Skoči na vsebino

BMW R 1200 RT in ST 2005


Špilferderber

Priporočene objave

Ob ‎9‎.‎12‎.‎2017 ob 22:00, notranc pravi:

Zdravo,

 

sosed je nabavil BMW r1200rt letnik 2007 in nima slovenskih navodil. Ker je možakar starejši in so mu tuji jeziki nepoznani bi prosil če ima kdo od vas slo navodila, da mi jih posreduje.

 

Lp,n

Poskusi tukaj, Navodila,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo,

čestitke ob nakupu

Za novo sezono nabavil Dunlop Roadsmart3 GT, sem  pa zvozil že 4 komplete RS3 na prejšnjem motorju in bil zadovoljen.

Srečno in uživaj

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dnevi so zaokrožile po spletu in motostraneh v tujini slike prototipnih RT-jev. Po slikah sodeč  imajo v okvir vpet novi (prenovljen) boxer agregat. Špekulira se o povečanju prostornine na 1250ccm in variabilnen krmiljenju ventilov. Končni izplen naj bi bila konjenica, ki jo dosega konkurenca, torej nekje okoli 150KM.

Poleg tega se opazi še velik TFT ekran namesto klasične armature.

BMW-R-1250-RT-3-von-9~5a9edb67b0d93.jpg

BMW-R-1250-RT-6-von-9~5a9edecb05703.jpg

Nekaj na to temo so se razpisali tudi pri nas:

https://www.avto-magazin.si/moto/novice/bmw-jev-boxer-na-pragu-velike-revolucije/?utm_source=www.avto-magazin.si&utm_medium=email&utm_campaign=2018-03-15

Skratka.......to mi deli :OK:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Kubature osebnih avtomobilov so postale manjše kot motornih koles...

Drugač pa maska teh RT_jev je čit nagravžna. če bi gor pisalo kaj drugega kot BMW bi bil to pokop od motorja.

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pošlušte ...

Moja žena je porajtala, da če hoče bit več z mano, mora sedet za mano :D
Pravi, da se na Transalpu zadaj ne da dobro sedet. Pa ne bi zdej o tem, prosim.
Zdej bi o tem -> klik

Če bi si omislil tak stroj, bi rabil top kovček z naslonjali. Obvezno z naslonjali. Nekaj takšnega. Vi, k te reči že imate ... se to dobi, da vizualno paše? Za normalen dnar?

 

Capture.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RT nikoli ni imel takšnih naslonjal za roke na kovčku. To dobiš lahko samo na modelu K1600GTL Exclusive. Je pa res, da bi tak kovček verjetno mehansko pasal na prtljažnik od RT-ja, saj sta prtljažnika identična (govorimo za RT od 2005 do 2013).

Ampak dobiti kovček od K1600GTL Exclusive nekje na netu bo verjetno zelo težko, kaj šele za normalen denar. Pri uradnem prodajalcu boš pa odkartal premoženje za njega. Kako bi to sploh vizualno izgledalo na RT-ju....po mojem ne najbolje :SS

Zakaj pa morajo biti nasloni za roke? Iz prve roke ti povem, da je sedenje na RT zadaj čisto ok in naslon za hrbet na originalnem kovčku tudi ni slab.... nabavi original rabljen kovček od RT-ja, ga štrihneš v barvo motorja in gotova maša :winkiss:

815338343_BMWR1200RTpopravljen.thumb.jpg.4542b1cbaa8ab65d872c36905608cef3.jpg

20180425_170145_1524726526561.thumb.jpg.85dd1df109b4971c9acabbb5d1a7ef45.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/10/2018 at 10:16 AM, skalaprava said:

Zakaj pa morajo biti nasloni za roke?

Zato, ker govorimo o moji ženi. Jebi ga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

kolegu je crknil ESA na Rt-ju letnik 2007.

Strošek popravila je baje cca 1500 eur, ali  je kdo sam odpravil napako za kakšno bolj žepu prijazno cifro?

Lp, n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 5. 2018 ob 9:00, notranc pravi:

Zdravo,

kolegu je crknil ESA na Rt-ju letnik 2007.

Strošek popravila je baje cca 1500 eur, ali  je kdo sam odpravil napako za kakšno bolj žepu prijazno cifro?

Lp, n

Kaj točno je crknilo? Zategovanje zadnje vzmeti (ena čelada, dve čeladi) ali nastavitve dušenja (Sport, normal, comfort)?

Eno in drugo ima svoje hibe. Pri dušenju je problem vdor vode in posledično odpoved servomotorčka, pri zategovanju vzmeti je problem bolj specifičen.

