Skoči na vsebino

Ključi in ključavnice


West

Priporočene objave

a ni blo rečeno, da v takšnih primerih nujno rabiš tudi "servisni" (rdeči) ključ in kodo tega ključa (ponavadi vtisnjeno na obesku rdečega ključa) ? tako je bilo meni razloženo, tudi na tem forumu v neki temi

To velja za Yamahe, pri Hondi in Suzukiju dobiš samo 2 "obična" ključa, za ostale ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To velja za Yamahe, pri Hondi in Suzukiju dobiš samo 2 "obična" ključa, za ostale ne vem.

Pr Kawlnu sem dobu 4 ključe. Tri črne+ 1 rdeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobijo se ključi, ki imajo "predalček" kamor spraviš čip. Dobiti moraš tak ključ, ki paše v tvojo ključavnico, mojster ga porezka, potem vstaviš čip s starega ključa. Težava je v tem, da ne veš, v katerem koncu starega ključa je čip. Običajno je velik kakšnih 3x5mm in je zalit v plastiko ročaja ključa. Star ključ počasi reži z ostrim nožem in opazuj kje se bo pojavil del, ki je drugačen od ostale plastike, počasi ga olupi in vzemi ven. To zna trajat ure, če boš to delo plačal, bo ključ dražji od originalnega. Pa ne se porezat, ko bo nož zdrsnil z običajno trde plastike.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobijo se ključi, ki imajo "predalček" kamor spraviš čip. Dobiti moraš tak ključ, ki paše v tvojo ključavnico, mojster ga porezka, potem vstaviš čip s starega ključa. Težava je v tem, da ne veš, v katerem koncu starega ključa je čip. Običajno je velik kakšnih 3x5mm in je zalit v plastiko ročaja ključa. Star ključ počasi reži z ostrim nožem in opazuj kje se bo pojavil del, ki je drugačen od ostale plastike, počasi ga olupi in vzemi ven. To zna trajat ure, če boš to delo plačal, bo ključ dražji od originalnega. Pa ne se porezat, ko bo nož zdrsnil z običajno trde plastike.

po moje je to tud najugodnejša varianta v primeru, da se ti stari ključ zlomi / zvije. Strošek "praznega" ključa po moje ni nek pretiran, zgleda pa takole (za yamaho) :

http://www.abc-lockk...1-1.asp?id=1078

premeščanje in fiksiranje čipa pa more biti verjetno res dokaj komplicirano.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda to ravno ne paše v to temo, a vseeno: zlomljen ključ že pri prejšnem lastniku?

Previdno s tem. V Italiji je ena čudna a zelo dobra navada: če je motor udeležen v nesreči in je totalka, policaji zlomijo originalni ključ, zato pozor pred nakupom!

Prijatelj je nedolgo tega nazaj hotel pri znanem prodajalcu na dolenjskem kupiti rabljeno Panevropejko po zelo ugodni ceni (odlično ohranjeno, baje nikoli na tleh, itd. itd.), a glej ga zlomka, original ključ je bil zlomljen, uporaba možna s kopijo. Na srečo je bil z njim znanec (policijski inšpektor ali nekaj takega), ki je to italijansko prakso poznal. Vprašal je prodajalca, če je bil motor slučajno uvožen iz Italije. Po pritrdilnem odgovoru mu je dejal, da je motor ZELO VERJETNO imel totalko, kar je z malce truda zelo enostavno ugotoviti (številko motorja sporočiš italijanski policiji, odgovor dobiš v nekaj dneh). Prodajalec je zardel in začel nekaj mencati v odgovor, z nakupom seveda ni bilo nič.

Če odmislimo zelo očiten poizkus goljufije, se vsaj jaz ne bi vozil okoli z mopedom, ki je bil pred tem totalka. Sam bog ve, kaj je z vilicami, okvirjem, ...? Stvar je lahko namreč smrtno nevarna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, spet sem slišal za eno varianto.

Motor lahko bojda vžgeš tudi s takšnim ključem, ki nima čipa (se pravi ključavničar naredi kopijo tvojega ključa, ampak brez čipa).

