Skoči na vsebino

MOTO HIT KRŠKO -yamaha fz6N


Damc24

Priporočene objave

Zanima me ali je kdo že kupoval pri TRGOVINI MOTO HIT KRŠKO BOHORČ FRANC S.P.

Zanimam se za yamaho fz6n, letnik 2004, ima zelo malo prevoženih km, ki pravijo, da so realni, da je motor brez praske,..

Motor bom verjetrno šel pogledat, če je vse tko, samo me pa moti, ko gledam na sliki, zadnji disk in vidim, da je ves zrjavel, pa ne vem od česa je to, če je res rjav.

A kdo ve kakšna je razlika med modelom yamahe fz6n 2004 in 2005?

Se splača ta motor kupit, cena pa ni zadnja, ga da za 3700eur + 75% popusta na osnovno zavarovanje.

Oglas do motorja

Gledal sem pa tudi še tele yamahe -

R moto

yamaha fz6n

Kaj pravite, za katero se splača pogledat oz. kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

Jst sem lani pri njemu kupu CBFko, čeprav sem daleč stran (z obale). Motor je bil uvožen iz italije, precej časa nevožen, imel je 24k km, l.04, rahlo podrsan. Cena pa je bla dokaj normalna. Ali sem bil nategnjem na kilometrih ne vem, to najbrž težko ugotoviš. Prišlo je sicer do manjšega problema, ko so mi dostavli motor. Zmenu sem se, da so mi ga s kombijem pripeljali na obalo. Ko mi ga je šofer poskušal vžgat pred mano, ga je zalil (ima še karburatorje), in niso delali vsi cilindri ipd. Te mašine so včaih malo muhaste. Od takrat motor ni več vžgal. Pol sem sam menjal vse štiri svečke, in od takrat je delal super in nisem imel nobenih problemov več. Povrnu mi je tudi stroške svečk, pa še malo znižal ceno. Tako, da kar se mene tiče, je bilo vse dokaj pošteno.

Kar se tiče tvojega motorja, se prepričaj ali je uvožen ali ne. Če je, ali imaš vse potrebne dokumente, homologacijo itd. Ko sem registriral moj motor, so mi na AMTC težili, da je naslov napačno napisan (pač ena črka je bla faljena), pa da bi moral še eno potrdilo dobit iz italije, od prvega lastnika itd. No pol sem šou še na na AMZS vprašat in so mi rekli da je vse OK in vseeno registrirali. Poglej dobro vse podatke, predvsem serijsko št. na vseh papirjih. No sej mislim da že obstaja ena tema kaj vse še pazit pri nakupu.

Kar se pa zavarovanja tiče (75% popusta) , to lahko tudi sam urediš. To je pač 50% bonusa + 50% popusta, če skleneš zavarovanje za celo leto. (ne vem če že imaš 50% bonusa na avtu ali ne, ampak se da zmenit na zavarovalnici...če imaš več zavarovanj pri isti zavarovalnici ti pol lahko povečajo bonus, tako da se ti bolj splača, če ti še na avtu zvišajo bonus) Če ne, pa naj ti on zrihta, boš prišparal kak evro. Ma pomoje je vseeno boljše prej na zavarovalnici vprašat.

Jst nekih negativnih izkušenj v glavnem nisem imel. Motor mi je pol dobro služu brez problemov, in sem bil zadovoljen s kupljenim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede MotoHit se je že veliko pisalo in res ne vem zakaj je potrebna spet še ena tema :headbang:

Pa vseeno naj ti bo.

Glede kanček zarjavelih diskov - menim, da je to zato, ker je motor že nekaj časa stal, najverjetneje v IT in sedaj še malo v SLO, zato je prišlo do rje. Naj te ne moti preveč, saj jo zlahka zbrusiš, če drugače ne, z uporabo zadnje bremze :)

Glede MotoHit in še strahu pred homologacijo - če dobro vem (so kolegi že nabavljali dol), oni uredijo vse, če želiš ti ga tudi registrirajo in uredijo zavarovanje z 75% popusta, tako da ti samo prideš, se vsedeš na moped in odpelješ - vsi papirji urejeni, kakopak:).

