Skoči na vsebino

BMW R 1200 RT in ST 2005


Špilferderber

Priporočene objave

pred 3 urami, bankir pravi:

imam letnik 2007( kupil sem ga kot 2009) sem imel odprta dva vpoklica:bencinska črpalka in obroček pri zadnji feltni. Če ne bi dal poizvedbe na Avtoval o letniku, sploh ne bi vedel, da je stvar odprta. Oboje so mi februarja zamenjali

Klical na Avtoval....preveril po št.šasije in ni baje nobenih vpoklicev, pa imam isto 2007 letnik :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, skalaprava pravi:

Ja že, ampak kaj se menja? Celotna črpalka? Ker meno so pred leti samo en obroček natisnili na priklop za gorivo... baje da je tam plastika rada počila in so to potem tako sanirali. 

Torej ali so menjali celotno črpalko od 2005 dalje, to me zanima in ali je kdo dejansko tako dobil novo pumpo? 

1x lako ugibam kje si dobil obroček!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, skalaprava pravi:

Klical na Avtoval....preveril po št.šasije in ni baje nobenih vpoklicev, pa imam isto 2007 letnik :hmm:

ne vem , kako to poteka ,kateri letniki " padejo " v vpoklic , kateri ne.

mogoče pa je bilo pri tvojem vse OK

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnim, ni bilo po letnikih ampak po VIN. Vsaj pri GS-u. Moj je bil letnik 2008.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem moral sam zamenjati pumpo....500€ lani. Me je celega pošpricalo od čelade do čevljev. Je pa tudi letnik 2008...to ne obveščajo pismeno, za prirobnico so me obvestili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Je pa tudi letnik 2008...to ne obveščajo pismeno, za prirobnico so me obvestili?

Ne, ker za črpalko ni bil vpoklic ampak "akcija". To pomeni, da rešujejo ob rednem obisku servisa.

Jaz prejšnjega sicer nisem vozil na servis, so pa akcijo menjave bencinske črpalke izvedbi takrat, ko sem ga pripeljal na menjavo prirobnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Joker pravi:

Ne, ker za črpalko ni bil vpoklic ampak "akcija". To pomeni, da rešujejo ob rednem obisku servisa.

Jaz prejšnjega sicer nisem vozil na servis, so pa akcijo menjave bencinske črpalke izvedbi takrat, ko sem ga pripeljal na menjavo prirobnice.

Če prav razumem, ta "akcija" pomeni, da si dobil črpalko po nižji ceni, kot bi ti jo sicer prodali po rednem ceniku, s tem da ti jo oni montirajo, ali? In do te akcije so bili upravičeni vsi ali samo določeni modeli oz. letniki, oz. samo določene VIN številke? Koliko % nižjo ceno je prinesla ta akcija v denarnici? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, skalaprava pravi:

Če prav razumem, ta "akcija" pomeni, da si dobil črpalko po nižji ceni, kot bi ti jo sicer prodali po rednem ceniku, s tem da ti jo oni montirajo, ali? In do te akcije so bili upravičeni vsi ali samo določeni modeli oz. letniki, oz. samo določene VIN številke? Koliko % nižjo ceno je prinesla ta akcija v denarnici? 

Bilo je vse zastonj, delo in materijal. Šlo je pa po VIN številki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, skalaprava pravi:

Če prav razumem, ta "akcija" pomeni, da si dobil črpalko po nižji ceni, kot bi ti jo sicer prodali po rednem ceniku, s tem da ti jo oni montirajo, ali? In do te akcije so bili upravičeni vsi ali samo določeni modeli oz. letniki, oz. samo določene VIN številke? Koliko % nižjo ceno je prinesla ta akcija v denarnici? 

Akcija pomeni, da je napaka manj pomembna in jo BREZPLAČNO odpravijo ob prvem rednem obisku servisa.

Skratka, ko je ob menjavi prirobnice vpisoval VIN je opazil, da akcija ni bila izvedena, čeprav je od razpisa minilo 6 let (ker pač nisem servisiral na uradnem servisu ampak sam). Sem pa zato moral motor pustiti pri njih, da so črpalko naročili in zamenjali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni

Verjetno je kakšen tukaj, ki mu ne kaže količino goriva v rezervoarju.

