Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Niso ravno škornji, bolj copatki :)

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/IXS-Florida-Shoes

 

Ima to kdo? Rabil bi nekaj za na šiht v vročih dneh. Problem je, ker imam nogo ravno med 42 in 43, tako da mi enkrat paše 42 in drugič 43 pa nikoli ne vem, kaj naročiti preko neta.

bi me zanimalo, če ima kdo in kaj pravi na velikost v primerjavi z drugimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma niso bogvekaj zračni. Poglej še spidi XPD serijo. Jaz sem zadovolljen z enim modelom kx-nekaj.

$%28KGrHqN,%21nsE8VFMhw9LBPQnbfQ%216g~~6

 

Zažčita niti ni tako zanikrna kot bi zgledalo na prvi pogled. Ko presežeš 40km/h se lepo čuti tudi ko je zunaj 34 stopinj. Debilno je le da se šnirnce lepo brusijo ob zapenjalni ježek ko delaš mašno. Drugače pa brez pripomb. Sedaj ko to pišem jih imam obute v neklimatizirani pisarni in je spodobno (zaenkrat). Aja moji so 100% črne barve in če bi mel na izbiro bele (takrat jih ni bilo) bi vzel spet črne.

V glavnem ko cedijo jih kupim še enkrat.

 

Imam pa na voljo ene m-tech in jih prodajam ravno zaradi napačne številke. Nosim 45 a tele v 45 so bolj 44 44,5. Saj bi šlo a bi trpel en mesec preden se udelajo.

art_59_1_ASPHALT.jpg

Če koga zanimajo naj mi piše na ZS. Novi nenošeni z etiketami gor. Št 45 uradna 44-44.5 realna.

V živo so še lepši!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Široka noga in visok nart, 14 dni do dolomitov, v omari pa razpadli 10 let stari, najširši in pri čevljarju na kopitu še dodatno "spimpani" škornji, ki še enega dežja z gotivostjo ne bi prenesli . Tistim s to težavo bo dovolj, če omenim širino noge"nekaj med 2E in 3E... Želja je bila sicer kak model proizvajalca Daytona, a se je izkazalo, da imajo še vedno enako kopito, plačat 300 eur za škorenj, ki ti ne sede in molit k vsem svetnikom, da ga bo čevljarju uspelo zdeformirat do te mere, da ti bo prav, pa tudi nima smisla... V enem tednu sem obrnil več kot deset trgovin, na koncu pa skoraj pred domom pri AS Domžale našel primerno širok touring škorenj nižjega cenovnega razreda znamke Booster, model reivo...

Na koncu je zmanikalo časa za čevljarja. Zadevo sem obul, po 200 km me že ni nič več tiščalo, zvečer nisem več vedel, da imam kaj na nogah, več kot je potrebno, se do sedaj niso raztegnile! Podplat je dovolj trd, da se ne čuti stopalke, potenje v mejah normale za precej dražjo obutev... Aja... Zadeva naj bi bila vodotesna, a še ni bilo priložnosti preizkusit... Za ta denar odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si poskusil Dainese škornje? Napram ostalim so mi tej udobni iz prve. Sem imel pomisleke glede kako se ovijejo okoli pete ampak mi je sedaj to všeč. Imam pa morda malenkost širšo nogo od standarda a visok nart. Imam pa model giro-st. Super zadovoljen. Če bi mel nogo še drobiž bolj široko bi bili kot uliti a so skoraj že zdaj.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese so se tudi meni takoj vlegli na nogo. Udobni, mehki, bolj široko kopito. Lepo se odprejo, zadrgo imajo na zunanji strani. Meni je to všeč, ker se lažje odpenjajo in zapenjajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako  to misliš? Če bi meli zadrgo na notranji bi bilo res težko. :D Moji imajo zadrgo ozadaj. Milina! Lažje obut kot allstarke ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je širše od komplet Dainese programa. Imajo pa italjani navado delat spredaj zelo nizke škornje, tako da tišči od zgoraj v noht na palcu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se mi je zgodilo s prvimi škornji znamke stylmartin. Rešil sem tako, da sem si ostrigel nohte. (Ja, je bil že čas nisem kaj extremnega naredil... :grim ) Potem pa so se morali še malo omehčat in po preklinjanju in žuljenju cca 10 dni 9-10h na nogi se je nekaj moralo predati... na srečo so bili škornji saj nisem imel druge opcije (pač motorist na zelo odmerjenem budgetu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. V enem tednu sem obrnil več kot deset trgovin, na koncu pa skoraj pred domom pri AS Domžale našel primerno širok touring škorenj nižjega cenovnega razreda znamke Booster, model reivo...

