Skoči na vsebino

BMW R 1200 RT in ST 2005


Špilferderber

Priporočene objave

pred 2 urami, skalaprava pravi:

Verjetno tole ni več aktualno, ampak prej nisem videl.....za prikaz prestave je zadolžen potenciometer, ki je priklopljen na eno osovinico na menjalniku. Odvisno od vklopljene prestave v menjalniku, se ta osovinica zavrti in posledično se potenciometer zavrti za določen kot in na podlagi tega potem prikazuje prikazovalnik vklopljeno prestavo. In če ne prikazuje več prestav, je zelo verjetno ta element (slika) fuč. Ko se montira nov potenciometer, je potrebno le tega kalibrirati tako, da se motor na centralnem stojalu sprehodi skozi vse prestave. Za to rabiš pa recimo kak tester tipa GS-911 ali kaj podobnega.

 

No, morda pa komu drugemu kdaj prav pride ta informacija.

https://ae01.alicdn.com/kf/Hec67840e5b6f4b4eb1f818fbe11cada9b.jpg

Pozdravljen. Ne ni nam še uspelo ugotoviti napake. Zamenjali smo gear indikator-senzor,senzor sklopke, pregledali vso napeljavo. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, selan pravi:

Pozdravljen. Ne ni nam še uspelo ugotoviti napake. Zamenjali smo gear indikator-senzor to je verjetno ta senzor ki ga omenjate vi in pa senzor sklopke, pregledali vso napeljavo pa se zmerom po ca50-70 km ponovno pojavi ista napaka . Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

pzdravljeni

leta februar 2020 sem kupil bmw r 1200 rt. Motor je bil ohranjen, zelo lep. Predno sem ga kupil, sem preveril naaplikaciji AVTOLOG zgodovino motorja in po izračunih, se je vse ujemalo( št. km, lastništvo , letnik 2009 itd). Motor je bil kupljen v Selmar Celje in prvič registriran 14.1.2009. Odkar ga imam, delam samo servise in sem ful zadovoljen. Ampak, kar sledi me je malce spravilo iz tira.

V decembru sem si zaželel tank torbo in po inf iz Luisa in TC motoshopa, nabavim adapter bf 47 za moj letnik2009( original paše od 2005-2013), zmontiram in prvi šok, pokrovček se mi je odprl samo do kota 45 stopinj. Preverim, vse prav , zbrusim spodnji del kovinskega obročka( pridobim cca 3mm) in pokrovček se mi odpre pod kotom cca 85 stopinj. Objavim na forumu(Tank torbe) in smo prišli do zaključka, da pokrovček ne ustreza mojemu letniku.Pokličem v Avtoval, dobim rezultat:

MOTOR JE LETNIK MAJ/2007, ODPRTA IMA DVA ODPOKLICA( benc. črpalka in zadnji nosilec gume).V Avtovalu so mi rekli, da moram pripeljati motor k njim, da preverijo odprte postavke. Na poizvedbi od Avtovala, se vidi, da je bil menjan senzor črpalke in tudi menjan zadnji nosilec

kašno je vaše mnenje: ga peljem ali so to že naredili, pa niso brisali iz evidence

Hvala za pomoč

 

 

bmw 1.JPG

bmw2.jpg

bmw 3.jpg

bmw.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi v tem prineru peljal na servis in da tam preverijo, če sta bila vpoklica realizirana.

Sicer ni v redu kako se je dogajalo glede letnika,konec koncev pa sedaj pri tej starosti 2 leti ne pomenita tako veliko, če je drugace motor o.k.

Mi je pa sedaj nekaj bolj jasno. Imam Rt letnik 2005 in na servisu konec 2021 so mi rekli, da so mi zamenjali črpalko za bencin brezplačno.

Se mi je zdelo nenavadno, da bi to sorili brezplačno, sedaj pa se mi svita, da je verjetno tudi moj imel nerealiziran vpoklic in nisem vedel...

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Endlich pravi:

Jaz bi v tem prineru peljal na servis in da tam preverijo, če sta bila vpoklica realizirana.

Sicer ni v redu kako se je dogajalo glede letnika,konec koncev pa sedaj pri tej starosti 2 leti ne pomenita tako veliko, če je drugace motor o.k.

Mi je pa sedaj nekaj bolj jasno. Imam Rt letnik 2005 in na servisu konec 2021 so mi rekli, da so mi zamenjali črpalko za bencin brezplačno.