Aja še kako so motorji pri njih - kot sem že pisal v "pravi temi" jih je kot povsod nekaj šrot, nekaj pa zelo spodobnih - vzemi si čas, naj ti ga dajo ven, poglej povsod, preberi si vse teme na Motosvetu in ugotovi na kaj moraš biti pazljiv, zagotovo ga bojo trgovci predvsem hvalili (kot vsak pravi trgovec :naughty: hehe) tako da se zanašaj nase in ne na njihove besede!!! Tako da po moje lahko dobiš pri njih dober motor za pošteno ceno (seveda se pa lahko tudi nategneš - kot, da se kje drugje ne moreš!?)

Glede Italjanov - vozijo se precej več kot mi, tako da je možno da ima moped več KM kot piše, vprašaj iz katerega konca IT je uvožen. To bi lahko bil nek znak! Dvomim pa, da MotoHit vrti kilometre, sem pa že od mnogih slišal, da se Italjani požvižgajo na to in vrtijo na veliko! Moj nasvet - poglej debelino diskov pa ti bo kaj hitro jasno. Vseeno prvo kar naredi ko pripelješ moped domov je, da ga pelji na servis, naj zamenjajo vse filtre, tekočine, olje....pa te bo prišlo 100€ pa boš imel skorajda nov motor! :)

Glede servisne knjižice pa je moje mnenje tako - če je ali je ni, je skoraj vseeno, ker jo je skorajda tako lahko ponarediti, kot 2 letnemu mulcu spizditi liziko! :) Sam se vedno zanašam samo na ohranjenost motorja in nič drugega!!!

aja še to - A ne dajejo v MotoHitu neke garancije?

ajd, pa uspešen nakup želim, pa da se vidimo to sezono kaj :OK:

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm Hmmmm... Servisna knjižica seveda ni čisto tako brezveze... Ponavadi servisne knjižice pri uvoženih motorjih in avtomobilih ni zato, da se ne bi po štampiljkah videlo da ima vsaj 3x več kilometrov kot v resnici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servisna mora biti...

si predstavljate kako vuhmepišerski morajo biti tisti prodajalci, ki se jim ne da niti ponarediti servisne knjižice???

nekateri pošteni si priskrbijo tudi printe računov za opravljene servise...

dejstvo je, da lahko dober motor kupiš le, če poznaš njegov pedigre, predhodno vrsto lastnikov torej...

le kaj vam sicer garantira, da motor ni bil recimo hladen nažigovan do blokade, da so pri prestavljanju tako navzgor kot navzdol uporabljali sklopko, ...?

s kakšnega zmaličenega motorja premontirane nove gume in diski podrejo marsikatero teorijo o dobremu nakupu, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dejstvo je da ni noben problem dobit servisne če vsaj koga poznaš kje pri prodajalcih...

Ena anekdota krozi okol...

Kliče kupec za motor pa vpraša: a servisno ma?

Prodajalec: Seveda! koliko kilometrov bi pa rad da ima motor...

:whistle: :whistle:

Pred leti sem kupil xx, ki ni imel servisne.

Ko sem ga prodal naprej sem brez težav dobil servisno knjigo.

Je pa res da motor ni bil star niti ni imel veliko kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še to sem hotel napisat.

Razumem pa željo po servisni saj je prenekateremu motoristu edina(skoraj) reč po kateri ocenjuje servisiranje in vzdrževanje motorja.

Mene osebno servisna sploh ne gane prav nič,...

Treba je pogledat motor in ne papirjev.

Papir prenese vse. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo! Točno tako tudi jaz pravim glede servisne!!

In še nekaj-to, da niso mrzlega nažigal in take stvari ne ovrže čisto nobena knjižica-za to moraš biti malo ''psiholog'' in ocenit moraš prodajalca! MS-forum tudi kdaj pomaga :krneki:

Gume niso nek pokazatelj, če so nove, starih pa ne bo nihče montiral na moped pred prodajo, saj vsakdo rad napiše v oglas: IMA NOVE GUME.

