Skoči na vsebino

Tema za nabijanje glede izbire skuterja/mopeda


Scooter_girl:)

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Ker je tema že precej 'stara'  in ker sem v fazi odločanja za nakup novega skuterja do 50ccm me res zanimajo vaše predvsem izkušnje z naslednjimi primerki, ki so mi nekako najbolj zanimivi: Yamaha Aerox 50, Gilera Runner 50, Aprilia Sportcity one 50 2T, Derbi Variant 50 2T. Prva dva sta oba vodno hlajena in v najvišjem cenovnem rangu 2400-2500eur. Ogledal sem si že oba tudi v živo v salonu vednar nekako ni pravega občutka ker v Sloveniji očino nimajo nič testnih mopedov ( vsaj tam kjer sem gledal). Druga dva Aprilia in Derbi pa sta nekje 1700-1900 eur in sta zračno hlajena. Všeč so mi večja kolesa Aprilia in Derbi sta na 14 colah prav tako Gilera spredaj , Yamaha se mi zdi da ima obe koliesi 13'. Ker sem po rasti med višjimi 193cm iščem malo večji moped občasno tudi za prevoz dveh oseb( partnerica prav tako visoka čez 175 cm). Nekako Yamaha deluje najbolj športno in ima najboljšo garancijo (3 leta), Gilera naj bi bila najbolj udobna z najboljšimi komponentami ( vilice, diski,krmilo...), Aprilia in Derbi sta neznanka sta pa to enaka (eden drugemu, vsaj vizuelno od zunaj) mopeda. Naj povem, da glavnina voženj bi potekala po Ljubljani in morebitni okolici brez daljših relacij.

Kakšne so vaše izkušnje z omenjenimi modeli ter kaj bi bil vaš predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aerox 50 potem odpade, ker je enosed. Jaz sem imel novega Runnerja dve leti nazaj za vožnjo v službo. Predelan je peljal tudi do 90km/h, je pa bil zato tudi bolj glasen. Za v službo in kak manjši opravek v mestu čisto dovolj. V letu dni se je pokvaril kabel za merjenje hitrosti, katerega so menjali v garanciji, drugače pa ni bilo nobenih težav. Odličen skuter v tem rangu!

So pa moje želje postale večje, da bi recimo tudi ženo normalno kam zapeljal na daljšo pot. Takrat sem dobil dobro ponudbo staro za novo, ki je pač nisem želel izpustiti iz rok, pa sem doplačal 5.6k€ za novega MP3ja. Ni mi žal za en cent, čisto druga izkušnja seveda, uživancija v vožnji ti povem! A kategorije za MP3ja ne rabiš. ;-)

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Mislil sem, da imaMercator v svoji ponudbi samo en skuter, vendar sem pravkar ugotovil, da jih je kar nekaj več. Zanimam se za skuter "brez vozniškega izpita in registracije" in me zanima, ali ima kdo s skuterji iz Mercatorjeva ponudbe že kakšne izkšnje ???

 

MERCATOR / TEHNIKA

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav vsem skupaj!

Odločo sm se za nakup skuterja. Moram priznat, da do zdaj nisem nikoli vozil skuterja al pa nekaj podobnega. Tak da me zanima kaj bi mi priporočili za nakup kot začetniku. Razmišljam o kakem poceni kitajcu, dokler se malo privadim na skuter, potem pa bi lahk kupil kakšnega boljšega skuterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Imam 14 let in sem se odločil, da bom kupil kolo s pomožnim motorjem Piaggio Ciao. Imam kolesarski izpit, s katerim lahko zakonito vozim po cestah. Sem zelo resen kar se tiče vožnje, vendar pa moped kupujem zaradi veselja nad vožnjo, ne zaradi tega, ker bi moral vsak dan nekam pešačiti. Torej iščem neko ponudbo, da je lepo ohranjen, in okoli 250€. Zanima me, če je kdo lastnih tega mopeda, ga prodaja ali je že kdo imel srečanje s policaji? Stvar ima 2 konjske moči, torej bi rabil tudi kasno blokado(zaradi policajev), torej kako namestiti blokado in kje jo kupiti? Hvala za odgovore!