Na koncu je zmanikalo časa za čevljarja. Zadevo sem obul, po 200 km me že ni nič več tiščalo, zvečer nisem več vedel, da imam kaj na nogah, več kot je potrebno, se do sedaj niso raztegnile! Podplat je dovolj trd, da se ne čuti stopalke, potenje v mejah normale za precej dražjo obutev... Aja... Zadeva naj bi bila vodotesna, a še ni bilo priložnosti preizkusit... Za ta denar odlično.

Havla za tale podatek :OK:  , imam podobne težave z velikostjo noge in bom šel tudi jaz pogledat :)  ,tista znana firma pa si naj čevelje nekam utakne ,ker jaz zaradi njih ne mislim trpet bolečin in neudobja :whistle:  .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

prodam skornje SIDI MAG1,crne,st.44,stari pol leta,cena 100 ojro, 041 741 412 .

evo še sliko ti prpopam :D

 

post-18923-0-64914000-1441444182_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi pa zamenjal Alpinestars SMX-R za nekaj malo bolj turing. A se splača? Ti so mi sicer zlo udobni in lahko tut 700km (več še nisem v enem dnevu) naredim brez kakršnihkoli problemov. Se torej sploh splača? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklepam da ne. Saj ponavadi "težkokategorne" racing škornje manjajo v touring lih zaradi udobja. Če pa bi rad na poti šel tudi na kak sprehod na poti boš kmalu stokal glede konforta in "civilnosti". Še usnjen kombinezon si menjal za tekstil (menda) tako da... vidi ti če si pripravljen it razred ali več varnosti navzdol.

 

Najbrž bi kaj takega rad mel ne?

http://www.balam.it/abbigliamento-moto/stivali-bambino-donna/prodotto/stivali_sport_touring_st_10_nero/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je pa druga stvar, nočem met nekih navadnih šuhov, ravno zaradi varnosti. Tekstil mam že skos, kombinezon se bo pa prodal ko ga bo kdo hotel, hehe. So mi pa zdajšnji za vozit super, res nimam problemov, samo če na nekem makedamu parkiram, pa za hodit ravno niso. Bolj kot jih gledam, bolj zgleda da bom ostal na ttrenutnih, pa neke navadne prvezal na motor ko bo treba hodt :mellow: Škornje sem vedno imel vsaj višji srednji rang, se pravi okol 300e, nevem.. mogoče pa taki za 100 isto varujejo (verjetno ne :) )

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je pa druga stvar, nočem met nekih navadnih šuhov, ravno zaradi varnosti. Tekstil mam že skos, kombinezon se bo pa prodal ko ga bo kdo hotel, hehe. So mi pa zdajšnji za vozit super, res nimam problemov, samo če na nekem makedamu parkiram, pa za hodit ravno niso. Bolj kot jih gledam, bolj zgleda da bom ostal na ttrenutnih, pa neke navadne prvezal na motor ko bo treba hodt :mellow: Škornje sem vedno imel vsaj višji srednji rang, se pravi okol 300e, nevem.. mogoče pa taki za 100 isto varujejo (verjetno ne :) )

Bolje da nikoli ne ugotovimo. Ni vse v denarju menda. Ni pa za jemat najcenejšo skupaj zemtano robo kvazi waterproof ki to ni ali pa se noga savna tudi sredi zime v Kopenhagnu.

