Skoči na vsebino

Vpoklic Yamah na servis


Miki Mauss

Priporočene objave

Gre za enega največjih vpoklicev za motocikle doslej pri nas. Možna je napaka pri delovanju menjalnika ali elektronskega vbrizga.

Vabilo za obisk pri serviserju bodo dobili lastniki določene serije modela XV 1600 Wild Star, pri katerem je možna okvara menjalnika. V najslabšem primeru bi lahko prišlo do blokiranja prenosa, zato Yamaha odsvetuje uporabo motocikla dokler napake ne odpravi pooblaščeni serviser.

Na servis bodo vpoklicani tudi modeli R1, FZ6, FJR 1300, TDM 900, MT-01, XV 1700 in XT 660R/X izdelani med letom 2002 in 2005. Tukaj ne gre za večjo težavo. Slabo naj bi deloval TPS senzor (Throttle Position Sistem), ki glede na položaj ročice za plin dozira količino goriva v elektronski vbrizg goriva. Pri delovanju naj bi tako prihajalo do rahlega cukanja oziroma slabšega delovanja elektronskega vbrizga.

Sicer lepo, da zastonj popravijo napako ampak recimo, da vpokličejo 4 leta star motor- a ni to malo hecno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpokličejo najbrž takrat ko so 100% prepričani da je napaka tovarniška ter da bi jim ob razkritju prinesla veliko škode. tako da je tudi po 4 leti vpoklic dobrodošel in znak da proizvajalec da nekaj na svoj ugled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za enega največjih vpoklicev za motocikle doslej pri nas. Možna je napaka pri delovanju menjalnika ali elektronskega vbrizga.

Vabilo za obisk pri serviserju bodo dobili lastniki določene serije modela XV 1600 Wild Star, pri katerem je možna okvara menjalnika. V najslabšem primeru bi lahko prišlo do blokiranja prenosa, zato Yamaha odsvetuje uporabo motocikla dokler napake ne odpravi pooblaščeni serviser.

Na servis bodo vpoklicani tudi modeli R1, FZ6, FJR 1300, TDM 900, MT-01, XV 1700 in XT 660R/X izdelani med letom 2002 in 2005. Tukaj ne gre za večjo težavo. Slabo naj bi deloval TPS senzor (Throttle Position Sistem), ki glede na položaj ročice za plin dozira količino goriva v elektronski vbrizg goriva. Pri delovanju naj bi tako prihajalo do rahlega cukanja oziroma slabšega delovanja elektronskega vbrizga.

Sicer lepo, da zastonj popravijo napako ampak recimo, da vpokličejo 4 leta star motor- a ni to malo hecno?

To sploh ni hecno - važen je ugled znamke in v prvi vrsti zadovoljstvo in varnost kupcev! V današnjih časih je to nekaj normalnega. Skozi takšno ravnaje se kaže tudi odnos do kupcev!

Jat sem že dobil pošto TPS na FJR bodo zamenjali čeprav stroj dela 1A!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te reči se itak stalno dogajajo, se spomnem tud pred leti za vf 750, pa za hayabuso, pa guzzija, pač zadnje čase je več tega ker so v proizvodnjo določenih delov vpleteni tudi kooperanti, ki pa včasih niso tako dobri pri izdelave komponent. vse je sam ekonomija, ki je včasih škodljiva. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil pošto, se zmenil v Elisi, včeraj zamenjali TPS (čeprav je "stari" deloval brezhibno) in to je to. :OK:

Čakam, da me pokličejo. Upam, da to ne bo okoli božiča.

Drugače pa se to lahko enkrat zgodi tudi najboljšim. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Yamaho je to nezanemarljivo velik marketinški udarec, vendar po drugi strani se podpišem temu...

.... tako da je tudi po 4 leti vpoklic dobrodošel in znak da proizvajalec da nekaj na svoj ugled.

