Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Ojla folk!

Rad bi do spomladi kupil ene škornje pa mam nekaj vprašanj:

-ali se splača dati neke megalomanske vsote za Alpinestar,Sidi,Axo... (res da so špica ampak cene so pa tud primerno visoke),

-Po netu sem najdu dost znamk za katere sem slišal prvič, kako je z njihovo kvaliteto, se splača al ne?

-doma imam sicer AXO RC3 škornje, ki so namenjeni za motokros,sicer so potrebni popravila,vendar nikjer ne dobim podplatov.Kar se varnosti tiče sploh ni vprašanja.Popravilo bi prišlo okrog 10k SIT pa ne vem ali se splača.

Sicer grem 1.februarja v Munchen,kakšne so kaj cene tam?

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ojla folk!

Rad bi do spomladi kupil ene škornje pa mam nekaj vprašanj:

-ali se splača dati neke megalomanske vsote za Alpinestar,Sidi,Axo... (res da so špica ampak cene so pa tud primerno visoke),

-Po netu sem najdu dost znamk za katere sem slišal prvič, kako je z njihovo kvaliteto, se splača al ne?

-doma imam sicer AXO RC3 škornje, ki so namenjeni za motokros,sicer so potrebni popravila,vendar nikjer ne dobim podplatov.Kar se varnosti tiče sploh ni vprašanja.Popravilo bi prišlo okrog 10k SIT pa ne vem ali se splača.

Sicer grem 1.februarja v Munchen,kakšne so kaj cene tam?

Nikol ne šparaj z opremi in zmeraj daj varnost na prvo mesto, da ti ne bo kdaj žal!

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to,da ti najbolje poznas svoje skornje,se bos moral kar sam za popravilo odlociti,ali pac ne.ne vem kaj ti je primarno podrocje gibanja.ni pa pri opremi za sparati.in pri popravilih tudi ne.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je tko kot pravi duh,ne špari z opremo,raj si kupi nove,sploh zdaj na sejmu bo prilika za to.Žalostno je to,da pr nas folk zmeče ves dnar za super mašino,pol pa poštudira, da nima kej za oblečt.Ni bolj obupno žalostnega ko tip na R1 v kavbojkah in z napihnjeno jakno ko piči 250km/h,pa ne veš al bo vzletu al se bo razpoču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Res je tko kot pravi duh,ne špari z opremo,raj si kupi nove,sploh zdaj na sejmu bo prilika za to.Žalostno je to,da pr nas folk zmeče ves dnar za super mašino,pol pa poštudira, da nima kej za oblečt.Ni bolj obupno žalostnega ko tip na R1 v kavbojkah in z napihnjeno jakno ko piči 250km/h,pa ne veš al bo vzletu al se bo razpoču.

Ja ko kaj tacga vidš ne veš al bi se jokal al smejal.

Za opremo sem dost zmetal še ko sem se z motokrosom ukvarjal,še preden sem sploh kupil motor sem se takrat zaklel da bo šel del denarja tud za osnovno zaščitno opremo.

Kupu sem vse razen ščitnikov za kolena in ne reč da sem na skoku ruknu motor pa direkt na koleno.Saj sem jih takoj čez dva dni kupil samo kaj hočeš koleno je pa vseeno hin.

A je že mogoče kdo bil v Munchnu,ker bi rad vedel za kakšen denar se da kaj pametnega kupit.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zguljena fraza: Na opremi ne šparat.

Je že jasno, da mora bit oprema kvalitetna, se je pa potrebno vprašat, koliko mi oprema nudi za denar. Kaj dobim za tistih dodatnih 1000DEM, ki jih bom moral odštet?

Za vse tiste, ki še zmeraj trdite, da pač ne šparat, je tu seznam opreme, ki si jo naj nabavijo:

Konbinizon Dainese T-rex (enodelni) 4000DEM

Škornji Daytona security EVO 1000DEM

Rokavice Held Galaxy 300DEM

čelada Arai RX 7-RR IV 1300DEM

morda še kakšna podkapa, ruta, obleka za pod kombinezon....

SKUPAJ 7000DEM

Kje ste zdaj junaki?

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups.....T-rex je nekaj drugega. Mislil sem T-Age.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok recimo da pogledamo nekaj cenejšega a še vedno kalitetno:

Kombenizon dainese

Škornji SIDI VERTEBRA RACE

Rokavice WINTEX RACE (carbon)

Čelada UVEX RS wing (carbon)

plus ostale malenkosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ok recimo da pogledamo nekaj cenejšega a še vedno kalitetno:

Kombenizon dainese

Škornji SIDI VERTEBRA RACE

Rokavice WINTEX RACE (carbon)

Čelada UVEX RS wing (carbon)

plus ostale malenkosti

in ko gornje sešteješ, dobiš približno kakšno vsoto?

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Približno 24000 ATS

ali 1744 EUR

hotschko

Uredil - hotschko on 17/01/2002 16:44:10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tko by the way: a veste da tut Planika dela motoristične škornje. Samo jih ne prodajajo pod svojo blagovno znamko

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kako zguljena fraza: Na opremi ne šparat.

