Skoči na vsebino

Zavore + zavorna pot...


Zagi

Priporočene objave

..upam, da me moderator ne bo kregal, ampak spet imam eno vprašanje glede er-5, ker vidim, da je ta motor postal zelo popularen.

Jaz sem z njim zelo zadovoljen. Poraba, registracija, vzdrževanje, skratkat glede stroškov je super, pa tudi vožnja je OK (čeprav me kakšen konjiček več tudi ne bi zelo motil). Problem se mi zdijo le zavore...Da je zadaj boben - OK, me niti ne moti toliko, ampak prednja zavora pa je popolnoma zanič. Enkrat sem vozil BMW F650 pa ko sem se vsedel naza na er-5 sem mislil da moj sploh nima zavor..

A imate podobne problete z tem modelom al imam samo jaz tako "srečo"?

Kak bi se dalo to popravit? Moram pa povedat, da sem ga predlani razbil in sem moral menjat cel prednji del, tak da je nova tudi zavorna ročka (cel sistem, ki je na bilanci). Zdaj pa imam namen zamenjat še napeljavo od ročke do čeljusti.

lp,

zagi

P.S. hudič je če je zadnja zavora slaba prednja pa za en drek....

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schtallflex leitung? Menda so dobre.

Zavore bi lahko izboljšal tudi z drugimi zavornimi ploščicami. Nedavno od tega, sem pisal na več nemških moto revij in jih prosil za mnenje glede zavornih oblog.

Načeloma boljše od originala zavirajo (posledično nekoliko večja obraba) obloge Lucas SV, Carbone Lorraine, od motoristov pa je slišati tudi dobre besede o "rdečem" Brembotu.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podobne probleme kot ti... Sicer ne na er-5, ampak na ZZR-250. Vozil od kolega ZZR-600, (dva diska spredaj/eden zadaj), potem pa na svojega (1disk/1 disk), pa sem mislil, da so bremze fuč...

Kot je že omenil YZFgeorge - prva možnost so boljše disk ploščice, potem lahko poskusiš zamenjati še gumijasto cev (ne vem kako se strokovno imenuje ), med ročico in čeljustmi (zavornimi seveda!), s športno, ki je prepletena s kovino in se ne napihne kot gumijasta.

Skrajen korak - zamenjaj disk s kakšnim drugim (recimo karbonskim), ali pa komplet vilice in sprednje kolo od kakšnega športnika, kar pa je seveda drago in bolj zahtevno. Raje menjaj motor, če te toliko moti...

Jebat ga, takav ti je život!!! Pol pa itak crkneš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da imam staro Yamaho težko pridem do originalnih

zavornih ploščic in sem moral najti alternativo. Zamenjal sem nekaj

proizvajalcev in prišel do ugotovitve Lucas.

Verjetno imaš probleme zaradi menjave diska pač moraš najti ploščice,

ki se primejo na tvoj disk in to je tudi vsa umetnost.

Težko verjamem, da je vzrok v lajtngi, razen če je zamašena??

Povem ti primer, ki me je prepričal v moj prav. Imam starega Golfa še iz Sarajeva. Zamenjal sem diske in kar naenkrat ni prijelo nič več.

Sem mislil, da bom zlomil zavorno stopalko od pritiskanja.

Potem mi je prišlo na misel kaj ko bi poizkusil z menjavo ploščic.

Sedaj primejo normalno ker sem pač našel pravi material.

Pred letom ali dvema sem v Motorrad reviji prebral članek o testu

ploščic. Prosi jih, da ti pošljejo ta članek. Izbrali so motorje

različnih proizvajalcev in vstavljali različne ploščice.

Če me spomin ne vara so bile najboljše ravno Lucasove.

Vendar je bilo to z originalnimi diski. Kako bi bilo z drugimi pač lahko samo ugibamo.

Pravzaprav je smiselno kupiti te zadeve v paru kjer so stvari poznane.

Morda bi lahko prišel do podatka kdo je proizvajalec diska - (vprašaj tistega ki ti je naredil servis) - nato ga vprašaš kaj priporoča.

No upam da ti bodo moje iskušnje kaj pomagale saj se ni pametno

voziti z slabimi zavorami že tako te nihče ne upošteva na cesti.

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Skrajen korak - zamenjaj disk s kakšnim drugim (recimo karbonskim),

Karbonski diski za serijske motorje ne obstajajo, oziroma so neuporabni, ker jih moras ves cas drzati na dovolj visoki temperaturi, da primejo bolje kot navadni, to pa je mozno le na pisti(ce ni dezja seveda)

Se zgodi - moja napaka, sori.... Sicer pa najboljše pustit vse originalno ali pa zamenjati motor.

Jebat ga, takav ti je život!!! Pol pa itak crkneš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole lepo po vrsti...

Zagi: Ne vem kako ti je uspelo pregret disk. Predvidevam, da nisi imel pravilno prezračenega hidravljičnega sistema, ker ti potem ploščic ne odmakne pravilno od diska in res lahko pride do pregrevanja...

