Skoči na vsebino

Airbrush na cestnih motorjih.


Gianni

Priporočene objave

Puzdravleni !

Odloču sm se, da mojga zzr-čka še ne prodam in, da ga za prihodnjo sezono malce opedenam.Razmislim o novi barvni kombinaciji iz rdeče-pinki na metalik temno modro-svetlo barvo in tuhtam na kak divji racing air brush.Potem pa enostavno popizdim, ker nobeden, ki se ukvarja z airbrushem nima neke pametne ideje za dober "racing" airbrush, ali vsaj kako dobro racing izjavo. Vsi imajo ideje za čoperje, o racing variantah ni ne duha ne sluha.

A je mogoče od vas, kdo, ki mu je padla na pamet ta neumna, al pa dobra ideja? No folk, jst ne vem, a sam čoperske ideje obstajajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram rečt da je ideja zelo dobra.

Malo poglej po internetu pa boš sigurno našel kaj pametnega.Ker ko sem sam iskal za čelado sem videl tudi hude racing variante.Sicer ti ne morem dati direkt naslova ker ga nimam je pa teh zadev veliko na netu.

Sicer sem pa jaz po dolgotrajnem iskanju ugotovil da bo najbolje če si zadevo sam zamislim in po moje je tako še najboljše izpadlo.

Sicer je pa zdajle zima, imaš čas za razmislek in ni hudič da se ne bi kaj pametnega spomnil.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Puzdravleni !

Odloču sm se, da mojga zzr-čka še ne prodam in, da ga za prihodnjo sezono malce opedenam.Razmislim o novi barvni kombinaciji iz rdeče-pinki na metalik temno modro-svetlo barvo in tuhtam na kak divji racing air brush.Potem pa enostavno popizdim, ker nobeden, ki se ukvarja z airbrushem nima neke pametne ideje za dober...

A je mogoče od vas, kdo, ki mu je padla na pamet ta neumna, al pa dobra ideja? No folk, jst ne vem, a sam čoperske ideje obstajajo?

Puzdravlen nazaj!

Predlani, čez zimo sva s prijateljem "opedenala" njegovega ZZR ja (po padcu).

Pri barvni kombinaciji sva se zgledovala po ZX12. Motor sva "poštrihala" metalik zeleno - enaka barva kot na ZX12 (prozorni lak je bil niansiran blago rdečkasto sivo, tako da se je barva na soncu mavrično prelivala - podobno kot perla efekt!), spodnji del oklepa- diagonala proti zadnjemu delu - srebrna, krom efekt. Kolesa antracit siva, nalepke sva izrezala na ploterju iz folije (enake barve, kot sponja diagonala na oklepu), oz. iz antracit sive za napis ZZR na spodnjem delu oklepa, okvir in letev na oklepu pa antracit sive barve. Motor je zgledal kot raketa (škoda, da nimam nobene slike), pa še poceni je blo, ker sva vse naredila sama

(sva airbrush amaterja, le prozorno lakiranje je naredil ličar). Za barvanje sva uporabila dekorativno airbrush pištolo z gravitacijsko posodo in dizo 1,2.

Vsi kiti, barve in laki pa so bili Akril-Urethane (mislim, da Glasurit).

Drugače pa se z racing variantami ukvarjajo pri Bike Paints UK (internet naslov moram poiskat v arhivu-bom poslal, če ga najdem).

Se opravičujem za dolg mail

LP Sam.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kaj pa airbrush za čelado? Kdo jt e tle strokovnjak inkako se lahko izmisljujes?

Lp, Pjotr.

Ni toliko problem, koliko se lahko zmisljujes (to je omejeno s clovekom, ki ti rise), treba pa je pazit iz kakega materiala je celada. Jaz sem hotel dat gor en paintbrush, ampak imam mat hrapavo povrsino in je tip enostavno rekel, da se ne splaca niti probavati, ker barva ne bo drzala.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Puzdravleni !

...in tuhtam na kak divji racing air brush...

Moje mnenje: za airbrush se ti ne splaca zapravljat denarja. Ce ne bos nasel res dobrega motiva, se ga bos slej ali prej navelical (kot mnogi svojega nepremisljeno izbranega tatuja).

Raje daj motor res kvalitetno postrihat (barve novega tanka - plava/crna).

Kup si raj kak kufr al pa tanktorbo, če mislš z njim kam dalj še jet za ist dnar (ker mislim da kvaliteten airbruš ni glih poceni).

Lep pozdrav z druge strani grabna

Uredil - rok on 09/01/2002 20:04:40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa mislm da je airbrush lep vizualni dodatek k motorju ali pa čeladi!

Sam da imaš kak izviren motiv preštudiran!

Ne pa da je že na vsakem motorju tista ciljna zastava al pa kak oru al zmaj!

Bodi izviren !

Thundercat

"Ne pustite se povoziti"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem najlepša hvala, za ideje, komentarje in odgovore.. le tako naprej..

Sam depihlja, veš kaj me zanima?

A lahko z airbrush tehniko špricneš letvo, spodaj pri maski tako, da zgleda kot krom?(krom efekt!), ker sm mislil, stranski ščitnik pri stopalki, pokrovček za tank in konice na ročkah pokromat?