Je že jasno, da mora bit oprema kvalitetna, se je pa potrebno vprašat, koliko mi oprema nudi za denar. Kaj dobim za tistih dodatnih 1000DEM, ki jih bom moral odštet?

Za vse tiste, ki še zmeraj trdite, da pač ne šparat, je tu seznam opreme, ki si jo naj nabavijo:

Konbinizon Dainese T-rex (enodelni) 4000DEM

Škornji Daytona security EVO 1000DEM

Rokavice Held Galaxy 300DEM

čelada Arai RX 7-RR IV 1300DEM

morda še kakšna podkapa, ruta, obleka za pod kombinezon....

SKUPAJ 7000DEM

Kje ste zdaj junaki?

No sedaj bi lahko v prvi vrsti pričela debatirat, kaj je za tebe dobra oprema, sam vidim par stvari, ki jih ne bi hotel imeti in bi za manjši denar dobil boljše. 7000 DEM na pol pa boš imel zelo dobro opremo, malo si pretiravo, sploh v dobi znižanj glede na letni čas!

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pol nas pa kaj bolj informiri o tem!!!

Me kr zanima planikin dosežek na trgu moto obutve!!!

Sam sem jih kupil pred par leti. Delali so jih (še?) za policijo, bili so zaščiteni(spredaj okovani), rahlo štorasti zato pa poceni, ca 50 dem. Ko si se navadil na njih so bili čisto uredu, in primerni za enduro, choper, fighter... Za cestake ne, so bili predebeli.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a bi nekdo združu teme škornji in znižanja, ker obe govorita o škornjih, al pa drugač mal reda naredu? Gregs, a ni že konc smučanja! Metlo u roke pa delat !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw

Clan

Kiribati

255 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 11:44:36

--------------------------------------------------------------------------------

halo.

rabim motoristične škornje.klasika.čim ceneje(po možnosti zastonj).če kdo ve za kakšna znižanja, naj mi to prosim sporoči na e-mail.

lp.,

bmw

ps.:ali pa če kdo pozna koga, ki jih dela pšo naročilu.

miki

Clan

Bangladesh

287 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 12:11:06

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

halo.

rabim motoristične škornje.klasika.čim ceneje(po možnosti zastonj).če kdo ve za kakšna znižanja, naj mi to prosim sporoči na e-mail.

lp.,

bmw

ps.:ali pa če kdo pozna koga, ki jih dela pšo naročilu.

--------------------------------------------------------------------------------

mogoce bi probal pri kakem cevljarju

Rocky

Clan

Slovenija

55 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 12:21:14

--------------------------------------------------------------------------------

BMW, glede na to, da si iz LJ, nimaš daleč do Škofja Loke. Firma Safesteps doo. dela škornje tudi za SLO letečo policijo. Med drugim imam tudi jaz te škornje in sem z njimi zadovoljen. Dobiš jih lahko na Kidričevi 081. Tel: 04/510-18-20 ali 04/513-78-10. Takšen naslov in štev. tel. so bile pred slabima dvema letoma. Kakšna je cena sedaj ne vem. Dal sem zanje 25.000 SIT.

Lep pozdrav izpod Pohorja! ROCKY

bmw

Clan

Kiribati

255 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 14:08:45

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

BMW, glede na to, da si iz LJ, nimaš daleč do Škofja Loke. Firma Safesteps doo. dela škornje tudi za SLO letečo policijo. Med drugim imam tudi jaz te škornje in sem z njimi zadovoljen. Dobiš jih lahko na Kidričevi 081. Tel: 04/510-18-20 ali 04/513-78-10. Takšen naslov in štev. tel. so bile pred slabima dvema letoma. Kakšna je cena sedaj ne vem. Dal sem zanje 25.000 SIT.

Lep pozdrav izpod Pohorja! ROCKY

--------------------------------------------------------------------------------

thanks, veri much

lp.,

bmw

bmw

Clan

Kiribati

255 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 14:21:19

--------------------------------------------------------------------------------

Ravnokar klical na podjetje, kjer delajo motoristične škornje.do konca meseca januarja imajo znižanje 30% za robo iz zaloge.

lp.,

bmw

Ice

Moderator

Iceland

5330 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 17:28:13

--------------------------------------------------------------------------------

kaksni pa so ti skornji? mislim so cisto navadno usnje ali je se kaksna membranca (ala gore) kje skrita? thanx.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

bmw

Clan

Kiribati

255 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 17:58:34

--------------------------------------------------------------------------------

še ne vem, saj grem jutri pogledat,pa takoj sporočim na forum...

verjetno pa niso samo leder,saj jih delajo za policijo.(mogoče so iz usnja norih krav,kdo ve)

lp.,

bmw

Ice

Moderator

Iceland

5330 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 18:01:14

--------------------------------------------------------------------------------

no ce je kje kaka membranca zraven mi prosim sporoci,se boljse pa,ce jih z digitalcem malo ovekovecis in mi posljes sliko.thanx.

p.s.: aja,ce majo 44-46,tam nekje mi sporoci pliz.10x again.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

bmw

Clan

Kiribati

255 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 20:24:51

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

no ce je kje kaka membranca zraven mi prosim sporoci,se boljse pa,ce jih z digitalcem malo ovekovecis in mi posljes sliko.thanx.

