Skoči na vsebino

BMW R 1200 RT in ST 2005


Špilferderber

Priporočene objave

mogoče samo mali namig...jaz sem se namreč menjave svečk lotil naknadno in ne ob menjavi ostalih delov... no če boš menjaval svečke , plastik ne rabiš odstranit , kot to morda zgleda na prvi pogled ...namreč drugi dve svečki sta malo nerodno skriti spodaj in se jih težje doseže...potrebno je samo odvit 2 vijaka na vsaki strani in z roko malenkost upognit plastiko in z ključem prideš zraven..predvidevam pa da boš menjal tudi zračni filter ..tukaj pa druge kot, da gredo plastike dol ni ..pač malo več šraufanja ! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče samo mali namig...jaz sem se namreč menjave svečk lotil naknadno in ne ob menjavi ostalih delov... no če boš menjaval svečke , plastik ne rabiš odstranit , kot to morda zgleda na prvi pogled ...namreč drugi dve svečki sta malo nerodno skriti spodaj in se jih težje doseže...potrebno je samo odvit 2 vijaka na vsaki strani in z roko malenkost upognit plastiko in z ključem prideš zraven..predvidevam pa da boš menjal tudi zračni filter ..tukaj pa druge kot, da gredo plastike dol ni ..pač malo več šraufanja ! :)

Hvala lepa, mislim pogledat tudi jermen za alternator, tako da bom moral sneti plastike. Me je pa znanec malo "ustrašil" da če sam menjam filtre in olje se lahko zgodi da se delovanje motorja ker jr zaznal da ni pravo olje????? postavi v režim omejenega delovanja itd.... Mislim da je to BS, nakladanje. Kje bi dobil (kupil) nastavek za snet pokrov svečke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eee, kje je pa to pobral ? :) ..ni to neki stroj iz vesolja ampak bolj ko ne čisto trotlziher tehnologija ...

 

Nastavek dobiš pri vseh prodajalcih teh motorjev ( LJ, mb , celje in še kje )..stane cca 7 € ...ga pa v bistvu ne rabiš..se, da z roko oz. z pomočjo izvijača ga  čisto preprosto snet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Klicaj (rumen) vedno gori dokler z motorjem ne spelješ in po parih metrih mora ugasniti, kajti dokler gori klicaj računalnik prečeka senzorje ali vsi normalno delujejo in ko dobi povratni infirmacijo od vseh treh senzorjev takrat lučka vgasne v slučaju,da ne vgasne se prižge rudeča za ABS in takrat moraš z motorjem v delavnico na računalnik:defekten senzor,prenizek nivo zavorne tekočine ali črpalka defektna.Nemorem ti povsem točno odgovoriti kajti postojijo različni sistemi npr.z dodatno servo črpalko,delno integrirane zavore itd.

 

 

Spoštovani, prosim za pomoč, RT1150RT imam mesec in 10 dni, v garanciji je še mesec in 20 dni.

Od začetka se mi je občasno vklopila lučka ABS, pa tudi utripala in ne takoj ugasnila, zadnje par dni pa mi ABS stalno na hitro utripa, poleg tega sveti še rdeč klicaj.

 

Danes sem ga peljal na servis, kjer so rekli da ga bodo pogledali, prodajalec ni nič odprl delovni nalog ko mu je serviser rekel, ampak samo da bodo pogledali, popravili in me obvestili kaj je bilo narobe...

To me malo skrbi... Nekako se mi zdi normalno da se zabeleži da je motor bil na servisu...

 

Ima kdo podobne izkušnje kaj bi lahko bilo narobe?

Bremza normalno, ABS pa (na srečo) nisem rabil sprobavati.

 

Hvala za pomoč,

F

post-25066-0-18953700-1382455285_thumb.jpg

post-25066-0-63123500-1382455298_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 1150 ze pri zagonu, ce zazna prevelik padec napetosti, odklopi ABS oz. izpise napako. Baterija je vredu? To se lahko namrec zgodi ze ce je aku v malo slabsem stanju.

Lahko so ABS senzorji za ocistit, mogoce menjat, sam ABS sistem dvomim da je kar crknil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Evo, MCN je objavil prve vtise iz voženj novih boxer Bemflov po južni Španiji (novi GSA, R nine T in seveda R1200RT :OK: )

 

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=channel%3A5240ff18-0-2d9f-8df2-89e013a2908&feature=iv&src_vid=WQGcF5cKBKo&v=OlL5Zbu4Ls0

 

Snežni pozdrav :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na mojem starem RT imel podoben problem in takrat je bil kriv aku.

Sem kupil vzdrževalec baterije in rešen problem.

Na GS-u je enako. Enkrat sem premalo privil vijak na + polu, pa mi je isto naredil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani, prosim za pomoč, RT1150RT imam mesec in 10 dni, v garanciji je še mesec in 20 dni.

Od začetka se mi je občasno vklopila lučka ABS, pa tudi utripala in ne takoj ugasnila, zadnje par dni pa mi ABS stalno na hitro utripa, poleg tega sveti še rdeč klicaj.

 

Danes sem ga peljal na servis, kjer so rekli da ga bodo pogledali, prodajalec ni nič odprl delovni nalog ko mu je serviser rekel, ampak samo da bodo pogledali, popravili in me obvestili kaj je bilo narobe...

To me malo skrbi... Nekako se mi zdi normalno da se zabeleži da je motor bil na servisu...

 

Ima kdo podobne izkušnje kaj bi lahko bilo narobe?

Bremza normalno, ABS pa (na srečo) nisem rabil sprobavati.