Pa zanima me za tale lak, ki daje perla efekt? A to je pol prou poseben lak? Verjetno je pol več barvnih nians prelivanja in tko več vrst teh lakov? Kakšnega naj pol dam na temno modro barvo? A mogoče veš, pri nalepki ZZR na stranski plastiki: pri rdeče pinki kobinaciji motorja je nalepk. ZZR obrobljena z modro, al je pol pri temno modri- svetlo modri barvni paleti tega motorja obrobljena z rdečo?

Iščem ko nor na netu ZZR 600, letnik 90 al pa 91, v original temno modri-svetlo modri barvni paleti pa niiišššta..mogoče veš, al pa kdorkoli drug, kje bi to našel?

Černi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem se ravnokar spomnil da mam doma nekje sliko, na kateri je zx9r pobarvan v barve jeansa, sicer je slabse kakovosti, pa vendar ce te zanima jo bom probal zbrskat!

Jeeee..thats the right stuf, kr dej jo gor naštimi, da jo bomo vidl

Černi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

Iščem ko nor na netu ZZR 600, letnik 90 al pa 91, v original temno modri-svetlo modri barvni paleti pa niiišššta..mogoče veš, al pa kdorkoli drug, kje bi to našel?

...

Poglej ce bos tu kaj nasel

http://www.bikepics.com/kawasaki/zzr600/90/

http://www.bikepics.com/kawasaki/zzr600/

Ne vem ali mislis tele barve ?

DDV inkludet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vsem najlepša hvala, za ideje, komentarje in odgovore.. le tako naprej..

Sam depihlja, veš kaj me zanima?

A lahko z airbrush tehniko špricneš letvo, spodaj pri maski tako, da zgleda kot krom?(krom efekt!), ker sm mislil, stranski ščitnik pri stopalki, pokrovček za tank in konice na ročkah pokromat?

Pa zanima me za tale lak, ki daje perla efekt? A to je pol prou poseben lak? Verjetno je pol več barvnih nians prelivanja in tko več vrst teh lakov? Kakšnega naj pol dam na temno modro barvo? A mogoče veš, pri nalepki ZZR na stranski plastiki: pri rdeče pinki kobinaciji motorja je nalepk. ZZR obrobljena z modro, al je pol pri temno modri- svetlo modri barvni paleti tega motorja obrobljena z rdečo?

Iščem ko nor na netu ZZR 600, letnik 90 al pa 91, v original temno modri-svetlo modri barvni paleti pa niiišššta..mogoče veš, al pa kdorkoli drug, kje bi to našel?

Černi

Halo Černi,

torej, kar se krom efekt barve tiče:

to je v bistvu finozrnata srebrna barva, ki je od vseh kovinskih barv še najbolj podobna kromu, niti približno pa ne dosega sijaja, kot ga ima krom(ta barva ima izgled nekako, kot svetel aluminij, da si boš lažje predstavljal).

Če pa hočeš imeti na plastiki ali aluminiju ta pravi krom, pa je zadeva malo bolj komplicirana. V tujini je sicer nekaj posameznikov, ki se ukvarjajo s tem, pri nas pa je včasih to delala Iskra Galvanika (ne vem, če še obstaja), no, tam sem videl (ne boš verjel), da jim je uspelo pokromirati celo jajčno lupino (bi bil dober pirh, a ne?

Perla barva pa je že malo bolj vsakdanja zadeva. Normalna perla barva se sestoji iz treh slojev; t.z.v. mineralni sloj, ki je ponavadi srebrne barve, barvni prozorni lak, ki da barvi ustrezno nianso, ter prozorni pokrivni lak, ki da barvi sijaj in zaščito. Od strukture prvega sloja ter nianse (bolj je barva svetla, lepši je perla efekt)je odvisno, koliko se bo ta na soncu spreminjala. Vendar je taka barva izredno zahtevna za aplikacijo, ker ima zelo veliko viskoznost (predvsem drugi sloj) in jo dobro obvladajo le redki mojstri.

S prijateljem sva se pravzaprav poslužila enega trika. Nekaj "kao" perla efekt sva dosegla tako, da sva enostavno na bazo zelene metalik barve (srednje zrnate) nanesla prozorni lak, ki je bil rahlo niansiran s prozorno rdečim ter sivim dodatkom.

Glede nalepk na ZZR vem bolj malo, vem samo, da je original nemogoče "ponarediti" zaradi pikčastega rastra. Mogoče boš kaj našel pod http://www.buykawasaki.com/site/home/ (glej pod view parts diagrams).

LP Sam.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

...

Iščem ko nor na netu ZZR 600, letnik 90 al pa 91, v original temno modri-svetlo modri barvni paleti pa niiišššta..mogoče veš, al pa kdorkoli drug, kje bi to našel?

...

Poglej ce bos tu kaj nasel

http://www.bikepics.com/kawasaki/zzr600/90/

http://www.bikepics.com/kawasaki/zzr600/

Ne vem ali mislis tele barve ?

DDV inkludet

Jessssss , Legaaaa ta strrr točno to sm isku.... to je barva 90 letnika!!!!...takle naj bi zgledu.. po štrihariji.. kaj misleš????

A misleš da ima zadnja ZZR nalepka rdečkasto obrobo?

Še dobr, de je na drugi strani grabna en motorist, ki je naredu izpit za A, nekaj minut pred mano Hvala za pomoč.

Lep pozdrav z druzga hriba !

Černi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... A misleš da ima zadnja ZZR nalepka rdečkasto obrobo? ...

Ne vem poglej še povezave če je kje kaj včjega mislm pa da se barva preliva -roza vijolčna modra siva.

DDV inkludet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!