Skoči na vsebino

Elefantentreffen


easyrider

Priporočene objave

hmmmm .... jaaaa .... a gremo???

jest sem danes s kolesom na ledu odlela ko slon, le kako bi se obneslo z ducatijem?

(jestbisla,pamestarinepustipress)

Perla

Uredil - Perla on 03/01/2002 15:18:46

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO pa te slike gledaš prihajaš do zaključka, da bi se pri nas komot cel let z motorjem pelu.

Sem bil zadnje dni starega leta v Piranu.

Sijalo sonce.

Zunaj ene 7-8 st.C

Ceste suhe.

Nikjer nobenega motorista še skuterja ne.

Pa povprašam, kje so za božjo voljo ljudje. Pa pravijo: ma je zima, je mrjez.

Tako je to, zima je v glavi in se ne da nič pomagat.

Primorci, ki dol živijo jo imajo že pri 8 st.C, mi tle v Ljubljani pri 0 st.C, ljudje na severu pa pri -10 st.C.

>

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem razmisljal o tem ampak mi je skoda motorja ker bi z mojimi gumami sigurno parkrat odletel. ce bi mel kako staro enduro pa bi sel. sicer pa se trije kolegi nekaj dogovarjajo in bomo vidli. me mraz ne moti ampak ce pomislim kako me je po snegu z 250 enduro in terenskimi gumami metalo me mine ko pogledam svoj profil (vprasanje ce bi me sploh prek meje spustili).

eno je pogum, drugo pa norost. sicer pa lahko greste na kake nespluzene ceste (jih ni malo) trenirat preden sredi nemcije po X padcih ugotovite da to ni za vas.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprasaj slivica - je stari veteran elefantov.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tako za.....da gremo gledat!

IN SEVEDA KAKEGA DOVOLJ POGUMNEGA MOTOSVETOVCA VSPODBUJAT....POBIRAT.....

Klimbra.....preprosto neponovljiv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gruene elephanten (zeleni sloni) se je reklo ex-vojaskim motorjem wehrmacht-a s prikolicami,zuendapp KS 750.kolo prikolice je bilo tudi gonjeno s kardansko gredjo z zadnjega kolesa.in ker so bili zeleni (edina barva,ki se je po vojni dobila) so pac dobili tako ime.

so pa enaki tip,kot BMW R75 z prikolico.

ena mala slika takega prikolicarja pod http://www.zuendapp-deutschland.de/sub_index.php3 pa kliknite na zündapp-bücher,prva knjiga.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem yok! Če bi imel pravo mašinco, beri prikoličarja, in še kakšnega somišljenika, bi se gotovo odpravil tja gor. Avanture me privlačijo.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pri takšni stvari moraš res imeti slonovo debelo kožo. Sam se te dni grebem, da sprobam na Pohorju motorne sani. Me res daje firbec. A je kdo od vas sprobal to mašinerijo. Mislim, da si ti, Pervy lani v Večeru pisal nek članek o tej zadevi. A se motim? Kako se kaj vsa stvar obnaša? Če je kdo vozil motorne sani naj prosim kaj napiše. Hvala in lep pozdrav izpod Pohorja. ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorne sani. Nasvet.

Nikarte sam. Če boš zapeljal kam po Pohorju pa se v kakšen graben zvrnil, jih sam ne boš dobil ven. Nenapisano pravilo, v divjino vsaj par sani.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja, pri takšni stvari moraš res imeti slonovo debelo kožo. Sam se te dni grebem, da sprobam na Pohorju motorne sani. Me res daje firbec. A je kdo od vas sprobal to mašinerijo. Mislim, da si ti, Pervy lani v Večeru pisal nek članek o tej zadevi. A se motim? Kako se kaj vsa stvar obnaša? Če je kdo vozil motorne sani naj prosim kaj napiše. Hvala in lep pozdrav izpod Pohorja. ROCKY

Pred tednom dni probo na Arehu, ko so zaprli smučišče. Kratko malo noro. Hitro ti pride v kri potem pa postane malo nevarno, če nimaš prave opreme, vsaj helmo toplo priporočam. Zadeva leti ko sneta sekira, pa se nisem peljal z najmočnejšimi. Noro res noro in užitka polno, mogoče celo malo podobno motorju, vsaj nagibat se moraš če želiš, da zadeva gre tam ko si si zamislo. No ni nujno smo pa navajeni a ne!