 

Hvala za pomoč,

F

Vztrajaj,da ti to popravijo in pazi, da ti samo žarnico ne pobarvajo ali odklopijo, kajti NAJVEČKRAT je kriv računalnik od ABS-a in ta zadevščina stane 15K€ + ,ko bo ven garancije bojo točno vedeli za kako napako gre. To je doživel moj kolega, ko je bil ven garancije so mu rekli, da edino nov računalnik pred tem pa so samo menjali akumulatorje in nekaj čekirali vendar se ja vsake toliko časa med vožnjo pojavljala lučka ABS-a.Vztrajaj na podalšanju garancije,če ti prej ne najdejo napake !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri letnik pa je, da je tvoj 1150 še v garanciji? Ali niso leta 2005 prešli na 1200?

...mogoče je pa prodajalec rabljenih vozil dal garancijo par mesecev... Samo ugibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani, prosim za pomoč, RT1150RT imam mesec in 10 dni, v garanciji je še mesec in 20 dni.

Najbrž res, izgleda mu je dal 3 mesece. Slabo je, če ti garancija velja tri mesece in to čez zimo, ko se napake težko pokažejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž res, izgleda mu je dal 3 mesece. Slabo je, če ti garancija velja tri mesece in to čez zimo, ko se napake težko pokažejo.

 

Točno tako, 3 mesece je bilo garancije.

 

2x je bil zaradi tega na servisu in treba je priznat da so ga drugič res temeljito razstavili in vse pregledali.

Pred snegom sem naredil dve furi in zaenkrat dela ok...

 

Držim pesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo narod, prispeli v trgovine širom Evrope: model 2014

... ampak kere cene :eek:

 

NOVI BMW R1200RT ŽE NA ZALOGI

"ABS in ASC serijska.

Dodatna oprema:

Komfortni paket:
Alarm, centralno zaklepanje, kromiran izpušni sistem, RDC, vtičnica

Touring paket:
Dinamična ESA, gretje sedeža, predpriprava za navigacijo, tempomat

Dinamični paket:
Dnevne luči, načini vožnje PRO, pomočnik pri speljevanju v klanec, prednji žaromet PRO

Avdio sistem
Pomočnik pri prestavljanju PRO

Cena velja za model z osnovno opremo.

Cena razstavljenega modela: 21.944,00 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani, prosim za pomoč, RT1150RT imam mesec in 10 dni, v garanciji je še mesec in 20 dni.

Od začetka se mi je občasno vklopila lučka ABS, pa tudi utripala in ne takoj ugasnila, zadnje par dni pa mi ABS stalno na hitro utripa, poleg tega sveti še rdeč klicaj.

 

Danes sem ga peljal na servis, kjer so rekli da ga bodo pogledali, prodajalec ni nič odprl delovni nalog ko mu je serviser rekel, ampak samo da bodo pogledali, popravili in me obvestili kaj je bilo narobe...

To me malo skrbi... Nekako se mi zdi normalno da se zabeleži da je motor bil na servisu...

 

Ima kdo podobne izkušnje kaj bi lahko bilo narobe?

Bremza normalno, ABS pa (na srečo) nisem rabil sprobavati.

 

Hvala za pomoč,

F

Ko je meni to začelo delat (ne takoj, ampak le po prevoženih >30km), sem ga hitro na servis peljal - crknil je abs senzor in so menjali celo abs enoto (skoraj 2000 eur), ampak k sreči sem imel garancijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo narod, prispeli v trgovine širom Evrope: model 2014

... ampak kere cene :eek:

 

NOVI BMW R1200RT ŽE NA ZALOGI

"ABS in ASC serijska.

Dodatna oprema:

Komfortni paket:

Alarm, centralno zaklepanje, kromiran izpušni sistem, RDC, vtičnica

Touring paket:

Dinamična ESA, gretje sedeža, predpriprava za navigacijo, tempomat

Dinamični paket:

Dnevne luči, načini vožnje PRO, pomočnik pri speljevanju v klanec, prednji žaromet PRO

Avdio sistem

Pomočnik pri prestavljanju PRO

Cena velja za model z osnovno opremo.

Cena razstavljenega modela: 21.944,00 €

Saj BMW je imel vedno malo višje cene. Kupci takih modelov so večinoma nad 40. let in že imajo nek dohodek, da si lahko privoščijo.

Za tiste, ki bi se radi vozili in nimajo dovolj cekina je še vedno odlična izbira nova (sicer zastarela) Pan Evropa za 15.500.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj. Od začetka padanja našega BDP 2008, smo državljani v povprečju nazadovali z prejemki. Tudi tisti, ki še imamo dokaj solidno plačo.  Če bi se znali iz krize izviti tako, kot so se male Baltske države, tehle 21K ne bi izgledalo tako grozno.

Če bo šlo pa tako naprej...bomo  čez 5 let zavijali že ob cenah malega Versysa ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Ali mi kdo lahko razloži kako ugasniti indikator servisa??

Če voziš BMW-eja pelješ motor na uradni servis ne pod kozolec !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novejši letniki samo s priklopom na računalnik..pri GS-u od 2008 naprej se mi zdi

biker77 hvala za odgovor sem predvideval da je tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi kdo lahko razloži kako ugasniti indikator servisa??

Ni nujno da greš na servis. Lahko ti ga resetira tudi nekdo, ki ima GS 911 diagnostiko za BMW motocikle. Kateri letnik pa je? Moj je 2007 letnik, pa nima prikaza servisnega cikla.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nujno da greš na servis. Lahko ti ga resetira tudi nekdo, ki ima GS 911 diagnostiko za BMW motocikle. Kateri letnik pa je? Moj je 2007 letnik, pa nima prikaza servisnega cikla. 

December 2007/tko piše v prometni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!