p.s.: aja,ce majo 44-46,tam nekje mi sporoci pliz.10x again.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

--------------------------------------------------------------------------------

hudiča,kaj si ti 10let samo v noge rasel,ali kaj?

lp.,

bmw

easyrider

Vseved

Slovenija

1661 Objav Objavljeno - 17/01/2002 : 20:37:04

--------------------------------------------------------------------------------

Greš to v Žiri? Kakšna je cena?

lp Easyrider

Rocky

Clan

Slovenija

55 Objav Objavljeno - 18/01/2002 : 09:08:33

--------------------------------------------------------------------------------

Ice, ker imam med drugimi te škornje doma, ti lahko povem, da so samo iz usnja in precej visoki. O kakšni membranci kar pozabi, kar pa še ne pomeni, da so ti škornji slabi. Ne vem pa, če so ta model v zadnjem letu in pol kaj izboljšali. To bo lahko povedal BMW. Vem samo to, da jih ima tudi SLO policija, ki pa se v zadnjem letu posodablja tudi pri obutvi. Se pa, da z njimi tudi prijetno hodit. V slučaju dežja pač navlečež čeznje 'olagumi' za škornje. Kot čoperist sem z njimi več kot zadovoljen.

Pozdrav izpod Pohorja! ROCKY

Ice

Moderator

Iceland

5330 Objav Objavljeno - 18/01/2002 : 09:31:44

--------------------------------------------------------------------------------

aha,thanx.malo zbiram informacije o skornjih,ker bo treba nekaj nabaviti.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

mat

Clan

Slovenia

160 Objav Objavljeno - 19/01/2002 : 06:41:35

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

aha,thanx.malo zbiram informacije o skornjih,ker bo treba nekaj nabaviti.

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

--------------------------------------------------------------------------------

Sam sem lansko leto nabavil na tvojem koncu(HG) škornje z sheltex membrano, in se odlično obnesejo, pozimi tople, vode ne spustijo noter, edino kar mi ni všeč, če začneš v njih hoditit pri 30+ ti malce postane vroče, pri vožnji ni problemov.

Sicer pa če se spomnim, mi je tudi v tastarih škornjih, bilo vroče pri hoji v taki temperaturi.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Me kr zanima planikin dosežek na trgu moto obutve!!!

Hmm, mene pa niti ne

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Hmm, mene pa niti ne

Zakaj pa ne?A misliš da pri nas pa ne bi znal enih dobrih škornjev narest.

Mimogrede tudi Alpinestar dela škornje (vsaj za motokros model sem prepričan)v Sloveniji.

Sam imam pohodno obutev od Planike in Alpine pa ti lahko povem da se italijanski proizvajalci lahko samo skrijejo.

Jest jih bom šel pogledat pa probat,da vidmo kakšni so.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej opravičilo vsem, ker tako pozno javljam o škornjih...

bil sem pri priizvajalcu Safesteps d.o.o., kjer delajo škornje za SLO policijo,gozdarje,gasilce,pilote in ne vem za koga še.........

škornji so izredno kvalitetno narejeni,ni kaj.Ojačani so v sprednjem delu pri prstih (verjetno zaradi "šaltkebla") in imajo številke od 39-47.Niso pa za tiste,ki imajo močna meča,čeprav imajo v zgornjem delu zaponko za regulacijo.Škorenj ima tudi po celi višini zadrgo,katero nato pokriješ z usnjenim jezikom na ježke.cena je 29000,00 sit.do konca meseca januarja imajo popust 30%.v tem modelu škornja ni duha ne sluha o membrani,obstaja pa nek "gozdarski" škorenj brez zadrge z membrano.

lp.,

bmw

PS: jaz škornjev "seveda" nisem dobil, saj jih ne morem zapeti preko noge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil tudi jaz tam v soboto. Neglede na ceno (normalno) so škornji vredni tega denarja. Tudi jaz nisem dobil številke (imajo samo nad 42), je pa pri proizvajalcu možno naročiti tudi škornje, izdelane po meri (višji nart, močnejša meča, ...). Cena se v primeru takšnega naročila dvigne za ca 20% (na okoli 35 kSIT).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema ratuje interesantna.bo treba enkrat pogledati do te fabrke in malo prevohati njihovo ponudbo.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neto cene, brez Mwst:

6.600 ATS = Dainese T3 dvodelni kombinezon (kupljen v času akcije)

3.300 ATS = Shoei RX-800 čelada, Suomy FogCity vstavek proti rosenju

2.000 ATS = Wintex (Kevlar pro race menda) škornji

1.500 ATS = Dainese Backspace (ti. želva + ledvični pas)

1.000 ATS = Wintex rokavice (Kevlar pro race menda :D)

1.000 ATS = Dežni kombinezon

300 ATS = podkapa (bombaž, windstopper)

=====================================================

15.700 ATS = 1.141 EUR = 255.150 SIT

Več kot dovolj dobra oprema zame.

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Uredil - brrrm on 22/01/2002 09:29:42

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!