Ampak, ko odklopiš in spet priklopiš akumulator (npr. spomladi pred sezono), ga MORAŠ vžgati z originalnim ključem, ki ima čip. Potem pa ta koda ostane v spominu, in ga lahko normalno vžigaš z kopijo brez čipa. Se pa bojda včasih vseeno zgodi, da ta ključ brez čipa ne deluje, in ga moraš spet vžgat z čipom, pa spet dela naprej. Se pravi, ko greš kamorkoli z motorjem, 2 ključa s sabo.

No, probal bom tole (povedala sta mi jo en mehanik in inštruktor vožnje ter motorist), če pa ne bo šlo, pa še vseeno lahko grem nazaj in mi proba prestavit čip, če pa še tisto ne bo šlo pa tako ali tako; servis. :naughty:

Popravljeno . Popravil Partizan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, spet sem slišal za eno varianto.

Motor lahko bojda vžgeš tudi s takšnim ključem, ki nima čipa (se pravi ključavničar naredi kopijo tvojega ključa, ampak brez čipa).

Ampak, ko odklopiš in spet priklopiš akumulator (npr. spomladi pred sezono), ga MORAŠ vžgati z originalnim ključem, ki ima čip. Potem pa ta koda ostane v spominu, in ga lahko normalno vžigaš z kopijo brez čipa. Se pa bojda včasih vseeno zgodi, da ta ključ brez čipa ne deluje, in ga moraš spet vžgat z čipom, pa spet dela naprej. Se pravi, ko greš kamorkoli z motorjem, 2 ključa s sabo.

No, probal bom tole (povedala sta mi jo en mehanik in inštruktor vožnje ter motorist), če pa ne bo šlo, pa še vseeno lahko grem nazaj in mi proba prestavit čip, če pa še tisto ne bo šlo pa tako ali tako; servis. :naughty:

Mislim da se pri Hondah da odklopiti HISS (to je kodiran vžig). Nisem še nikoli probaval ampak verjetno je finta v tem.

Ampak a ni varinata da plačaš 50 EUR in si zrihtaš original ključ mnogo boljša? Ker vse "alternativne" variante ki so jih tukaj našteli vsaj meni osebno niso pretirano všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, spet sem slišal za eno varianto.

Motor lahko bojda vžgeš tudi s takšnim ključem, ki nima čipa (se pravi ključavničar naredi kopijo tvojega ključa, ampak brez čipa).

Ampak, ko odklopiš in spet priklopiš akumulator (npr. spomladi pred sezono), ga MORAŠ vžgati z originalnim ključem, ki ima čip. Potem pa ta koda ostane v spominu, in ga lahko normalno vžigaš z kopijo brez čipa. Se pa bojda včasih vseeno zgodi, da ta ključ brez čipa ne deluje, in ga moraš spet vžgat z čipom, pa spet dela naprej. Se pravi, ko greš kamorkoli z motorjem, 2 ključa s sabo.

No, probal bom tole (povedala sta mi jo en mehanik in inštruktor vožnje ter motorist), če pa ne bo šlo, pa še vseeno lahko grem nazaj in mi proba prestavit čip, če pa še tisto ne bo šlo pa tako ali tako; servis. :naughty:

Jaz sem pa slišal da če motor namažeš s čokolado in olivnim oljem (samo po kljčavnici seveda)ter pustiš stati čez noč ga lahko naslednji dan vžgeš brez kodnega ključa. To sta mi povedala slaščičarka in picopek pa seveda en motorist. Če ti zgornja zadeva ne bo delovala, probaj še moj način pa poročaj..... :evilgrin:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa slišal da če motor namažeš s čokolado in olivnim oljem (samo po kljčavnici seveda)ter pustiš stati čez noč ga lahko naslednji dan vžgeš brez kodnega ključa. To sta mi povedala slaščičarka in picopek pa seveda en motorist. Če ti zgornja zadeva ne bo delovala, probaj še moj način pa poročaj..... :evilgrin:

Ej hvala ti !! Ne moreš verjet ! Stvar deluje ! :kva1::yea1::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, ti nihče ne naredi (oz. ne bi smel narediti) rezervnega ključa, ki ima kodo, brez osebne in prometnega dovoljenja. Res pa je, da denar velikokrat spremeni zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je tukaj pa res zadnja stvar ki bi bila problematična. saj vendar govorimo o izdelavi ključa za svoje lastne motorje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, ti nihče ne naredi (oz. ne bi smel narediti) rezervnega ključa, ki ima kodo, brez osebne in prometnega dovoljenja. Res pa je, da denar velikokrat spremeni zadevo.