Sposodiš si jih lahko na Belviju ali pa na Rogli. Zadeva je malo draga je pa vredna svojga denarja. Pri izposoji je slabo to da maš vodiča zmeraj za vratom. Ni pa bolšega če greš sam, pa še zadi eno fajn bejbo namontiraš nočeš vedet!!!!!!!!!!!!

Probaj ne bo ti žal.

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil interesente za elefanten.Bil sem trikrat tam in vam povem, to je res pravi izziv in kup adrenalina za motoriste, še posebej če potuješ sam. Prvič sem doživel pravi mraz pri minus 26, drugič sem se kot pravi yeti skoraj izgubil v snežnem metežu, podnevi med tuneli v avstrijskih hribih, tretjič je bil skoraj orkanski veter in v nedeljo zjutraj velika odjuga in pravi naliv. Če bom napisal, da je bilo super si bo pač vsak mislil svoje o meni; bilo mi je namreč res super in tudi letos si želim in močno upam, da bom krenil zimi naproti. To je srečanje motoristov, individualistov, veseljakov in prijateljev, ki so vedno pripravljeni pomagati pri težavah, ki jih ni ravno malo.Zjutraj je prava umetnost "zakurblati" mašino, spakirati vso "eskimsko" opremo na motorček in prevoziti nekaj deset kilometrov do avtoceste po snegu in ledu, ko dobiš spet stari občutek kar gre. Včasih se pač zjutraj borimo še z "mački" in "mačkoni", ki si jih nakopičimo čez noč. Ne bom nakladal:just come and see! Čekoga res zanima, da bi se pridružil, naj se mi čimprej javi na E-mail!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slivič,

kakšne cote si imel na sebi, ko si jezdil gor na Bavarsko.

Na koliko časa si delal ogrevalne postanke?

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Če je kdo vozil motorne sani naj prosim kaj napiše. Hvala in lep pozdrav izpod Pohorja. ROCKY

Motorne sani so zelo adrenalinska zadeva, peljejo se pa praktično enako, kot štirikolesni bike.Pospeški in hitrosti so nore (vsaj pri 750 ccm), čelada je najboljša cross (zaradi rosenja), priporočljiva je topla obutev, z rokami ni problema ker je krmilo ogrevano iz motorja, sama vožnja je pa (vsaj pri šponanju) hudo garanje (približno kot motocross), tako da se ni za prehudo obleč.En napotek za začetnike (ki sem ga rabil tudi sam, ko sem se prvič peljal), pri zelo v desno obrnjenem krmilu je plin potrbno dodajati s kazalcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mislim, da si ti, Pervy lani v Večeru pisal nek članek o tej zadevi. A se motim?

nazalost se motis, se nisem sprobal ceprav bi rad, ampak 6000 sit na rogli za par krogov ne placam, mi je malo predrago (2 polna tanka spomladi - upam ce nebo bencin spet gor sel!).

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozimi na crossa ja, te nič ne zebe, se skoz potiš, ko pobiraš motor in sebe. Na cesto pa, ko bo malo topleje.

LP Boriss.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

To bi bilo super ispeljat ampak mal je takih junakov v Sloveniji vsaj jaz nobenga ne poznam.Ostanejo le sanje

sanda

se enkrat: slivic se odpravlja na elefanten-treffen letos.ze trenira zmrzovati.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je napisal Ice, že treniram. Danes sem popoldne s Sončko prevozil na Suzy 120 km po Goričkem, sodeloval je tudi Dejan na Bmw-eju.Bilo je fino mrzlo, ne vem koliko minusa, a me je kar zazeblo v prste na desni roki (zanimivo-vedno v desno roko), tako da smo "skočili" v Španovo domačijo(naj domačija 2001)v Moščancih na čaj z rumom, in je bilo potem skoraj prevroče.Javno povem, da sem zelo ponosen na Sončko, da se je opogumila in šla danes z mano na vožnjo.

