( kar je men všeč ).

Slika iz Turčije 2003:

post-6-1093859639.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem naredil furo čez Srbijo, Bulgarijo in nazaj preko Bosne -> 4.550 km .

V Bulgariji sem prefural celotno obalo ČM od Romunske do Turške meje. Drugače je vreme tu lepše, le letos je bilo tako kot pri nas tudi tam nekako skozlano, tako da je dva dni po kake pol urce mal špikalo.

Blizu Romunske meje:

post-6-1093859880.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blizu Romunske meje ( v ozadju Romunija ):

post-6-1093859968.jpg

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu lahko od tu skočiš v Turčijo ( pol te pa zaprejo :xx: ). Znak označuje njihovo deželo. Za prečkanje meje pa se moraš vrniti kar daleč nazaj.

post-6-1093860314.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ixs, kakšne somožnosti, da ti ukradejo motor v Romuniji, Bolgariji in vzhodu na splošno. Kakšne izkušnje ste pridobili in kaj o tem menijo domačini?

Dobil sem občutek da je možnosti kar dosti vendar običajno moteli, hoteli, apartmaji,....ponujajo tudi varovano parkirišče, ki je izjemno ugodno. Mi smo puščali motorje vedno na varovabnih parkiriščih oz. jih nismo izpustili iz oči(kempi). To je dobra stvar večje druščine kjer se vedno najde kdo, ki mu morje ni bistvenega pomena in s ene hodi kopat pač pa bluzi v bližini motorjev. No pri nas je bilo ravno nasprotno in je bilo v manjšini tistih, ki so se hoteli/želeli iti kopat tako, da smo imeli motorje res vedno na očeh! Če greš v kemp te sprejmejo odprtih rok in se dogovoriš z recepcijo da ti čuvajo motor - mogoče pred samim vhodom v camp!

Jaz na "ćudnih mestih" rad uporabljam PVC plahto kakršno dobiš v BAuhausu sedaj(4 X 6 m) za 1999 SIT in z njo pokrijem motor da se sploh ne vidi kateri je in kaj je na njem, tako tudi ne privablja toliko tatov!

V Bolgariji in Romuniji si lahko povsod urediš varovanje. Če ti ne rata v enem kempu ti bo pa v tistem ki je 500 naprej!!!!! Mislim, da se splača najti ustrezno mesto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ob enemu sladkovodnemu jezercu blizu ČM:

post-6-1093861490.jpg

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kraj: nisem še imel izkušenj, a po pogovorih z nekaterimi domorodci (BG) je situacija podobna kot pri nas ( morda motorjev za sedaj še ne kradejo toliko ). V večjih mestih in turističnih središčih je najbrž bolj pogledat, kam se vtakneš. Ni pa posebne panike za zganjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem nikoli imel občutka, da bi bil dol v nevarnosti, ampak po nasvetu domačinov sem raje poskrbel za varnost. Mi smo se dol dobili z zvezo moto klubov iz Varne, ki organizirajo tudi un "čuven zbor" pa z Sons of Tangra MC pa so nam nekako dal vedet da morš za motor poskrbet!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo naredit drugo leto eno akcijo - tam nekje v juliju, ko je toplo.

Je kdo za stvar? Za 3 tedne recimo...

Prebral cel topic in me 'stvar' načeloma zanima, načeloma pa zato, ker menjavam službo in še ne vem kako imajo tam z dopusti (ponekod so še kolektivni dopusti in se nimaš kaj dosti za zmišljevat)..bi pa šel po Romuniji, Bolgariji...ali pa po Italiji..ma vsepovsod, sam da je družba OK..

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rt Kaliakra:

Rok prav vesel sem , da poznaš ta košček Črnega morja - zanimiv je zaradi zgodovine, narave in prikupnih nasmehov izza štantov, polnih razglednic in cenene plastike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest grem tut drugo leto skor zihr še v bolgarijo, za naprej(romunija, moldavija, ukrajina) pa še ne vem ker je vse odvisno od razmer.

Bolje počakati še kakšno leto, da se zadeve umirijo kot pa ostati brez motorja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kaj je potem kdo odpeljal krog okoli Črnega morja?

Kakšno je stanje na tej poti med Rusijo in Turčijo?