LP, Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo, razmišljam o nakupu "25" skuterja, v ožji izbor sem dal zgoraj omenjena skuterja, pa bi vprašal še vas za mnenje... Kako je tuningom? Kvaliteto? Mogoce obstaja kakšna druga alternativa? Hvala Lp

pred 23 minutami, V-star pravi:
pred 23 minutami, V-star pravi:

 

 

Pač izbiram pa med piaggiom zipom in longijo charger

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zivjo:)

Imam eno uprasanje . Kaj se bol splaca: kupit tomos atx, tomos apn 6, tomos ctx.. Vsi bi imeli prostornino mototrja okol 50 ccm . Uporabljal bi ga za voznjo po gozdu in vcasih po cesti (vecinoma pa po gozdu pa travniku). hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, naj pravi:

Zivjo:)

Imam eno uprasanje . Kaj se bol splaca: kupit tomos atx, tomos apn 6, tomos ctx.. Vsi bi imeli prostornino mototrja okol 50 ccm . Uporabljal bi ga za voznjo po gozdu in vcasih po cesti (vecinoma pa po gozdu pa travniku). hvala

CTX ima 80ccm in izmed navedenih bi ti ga tudi najbolj priporočal ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vprasanje oz. mnenja: + in - 
Sedaj uporabljam e-skuter, kateri ima 13 palcna kolesa, nagibam pa se k menjavi (menjava baterij skoraj ista cena, kot nov skuter) in ta "novi" skuter ima 10 palcna kolesa.
Koliko je razlike v varni voznji, v koncni hitrosti in nasplosno v sami voznji? Mislim, da so imele tiste stare, prave Vespe 10 palcna kolesa (tudi 200 ccm)?!

hvala!

 

Yagi

Popravljeno . Popravil Yagi-san
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zdarvo mene zanima nakup skuterja 50ccm, predvsem za službo.

Zaj najbolj sem se zagrel za gilera runner sp 50, al pa eno 50 kubično vespo.

Cena obeh je približno ista.

Zaj pa me zanima ker jaz nimam pojma o motorih, jaz se bolj na becikle spoznam :D, keri je bolj zanesljiv, bolj udoben majnša poraba... en del ceste okrog 250 metrov je tud makedam, zaj ko tisti odsek popravijo je lep, problem na stane po dežju ko nastanejo take luknje da še z beciklom ne moreš na polno žgat prek. Aja pa še nekaj, keri se boljše odnese v dežju, če bi me slučajno po službi dež dobil pa bi se pač mogo po dežu domu pelat.

 

pa tudi kaka je kaj cena vzdrevanja teh skuterjev, registracija, zavorovanje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Karkoli bo OK, z dobenim ga ne boš mogu po makedamu na polno čez luknje žgat, morda je runner malo v prednosti zaradi večjih koles, ampak 250 m ni neka razdalja, tak da je vseeno. Na splošno imajo skuterji večjo zaščito za dež, kot motorji, moker boš pa na obeh. Registracija cca 40-50 EUR (vse skupaj z zavarovanjem). Vzdrževanje, minimalno, veliko manj kot avto ali večji motorji. Cena odvisna kak material in kje ga nabaviš. Malo prečekiraj net.

Kle si zračunaj registracijo (glej kolo z motorjem) ter tej cifri dodaj cca 25 EUR za zavarovanje AO

https://www.amzs.si/storitve/pregledi-in-registracije/registracija-vozil/izracun-stroskov-registracije

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

V drugi temi na tem forumu sem že vprašal, vendar nisem dobil odgovora. Moj skuter je 50 ccm, z omejitvijo hitrosti 25 km/h in v Sloveniji mora biti registriran, za njegovo vožnjo pa ni potrebno vozniško dovoljenje. Kako je s tem pri naših sosedih, predvsem Hrvatih? Odgovor sem poizkusil najti z Googlom, vendar mi ni uspelo.