Glede obleke za na pot:smučarsko spodnje perilo,smučarske hlače z naramnicami(pomankljivo je to da preveč drsijo na sedežu),smučarska dolga bunda,snežke(visoke-gore-tex),zimske rokavice,usnjena ruta,čelada z nerosečim vizirjem,dobra sončna očala.Najbolj izpostavljene so roke, zato je dobro imeti na krmilu na koncema neke vrste velike rokavice, da vtakneš roke noter in tako voziš.

Na 500 km dolgi poti se ustavim dvakrat za 15 min, le toliko da tankam.Ni dobro če se preveč ogreješ, ker je potem vedno težje stopiti ven na mraz.

Veliko sreče in veselja na poti,naj vam ne bo premrzlo, želim vsem, ki se boste odločili doživeti elefanten "live".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Slivič pa kako za boga se pelješ po snežnem metežu med tuneli z dvokolesnim motorjem, ali pa sem mogoče kaj spregledal?

Jaz se pozimi vozim s kolesom in flexerjem, ampak sneg in led sta huda pizdarija. Ne predstavljam si 200 kg pod sabo.

Pa veliko uspehov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorne sanke: rox!!!!

Pred cca 14 dnevi, mrzlo ko pras.. me je pot "zanesla" mimo Belvija na Pohorju...Tam neki trije gumpci na sankah...an, an, aaannnnnnnn....rotaxe je ful španalo,ko stari wartburgi, ne vem kaj jim je bilo.

najprej v mislih "kaki kmeti, nekaj se kurčijo"...pol pa sva z miško malo bližje parkiranim prišla in cene: 1 korg 300 sit, 4 krogi jurčka.

HA!!!!! Đabaka. BTW, krog je dolg cca 500 m, 250 dol, 250 m gor. Za poznavalce terena vzporedna proga z bejbiko (na bolfenk strani).

Ja normalno, jaz tudi. ono kurčenje mi je takoj iz glave šlo, zdaj sem jaz na vrsti. Prvega sem vzel poleg miškinega brata. Nekaj je momljal zadaj, ko sem ga po bregu dol zategnil. Gor, ko lahko še bolj našpanaš tistih (mislim da) 400 kubnih, se je drl še bolj.

Pol je bla moja miška, ki me je lepo prosila, naj bom malo počasnejši. BTW, na mopedu niti pisne ne odzadaj. z njo je bil izveden tudi en manjši skok oz wheelie, čeprav nima koles (1-2 m) preko prelomnice navzgor. Prav fino. Pol me je mojster opozoril, da me lahko tak skota in naj ne izzivam usode. Druga dva kroga sta bila samo moja. hehe...

ni za opisat. malo ampak sladko. V prvem obratu sem si misli, aha, zdaj sem sam, bom jaz to obrnil ko jetskija. Boš kurac. Skoro me je skotalo, priznam da sem že gledal, kam se bom vrgel, levo ali desno, da me sanke ne pokopajo. Pa na srečo ni bilo treba. tak da ostali, to ni cross moped in jet ski tudi ne, čeprav ima bremzo, ki je hinavska še bolj kot moj maček. drugi krog me pamet ni srečala, tokrat sem skoraj v šumo zapeljal, skok je bil baje ful dober , občutek neopisljiv.

Če naletite na priliko, "a must have" izkušnja.

Priznam, da če bi mel tako zadevo pri koči, me pozimi (po snegu) noben policaj ne dobi. pa naj si številko zapišejo

Cya,

ElB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo sem si premislil: pervy gre na elefantentreffen s svojim motorjem.

ce je se kdo zainteresiran da bi se pridruzil skupini motorjev (zaenkrat cca 5) al pa sel z avtom (svojim) naj mi javi na mejl. odhod je v petek 1.2. ob 8.00 iz bencinske na sentilju!

zima rules!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

perv,daj se ti povezi s slivicem - on je namrec ze gotov s pripravami

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!