Abhazijo so ponavadi popotniki spustili ( v Ruskem Soči-ju na ladijo pa v Gruzijsko pristanšče Batumi ). Kar se tiče viz. Potrebuješ za Rusijo, ter za Turčijo, ki jo dobite na meji po novem, za Gruzijo in Ukrajino je Slovenci ne potrebujemo več. Aja pa še za Moldavijo je potrebna viza.

Na slikah Črno morje na Krimu, Ukrajina....

post-8779-1166003954_thumb.jpg

post-8779-1166003990_thumb.jpg

post-8779-1166004009_thumb.jpg

post-8779-1166004034_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je potem kdo odpeljal krog okoli Črnega morja?

Kakšno je stanje na tej poti med Rusijo in Turčijo?

Zdravo !

Jaz sem letos odpeljal to turo ! SLO-Madžarska -Ukrajina-Jalta- Rusija-Gruzija- Turčija- Bolgarija YU in domov !O tem sem že pisal na forumu , drugače pa osnovno. Vizo rabiš za Rusijo in jo urediš v LJ. Turško vizo dobiš na meji . Drugih viz ne rabiš.Bencin in ceste kot v Sloveniji ! V Turčiji dost makadama zaradi gradnje novih cest .Iz Rusije ne moreš v Gruzijo po kopnem zaradi zaprtih mej , zato moraš iz Sočija s trajektom. Plačal sem ga skoraj 400 USD!!! v eno stran seveda , brez kabine seveda !! Nikjer na mejah ni problemov razen Ukrajina -Rusija kjer plačaš zavarovanje vozila ker naše tam ne velja / cca 50 EUR /. Vzami obvezno mednarodno vozniško ker Rusi težijo !!! Nikjer v Ukrajini ne plačaj kakšnih taks na pogostih cestnih kontrolah, ker ne obstajajo !!!Zahtevaj komandirja ali policijo / kontrole vrši namreč neka vojska ali " teritorialna obramba "?? /.Včasih hočejo tudi 50 EUR, potem pa ti samo z dolgim nosom pomahajo ko ne plačaš !!Zapomni si dobro ta nasvet !PAZI če ostaneš v Rusiji več kot tri dni moraš dobiti štempl v imigracijski papir na policiji ali v večjih hotelih drugače boš plačal VELIKO KAZEN pri izstopu !!V vseh navedenih državah sem plačeval benzin z Evrocartom sicer se otepajo a gre. Tudi denar sem dvigoval na bankomatih skoraj brez problema. Imej s seboj nekaj malih dolarjev za policaje in niti SLUČAJNO ne poskušaj podkupiti turškega policista ker boš sedel !!! Počakaj kaj ima za povedati, če bo sam nižal ceno O.K. če ne pa bodi tiho in plačaj.Motor lahko v Turčiji in Rusiji vozi maksimalno 80/ osemdeset na uro / !!

Zaenkrat je to vse kar se spomnim drugače pa me kontaktiraj !

Pozdrav Bambi !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest grem tut drugo leto skor zihr še v bolgarijo, za naprej(romunija, moldavija, ukrajina) pa še ne vem ker je vse odvisno od razmer.

Bolje počakati še kakšno leto, da se zadeve umirijo kot pa ostati brez motorja.....

Zdravo !

Pišem še tebi drugače pa glej tudi moj drugi odgovor spodaj .Nasvet: iz RO ne moreš priti v Ukrajino razen preko MOL za kar rabiš vizo !Obratna pot gre brez vize vendar nato pri izstopu plačaš nekaj sto EUR kazni saj si v MOL vstopil preko "ruskega " dela in zato nisi rabil vize kot sem napisal sedaj pa si na njihovem -Moldavskem namreč ozemlju.Komplicirano a RESNIČNO !! Glede kraje motorja pa- varovana parkirišča,hotelske ali privat garaže za 10 USD, parkiranje na policijki postaji -tudi 10 USD !! Tako sem naredil jaz, ko sem potoval sam s seboj ! Prtljago na motorju imej v zaprtih in zaklenjenih kovčkih , ostalo pa prevezano z jekleno zajlo fi 3 mm ki jo zakleneš z obešanko. Pazi na ROKAVICE in ČELADO.Meni so rokavice ukradli v 30 sekundah, dobro da sem imel rezervne .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Poleti nameravam it v Ukrajino,pa me zanima če je kakšna povezava (trajekt) z Turčijo ali Gruzijo?

