Skoči na vsebino

01.01.2005 - NOVI PROMETNI ZAKON


Jure007

Priporočene objave

Sem se zdejle peljal po Ljubljani pa obvoznici in _vsi_ vozijo ful počasi. Jaz sem se na kake pol poti spomnil, da smo 1.1. in sem seveda spustil plin. Pa na nekaterih semaforjih so že spremenili, da ni več utripajoče zelene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se zdejle peljal po Ljubljani pa obvoznici in _vsi_ vozijo ful počasi.

In to bo trajalo tam pol leta nato pa spet po starem. Jaz bom vozil tako kot doslej, morda v naseljih malce bolj previdno tam do 70km/h izven naselja in pa avtocesta pa ne bo kakih sprememb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa že zdaj počasi dresiral na počasnejšo vožnjo (v piksni seveda), na biciklu bomo pa še vidl....ma bo treba mal mirkat.. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest se počas navajam tam v naseljih na "zmerno nekje do max 70km/h :)

Drgač sm pa tut porajtu, da folk kr nekak previdn voz ja, samo naših "modrih" pa nism še nikjer sreču. :OK: (se še treznijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj a ne bo vec zelena utripala..... :?  :?

LP;Rock

Baje da ne več, kar me pa zlo mot to :BUA: :BUA: , ker zdej si vsaj vedu al pognat čez križiše zdej bo pa mrbit prepozn, polcaj te bo pa zjagu... :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa to zgleda?

Isto, kot je bilo ze ves cas na vpadnici v maribor - cesta na kateri sem najveckrat v rumeno peljal...

BTW: od Krskega do Ljubljane samo policaji pri Trebnjem. V mestu pa kot ste rekli - k po jajcih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo vpadnici cel MB je prakticiral tole zadevšno brez utripajoče zelene, kar je znalo bit zelo zoprno, če si navajen utripanja.

Btw danes naredil nekaj lepih km z motorjem pa še z avtom. Nikjer nobene policijske patrulje. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si se že po kakšnih rovtah vozu.mene in mojo jamahco so danes ciljali z radar pištolo kar dvakrat in to obakrat na črnemu kalu za dol sem šla 130 omejitev 90 mi je kr kri zavrela ko sem jih zagledala sam je nekaj čarov z radarjem tko da preden je namiru sem bla že mimo hvala bogu potem pa še za nazaj so se prestavli sam čez cesto na srečo me je prej mal izučilo tako da sem se gor pricjazla med 80 in 90.v žusterni pa je bla na terenu še modra alfa provida KP reg med potjo pa srečala vsaj 7 policiskih avtov na cesti,tko da zgleda da so na lovu za zakladom.

Upam da bomo tukaj gor brali čim manj kazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel občutka, da so danes ljudje vozili kaj počasneje kot ponavadi. Bilo je nekaj nedeljskih voznikov, ki so vozili 20-30 pod omejitvijo, bilo pa je tudi nekaj čisto običajnih >snetih sekir<.

Upam samo, da zaradi tega zakona ne bo takšne psihoze kot je bila maja 98.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se vozil z avtom relacija Lj-Litija in nazaj.

Vozil sem po omejitvah in za mano se je kaj kmalu nabrala kolona avtomobilov.

Ko me je nekaj avtomobilov prehitelo, sem tudi jaz malo bolj pritisnil na plin, kajti nisem hotel biti ovira na cesti.

Vglavnem nisem imel občutka, da folk vozi bolj počasi kot lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale stvar zbrez utripajoče zelene na semaforjih je zelo butasto dejanje. Namreč policaji bodo zdej kar v vrstah stali pred semaforji in pisali kazni za prevoženo rumeno. Namreč, ko preklopi zelena se tud nebš ustavil, kot bi se v zid zaletel.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se podpišem pod zadni post. ne vem,od kod jim ideja za ukinitev utripajoče??evropski normativi al kaj? :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale stvar zbrez utripajoče zelene na semaforjih je zelo butasto dejanje. Namreč policaji bodo zdej kar v vrstah stali pred semaforji in pisali kazni za prevoženo rumeno. Namreč, ko preklopi zelena se tud nebš ustavil, kot bi se v zid zaletel.