Diski so pa tako dragi, da jih nihče nebi menjal zato, da bo motor prodal za 300€ več, ker se ne splača. Diski so definitivno verodostojen dokaz-sploh pri motorjih, ki niso tipka a-la-fazer. Pri Fazerkah se recimo še mogoče da kje dobiti dober disk iz kake razbitine ampak zelo, zelo težko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorim o (pre)prodajalcih, lepše se sliši pri posrednikih, ki motor dobijo iz tujine, v večini primerov tako, brez da bi ga v živo videli... ponavadi opravijo nakup v "podobni hiši" v tujini, kjer si izposlujejo količinski popust.

ja, res moraš biti dober psiholog, da iz njegovega besedičenja dobiš pravilen pogled na stvar, o kateri tudi sam nima pojma, ker je ne pozna!

kako tovrstni prodajalci funkcionirajo po moje da veste? poceni kupijo in dražje prodajo... briga njih!!!

to o garancijah takšnih in drugačnih... prodajalci so se tekom ukvarjanja s poslom pač naučili neke statistike. če morajo pri enem od sto motorjev vse pogoltniti je to le 1% izgube. če pri enem od desetih je to 10%.

pa ni tako, da na vsakih deset motorjev enega povsem neprodajljivega dobijo, tako neumni pač niso... če pa že dobijo kak sumljiv moped v prodajo ga raje dajo s 30% skontom... pa izgubijo 3%...

lahko si predstavljate, da delajo z več kot 10% razliko v ceni. torej???

p.s.:

se spomnim znanca, ki je oženil sramežljivo neizkušeno deklino, nadangelske narave, dobrega srca, skromno,... tako mu je povedala njena prijateljica, ki ju je skupaj spravljala... le kdo bi v prvih parih mesecih sreče in sladkih mehurčkov v trebuhu dvomil v to???

no, deklina se je tekom študija ukvarjala z določeno zelo staro obrtjo, pa tudi tekom zakona ji eno mašilo ni bilo dovolj... tudi o skromnosti ni bilo ne duha ne sluha, potem ko sta se ločevala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem že pisla v temi, ki je bila odpta prej.

prvič sem bila tam, ko sem kupovala prvi motor. gledat sem šla suzuki gsr600. motor je na pogled zgledal lep, potem so mi ga dali iz trgovine. motor smo vžgali in ja takoj ugasnil in potem ni več vžgal. takšnega motorja pa jaz ne potrebujem. in sem se zmenila, da me pokličejo, ko težavo odpravijo. potem sem isti dan šla v krškem gledat še enega rumenega sv-ja in pa k suhi-ju modrega sv-ja, katerega sem tudi kupila. čez 2 dni so klicali, da so težavo odpravili, vendar je bilo prepozno.

drugič sem bila tam, ker sem svojega sv-ja menjavala za fazerja ali er6n. pa sem šla pogledat, za kakšen denar bi mi vzeli v račun sv-ja (1800€) in če imajo kakšnega za mene. samo so imeli enega fz6-n, ki so ga ravno "šraufali", ker so me peljali v delavnico, da sem si ga lahko pogledala tam. bil pa je čudno blede rdeče barve. takšnega še nisem videla. ta je bil uvožen iz italije. imeli pa so še enega fz6, ki je bil kupljen v sloveniji in od prvega lastnika. zgledal je lep, samo ceno je imel malo pretirano visoko (500€ nad vsemi). tako da se na koncu nisem odločila zanje.

to so moje izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa mislm da je srvisna knjižica smiselna pri motorjih ki so še v tovarniški garanciji. Kr dokler maš garancijo ga boš vozu k serviserju da ti da štampiljko da ti garancija velja, ko ti pa enkrat poteče si pa vsak bajker sam servise dela, razen šminkerjev ki si ne upajo roke zašmirat. Pol ti pa servisna knjižca spet nč ne rab, razen če za svojo evidenco not pišeš kaj si zamenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je, da lahko dober motor kupiš le, če poznaš njegov pedigre, predhodno vrsto lastnikov torej...

le kaj vam sicer garantira, da motor ni bil recimo hladen nažigovan do blokade, da so pri prestavljanju tako navzgor kot navzdol uporabljali sklopko, ...?