Za dež in zimo imam to:

Stylmartin_Stone1.jpg

Povsem dovolj civilni tudi za šiht, noga diha in so do zdaj bili še vedno nepremočljivi. Udobni pa so mi tudi (prvi teden sploh ne) pol pa zelo ja. Ne morem reč da sem jih crash testiral tako da bom raje rekel da sem se slabi 2 leti nazaj zložil po mokrem nekje 80-90km/h in čevlji so dobili malo oddrgnino (kot da bi jih s smirkovim malo). Malo globina za čevlje pa so ko novi še dandanes. Če bi bili še malo višji bi bili perfektni. A ko sem kupoval sem želel take ker sem bil še moto mlečko. Ni pa da bi jih zareadi tega moral zdaj zamenjat. Dokler bodo opravljali svoje delo ostanejo. pol pa v smeti in nasledje podobne.

 

Kajpavem, sam nisem tolko nor kot večina v moji okolici kjer motoristična obutev je v najboljših primerih visoke allstarke. Nisem pa spet tolko nor da bi se vsak dan na šiht vozil v kwiiiik, kwiiik racing pancerjih. Sam najdi svoj kompromis, vsi ga. :) Pa veliko sreče saj zmagaš takrat ko nikoli realno ne zveš koliko dobro robo maš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Naročil bi te zračne škornje za poletne vožnje, vendar me muči to, ker ne vem, katero številko naj vzamem.

Včasih nosim 42, včasih 43, odvisno od firme / modela.

Pozna morda kdo te in kako velike so te številke v primerjavi z drugimi?

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/secc822bd308d/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AXO-Airflow-Boots/SubProducts/AXO-Airflow-Boots-0005

Isto vprašanje glede teh (za bolj hladne dni):

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/secc822bd308d/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Modeka-Rough-Terrain-Boots/SubProducts/Modeka-Rough-Terrain-Boots-0006

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem probal od axo (sport škornji) je moralo bit 46 namesto 45. Tako tudi pri dainese, alpinestars in forma... stylmartin tcx in še nekaj ostalih pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem probal od axo (sport škornji) je moralo bit 46 namesto 45. Tako tudi pri dainese, alpinestars in forma... stylmartin tcx in še nekaj ostalih pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js rokavic in skornjev ne bi narocu prek neta brez da bi jih probu.... to moras enostavno nataknt nase da vidis kaj in kako ti odgovarja....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem vozil TCX matrix - goratex. Vodoodbojno usnje in goratex membrana. Super sem bil zadovoljen, a so šli v pokoj.

Držali nalive praktično cel dan. Takoj bi jih kupil, a jih več ne delajo.

type.thumb.jpeg.72798f35a3c9395f6a09b58a356aa019.jpeg

Potrebujem nasvet tistih, ki imajo dobre izkušnje s touring škornji v dežju.

Iščem udobne in takšne, ki držijo dež praktično ves dan. Hvala za nasvete.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem vozil TCX matrix - goratex. Vodoodbojno usnje in goratex membrana. Super sem bil zadovoljen, a so šli v pokoj.

Držali nalive praktično cel dan. Takoj bi jih kupil, a jih več ne delajo.

type.thumb.jpeg.72798f35a3c9395f6a09b58a356aa019.jpeg

Potrebujem nasvet tistih, ki imajo dobre izkušnje s touring škornji v dežju.

Iščem udobne in takšne, ki držijo dež praktično ves dan. Hvala za nasvete.

Scarabeo

 

Podobni škornji so Alpinestars WEB Goratex.

*********************

Z ženo jih voziva že vrsto let, trenutno drugi par četrto sezono. Vedno suha v noge ob dežju, v poletni vročini niso prevroči. Udobni in lahkotni za hojo. Na obeh parih so trpeli edino podplati na prednjem zunanjem robu, kjer se tipa bližina asfaltne podlage na zavojih in pa pri prejšnjem modelu ušesca zadrge, ki so popustile vsled številnih zapiranj. Manjkajoča ušesca sem enostavno nadomestil z obročki od obeska za ključe, kar se je izkazalo za dober patent, kajti zapenjanje je postalo še lažje in enostavnejše. V kratkem bom kupil še tretji par, kar na zalogo, dokler jih še prodajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.fc-moto.de/TCX-X-Desert-Gore-Tex-Boot?gclid=CObunLD1osgCFSIOwwodQY4CBw

Te imam sam in jih moram pohvalit tako za hojo kot vožnjo so pa popolnoma neprepustni tudi če stojiš v vodi ,jih pa v TC dobiš kar nekaj ceneje...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!