Skoči na vsebino

01.01.2005 - NOVI PROMETNI ZAKON


Jure007

Priporočene objave

:topic:

Ne vem kaj so vam črpalkarji naredili? Svojčas so bili bencin kelnarji delavci na bencinskih črpalkah. A so po novem zakonu zamenjali policiste?

:wacko: :wacko: :fredy:

Popravljeno . Popravil bedanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes videl prvi policijski avto v letu 2005. Zgledalo pa je tako, da sem bremzal ko zmešan, ko so naši vrli možje v plavem prileteli iz stranske ceste z nezmanjšano hitrostjo mimo stop znaka na glavno cesto tik pred mano. Zgrešili so me mogoče za 2m. BANDA! :BUA:

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes (no, zdaj je že včeraj) sem prvič letos zakurblal oba cilindra in šel raziskovat deželo novih zakonov. Kot že omenjeno, ljudje vozijo po predpisih in jajčasto, razen parih hormonskih indijancev, ki jih ne bo nikoli izučilo.

Sem pa skoraj doživel anevrizem, povišanje krvnega sladkorja, vnetje slepiča in nastanek platfusa, ko se je na Celovški iz lepega miru pred mano utrnila rumena luč, brez predhodnega zeleno utripajočega opozorila. Sem zaviral in bil zavrt, ampak sem imel v bistvu obilo sreče, da se sprednji blatnik zadaj vozečega štirikolesnika ni znašel v mojih ledvicah. Za to novo semaforsko pravilo glasujem močno :BUA:

Videl le enega morskega psa, pa še ta je zgledal nezainteresirano :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nadaljujem Icy-jev zadnji stavek...in seveda bodo od vsakega (skoraj), pokasirali 30k na rumeno lučko :SS .

Mislim da je sedaj 20k za rumeno in 40k za rdečo.

Bedarija na kvadrat, da skinejo utripajočo zeleno. Inkasanti, saj pravim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) pa klic na dom in glas ljudstva tudi

ma kej vem, se se mi je zdelo da nisem vidu niti pol policaja tle u GO, a so se podlasice potihnile in čakajo, da ljudje malo pozabijo?

hm tle tudi nism še opazu kake neutripajoče zelene, zna bit kaka nesreča več vsaj na začetku ko jo bodo uvedli.

skratka upam da bo slo 2005 tako kot prva dva dni, da jih smrkcev ne vidim in ne slišim.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni v tujini povsod tko, da zelena ne utripa......res pa je da tok bebcev kot jih je pri nas za volanom verjetno tam ni...ne vidim problema, zakaj taka panika..če ne morš ustavit greš pač v rumeno.....tut men ni dost mankal, da bi se nekomu v rit zaletela...ker je pač bremzal na utipajočo zeleno....men je pa to pomenil ravno nasprotno....tko, da.... sej bo boljš...čez ene 14 dni...ko se bo vse skup mal poleglo....da ljudje pozabjo te novoletne zaobljube...,,zdej pa bomo še bolj spoštovali zakone...bolj kot nam velevajo,, in bo vse po starem....

,,se vidimo v avtošoli,, :naughty:

mi je pa sila treapasto...če voziš vzvratno na avtocesti...ali če izsiljuješ...ali vožnja v nasprotni smeri...stane (samo) 50 000., če imaš pa napravo, ki moti policijske naprave...pa 120 000....res to je smrtno nevarna zadeva... :SS

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policajoti so si lepo priskrbeli novi zakon, nas total prestrašili, sedaj pa lepo na toplem čakajo da pride pomlad ! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel občutka, da bi narod kaj bolj previdno vozil.

Videl kar nekaj voženj v rdečo luč na semaforju, na odprti cesti tudi vozili preko 90 km/h, jaz pa še malo več :P

Zaenkrat me še ni nič doletelo.

Pa saj me tudi prej ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na relaciji dolgi 75 km od hrvaske meje do sentilja - enega najbolj prometnih mejnih prehodov slovenije - nisem srecal niti enega palicaja, policaja, milicionera ali moza taksne ali drugacne postave.

datum: 02.01.2005, med 16:50 in 18:00.

najbrz se rehabilitirajo maligane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ste spregledali, ampak doslej so se kazenske točke brisale po dveh letih, zdaj se bodo pa po treh. :SS

V vseh teh letih nisem sicer dobil nobene kazenske točke, tako da verjetno nisem najbolj nor voznik na cesti, mam pa pobčutek, da bodo točke zdaj kar deževale, še posebej pri motoristih, ker so pač toliko znižali limit za kazni. Če prekoračiš 20 km/h ti gre 1 kazenska točka. 20km/h več pa je hitro noter. :BUA: Še posebej, če te nastreljajo na začetku naselja, takoj za tablo, kar smrkci zelo radi počnejo. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se zdejle peljal po Ljubljani pa obvoznici in _vsi_ vozijo ful počasi. Jaz sem se na kake pol poti spomnil, da smo 1.1. in sem seveda spustil plin. Pa na nekaterih semaforjih so že spremenili, da ni več utripajoče zelene...