Klobase ... Mal je pa tut treba ljudem zaupat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem že pisla v temi, ki je bila odpta prej.

prvič sem bila tam, ko sem kupovala prvi motor. gledat sem šla suzuki gsr600. motor je na pogled zgledal lep, potem so mi ga dali iz trgovine. motor smo vžgali in ja takoj ugasnil in potem ni več vžgal. takšnega motorja pa jaz ne potrebujem. in sem se zmenila, da me pokličejo, ko težavo odpravijo. potem sem isti dan šla v krškem gledat še enega rumenega sv-ja in pa k suhi-ju modrega sv-ja, katerega sem tudi kupila. čez 2 dni so klicali, da so težavo odpravili, vendar je bilo prepozno.

drugič sem bila tam, ker sem svojega sv-ja menjavala za fazerja ali er6n. pa sem šla pogledat, za kakšen denar bi mi vzeli v račun sv-ja (1800€) in če imajo kakšnega za mene. samo so imeli enega fz6-n, ki so ga ravno "šraufali", ker so me peljali v delavnico, da sem si ga lahko pogledala tam. bil pa je čudno blede rdeče barve. takšnega še nisem videla. ta je bil uvožen iz italije. imeli pa so še enega fz6, ki je bil kupljen v sloveniji in od prvega lastnika. zgledal je lep, samo ceno je imel malo pretirano visoko (500€ nad vsemi). tako da se na koncu nisem odločila zanje.

to so moje izkušnje.

Ti oh in sploh super iz tujine uvoženi stroji od prvega lastnika, redno vzdrževani in lepo voženi me pa res presenečajo... A ni čudno, da je treba vzdrževan motor še mal pošraufat, da užge? :naughty:

To samo potrjuje tisto, da se k nam vozijo največja, najcenejša in najbolj zjahana jajca... In pol ti prodajajo buče o prvem lastniku, pa dobrem vzdrževanju, a glej ga zlomka servisne pa nikjer? Jest ne razumem, da nekaterim servisna ni pomembna... V tujini je namreč skoraj nemogoče prodat avto brez servisne knjige, oziroma doseže mizerno vrednost, ker se ne da preverit zgodovine. Na uradnem servisu tudi ni problem v računalniku preverit, kaj se je na motorju delalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ne razumem, da nekaterim servisna ni pomembna... ...

kaj ti pomagajo štampiljke podpisi in 20 strani papirja, če fantje na servisu enostavno ne zamenjajo olja in ostalih stvari ki se na "prvo žogo" ne vidijo, zaračunajo in podpišejo servisno pa brez problema ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr, da mam servisno!

In to celo potrjeno :worship: :whistle:

Se ze boljš počutm :evilgrin:

Mislim, da hočmo nekateri povedat da ti pri zjebanem motorju servisna čisto nič ne pomaga.

Se strinjam lepo je imet in dobit zraven motorja vse papirje, jest sm tud original navodil vesel če jih dobim.

Samo kupovat je treba motor in ne servisno knjigo.

Sicer pa itak slišim prihajati enega velikega KLONK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej servisna knjiga je edini dokument po katerem se da učinkovito sledit vzdrževanju motorja, saj imajo pooblaščeni servisi arhive za svojo dejavnost. Verjemte mi, da se spodoben pooblaščen servis ne gre zajebavat s tem, da bi goljufal pri olju al pa se šel podobne neumnosti, ker se hitro zgodi, da mu vzamejo pooblastilo in potem se pipica počasi zapre, slab glas pa se tudi hitro širi...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti oh in sploh super iz tujine uvoženi stroji od prvega lastnika, redno vzdrževani in lepo voženi me pa res presenečajo... A ni čudno, da je treba vzdrževan motor še mal pošraufat, da užge? :naughty:

To samo potrjuje tisto, da se k nam vozijo največja, najcenejša in najbolj zjahana jajca... In pol ti prodajajo buče o prvem lastniku, pa dobrem vzdrževanju, a glej ga zlomka servisne pa nikjer? Jest ne razumem, da nekaterim servisna ni pomembna... V tujini je namreč skoraj nemogoče prodat avto brez servisne knjige, oziroma doseže mizerno vrednost, ker se ne da preverit zgodovine. Na uradnem servisu tudi ni problem v računalniku preverit, kaj se je na motorju delalo...