Naprimer Renault je imel standardno napako okvara vžigalnih tuljav na starih Scenic bencinarjih. In kaj so naredili- komur je crknila v garanciji so jo zamenjal, ostali pa plačujejo. Pa se ta napaka pojavi pri več kot petini primerov, in popravilo stane cca 100k sit (oz.400€ :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Yamaho je to nezanemarljivo velik marketinški udarec, vendar po drugi strani se podpišem temu...

Naprimer Renault je imel standardno napako okvara vžigalnih tuljav na starih Scenic bencinarjih. In kaj so naredili- komur je crknila v garanciji so jo zamenjal, ostali pa plačujejo. Pa se ta napaka pojavi pri več kot petini primerov, in popravilo stane cca 100k sit (oz.400€ :P )

Renault je pred leti na svojih R 18 imel napako, da je pri točenju goriva prišlo do požarja, ki jo je povzročala statična elektrika. Na R 9 in R 11, pa so na veliko zamenjevali celotni volanski drog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam brtranca, si je šel butl kupit nowo FZ6, so mu na servisu za to zadevo računali cca 40k Sit, upam, da mu bodo te sroške vrnili..... :blink:

menda...

če ne se bo pa Hanžeku pritožil :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam brtranca, si je šel butl kupit nowo FZ6, so mu na servisu za to zadevo računali cca 40k Sit, upam, da mu bodo te sroške vrnili..... :blink:

Če citiram "Eliso": " ... imamo pa še največ "dela" s tistimi, ki so po preteku garancije to TPS menjali in plačevali, ker jim moramo sedaj pač vrniti denar ... "

Verjetno pa bo treba imet račun in potrjeno servisno knjižico - to je moje predvidevanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Dobil pošto s Krškega......do tu vse lepo in prav......

Nisem pa uspel zaslediti, do kdaj velja tale zastonj menjava......nikjer datuma..... :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Mah.....bo treba ob prvem sončku.....pa magari z neregistriranim.......pač po načelu.....kdor prej pride, prvei melje.....

Pišuka....in jest sem mislu, da ne znam vozt, k je skos neki cukal pa rukal :blush: :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa zarad te napake obupal nad TDM :eek:

sem razlagal serviserjem da mi pri konstantnem gasu skozi ovinek pri pospeševanju prvo cukne na nos potem šele potegne :hmm: pa sem poklical drugega,pa tretjega serviserja......vsi so rekli da ga moram vrtet na visokih obratih :hmm:

pa ni blo nič bolje sem jo spravu v denar pa reku nikol več dveh cilindrov k hiši :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nobene panike .)

Tisti, ki ste sezono zaključili, pokličite spomladi in se dogovorite za zamenjavo :)

P.S.

Dopis, ki ste ga prejeli po pošti iz D.T. pa le spravite - ga potrebujete pri uveljavljanju vpoklica!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm :hmm:

Jaz še nisem dobil pošte. Pa v tem mrazu, da bi peljal motor na servis :blink:

dans je mraz <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha je o tem obvestila javnost o zamenjavi sredi oktobra (bila tudi novica na MS)...kot mi je znano pa zadeva ni kritična razen pri XV kjer lahko prode do blokade menjalnika...sicer pa so objavili tudi modele in serijski številke (VIN) motociklov z okvaro:

FZ-6 Typ 1B31/1B33/1B35 VIN RJ074-0000301 -> RJ074-0029125;

FZ-6 Fazer Typ 5VX1/5VX6 VIN RJ071-0000301 -> RJ071-0039486;

XT 660 R/X Typ 1D21/1D24/5VK1/5VK4 VIN DM011-0000102 -> DM011-0014011 + DM014-0000101 -> DM014-0015015;

TDM 900/A Typ 5PS1/5PS4/5PS6/2B01 VIN RN081-0000301 -> RN081-0011855 + RN084-0000301 -> RN084-0008758 + RN111-0000301 -> RN111-0006903 + RN114-0000301 -> RN114-0004247;