mar niso rekli da to pride v veljavo "šele" s februarjem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V veljavo je stopilo takoj, utripajočo zeleno bodo pa postopoma ukinili tam nekje do srede drugega leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če se bodo tiste kazenske točke, ki si jih dobil do 1.1. letos, brisale po 2 letih al bojo spet kej zmutil :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma folk je trapast.ne vem,al po naklučju al zarad novga zakona,ampak dons sm se najprej peljajl LJ-KR po tastari 75!,pol pa še naklo-KR 78...ker se je pač enim spredej to zdelo popolnoma dovolj.sej ne da bi bil nestrpen,ampak če folk zarad kapsov tolk vozi,nej se kr spokajo s ceste rajš dol :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se navajal na nov zakon od sredine novembra do danes. začel sem sistematično pri hitrosti in alkoholu.

hitrost - min 1x tedensko vožnja med Podpečjo in Črno vasjo (cca 15km, 4blagi ovinki (do 10° in na 13,5km omejitev 50km/h) resnično para živce, ampak sem primantral do 100%usposobljenosti

alkohol zmanjšal z 2pirov oz 4koz.vina na 0piva in 0koz.vina (točno od 1.1.dalje :SS )

opazil:

4%norcev še kar tišči kot prej (najbolj opazno pri vožnji skozi Črno vas). verjetno so policaji v svojih avtih. al pa sodniki al pa nekaj v zvezi s to golaznijo od poklicev (ldje so ponavad čist okidoki)

10%očijev in mamic še vedno ne loči omejitve 90 in omejitve 50km/h oz- naselje/izven naselja/konec omejitve po prvem križišču, ko omejitev ni ponovljena... :SS

86%ljudi se je orenk umirilo.

komaj čakam prvo loterijsko srečanje s semaforjem, ko ne bom vedel, ali bo utripala zelena ali ne in bom orenk bremzal na vsako spremembo (če bo pok v zadek mojega auta bo pa odvetnik spet služil, država kot delna lastnica zavarovalnic (SOD KAD in podobne posode za odpadke) bo pa odcolala. prascijebeni)

aja-pa danes 3x pozabil prižgati luči - lani v celem letu cca.5x....psihične posledice tiranskih zakonov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mimo bencinske Agip -Senožeti,stal bel fokus ,meril v obe smeri,jaz sem se peljal iz Lj 75-80kmh,omejitev 60,sedaj čakam položnico s sliko

vprašanje ,a se mora kaj zabliskati ,da te slika ali je vseeno,če je tema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mimo bencinske Agip -Senožeti,stal bel fokus ,meril v obe smeri,jaz sem se peljal iz Lj 75-80kmh,omejitev 60,sedaj čakam položnico s sliko

vprašanje ,a se mora kaj zabliskati ,da te slika ali je vseeno,če je tema

Po moje se mora zabliskat :photo: ... no, razen če so imeli najt vižn... Let's wait and see :wacko: Poročaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mimo bencinske Agip -Senožeti,stal bel fokus ,meril v obe smeri,jaz sem se peljal iz Lj 75-80kmh,omejitev 60,sedaj čakam položnico s sliko

vprašanje ,a se mora kaj zabliskati ,da te slika ali je vseeno,če je tema

Si biu tko hitr da niso mel cajt tu za slik-aparat zagrabt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa dons u IOC Trzin že stal z utripajočimi lučkami in maltretiral enga ubozga poštenga državljana (sam ne mene)

So pa ceu dan upozarjal na radarje u Litiji (obe smeri) in Tuhinjska dolina....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa ceu dan upozarjal na radarje u Litiji (obe smeri

Mam občutek da je ta konc SLO dobil tega fokusa :BUA: ,mu bo treba gume prerezat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mimo bencinske Agip -Senožeti,stal bel fokus ,meril v obe smeri,jaz sem se peljal iz Lj 75-80kmh,omejitev 60,sedaj čakam položnico s sliko

vprašanje ,a se mora kaj zabliskati ,da te slika ali je vseeno,če je tema

nč se ne zabliska, mislm da te osvetlijo z IR al (kakšno že :hmm: ) svetlobo, ki je nevidna očem, vsaj tastare multanove so imele tak način, kjer te slikajo na čb film in potem iz tistega delajo fotke.

Lahko pa je da majo že kšno novo digitalno zadevo :huh:

aja, položnca s sliko hodi tam od 4 pa do 8 mesecev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!