Tebi so se pa kar precej zamerili toti MotoHitovci :whistle: Ne vem kaj imaš tako proti njimi, morda to, da svojega Fazerja ne moreš prodat, ker ima 30kkm več kot njihovi in ti "jemljejo posel" :( ajej, šment ta svet a ne?

Glede servisne je pa T na koncu prav lepo povedal - če je toliko boje, samo zanašati na njo je pa skorajda nesmisel. Poznam tako serviserje kot prestale ljudi (ene 4) ki so mi že rekli da imajo po 2 servisni knjižici :) Eno za sebe, da si mu ni treba pisati nikamor posebej, kdaj kak servis in to naredi, eno pa še popolnoma novo za takrat, ko se bo lotil prodaje svojega voza. In kako je v tem primeru verodostojno to?

Še en divji primer enega prodajalca avtomobilov iz Šentjurja: Pride nekdo nabavlat Passate uvožene iz NE (vemo, da pod 250kkm jih nima skoraj noben a ne?) no in avto ima na števcu poštenih 160kkm, fant se vsede notri, malo gledata, on razlaga kak je kot nov...pogledata pod pokrov motorja in glej ga zlomka, kar na enkrta se pojavi listek zadnje menjave olje na 240kkm - in kaj ti bo sedaj SF potrjena knjižica, ki jo je namreč ta Passat seveda imel?

Raje nimam servisne, pa naštudiram motorje v nulo in ko grem kakšnega gledat, svoj spisek nesem s seboj in 1 uro iščem in iščem napake - če so potem adijo. Če je kot piše na števcu potem kupi in takoj na servis!!! to pa tako ali tako vedno.

pa naj bo KLONK :winkiss:

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se hitro zgodi, da mu vzamejo pooblastilo in potem se pipica počasi zapre, slab glas pa se tudi hitro širi...

V SLO? Močno dvomim. Smo skorupirani skoraj kot Bolgari, tako da je tale trditev bolj za nos povlečena...

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mar ni pošteno ljudem odpret oči, na kakšne načine poizkušajo prodajalci uvoženih motorjev ljudem prikrit dejansko stanje motocikla?

Bolj se je za vprašat, kaj imaš ti odf tega da jih tako braniš... Se tudi ti ukvarjaš s tovrstno dejavnostjo? Žlahta?

Drugače pa poznam tudi v Sloveniji servis, ki je izgubil ime pooblaščeni ravno zaradi tovrstne zajebancije...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tudi ti ukvarjaš s tovrstno dejavnostjo? Žlahta?

Bratje smo :wub: and what ellse

Samo hudi me, ker vedno vsi pljuvajo po vseh preprodajalcih, dejansko so pa isti lopovi kot vsi preostali Slovenčki - zalo malo ljudi, ki prodaja karkoli je tako poštenih, da povedo za vsak detjl zarad katerega je kaj šlo že kdaj narobe, večinoma pač vsi poskušamo vsaj malo nategniti ljudi in tako dobiti kakšen stotak evrov več. Zato jih "zagovarjam", ker sem mnenja, da so tako R Moto in MotoHit in oni v Dobovi in oni v Novi Gorici in....kaj vem kateri preprodajalec še, vsi isti in imajo tako slabe kot dobre mopede - pač smo Slovenci še vedno naivni in ne zadosti podučeni, da bi se zanašali na svoje roke in oči, ampak se na neke listke!

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da dodam ker sem prej pozabil

...mi/vi pa pljuvamo po njih samo zaradi tega, ker so se oni znajdli in pojdejo v IT po 20, 30 motorjev na enkrat in seveda dobijo enormne popuste in zlahka tu v SLO prodajajo mopede po nižjih cenah, kot si to želimo mi...in mi nimamo več možnosti sploh za prodajo svojega mopeda.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo si pozabil povedat da obstajajo dražji in cenejši kompleti po dvajset, trideset motorjev... In motorji, katere je treba še mal pošraufat, da vžgejo sigurno niso iz tistega mal dražjega paketa ane? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!