Skoči na vsebino

Zaružu - motor razbit, kosti cele... kaj pa sedaj?


ernessto73

Priporočene objave

Hja, to sezono sem začel s padcem... :( Nekako "zaspal" pred ovinkom, zamudil, premalo položil, zmanjkalo asfalta in tresk...

Sicer že pred enim tednom a sem se šele ta vikend pomiril in se nehal žrt. Zdaj bo treba pa zadevo nekako popravit.

V glavnem - 1 leto stara Yamaha FZS600 ima obtolčen rezervoar, podrsano mašino, zlomljeno prednjo masko, obe ogledali, zvito bilanco in zlomljeno ročko sklopke.

Prvi vtis je bil seveda - vse sesuto, kdo bo to popravljal, rabim vse novo itd. Po parih klicih sem se streznil - vsi kosi skupaj bi bili blizu 300.000 SIT :wacko: . Trimuch za letos.

Torej ostane svašanje plastike, kitanje, barvanje...

Zanimajo pa me izkušnje motosvetovcev. Ga peljat na servis in ga prepustit strokovnim rokam :P ? Ga peljat k popoldancu in upat, da ne bo kaj zašuštral :unsure: ? Sam odmontirat sesute kose dol, in dat nekomu (komu?) pokitat, pošvasat in pobarvat in pol sam nazaj zmontirat. Kaj pa zviti nosilci od maske? :doze: ...

Pojma nimam.

V pomoč bi mi bila tudi kakšna konkretna tel. številka mojstrov, ki to znajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi se na tvojem mestu lotil popravila sam...

Ce si malo mojster oz. imas malo spretne roke, potem posraufej dele ki so zviti oz. kakor koli poskodovani in malo potelefoniraj naokoli kdo to popravlja. Ok edino speglov oz. takih delov je bolje kupiti nove kot stare popravljat...Ceneje bo sigurno pa se malo veselja bos ime....poleg vsega pa tocno ves kaj si delal in kako si delal....Kajti ce bos dal na uradni servis bo drago ko hudic..ce bos da pa popoldancu pa vprasanje kako bo naredu pa se lahko se zgodi da se mu ne nic dalo delat pa bos samo cakal in cakal..

Jest bi se lotil sam, pa cimprej popravi :)

SPoroci kako si se odlocu

Lp;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi delal takole:

-masko bi sesvasal ali pa naredil novo iz poliestra

-ogledala bi kupil nova

-balanco bi kupil novo-neoriginalno(jaz bi sirso :rolleyes: )

-rocka sklopke itak nova

-za tank pa ne vem, najbrz bi ga moral dat komu drugemu za popravit+barvanje

-masino ne vem koliko imas odrgnjeno, pokrove bi zamenjal(baje ni tko drago), ostalo pa pustil oz. malo postrihal, da se ne bi vidlo prevec

-nosilce od maske bi sam poskusil cim bolj natancno nazaj poravnat

Seveda pa ne vem, koliko imas zares zbitega. Skoda tako finega motorja :cry:

Ne vem, ce sem ti kaj pomagal. Zelim uspesno zdravljenje motorja! :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za popravilo maske ti svetujem da poklici v Jani race(041813443) :notworthy:

Za kaj drugega ti ne morem svetovat,želim ti čim prejšne in poceni okrevanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjaj samo balanco in ogledalo ... ostalo pusti oz odmonstiraj in se vozi naprej z FZS600 Ernessto edition ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cimvec naredi sam. ni tako tezko, kot se slisi. pa se doooost vec veselja si naredis, pa se nekaj denarja bos prihranil! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi poškodovan, se potrudi, nabavi nujne dele za vožnjo in pošraufaj sam. Mislim da ročke, ogledala lahko menjaš sam. Če se ti originalna maska motorja zelo dopade kupi novo, če ne imaš možnost oz. izgovor za predelavo v streetfighter zadevo. V glavnem jaz sem po padcu sam odmontiral dol vse kar je bilo polomljenega, neke stavri nove naročo, plastike (FZR600) dal pošvasat in pobarvat, vmes sem pa se vozil z "naked-streetfighterjem", no po tem ko sem slekel mavec. Najdi svoj recept, ker samo ti veš kaj je tebi pomembno.

Lp Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šraufanje mi ni tuje... sem včasih friziral tomosove mlinčke (tudi vizualno :afro1: ). Sam to je le drug svet.

Bilanca, vsaj eno ogledalo in ročica sklopke bodo novi. To je dejstvo.

Dejstvo je tudi, da se bo maska švasala (ker je sesuta in opraskana samo po levi strani) in rezervoar kljub precejšnjim vdolbinam pokital (ker je !!!!SVINJSKO!!!! drag - 140.000 SIT).

Vse je odvisno od človeka, ki mi bo to hotel delat. Če raje sam dol in gor daja, bi mu to z veseljem prepustil.

Fino podrsan je levi pokrov motorja - ker nisem imel rollbar-ov. Zamenjat, pokitat? Še ne vem.

Hm.. torej,, servisi bi bili tudi pri tem delu precej dražji?

Tako ali tako bom moral tam preverit kako so jo odnesle vilce. Direktnega udarca sicer na videz ni bilo, a med prevračanjem nisem ravno opazoval, kaj je ta čas počelo z motorjem B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na hitrco lahko zrihtaš samo nujne dele in imaš eno sezono streetfighterja, do druge sezone pa počasi in s preudarkom zadeve porihtaš z pravimi majstri ... saj lahko tudi original serviserje vprašaš... kolikor jih poznam (Štern v Kranju, Elisa v Domžalah) so vsi tolk pošteni, da ti svetujejo kako in kaj, če rečeš, da nimaš dnarja, ti pa bodo znal ivsaj povedat, kaj se lahko z malim dnarjem naredi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZS600 Ernessto edition

:D I like it.

