Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Mene pa zanima a dobim izpit za neomejeno. če sem naredil izpit lani junija star sem pa bil 16 oziroma ali dobim vsaj izpit za 350 ccm (decembra bom star 18 let. leta 2005 junija pa bo 2 leti odkar imam izpit) ?Baje pride po movmu nek nov zakon in se lahko samo obšem pod nosom!

Najlepša hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. januarja [se mi zdi] zacne velt nov zakon k prau da mors met A1 al pa A2 najmnj 2 leti [ce mas oba se ti dobe sestevata] pa str mors bit 21+. tko da sam pogrunti kwa to zate pomen :)

drgac si lahk pa --> tm preberes vec o zakonu :doze:

peace!!!

motoristicni_izpit.doc

Popravljeno . Popravil Mte :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pi*da jim matrna ej spet komplicirajo. Neki časa nazaj je blo tko da si meu pr 16tih A do 125ccm po dveh letih 350ccm po 4 letih (21 letu) pa neomejeno. Pol so to spremenili v to kar je zdej se pravi pri 16tih A do 125ccm po dveh letih tega (18 letih) pa A neomejeno. A zdj pa misljo spet tko nrdit k je blo učasih?! JAO ej sam zmišljujejo se... :BUA: :fight2: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yah neki morjo delat...

Ubistvu so oni ukinl kategorizacijo po ccm... zdej je kao po moci <_<

pa tud pr 21 si kao bl odgovorn pa zrel da ne tisis do konca :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa nimam tega problema, ker se mi je letos avgusta pripisalo za neomejeno :OK: . Vidim da sem mel srečo da sem že pri 18 dobu za neomejeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zej tole ne vem koko je. jest bi po starem zakonu aprila dobiv neomejeno.... zej pa nekej komplicirajo.... sam še vseen eni pravjo da zame vela še tist zakon k je biv v času k sm delov ispit ( se prav pr 18 neomejeno) . tko se men tud zdi nekak logičn... pa ns so u šol učil da če se zakon v času nekega postopka spremeni velja v dovršitvi postopka tist zakon k je za osebo bl ugodn poj pa ne vem koko bo to zej :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zej tole ne vem koko je. jest bi po starem zakonu aprila dobiv neomejeno.... zej pa nekej komplicirajo.... sam še vseen eni pravjo da zame vela še tist zakon k je biv v času k sm delov ispit ( se prav pr 18 neomejeno) . tko se men tud zdi nekak logičn... pa ns so u šol učil da če se zakon v času nekega postopka spremeni velja v dovršitvi postopka tist zakon k je za osebo bl ugodn poj pa ne vem koko bo to zej :?

To učijo tudi nas :) (1.letnik pravne fakultete), vendar ne vem če to velja v omenjenem primeru. Npr. vzemimo primer, da bi bil ti s 16. leti v fazi opravljanja izpita za a 125, bi se že prijavil v avto šolo, itd, zakon pa bi se med tem, ko ti opravljaš izpit spremenil, da lahko delaš a 125 z 18 leti. Tudi po tem, ko bi bil objavljen v uradnem listu in v 15 dneh pravnomočen, bi ti kljub temu lahko izpit opravil do konca na podlagi prejšnjega zakona. V tvojem primeru, ko pa izpit že imaš in po moji logiki nisi v času nekega postopka, kakršen je tu mišlen, pa ta določba zate pomoje ne velja. Ne morem pa rečii da je res tako, tako si razlagam jaz.. Najbolje bo, da pokličeš na MNZ (ministrstvo za notranje zadeve) in povprašaš kako je na stvari. So zelo prijazni, na njih sem se obrnil tudi jaz, ko so mi na upravni enoti nekaj komplicirali z vpisom a neomejeno letos poleti. Stvar je bila v hipu rešena, štempelj pa v knjižici :OK:

V primeru kazenskega postopka, pa bolj ugoden zakon predpisuje že ustava republike slovenije v 28. členu, ki pravi:

Dejanja, ki so kazniva, se ugotavljajo in kazni zanje izrekajo po zakonu, ki je veljal ob storitvi dejanja, razen če je novi zakon za storilca milejši. :notworthy:

LP, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr vm usm k spadate se pod tastr zakon!!!  <_<

Men se je že enkrat naredilo to... Sm šu delat izpit za H po tastarem načinu in sm seveda fu*nu ker se nism nč učil. No pol sm se še enkrat prjavu za izpit se naučil tisto knjigico na pamet pol pa fotr ene par dni pred mojim izpitom pride dam pa reče da so spremenil zakon in da bom mogu v avto šolo. In tko sm jst delu izpit namesto 1 dan ene 3 mesce pa namesto 15 jurjev sm plaču ene 60k.

Sam morm pa rečt da sm se v avtošoli veliko bolj nauču kak se obnašati na cesti. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene uprašaš so te naf**al. Po moji logiki je to super primer, pri katerem bi moral zate veljati še stari zakon. Sploh pa pri mojih izkušnjah z avtošolami lahko rečem, da pojma nimajo kaj se dogaja z zakonom.

Tudi v takih službah, včasih zakonov ne izvajajo korektno, oziroma ne izvajajo pravih zakonov. Sam sem mel možnost to občutiti že večkrat. :angry: Kmalu po tistem, ko so spremenili zakon, da dobiš a neomejeno že po dveh letih, je moj kolega izpolnil te pogoje in šel vpisat neomejeno na upravno enoto. Meni takrat ni bilo jasno, kako mu je to uspelo, saj nisem vedel za spremembo zakona, zato sem šel na avto šolo uprašat kako je na tej strvari. Tam so mi zatrjevali, da je to nemogoče in mi razložili pot do izpita po starem zakonu, oziroma po zakonu, ki bo v veljavo stopil januarja. Potem sem to isto stvar uprašal še inštruktorja neke druge avtošole. Tudi ta mi je vse skupaj razlagal po takrat že cca 3 mesce neveljavnem zakonu. Noben ni vedel nič o zakonu, ki je takrat veljal že 3 mesece!! Zadnjo tako situacijo sem pa doživel letos poleti. :xx: Minilo mi je 2 leti, odkar sem opravljal izpit, zato sem se odpravil na upravno enoto po magični štempelj. Tam se je stvar zakomplicirala, saj mi uradnik, oziroma mi uradnika (bila sta dva) nikakor nista hotla dat neomejeno, ampak sta ustrajala, da mi pripada a do 25kw. Jaz nebodi ga len grem domov, ponajdem na internetu uradni list, v katerem je objavljen zdaj veljaven zakon, to sprintam in nesem na upravno enoto. Tam mi rečejo, da to za njih ni nič, ker je sprintano.. OK, grem v gornji štuk do mami (dela na UE) in jo poprosim, če lahko ponajdeva uradni list v katerem je bilo to obnjavljeno. Res v arhivu stvar najdeva in ves vesel, da jim bom dokazal, da imam prav nesem tisto težko bukvo dol in jim pokažem kaj piše. Uradnika še zmerom trdita svojo in mi mahata z nekimi spremembami zakona iz leta 2000. Kljub jeznemu pigovarjanju :fight2: , jih ne morem prepričati, da je ta sprememba v uradnem listu iz leta 2002 in da tisto iz 2000 ne velja več!! Sktarka poskusil sem še naslednji dan, v upanju da sta ugotovila, da imam prav vendar nič. Stvar se je končala tako, da sem poklical na MNZ in šel do načelnika upravne enote. Šele potem, ko je načelnik osebno stopil do omenjenih dveh uradnikov in jima povedal svoje, dobila pa sta tudi fax iz MNZ-ja, kjer so jima razložili da velja zakon, ki sem jima ga kazal, sem dobil štempelj v knjižico. Skratka žalostno je, da uradniki v ustanovi, kakršna je UE, še po 2 letih ne poznajo veljavnih zakonov!! Zvedel pa sem tudi, da nisem bil jaz prvi primer, ki je prišel po neomejeno in tega ni dobil. V čakanju so bile že precej časa še 3 druge vloge. In verjetno bi bilo še naprej tako, če se nebi jaz zbunil in skregal. :blink:

No upam, da mi ne zamerite ker sem malo zašel s teme :topic: in se razpisal, vendar sem ta dokodek tu navadel kot opozorilo, kako je potrebno biti previden, ker včasih tudi tisti, ki bo to morali prvi vedeti, ne vedo kaj se dogaja z zakonodajo! :SS

LP, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mene tud to zanima ce bom dobila naseldn let novembra neomejeno,ker sm delala po starem zakonu...ej bom jaz dons tole v avto soli prasala k mam glih vozjo za avto...pa bom probala kej zvedt..alle lepo se mejte pa se slismo

LP tejcy :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je inštruktor reku da mi začne veljat neomejeno po 2 letih izpita z omejitvijo (se pravi pri 18) ampak kot kaže bojo januarja ta zakon spremenil in bo treba izpitno vožnjo še letos nardit <_< .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yah neki morjo delat...

Ubistvu so oni ukinl kategorizacijo po ccm... zdej je kao po moci  <_<

pa tud pr 21 si kao bl odgovorn pa zrel da ne tisis do konca  :lol1:  :lol1:

Ja glih pr 21 se ti najbl po glavi trga takt pa da bi se še na cestaka usedu :wacko: :P :kva1:

Drgač naj bi pa jst po zdejšnem zakonu dubu A-kat. neomejeno nasledn let konc avgusta sam ne vem če bom to dočaku...sicer o tem debateramo že v neki drugi temi in smo tm ugotovil naj bi vsi k ne dobimo A neomejeno do 31.12 2004 padl pod nov zakon in se pol za neomejeno pogovarjamo šele leta 2008 :wacko: :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ze spreminjajo bi lohk tud A1 spremenil... recimo A1=125ccm IN 30kW :)))))

kwa bi biu to relax :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ze spreminjajo bi lohk tud A1 spremenil... recimo A1=125ccm IN 30kW :)))))

kwa bi biu to relax  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

Za začetk bi blo :D

Drgač bi pa lahk za tiste k smo zdej še v tastarem zakonu pustil tastar zakon za tiste k bi pa nanovo delal naj pa pod nov zakon padejo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emm jaz bom jutr zvedla sele te podatke upam,ker dons sm se z instruktorjem skregala tko da :( nism hotla pol murit....k mi ga je blo ze tko bad gledat,tko da bomo vidl kaj bo jutr ...

LP tejcy :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tejcy ti delaš izpit za avto, pa me zanima, če se da ta nove testa že kje dobit, oz. ali jih inštruktorji že kej talajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ze spreminjajo bi lohk tud A1 spremenil... recimo A1=125ccm IN 30kW :)))))

kwa bi biu to relax  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

Hja.. relax za 16-letnike že res... Samo ko gledam sebe pri 16 in druge, ki jih poznam je že 11kW preveč... :)

Že pri 18 se mi zdi neomejeno preveč..

Ne me napačno razumet, ker jaz tut komaj čakam na neomejeno, samo pač razmišljam malo.. :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da usi tisti, k smo naredili izpit A do 125ccm; <11kw (A1), do 1. januarja 2005, bomo useeno dobil 2 leti po opravljenem vozniškem izpitu (in po dopolnjenem 18 letu starosti) izpit za neomejeno?? :?

U novem zakonu piše tko:

"Osebi, ki ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil podkategorije A1 (125ccm 11 kW) in je dopolnila 18 let starosti, se lahko izda vozniško dovoljenje za vožnjo vozil kategorije A z omejitvijo do 25 kW in pod 0,16 kW/kg, ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo."

"dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena, izpolnjuje naslednje pogoje:

-da je stara najmanj 21 let;

-da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil podkategorije oziroma kategorije A1 (125ccm 11 kW) ali A 25kW in do 0,16 kW/kg. Pri tem se dobi obeh kategorij/podkategorij lahko seštevata."

Kopmpicirajo in komlicirajo!!! :angry: :blink: :wacko: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!