O karbonskih diskih je dovolj povedal že Gumy, malemu biku pa odgovarjam sledeče: Z zamenjavo serijskih cevi za teiflonske z žičnim opletom se da pridobiti na odzivnosti ročice na stiskanje čeljusti, pa še ročica se ne poda toliko kot pri serijskih ceveh. Sam sem izbral enako rešitev za svoj ER5 in lahko poročam o precejšnji razliki. Ob priliki bom zamenjal tudi serijske ploščice za mehkejše, takrat pa bom lahko povedal kaj več o učinku. Teiflonska cev znamke Lucas stane v Nemčiji 57 EUR, lahko pa ti jih naredi tudi Jeras v Domžalah...

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari faker in drugi: jaz sem razmisljal, da bi na svojem zamenjal prvi cevi za zaviranje, ker drugace zavore drzijo, ampak hod rocice me moti - je prevelik za moje pojme, ceprav se tudi na to navadis. Razmisljal sem, da bi sedaj gumijaste zamenjal z jeklenimi (ali kakrsnimikoli ze, samo ne iz gume). Pa sem slisal, da niti ni nujno, da se hod rocice povrne na normalo, da je to odvisno tudi od obrabe diskov (ne zavornih ploscic). Je to res?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrabljeni diski, ko so ploščice enkrat uležene (obrabljene po obliki diska), ne bi smeli vplivati na hod ročice. Na hod lahko vpliva zrak v zavorah (odzračiti) ali pa od pregretja skrivljene ploščice. Zrak pride v zavore zato, ker se v zavorni tekočini nabira kondenz, ki pri segrevanju izpareva, zato je potrebno zavorno tekočino menjati - odvisno od obremenitev in kilometraže vsako ali vsako drugo sezono. S teflonsko napeljavo se hod tudi nekoliko zmanjša, vendar pa je to pri cestni uporabi zanemarljivo (je pa ta napeljava v kombinaciji z alu priklopi bistveno lažja od gumijaste). Zavorne tekočine (ki ni olje!) pa skoraj mislim, da imaš dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ALES: Za zmanjšanje hoda zavorne ročice moraš doliti zavorno olje!

MAT: Ne, to ne pomaga. Sicer pa moraš imeti vedno dovolj olja. Problem je istrošenost materiala(diski, pakne).

@ Ales: napaka. Vsaj v mojem primeru, ker je olja do vrha, pa se na novo je vse dano noter od serviserja.

@ Mat: ja, to bo bolj pravilno. Vsaj tako mi je tudi serviser rekel. Sicer pa zaviranje ni problem, samo hod me moti... Pac na zacetku je bilo potrebno manj pritisniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Hidravlične tekočine čisto do vrha?????!!

Ma dobr, ni do vrha (kaksne 3/4), ampak na vsako vejico se pa spet ni potrebno obesiti... Hotel sem samo povedati, da ga ni premalo.

Popravil/a - gregs dne 25/02/2002 ob 00:22:35

som sam neki tule dodal: obstaja kontrolno okence (okrogle oblike), katerega vrh predstavlja zgornji dovoljeno mejo nalite zavorne tekocine, spodnji rob pa spodnjo mejo (upam da veste kam potem vse to pelje ce si na spodnjem robu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

som sam neki tule dodal: obstaja kontrolno okence (okrogle oblike), katerega vrh predstavlja zgornji dovoljeno mejo nalite zavorne tekocine, spodnji rob pa spodnjo mejo (upam da veste kam potem vse to pelje ce si na spodnjem robu

Hehehehe... kaj, ce bi jaz preusmeril pisanje magisterija iz informaitke kar v Kontrolna okenca na motorju?!

Matr, bomo res se doktorji postali na podorcju splosnega znanja... pa ni to zate, miki, ampak na splosno na vse komentarje...

za moje pojme je bila stopnja vasega razgovora na tako smesno nizki stopnji, da sem vam moral napisati to o okencu, ker sem dobil obcutek, da si ne znate povedati koliko zavorne tekocine morate imeti v posodi (nobenega tehnicnega odgovora)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Najprej dobro špurgiraj zavorni sistem (ves zrak spravi ven).

Količina olja v rezervoarčku olja niti ni tako pomembna za dobre bremze. Važno je le, da bat v ročki ne ostane suh oz. brez olja.

Če to ne bo dovolj, razmisli o zamenjavi gumijastih cevk z jeklenimi.

Probaj dobit tudi mehkejše zavorne ploščice.

LP

1. zrak ven iz sistema

2. zavorne tekocine (DOT 3 ali 4) do vrha rezervoarja,da potem gumijasta tesnilna membrana,ki pride pod pokrov rezervoarja stisne malo tekocine ven (tank pokriti z krpami! tekocina je agresivna).to pa zato,da ostane cim manj prostora za morebitno raztezanje zraka,ki se skozi higroskopske lastnosti zavorne tekocine in temperaturno raztezanje vode/pare lahko nabira v DOT-tekocini.zato bi se tudi naj tekocina menjala vsako leto,dve.