Sem pa ravno pred kratkim prebral mnenje (pa se mi zdi, da ravno tukaj), da je veliko streetfighter predelav nastalo po kakšnem manjšem crash-u.

A mi to ne diši - maska od fazerke mi je všeč in bi morala taka ostat.

@balki: hvala za info.

Kako se kaj vrtijo cene švasanja plastike? Tud sanja se mi ne kakšna bi lahko bila "dobra" cena za to delo. Za pleh porihtat jih poznam kar nekaj, plastika pa...

Sem pa imel v mislih ravno to - sedaj čimprej porihtat s čimmanj denarja (ker mi je finančno malo zagustilo), v naslednjih letih pa počasi zamenjat za originalne dele (heh, živi bili pa videli :naughty: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? cena je odvisna od tega kolk maš ratzsuto masko,da bi vedel kolk ima dela z njo, najlažje je če ga pokličeš al pa prineseš masko pokazat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ernesto, poslušaj. :)

Kot so ti že drugi svetovali najprej porihtaj najnujnejše dele, da se bo dalo motor normalno vozit.

Za ostale stvari, ki bi jih še rad zamenjal pa malo čekiraj eBay oz. eBayMotors.de. Najde se precej rezervnih delov pa razumnih cenah.

Streetfighterja pa ne delat, ker... so slabi. Že samo ime pove, da so bili še sfajtani na streetu. ;)

Če bi hotel narediti nekaj posebnega, bi lahko poskusil na motor montirati navadno veliko okroglo "naked" luč, kot jo ima npr XJR. To bi bilo res zanimivo, takega fazerja še nisem videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Streetfighterja pa ne delat, ker... so slabi. Že samo ime pove, da so bili še sfajtani na streetu. ;)

Če bi hotel narediti nekaj posebnega, bi lahko poskusil na motor montirati navadno veliko okroglo "naked" luč, kot jo ima npr XJR. To bi bilo res zanimivo, takega fazerja še nisem videl.

streetfighter ... saj to je to ... ko motorju slečeš plastike (on jih je že) in je potem malo drugačen od serijskega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varjenje plastike, ki je imela tudi manjšo luknjo in barvanje, tudi barvanje stranskega kovčka lanskega decembra 22.000,00 SIT. Plastiki se tudi od znotraj ne vidi kje je bila varjena. Narejeno super. Če hočeš telefonsko povej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loti se sam drugače pa če nimaš časa ali volje pelji k Lampetu (za njegovo št. PM) bratu je zrihtal DR-ja ki je bil tak da je večina rekla vrži stran ker to se ne da popravit, pa ga je popravil za približno tretjino cene kot bi mi to naredili kjerkoli drugje.

Če te zanima pošlji PM

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, HVALA!

Danes zvedel, da ima nekdo blizu mene vso opremo za popravilo plastike. Menda je porihtal že nekaj sesutih scooter-jev (hja vem, to ni ravno moto-mehanik). Ker sem bolj na tesnem s časom se nagibam k all-in-one rešitvi. Odpeljem motor, prinesem kose, ki so za zamenjat, mojster pa postori vse ostalo.

Se bom pa oglasil, če se bom odločil drugače.

Pa še nekaj slik mojega "greha"...

Najbolj sesut del maske:

post-2-1081193191.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se je to dogajalo pri kakih 110 km/h, še ni tako hudo... :ph34r:

Še enkrat hvala za vse informacije. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si kupil nov motor,ti bo popravljena razbitina delala probleme(psihične-tehnične),jaz bi ga prodal, nekaj dodal in kupil drugega-ali novega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balanca, ogledala, ročke, engine guardi - www.louis.de

Od oka... balanca cca 15 eur, ogledala podobno, ročke 5-10... pa sej maš na netu vse

Plastika, tank - www.ebay.de

prešraufat znaš sam, nosilce se poravna/pošvasa

Deklce od mašine... če curi olje, menjaj, sicer pusti za zimo.

Preveri še kolk so feltne kej ostale ravne, pa diski... geštel upejmo da ni zvit.. pa vilce. Pa da je z mašino vse OK.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, psihične probleme mi že dela.

Dan po padcu sem hotel narediti točno to kar si napisal (kdo pa bo popravljal to razbitino, saj je vse fuč... :angry: :( :cry: !!!). Se bo sploh še dalo normalno vozit??... itd.

Pa letos ni variante za tako finančno akrobacijo.

Vse skupaj sem pustil en teden pri miru - in sedaj gledam na zadevo bolj trezno. Če je fuč samo to kar je videti, se ne bom obremenjeval s tem.

Je pa ena oreng izkušnja več - utrujen na motor pa še dokaj hitra tri urna vožnja... pa menda veljam za preudarnega voznika. Klinc pa taka preudarnost :BUA: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si kupil nov motor,ti bo popravljena razbitina delala probleme(psihične-tehnične),jaz bi ga prodal, nekaj dodal in kupil drugega-ali novega

Maš pa dnar... :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjani deli bodo kar original. Klinc, to imamo očitno v familiji .)

Mašina je cela, geštel zgleda tud - direktnega udarca ni bilo. Feltne pa še ne vem.

Motor je na koncu drsenja ustavilo grmovje, potem pa se je kot kaže prevrnil na desno stran - takrat se je očitno zvila bilanca.

Sej sem bil hitro na nogah in sem ga takoj postavil na kolesa.

Obleka z vsemi možnimi ščitniki mi je pa sigurno rešila kožo, če ne celo kako kost. Sicer SPX ni Dainese :D je pa opravila svojo funkcijo.

Pa hvala primorcu z modro R6, ki mi je nesebično pomagal motor spravit na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!