Pri zadnjem tankanju, mi je lepo po tankanju pokazalo poln rezervoar, vendar se je kasneje prižgala rumena lučka in na dispelju utripa prazn rezervoar. (rezervoar je poln)

Serviserji  seveda pravijo, da je treba menjati  trak v rezervoarju, ki meri gorivo. (€€€) Na spletu sem pa našel posnetek, kako naj bi se zadeva popravila.

Predvsem me zanima, ali je kdo že imel težave s tem, ali je kako popravil, mogoče na način, kot je prikazan na posnetkoma....itd

https://www.google.com/search?q=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&client=firefox-b-e&sca_esv=a7538646d89f3244&sca_upv=1&biw=1680&bih=897&tbm=vid&ei=z8ccZo7kB7Pti-gP_bKHkAk&udm=&ved=0ahUKEwjOh-G-ysOFAxWz9gIHHX3ZAZIQ4dUDCAw&uact=5&oq=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&gs_lp=Eg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvIh1ydDEyMDAgZnVlbCBzdHJpcCBzZW5zb3IgMjAxMDIHECEYChigATIHECEYChigAUipHlCYBVjyGHACeACQAQCYAZABoAHMBqoBAzMuNbgBA8gBAPgBAZgCCqACkweYAwCIBgGSBwMzLjegB8gl&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:b270a6ad,vid:3SwOWRWvcAo,st:0

 

 

https://www.google.com/search?q=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&client=firefox-b-e&sca_esv=a7538646d89f3244&sca_upv=1&biw=1680&bih=897&tbm=vid&ei=z8ccZo7kB7Pti-gP_bKHkAk&udm=&ved=0ahUKEwjOh-G-ysOFAxWz9gIHHX3ZAZIQ4dUDCAw&uact=5&oq=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&gs_lp=Eg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvIh1ydDEyMDAgZnVlbCBzdHJpcCBzZW5zb3IgMjAxMDIHECEYChigATIHECEYChigAUipHlCYBVjyGHACeACQAQCYAZABoAHMBqoBAzMuNbgBA8gBAPgBAZgCCqACkweYAwCIBgGSBwMzLjegB8gl&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:170b7cf6,vid:nNRRy1yCpHc,st:0

 

Lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, avro pravi:

Pozdravljeni

Verjetno je kakšen tukaj, ki mu ne kaže količino goriva v rezervoarju.

Pri zadnjem tankanju, mi je lepo po tankanju pokazalo poln rezervoar, vendar se je kasneje prižgala rumena lučka in na dispelju utripa prazn rezervoar. (rezervoar je poln)

Serviserji  seveda pravijo, da je treba menjati  trak v rezervoarju, ki meri gorivo. (€€€) Na spletu sem pa našel posnetek, kako naj bi se zadeva popravila.

Predvsem me zanima, ali je kdo že imel težave s tem, ali je kako popravil, mogoče na način, kot je prikazan na posnetkoma....itd

https://www.google.com/search?q=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&client=firefox-b-e&sca_esv=a7538646d89f3244&sca_upv=1&biw=1680&bih=897&tbm=vid&ei=z8ccZo7kB7Pti-gP_bKHkAk&udm=&ved=0ahUKEwjOh-G-ysOFAxWz9gIHHX3ZAZIQ4dUDCAw&uact=5&oq=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&gs_lp=Eg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvIh1ydDEyMDAgZnVlbCBzdHJpcCBzZW5zb3IgMjAxMDIHECEYChigATIHECEYChigAUipHlCYBVjyGHACeACQAQCYAZABoAHMBqoBAzMuNbgBA8gBAPgBAZgCCqACkweYAwCIBgGSBwMzLjegB8gl&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:b270a6ad,vid:3SwOWRWvcAo,st:0

 

 

https://www.google.com/search?q=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&client=firefox-b-e&sca_esv=a7538646d89f3244&sca_upv=1&biw=1680&bih=897&tbm=vid&ei=z8ccZo7kB7Pti-gP_bKHkAk&udm=&ved=0ahUKEwjOh-G-ysOFAxWz9gIHHX3ZAZIQ4dUDCAw&uact=5&oq=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&gs_lp=Eg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvIh1ydDEyMDAgZnVlbCBzdHJpcCBzZW5zb3IgMjAxMDIHECEYChigATIHECEYChigAUipHlCYBVjyGHACeACQAQCYAZABoAHMBqoBAzMuNbgBA8gBAPgBAZgCCqACkweYAwCIBgGSBwMzLjegB8gl&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:170b7cf6,vid:nNRRy1yCpHc,st:0

 

Lep dan

za ugotovitev napake na servisu si plačal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, avro pravi:

Pozdravljeni

Verjetno je kakšen tukaj, ki mu ne kaže količino goriva v rezervoarju.