Na servisu se tudi tega držijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa imam takšno izkušnjo (sicer na avtomobilu prijateljice, pa vseeno):

zlomil se je original ključ in ker je bil avto iz druge roke, še enega ključa ni bilo. potem je prijateljica šla vprašat h ključavničarju, če ji lahko naredi nov ključ. pa je rekel, da se da, ampak ker je kodiran, bo morala tega zlomljenega nositi na istem obesku, da bo v bližini ključavnice, in da bo zadeva normalno delovala. in je res dala delat ključ. ta jo je stal, mislim da 30€ (original bi bil 150€), deluje pa še danes :naughty:

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mi zna kdo povedati ,če ima honda transalp letnik 2001 kodiran ključ.Kako to lahko previrim? :hmm:

Poglej pri ključavnici če ti piše H I S S oz. če imaš kje na začetku tanka takšno nalepko. Drugače je tudi indikator LED lučka na armaturi, ki utripa ko ugasneš motor (nisem sicer 100% če imajo prvotni modeli to LED diodo), ampak oznaka HISS okoli ključavnice bi morala biti če imaš kodiran ključ

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa bom še jaz malo pametoval. če imaš zlomljeni ključ lahko čip iz tega ključa preneseš v nov ključ ki ti ga lahko vreže vsak ključavničar ki ima odgovarjajoč surovec.drugače pa se zapelji do supernove ( rudnik) in pri ključavničarju prosi da preveri kateri čip se nahaja v ključu ( velika večina se da kopirat )- to ti bo brez problema in stroškov naredil. :whistle:

Pri ključih in ključavnicah je mig72 pravi car! Preverjeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Po dolgem cajtu sem si le končno 'zrajtal' spet mal pogledat to zadevo. In tako sem včeraj bil pri ključavničarju, ta mi je naročil model ključa (ni ga imel na zalogi), kateri ima ta 'predalček', kamor se lahko vstavi čip. Košta pa to 10 €, običajen ključ, v katerega ne moreš vstavit čipa pa 6 €. Dobim ga jutri.

No, jaz sem pa danes mislil lepo počasi dobit čip iz zvitega ključa, tako da bi ga lahko jutri kar vstavil. In tako jaz fajn gulim in gulim plastiko, čipa pa nikjer. Na koncu sem ključ že čisto ogulil (druga stran je šla cela vstran, ko sem prvo delček po delček ogulil), čipa pa nisem našel. In ja, zdaj mi ni nič več jasno :D. Namreč, kolk sem slišal, imajo vsi motorji, ki imajo ajnšpric, kodiran vžig... ? :)

post-30168-0-73098900-1296161957_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč, kolk sem slišal, imajo vsi motorji, ki imajo ajnšpric, kodiran vžig... ? :)

:lol1: Narobe si slišal.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: Narobe si slišal.

D.

jp, moja r1 ima čist navaden seljački ključ, pa ima vbrizg. :D

če je kaj kodirano, to piše nekje okrog ključavnice in še tretji kodirni ključ imaš zraven. pa ko vzameš kontakt, ponavadi kaka lučka utripa, kao kodirano pa to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, hvala za info :D. Ta podatek, da imajo vsi motorji z ajnšpricom kodiran vžig, so mi dali na pooblaščenem Honda servisu v MB.. :?

V bistvu tak fajn, da nima kodiranega vžiga, mam vsaj zdaj manj stroškov :D. Novi ključ sem pa dobil glih pred pol ure tak da.. super :D.

Hvala vsem za odgovore in pomoč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp, moja r1 ima čist navaden seljački ključ, pa ima vbrizg. :D

če je kaj kodirano, to piše nekje okrog ključavnice in še tretji kodirni ključ imaš zraven. pa ko vzameš kontakt, ponavadi kaka lučka utripa, kao kodirano pa to :)

To drži za yamahe, honde imajo le dva ključa (za ostale proizvajalce pa ne vem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To drži za yamahe, honde imajo le dva ključa (za ostale proizvajalce pa ne vem).

Si pa pozabil da zraven dveh ključev dobiš še ploščico z podatki... za hondo da ne bo pomote

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!