Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

A misliš tavanje pri plavajočem disku? Nimam blage, eni že kar rožljajo, drugi so pa čist togi :hmm:

Ja, tavanje plavajočega diska. Res so nekateri že zmahani, ampak kakšen podatek za novega bi pa moral biti nekje napisan.

Levo desno imajo tudi novi luft (logično), naprej nazaj pa ne. Ampak tudi, če imajo luft se dajo izmerit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to ruži že od kar si jih zamenu al je šele zdej začel :hmm:

Od kar sm jih zamenu, takoj so ružle, ampak sm mislu da se morjo mal obrabit, k zadej so pa ornk drsale, sam so se hitr popravle...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvok ploščic pri zaviranju je odvisen predvsem od njih samih. Včasih kakšen drobcen kamenček pride vmes, a takrat je zvok precej ušesom neprijazen.

Gotovo imaš sedaj ploščice, ki imajo drugačno sestavo kot prejšnje, mogoče je več kovinskih delcev, pa se slišijo.

Simonsi, pri tebi pa so lahko že diski malce zrabljeni, oziroma imajo luknje iglo, pa se sliši. Podobno, kot če na avto daš narezane diske, se tudi pri zaviranju sliši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnje ploščice niso šumele, tele imajo pa malo več bakra notri, pa mislim da je šumenje zaradi tega. Diski pa niso preveč izrabljeni, ker nimajo nič roba in brazd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thomas, moj braking disk po 5000km ima luft levo desno in naprej nazaj. ko je bil nov je bil fiksen. Štandgas rožlja.

In če si zvedu kdo menja te štifte, bi tut men pršla ta cifra prou. Drgač mislm da bo treba kam u italijo :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thomas, moj braking disk po 5000km ima luft levo desno in naprej nazaj. ko je bil nov je bil fiksen. Štandgas rožlja.

In če si zvedu kdo menja te štifte, bi tut men pršla ta cifra prou. Drgač mislm da bo treba kam u italijo :wacko:

Štifte ti naredi vsak strugar, samo pravo dimenzijo bo treba najdet. Bom malo Goldija vprašal, ker on ima demontažne štifte kupljene v Italiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zakaj mi zadnji disk oz. zavora cvili? Na začetku ne, le ko se nekoliko segreje, ploščice so pa dokaj nove, menjal pred 3000km, in istega proizvajalca kot sprednje ki pa ne cvilijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj mi zadnji disk oz. zavora cvili? Na začetku ne, le ko se nekoliko segreje, ploščice so pa dokaj nove, menjal pred 3000km, in istega proizvajalca kot sprednje ki pa ne cvilijo

Vsako cviljenje pomeni mikro vibriranje nečesa (diska, klešče, ...); ko se zavora segreje in trenje poveča, očitno pride do tega pojava. Zavore se včasih obnašajo tudi obratno (hladne cvilijo, segrete ne)-izkušnje z avtov. Kako odpraviti? Težko reči. Včasih mine samo od sebe. Na avtomobilih smo rahlo postružili diske, med sabo menjali zavorne ploščice, jih "šmirglali" ipd in cvililo ni več. Važnejši od cviljenja se mi zdi dober zavorni efekt; pod tem pogojem toleriram tudi ne premočno cviljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nee, sej primejo, isti drek, tudi zablokirajo če je treba, sam mal je nadležno ko začne tulit ko pr norcih :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nee, sej primejo, isti drek, tudi zablokirajo če je treba, sam mal je nadležno ko začne tulit ko pr norcih :BUA:

Z mastjo namažeš pa bo mir.

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Prav si razumel. :zzz:

Ce pa ne razumes delovanje sil (gibanje v z - smeri -aks.; t.i. "bocne sile", bi jaz drugace poimenoval, ker tu je bocno delovanje sil malce vprasljivo) si pa vzemi kaksno knjigo p.p. Advance Physics.. :closedeyes:

Imam nek clanek iz neke G.B. revije, ki ga bom poskusil objaviti, imenuje se Please stop. Ima kdo ta clanek in pa scaner? Meni se namvrec ne da vse prepisovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je tak, ki rožlja že če samo pihneš v njega? :P

:grim Me mal jafrkavajo, da cinglam kot Božiček... ampak kljub temu: ko stisneš, se ustaviš :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nek clanek iz neke G.B. revije, ki ga bom poskusil objaviti, imenuje se Please stop. Ima kdo ta clanek in pa scaner? Meni se namvrec ne da vse prepisovati.

lahk tut z digitalnim fotoaparatom pofotkaš tekst ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Me mal jafrkavajo, da cinglam kot Božiček... ampak kljub temu: ko stisneš, se ustaviš :grim

Res je :grim

jaz ponavadi prej slišim cinglčke kot mašino, ko prihajaš. :xx: Pa točno vem kje si, ker najbolj zacinglja tam kjer so nekoč cesto prekopali pa slabo poflikali.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No Ice! Pa mi ti povej, ki tako zagovarjaš(tak občutek sem dobil) radialno vpete čeljusti...

Mi poveš zakaj ima potem ''MV Avgusta F4 Tamburini'' radialno vpete čeljusti? Če jaz kaj vem je to motocikel, ki je dosti dražji od kakšne R1, GSX-R ali pa CBR... Pa ja ne bodo montirali ''škart robe'' na motocikel, ki je vreden več kot vsi trije zgoraj našteti skupaj?

Še dokazne fotografije:

post-4329-1138538999.jpgpost-4329-1138539018.jpg

Tole sem napisal samo zato, ker mi je šlo na :SS , ko sem bral o ugodnejših silah v vijakih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!