Zanima me bol ta severovzhodni del Turčiju,kako do tja iz Ukrajine.Nebi pa rad šel čez Rusijo,da bi dal 400usd za trajekt.

Če ima kdo podoben plan,bi bilo zelo dobro,da kako rečemo :beer2:

Iz Rusije ne moreš v Gruzijo po kopnem zaradi zaprtih mej , zato moraš iz Sočija s trajektom. Plačal sem ga skoraj 400 USD!!! v eno stran seveda , brez kabine seveda !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti nameravam it v Ukrajino,pa me zanima če je kakšna povezava (trajekt) z Turčijo ali Gruzijo?

Zanima me bol ta severovzhodni del Turčiju,kako do tja iz Ukrajine.Nebi pa rad šel čez Rusijo,da bi dal 400usd za trajekt.

Če ima kdo podoben plan,bi bilo zelo dobro,da kako rečemo :beer2:

Kakor sem jest slišal je iz Ukrajine kr dobra trajektna povezava s Turčijo in sicer vozi iz Odesse v Istanbul. Vozil naj bi kar parkrat na teden.

Slabša je povezava v Varno(BG) kamor vozi enkrat na teden pa še takrat ne veš kok časa boš na ladji.

Iz Ukrajine v Romunijo kjer moraš narediti par km po Moldaviji je pa kar problem.

Sta imele dve prijateljici toliko problemov da sta šli nazaj v Odesso in na ladjo, brez vize ni šlo.

http://www.ukrferry.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

A ima mogoče kdo kaj svežih informacij glede črnomorskega kroga?

Še posebej v zvezi s prehodnostjo med Rusijo in Gruzijo ter med Armenijo, Dagestanom, Azerbajdžanom, Iranom in Turčijo? Pa če so uni čečenci že dali mir ;)

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti dam info za točno eno leto nazaj. SMo bili na Rusko-Abhazijski meji pa so rekli da v Abhazijo lahko samo da naprej v Gruzijo ni opcije. Itak je pa celo področje Kavkaza en sam velik kotel kjer se stalno nekaj kuha.

Mi smo hotli jit s trajektom potem v Turčijo, pa pelje po sistemu ko gre pač gre pa še takrat ko je odhod znan ni nujno da bo res šel. Čeprav smo že imeli karte (250 EUR za osebo in motor) in čakali 4 dni so nas na dan odhoda razočarali da trajekt ne gre ker ga carina ne spusti v luko.

Ker smo imeli vizo le še za 2 dni smo rekli j..te se in šli nazaj od koder smo prišli.

Mene sicer nič več ne vleče v tiste konce. Videt dejansko nimaš kaj posebnega. Ljudje so sicer prijazni in ustrežljivi dokler ne padeš v birokratske mline uradnikov na meji, luki in še kje. Pa da bom za vsakim ovinkom gledal kje me bo po..kal policaj in se bom potem naslednje pol ure igral gumpca da mi ne bo treba plačat podkupnine ali kazni.....hvala lepa kar naj imajo njihovo mamo Rusijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kdo kaj svežih informacij glede črnomorskega kroga?

Še posebej v zvezi s prehodnostjo med Rusijo in Gruzijo ter med Armenijo, Dagestanom, Azerbajdžanom, Iranom in Turčijo? Pa če so uni čečenci že dali mir ;)

Zaenkrat ne gre. Rusija Gruzija NIKAKOR. Gruzija armenija BP za ostalo pa ne vem.

V Turčiji smo 30.junija srečali tri motoriste iz Nizozemske. Že na UKR-RUS meji so jim razložil NJET vrnili so se v Odeso in šli s trajektom do Potija v Gruziji. Potem pa preko Turčije, Bolgarije, Madžarske....nazaj domov. Sem jih vprašal zakaj ne preko "exYu" pa niso bli ravno nadušeni nad mejo na vsakih nekaj kilometrov.

Njihovi konjiči čista eksotika ST, AT, R100.

post-7865-033195200 1279738006_thumb.jpg

post-7865-059628500 1279738026_thumb.jpg

post-7865-027582100 1279738038_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!