Se mi je zdelo nenavadno, da bi to sorili brezplačno, sedaj pa se mi svita, da je verjetno tudi moj imel nerealiziran vpoklic in nisem vedel...

motor dela bp.Kupil sem ga z 32.000 km, sedaj jih ima 50.027 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vpoklic pelji, saj je gratis. Da bi meli zamešano evidenco skoraj dvomim. Vpoklic predpiše proizvajalec in se evidentira zamenjava. Sicer pa nič ne škodi če 2x kaj menjajo :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, bankir pravi:

motor dela bp.Kupil sem ga z 32.000 km, sedaj jih ima 50.027 km.

Se strinjam s tem, kar je napisal tudi @DAMI34

km je zelo malo in ga bos se dolgo vozil. Glede vpoklica je pa bolje ce se 2x pregleda. 

Ce je drugi razlog za vpoklic obroček na zadnjen kolesu vem, da so se bali, da bi original.počil in so ga menjali z močnejšim. To je važno, da je o.k.

So pa ti motorji trpežni. Jaz sem ga kupil z 59.000 km, sedaj jih imam 135.000+

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Endlich said:

Jaz bi v tem prineru peljal na servis in da tam preverijo, če sta bila vpoklica realizirana.

Sicer ni v redu kako se je dogajalo glede letnika,konec koncev pa sedaj pri tej starosti 2 leti ne pomenita tako veliko, če je drugace motor o.k.

Mi je pa sedaj nekaj bolj jasno. Imam Rt letnik 2005 in na servisu konec 2021 so mi rekli, da so mi zamenjali črpalko za bencin brezplačno.

Se mi je zdelo nenavadno, da bi to sorili brezplačno, sedaj pa se mi svita, da je verjetno tudi moj imel nerealiziran vpoklic in nisem vedel...

Jp.  Vpoklic. Kolega s k1200r ga je sam uvozil in ga o vpoklicih niso obvescali. Za k1200s pa so mi 2x poslali obvestilo, priporoceno s povratnico.  Alu flančna za zadnje kolo. Z nekaj prepricevanja ga je odpeljal na servis, tam pa so rekli o, hoho, ta ima pa precej za postimat, in so se lotili vseh vpoklicov. En je bila benz pumpa, en je bil napenjslec verige, omenjena flančna...upišejo VIN in zavihajo rokave.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Kugelschreiber pravi:

Jp.  Vpoklic. Kolega s k1200r ga je sam uvozil in ga o vpoklicih niso obvescali. Za k1200s pa so mi 2x poslali obvestilo, priporoceno s povratnico.  Alu flančna za zadnje kolo. Z nekaj prepricevanja ga je odpeljal na servis, tam pa so rekli o, hoho, ta ima pa precej za postimat, in so se lotili vseh vpoklicov. En je bila benz pumpa, en je bil napenjslec verige, omenjena flančna...upišejo VIN in zavihajo rokave.  

ni mi pa jasno, kako je preverba v aplikaciji AVTOLOG pokazala, da je motor letnik 2009, ostale aplikacije pa 2007🥵

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW ločuje vpoklic in akcijo.

Za prirobnico je bil vpoklic, zato so tudi nemudoma obveščali znane lastnike po pošti.

Akcija pa je za manjše pomanjkljivosti in se realizira ob prvem rednem obisku servisa. Tako je bilo v primeru bencinske črpakle.

 

Pa še dobra izkušnja na Avtovalu:

Sam prejšnjega ADV nisem servisiral na uradnem servisu. Sem ga pa zaradi vpoklica (prirobnica) peljal na servis in so mi spotoma zamenjali tudi bencinsko črpalko (akcija je bila stara 6 let!!!) brez, da bi me nadlegovali z vprašanji v stilu: kje ste pa bili 6 let, zakaj ne servisirate pri nas itd. Pohvalno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bankir pravi:

ni mi pa jasno, kako je preverba v aplikaciji AVTOLOG pokazala, da je motor letnik 2009, ostale aplikacije pa 2007🥵

Avtolog pokaže tehnične preglede, km, srarost in podrocje lastnika za vozila, kjer je so bik8 tehnični pregledi delani v Sloveniji.

Samo ugibam, ali je bil motor uvožen in prvi dve leti v tujini, ali je prvi dve leti kje čakal in ni bil registriran, ali kaj tretjega ali četrtega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam Avtolog-a, vendar je več firm ki, za plačilo seveda, posreduje podatke o vozilu, napakah, prometnih nesrečah in podobno. Več ali manj so vse samo nateg za povlečt denar od ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Endlich pravi:

Avtolog pokaže tehnične preglede, km, srarost in podrocje lastnika za vozila, kjer je so bik8 tehnični pregledi delani v Sloveniji.