SYM.jpg.11a7092f84e495b080678428d3971036.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robi, kot mi je poznano na hrvaškem ni kategorije 25 km/h. Do sedaj (do registracije) je bil problem registracija in zavarovanje. Ampak mislim, da po "njihovo" še vedno sodi med mopede in potrebuješ tudi izpit.

Drugače pa pokliči ambasado (HR) : http://www.mvep.hr/si/veleposlanistvo/kontakt-in-delovni-cas/

Ali pa HAK http://www.hak.hr/

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, RobiRoberto pravi:

V drugi temi na tem forumu sem že vprašal, vendar nisem dobil odgovora. Moj skuter je 50 ccm, z omejitvijo hitrosti 25 km/h in v Sloveniji mora biti registriran, za njegovo vožnjo pa ni potrebno vozniško dovoljenje. Kako je s tem pri naših sosedih, predvsem Hrvatih? Odgovor sem poizkusil najti z Googlom, vendar mi ni uspelo.

SYM.jpg.11a7092f84e495b080678428d3971036.jpg

https://www.google.si/amp/www.lettera43.it/it/articoli/sport/2014/06/14/cosa-si-puo-guidare-senza-patente/189309/amp/

Glede na ta zapis v Italiji spada pod bicikl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

A pozna kdo koga, ki ima doma nekaj starih mopedov in jih prodaja? Raje kupim od teh domačih majstrov, ki ponavadi popravljajo mopede kot pa da od koga iz bolhe ali avto neta. Rabim kakšen moped za po mestu pa mi je vse na bolhi ali avto netu ali predrago ali prodajalci taki da ti rečejo da je moped top pa prideš k njemu, pol pa m od mopeda ni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Arzen pravi:

Rabim kakšen moped za po mestu pa mi je vse na bolhi ali avto netu ali predrago ali prodajalci taki da ti rečejo da je moped top pa prideš k njemu, pol pa m od mopeda ni. 

Res je...katastrofa najdit neki lepega,original za clovesko ceno...Sam sem skutercka vec mesecev iskal...in potem kupil potrebnega servisa,ploscic,gum a se vedno mislim,da imel na koncu sreco...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, domači mojstri... to ne moreš kupit od domačih mojstrov ki vsak mopet ki ga ima je del njagove duše in za vsakega je stokanje ko se pride na debato o ceni :D 

ps: Analog motors je tak da poštima in proda samo ponavadi ima samo kul stare mopede, ne vem kakšen je tvoj buđet.

 

On 5/28/2018 at 2:43 PM, sesir said:

Šele sedaj prebral malce gor, čeprav je to star odgovor, ne vem če si mislil da 25 skuter spada pod bicikel, ker ne.

Piše da je za vse kar ima 50cc potreben izpit, lahko se vozi samo ELEKTRIČNA kolesa ki ne presegajo 25km/h.

V Italiji, se vsi bravoti, ciaoti in podobno registrirajo in nikjer še nisem zasledil v IT 25 skuterje.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, smasher pravi:

Ha ha, domači mojstri... to ne moreš kupit od domačih mojstrov ki vsak mopet ki ga ima je del njagove duše in za vsakega je stokanje ko se pride na debato o ceni :D 

ps: Analog motors je tak da poštima in proda samo ponavadi ima samo kul stare mopede, ne vem kakšen je tvoj buđet.

Bolj sem imel v mislih kakšne tomose, ampak ko sem pogledal njihovo stran pa so oke ratale :eek:, denarnica pa vizualno tanjša :D  Cene so sicer malo višje kot sem pričakoval, a so videti top in vsaka čast tipu, da jih takole obnavlja. :worship: Najraje bi kar sam kupil neko kišto pa jo obnovil, garažo imam. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že zomosa dej pol obnovi kakšnega T12 (ta stari kolibri), 14, 15, 5.. da so vsaj kul ;) 

(sam se teh 2T "jajc" otepam, ki če ni v nulo poštimano ne gre nikamor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

A kdo ve kje se da kupit oz naročit skuter italjet?sedaj prihaja novi model ampak ne najdem prodajalca v slo.

hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!