3. in ker se te tekocine vecinoma ne menja kakor bi se naj,naj bi rezervoar bil napolnjen do vrha.

4. druge cevke (jekleno opletene ali hidravlicne itd) izboljsajo samo obcutek za zavoro,ne hoda rocice

5. prevelik hod je lahko tudi zaradi kombinacije starih zavornih ploscic,katere se prevec segrevajo in katere oddajajo toploto preko bata v celjustih naprej na staro zavorno tekocino,katera se zaradi premalo volumna v rezervoarju lahko razteza.v tem primeru je vecinoma ze nekaj vode in umazanije v tekocini.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdaj sem spet zvedel nekaj novega, zanima pa me še, kje bi lahko dobil pri nas Lucas zavorne ploščice. Saj jih lahko naročim pri npr. louis.de, samo mi kasirajo še enkrat tolko za poštnino, pa še denar jim moraš naprej nakazovat.

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Popravil/a - zagi dne 25/02/2002 ob 10:42:52

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zadnjič mi je prijatelj pravil za Louisovega zastopnika v SLO. KO izvem, ti sporočim.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bi pa blo več kot SUPER, če je kakšen zastopnik pri nas, ker drugače tak ni nobene pametne trgovine (vsaj v MB ali pa okolici ne), al pa sem jaz bolj malo razgledan.

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

, zanima pa me še, kje bi lahko dobil pri nas Lucas zavorne ploščice.

lp,

zagi

Jebi ga....al pa tudi ne...

Popravil/a - zagi dne 25/02/2002 ob 10:42:52

Za Lukas zavore se pozanimaj pri TC motoshop v Ljubljani.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Izven debate!

Ej Faker-men je uspel pregret disk!

Hm kaj pa zamenjava diska z diskom večjega premera!Po teoriji popolno izboljšanje-v praksi pa najdeš še taprave zavorne ploščice in si zmagu!Strošek pa tudi nebi smel biti previsok glede na varnost ki ti jo nudi zavora!To bi verjetno storil tudi sam če bi imel namen er 5 obdržati za daljši čas!

Pa srečno vožnjo!

Ciao,by Pero

kam bos pa potem celjusti privijacil? potrebujes potem se nove nosilce na vilicah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm Pero... Očitno preveč zaviraš... Drugače pa se da pri menjavi za večji disk narediti vmesnike med vilico in čeljustjo...

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večji disk še ne pomeni nujno boljših zavor.

FS 8 preživeli dobrodošel FS 9 pri štajercih in FS 10 pri primorcih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

2. zavorne tekocine (DOT 3 ali 4) do vrha rezervoarja,da potem gumijasta tesnilna membrana,ki pride pod pokrov rezervoarja stisne malo tekocine ven (tank pokriti z krpami! tekocina je agresivna).to pa zato,da ostane cim manj prostora za morebitno raztezanje zraka,ki se skozi higroskopske lastnosti zavorne tekocine in temperaturno raztezanje vode/pare lahko nabira v DOT-tekocini.zato bi se tudi naj tekocina menjala vsako leto,dve.

3. in ker se te tekocine vecinoma ne menja kakor bi se naj,naj bi rezervoar bil napolnjen do vrha.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Če ni nič zraka v rezervoarčku, kam naj gre odvečno olje pri menjavi zavornih ploščic? Ali ima rezervoarček kak oddušek? Potem šprica olje ven.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če ni nič zraka v rezervoarčku, kam naj gre odvečno olje pri menjavi zavornih ploščic? Ali ima rezervoarček kak oddušek? Potem šprica olje ven.

no ja ne vem......po moje je logicno,da takrat,ko menjas ploscice,vsaj kontroliras tekocino ce je ze ne zamenjas.

ahem....podabu: rezervoar ima se gumijasto membrano,ki izloci odvecno tekocino in deluje kot raztezna posodica v rezervoarju.zato krpe na tank in lak!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Popravil/a - Ice dne 26/02/2002 ob 19:09:51

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Oživljam tole temo z vprašanjem:

Ali pozna kdo zavorne ploščice GOLDfren ? kako je z njihovo kvaliteto vzdržljivostjo .... :?: ... hvala za odgovore

www.goldfren.cz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari faker in drugi: jaz sem razmisljal, da bi na svojem zamenjal prvi cevi za zaviranje, ker drugace zavore drzijo, ampak hod rocice me moti - je prevelik za moje pojme, ceprav se tudi na to navadis. Razmisljal sem, da bi sedaj gumijaste zamenjal z jeklenimi (ali kakrsnimikoli ze, samo ne iz gume). Pa sem slisal, da niti ni nujno, da se hod rocice povrne na normalo, da je to odvisno tudi od obrabe diskov (ne zavornih ploscic). Je to res?!

Sam neki fantje-kaj pa glavni zavorni cilinder, ki je takoj za ročico??? Tud ta se kdaj obrabi in ga je potrebno zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!