Samo ugibam, ali je bil motor uvožen in prvi dve leti v tujini, ali je prvi dve leti kje čakal in ni bil registriran, ali kaj tretjega ali četrtega....

motor je bil kupljen pri SELMAR Celje in prvič registriran 14.1.2009. Ta datum se povsod ujema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bankir pravi:

motor je bil kupljen pri SELMAR Celje in prvič registriran 14.1.2009. Ta datum se povsod ujema

Nenavadno ja.

Če boš šel opravit vpoklic v Avtoval, jih vprašaj in bodo pobrskali po zgodovini. Mogoče imajo pa napačne podatke v bazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, bankir pravi:

ni mi pa jasno, kako je preverba v aplikaciji AVTOLOG pokazala, da je motor letnik 2009, ostale aplikacije pa 2007🥵

Deseti znak VIN številke predstavlja modelno leto. V tvojem primeru WB10368007ZR64843.  7- je 2007 letnik. Recimo 2009 ima na tem mestu številko 9, 2010 pa črko A. Kaj ti pa piše na homologacijskem kartončku? Lahko je bil res prodan šele leta 2009.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, XTR pravi:

Deseti znak VIN številke predstavlja modelno leto. V tvojem primeru WB10368007ZR64843.  7- je 2007 letnik. Recimo 2009 ima na tem mestu številko 9, 2010 pa črko A. Kaj ti pa piše na homologacijskem kartončku? Lahko je bil res prodan šele leta 2009.. 

problem je to, da homologacijskega kartončka nisem dobil pri nakupu. moral bi vlžiti vlogo na bmw za izdelavo duplikata

Pravkar, bankir pravi:

problem je to, da homologacijskega kartončka nisem dobil pri nakupu. moral bi vlžiti vlogo na bmw za izdelavo duplikata

kjer koli preverjam je datum nakupa januar 2009. TO DRŽI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 2. 2023 ob 20:13, bankir pravi:

problem je to, da homologacijskega kartončka nisem dobil pri nakupu. moral bi vlžiti vlogo na bmw za izdelavo duplikata

kjer koli preverjam je datum nakupa januar 2009. TO DRŽI

iz vsega tega sem povlekel pozitivo, odpelal sem motor v Avtoval in naj odpravijo oba vpoklica.Pa se peljal sem se do Grosuplja😀

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, bankir pravi:

iz vsega tega sem povlekel pozitivo, odpelal sem motor v Avtoval in naj odpravijo oba vpoklica.Pa se peljal sem se do Grosuplja😀

in kartonček poišči ali zahtevaj duplikat, ker ga boš rabil!! Če ne prej, pa ob prodaji. Idajatelj ti ga lahko da. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

in kartonček poišči ali zahtevaj duplikat, ker ga boš rabil!! Če ne prej, pa ob prodaji. Idajatelj ti ga lahko da. 

 

evo, danes oddal vlogo na bmw slovenije, plačal 80 eur in dobim po ptt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 7. 2. 2023 ob 20:41, bankir pravi:

evo, danes oddal vlogo na bmw slovenije, plačal 80 eur in dobim po ptt

dobil kartonček, motor sem odpeljal na Avtoval, kjer so mi zamenjali  oba vpoklica( prirobnica in bencinska črpalka), hkrati zamenjal akumulator( prejšnji  zdržal 6 let), tako da je sedaj vse tako kot mora biti.

Hvala vsem za nasvete ( Dami hvala)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Eno vprašanje.... zgoraj se omenja nek vpoklic glede bencinske črpalke.... mi lahko kdo pove kaj več o tem? Kateri model, kateri letniki? 

Thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, skalaprava pravi:

Eno vprašanje.... zgoraj se omenja nek vpoklic glede bencinske črpalke.... mi lahko kdo pove kaj več o tem? Kateri model, kateri letniki? 

Thanks

Od 2005 naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, solorider pravi:

Od 2005 naprej...

Ja že, ampak kaj se menja? Celotna črpalka? Ker meno so pred leti samo en obroček natisnili na priklop za gorivo... baje da je tam plastika rada počila in so to potem tako sanirali. 

Torej ali so menjali celotno črpalko od 2005 dalje, to me zanima in ali je kdo dejansko tako dobil novo pumpo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, skalaprava pravi:

zanima in ali je kdo dejansko tako dobil novo pumpo?

JA, poznam enega ki je dobil za RT nevem pa ali je 2005 ali 2007 letnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, solorider pravi:

Od 2005 naprej...

imam letnik 2007( kupil sem ga kot 2009) sem imel odprta dva vpoklica:bencinska črpalka in obroček pri zadnji feltni. Če ne bi dal poizvedbe na Avtoval o letniku, sploh ne bi vedel, da je stvar odprta. Oboje so mi februarja zamenjali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!