Lp

Saj tudi res ne boš mogel varno ustaviti, če se ti rumena prižge pred nosom. Prebral pa sem (in seveda tisto revijo vrgel stran), da bo vožnja v rumeno luč MANJ sankcionirana. Do sedaj smo praktično vsi malo pognali ob utripajoči zeleni ... in tako hitreje peljali skozi križišče. Sedaj bomo vozili bolj enakomerno (moje razmišljanje), od policistov pa bo odvisno seveda kako bodo ocenili našo vožnjo skozi križišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nadaljujem Icy-jev zadnji stavek...in seveda bodo od vsakega (skoraj), pokasirali 30k na rumeno lučko :SS .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nadaljujem Icy-jev zadnji stavek...in seveda bodo od vsakega (skoraj), pokasirali 30k na rumeno lučko :SS .

Banda :fight2: :fight2: :fight2:

To zna še biti zelo nevarno. Mislim da se bo število nesreč v križiščih močno povečalo :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem po radiju slišal, da je radarska kontrola na Masarykovi v Ljubljani in da meri v obe strani. To je v centru mesta. V življenju še nisem videl radarja (navadno kontrolo že) v centru mesta. Bencin kelnerji doživljajo očitno multiple orgazme odkar je v veljavi nov zakon. :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.1 proti jutru od sp. pirnič prek LJ, grosuplja do doma opazil 1 (eno) policijsko vozilo, pa še to je obravnavalo prometno nesrečo.

Da je začel veljati nov zakon sem se spomnil, zato sem šel v rumeno samo ene 3 krat :BUA: :D , vozil pa sem tako kot ponavadi - glede na razmere na cesti, kar je v tej lepi noči pomenilo povsod cca 20-30 čez omejitev. Bilo je tudi nekaj voznikov, ki so vozili po omejitvah, a so bili še vedno v manjšini...

Kaj pa še bo, bomo pa vidli ;)

kar se tiče vožnje v rumeno luč...preveč panike zganjate.

Če se do križišča ne moreš varno ustaviti, boš pač zapeljal v rumeno luč.

Pa problematični "niti niso" tisti ki gredo v rumeno (razen da s tem zajebejo tiste ki zavijajo levo) ampak predvsem tisti ki gredo V RDEČO.

Kolikor poznam prometno kulturo v LJ, teh ni tako malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes sem bil dežurn v službi in sem na poti do office norel v avtu. Vsi so vozl ko po jajcih. Saj štekam v centru, ampak na Dunajski pa Zaloški - točno 60 in niti km/h več. Pa vzporedno vozit, da se tudi prehitet ni dalo :SS :SS :SS :SS :SS . Za popiiiip. Bencin kelnerjev nisem videl, razen enega nasproti vozečega focusa, ki pa sem jim pokazal piiip O:-) .

Mam občutek, da se bo folku zmešal, ker je res vedno več kontrole in presinga. A kdo ve, če tisti radar pred tunelom pod golovcem že dela?

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede. Slovenske ceste so zahtevale že prvo smrtno žrtev v letu 2005. V Bohovi pri Mariboru se je Mariborčan s katrco zaletel v avto, ki je ustavil na semaforju. A je mogoče to že učinek odprave utripajoče zelene luči????? Mogoče je bilo tako, da je avto pred njim naenkrat ustavil, ko se je prižgala rumena, tisti s katrco in slabimi zavorami pa bummmm in je šel.

Ve kdo kaj več o tem? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki na RTVSLO so kot ponavadi bolj majavi. Na spletni strani od policije piše precej drugače. Predvsem starost udeležencev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!