YZF-R1 Typ 5VY1/5VY7 VIN RN121-0000301 -> RN121-0026567;

FJR 1300/A Typ 5JW4/5VS1/5VS7/5VSD VIN RP041-0008701 -> RP041-0013094 + RP085-0000301 -> RP085-0005156 + RP115-0000301 -> RP115-0008458;

MT-01 Typ 5YU1 VIN RP121-0000301 -> RP121-0006312;

XV1700 Typ 5PX4/5PXA VIN VP14E-0005033 -> VP14E-0010008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ni hecno - važen je ugled znamke in v prvi vrsti zadovoljstvo in varnost kupcev! V današnjih časih je to nekaj normalnega. Skozi takšno ravnaje se kaže tudi odnos do kupcev!

Jat sem že dobil pošto TPS na FJR bodo zamenjali čeprav stroj dela 1A!

Ja kje pa dobijo podatke, če si npr 2 lastnik? meni ni nihče nič poslal....

jaz sem pa zarad te napake obupal nad TDM :eek:

sem razlagal serviserjem da mi pri konstantnem gasu skozi ovinek pri pospeševanju prvo cukne na nos potem šele potegne :hmm: pa sem poklical drugega,pa tretjega serviserja......vsi so rekli da ga moram vrtet na visokih obratih :hmm:

pa ni blo nič bolje sem jo spravu v denar pa reku nikol več dveh cilindrov k hiši :devil:

revež bogi.... ja sej ne morš vedet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kje pa dobijo podatke, če si npr 2 lastnik? meni ni nihče nič poslal....

Si pa zato lahko prebral na motosvetu... http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2924

temu so namenjene tovrstne naše objave. In tudi temu, da se vidi, kdo take stvari javno oznani in kdo ne :D

Ne razumem, zakaj bi bilo tovrstni vpoklic slab ali čuden???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi lastniki bodite veseli, da znamki kot je Yamaha ni vseeno za vaša rabljena vozila in to vzemite kot dobro. Določene znamke take stvari raje zamolčijo.

Skratka, imamo win-win situacijo.

Če Yamaha ne vpokliče nikoli nobenega mopeda na servis, je rulz znamka, ker se ne kvari in je plod japonske superiornosti. Če pa naredi tako velik vpoklic, kot ga je, je pa tudi rulz znamka, ker skrbi za svoje kupce/uporabnike/whatever. :hmm:

Kul logika. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa zato lahko prebral na motosvetu... http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2924

temu so namenjene tovrstne naše objave. In tudi temu, da se vidi, kdo take stvari javno oznani in kdo ne :D

Ne razumem, zakaj bi bilo tovrstni vpoklic slab ali čuden???

Samo, kolikor je meni znano, je pogoj za brezplačno menjavo, pošta, ki ti jo pošljejo na dom (tu se sklicujem na izjavo Bince). Torej lahko v primeru, da je prejšnji lastnik to pošto dobil, samo upam, da me bo vsaj poklical in rekel, da me čaka pošta pri njemu, ali kako? :hmm: Drugače pa moram menjavo plačati? Vsaj jaz sem tako razumel.

Ali pa bodo menjali na podlagi VIN številke, kar bi bilo bolj logično.

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, kolikor je meni znano, je pogoj za brezplačno menjavo, pošta, ki ti jo pošljejo na dom (tu se sklicujem na izjavo Bince). Torej lahko v primeru, da je prejšnji lastnik to pošto dobil, samo upam, da me bo vsaj poklical in rekel, da me čaka pošta pri njemu, ali kako? :hmm: Drugače pa moram menjavo plačati? Vsaj jaz sem tako razumel.

Ali pa bodo menjali na podlagi VIN številke, kar bi bilo bolj logično.

Kaj pa če bi se sam pozanimal pri prejšnjem lastniku :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!