Da se pa zrihtati eno in drugo za bistveno manjši strošek. 1500€ je zgolj zato, ker BMW to ne popravlja, ampak menja komplet vzmetno nogo, mamicu jim nabijem :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crknilo je zategovanje zadnje vzmeti. Na ekranu je simbol za voznika s prtljago in če pritiska gum nič ne reagira in vedno ostaja enak simbol.

Premišljujem, če je možno, da je crknu šalter.

 

Lp, n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, notranc pravi:

Crknilo je zategovanje zadnje vzmeti. Na ekranu je simbol za voznika s prtljago in če pritiska gum nič ne reagira in vedno ostaja enak simbol.

Premišljujem, če je možno, da je crknu šalter.

 

Lp, n

Ni crknil šalter, sem skoraj prepričan, ker z istim stikalom upravljaš tudi dušenje in če to dela....

To zategovanje je imelo pri teh letnikih en "bug" v programu in so potem nov program naložili. Problem je, ker ti to zaračunajo, čeprav se mi zdi da bi moral biti tak "upgrade" brezplačen! Torej če se motorček za zategovanje vzmeti vrti, potem je "bug" kar velika verjetnost. Potem obisk pooblaščenega servisa ne bo mogoče zaobiti. Motorček lahko pa komot sam sprobaš. Odklopi pod sedežem modri konektor in pelji gor direkt iz AKU napetost +/- in če je motorček dober oziroma mehanizem ni zaribal, se bo začel vrteti in zategovati / odtegovati vzmet, odvisno kako je priklopljena polariteta. 

Še ena pomembna zadeva: Pri tem modelu K26 (letnik 2005 - 2013) spreminjaje prednapetosti vzmeti ni predvideno in priporočeno delati med vožnjo, temveč se to opravi, ko je motocikel na centralnem stojalu in je zadnje kolo razbremenjeno. Dušenje pa se seveda lahko med vožnjo spreminja.

Lp.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozna kdo koga,ki je na RT-ju spustil nižje ali pa bolj nazaj voznikovi tački.Namreč sta v taki višini,da onemogočata nam visokim,da damo nogi ob motor in da bi lahko normalno prestavljali ali zavirali.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 20. 5. 2018 ob 9:00, notranc pravi:

Zdravo,

kolegu je crknil ESA na Rt-ju letnik 2007.

Strošek popravila je baje cca 1500 eur, ali  je kdo sam odpravil napako za kakšno bolj žepu prijazno cifro?

Lp, n

K čarmanu naj pelje, wilbers ima repair kit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, poggy pravi:

K čarmanu naj pelje, wilbers ima repair kit

Če je crknil samo srvomotorček, ki regulira dušenje, potem ja....če je crknil del, ki zateguje vzmet, potem pa Wilber nima nobenega kita. 

Sem imel sam to težavo, imam gor Wilbersa, redno servisiram vzmetenje pri Čarmanu.... 

Lahko mu pa Čarman pomaga rešiti problem, kot ga je meni ;)

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Evo ga, pa sem tudi jaz presedlal iz varadera na r1200rt.

Eno klasicno vprasanje - kje dobiti slov. navodila _ seveda RT je italijanski - leta 2013 kupljen od R-Moto,

je letnik 2006 in hvalabogu brez ESA.

Za odgovore se zahvaljujem.

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalaprava pravi:

Če je crknil samo srvomotorček, ki regulira dušenje, potem ja....če je crknil del, ki zateguje vzmet, potem pa Wilber nima nobenega kita. 

Sem imel sam to težavo, imam gor Wilbersa, redno servisiram vzmetenje pri Čarmanu.... 

Lahko mu pa Čarman pomaga rešiti problem, kot ga je meni ;)

najbolj čudno pri vsem se mi zdi, da gumb za izbiro trdote amortizerja (obremenitve) in dušenja ne reagira in je vedno na simbolu ene čelade s prtljago. Ker je motor vozen in se možakar vozi sam, bo okvara počakala do zime.

 

lp, notranc

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, notranc pravi:

najbolj čudno pri vsem se mi zdi, da gumb za izbiro trdote amortizerja (obremenitve) in dušenja ne reagira in je vedno na simbolu ene čelade s prtljago. Ker je motor vozen in se možakar vozi sam, bo okvara počakala do zime.

 

lp, notranc

 

Pa saj to sem že napisal da to če se ne spreminja število čelad, da je zelo verjetno "hrošč" in servis to rešuje tako, da naloži posodobljen software in zadeva rešena. Za to ne rabi čakat zime, to se lahko zapelje na Avtoval kadarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!