Pri zadnjem tankanju, mi je lepo po tankanju pokazalo poln rezervoar, vendar se je kasneje prižgala rumena lučka in na dispelju utripa prazn rezervoar. (rezervoar je poln)

Serviserji  seveda pravijo, da je treba menjati  trak v rezervoarju, ki meri gorivo. (€€€) Na spletu sem pa našel posnetek, kako naj bi se zadeva popravila.

Predvsem me zanima, ali je kdo že imel težave s tem, ali je kako popravil, mogoče na način, kot je prikazan na posnetkoma....itd

https://www.google.com/search?q=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&client=firefox-b-e&sca_esv=a7538646d89f3244&sca_upv=1&biw=1680&bih=897&tbm=vid&ei=z8ccZo7kB7Pti-gP_bKHkAk&udm=&ved=0ahUKEwjOh-G-ysOFAxWz9gIHHX3ZAZIQ4dUDCAw&uact=5&oq=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&gs_lp=Eg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvIh1ydDEyMDAgZnVlbCBzdHJpcCBzZW5zb3IgMjAxMDIHECEYChigATIHECEYChigAUipHlCYBVjyGHACeACQAQCYAZABoAHMBqoBAzMuNbgBA8gBAPgBAZgCCqACkweYAwCIBgGSBwMzLjegB8gl&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:b270a6ad,vid:3SwOWRWvcAo,st:0

 

 

https://www.google.com/search?q=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&client=firefox-b-e&sca_esv=a7538646d89f3244&sca_upv=1&biw=1680&bih=897&tbm=vid&ei=z8ccZo7kB7Pti-gP_bKHkAk&udm=&ved=0ahUKEwjOh-G-ysOFAxWz9gIHHX3ZAZIQ4dUDCAw&uact=5&oq=rt1200+fuel+strip+sensor+2010&gs_lp=Eg1nd3Mtd2l6LXZpZGVvIh1ydDEyMDAgZnVlbCBzdHJpcCBzZW5zb3IgMjAxMDIHECEYChigATIHECEYChigAUipHlCYBVjyGHACeACQAQCYAZABoAHMBqoBAzMuNbgBA8gBAPgBAZgCCqACkweYAwCIBgGSBwMzLjegB8gl&sclient=gws-wiz-video#fpstate=ive&vld=cid:170b7cf6,vid:nNRRy1yCpHc,st:0

 

Lep dan

Sem imel isto težavo pred leti.

Prav tako sem poskusil popraviti s pomočjo navodil iz youtuba, pa ni pomagalo.

Potem sem pa dal menjati trak in od takrat je o.k. motor je bmw rt 1200 l. 2005.

Stari motorji niso imeli inikatorja goriva in si moral paziti, koliko si že prevozil.

Lahko storiš enako ali pa menjaš trak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Endlich pravi:

Sem imel isto težavo pred leti.

Prav tako sem poskusil popraviti s pomočjo navodil iz youtuba, pa ni pomagalo.

Potem sem pa dal menjati trak in od takrat je o.k. motor je bmw rt 1200 l. 2005.

Stari motorji niso imeli inikatorja goriva in si moral paziti, koliko si že prevozil.

Lahko storiš enako ali pa menjaš trak.

aha... Kje si menjal trak?  Sej, bom poskusil prvo z navodili in youtube, če ne bo, pa menjava traku.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Snečer pravi:

za ugotovitev napake na servisu si plačal?

??

Napaka je vidna brez plačila servisu 😁. Sem jih pa kontaktiral in  odgovor je bil, da treba menjati trak. (sej je to normalen odgovor za uradnega serviserja)

PS. Včasih so rešitve, ki niso pogodu proizvajalcem, posledično serviserjem. JBG... zato pa mal vprašam. (pa ne sprašujem v gostilnah) 😄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, avro pravi:

aha... Kje si menjal trak?  Sej, bom poskusil prvo z navodili in youtube, če ne bo, pa menjava traku.

 

Menjal sem Avtovalu, kamor vozim na servis.

Seveda poskusi prej z youtube, jaz sem tudi, nimaš kaj izgubit.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!