Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

Pa je prva letosnja voznja koncana. :worship:

Prvih 500 metrov od garaze do bloka samo z enim cilindrom, potem pa parkiral pod okno, navil Maidne in ob glasbeni spremljavi :music2: montiral nove gas zajle, pa polomljen centralni stender je sel dol .)

Sonce se je iskrilo v kapljicah olja ki so tekle po zicah, meni so se pa tako roke tresle, ko sem mislil na to, kako ga bom naspicil po Celovski.

V prvem kriziscu bi pa skoraj uzgal. Najprej sem mislil, da gume drsijo, ker sem pred blokom zapeljal v oljno luzo (pa kateri cepec pred stopniscem zliva olje po tleh O:-) ) , pa mi je kapnilo, da je prevec soli po tleh. Ceste na sencnih delih vlazne in spolzke; kot ...drsalnica. :P

Na koncu pa se pranje, da splaknem sol dol z motorja in na pocitek v garazo. Pa je zgledal ko polit cucek in sem ga se obrisal. Pa je skoraj kot nov :OK:

Kaksen krasen dan, bolj malo kmjev, ampak, kot da bi jih naredil 1000 :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Nardil en krog , proti Kamniku , pa v Mengeš , Črnuče , Ljubljana - Šiška, Vižmarje , po Nemški cesti , Črnuče pa domov. Kilometrov bolj mal 40. Mal preveč je pihal , sicer pa OK. , sam če neb folk tolk počas vozu, tko , da ne veš , al bi jih prehitel al bi se za njimi cijazu. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob tako toplem vremenu - relacija Štore-LJ (BTC kupit obleko od Spidermana)-Štore.

V Savinsjki dolini pa je tako divje pihal veter, da me je zanašalo in celo spodnašalo. Enkrat sem celo ustavil in šel kontrolirat gume in motor, če ni kaj narobe.

Pa gužbva je bila danes na cesti...se vidi, da so razprodaje :)

LP, Matjaz

Ps. Jutri pa mal do MB. A gre do zraven? Po stari cesti, na kafe in nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvič letos naredli 100 km do Radencev, pa nazaj po prekmurski avtocesti :oops: nato pa še malo okol bluzil. Veliko kamionov in šodra na cesti, pa še mokra cesta v zatišnih legah :doze: tako da je bilo vse skupaj bolj na 'izi' za začetek pa kar ok :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa nej še jaz omenim svojo prvo letošnjo nepozabno "dolgo" vožnjo. Najprej iz garaže postavim lubiko jo zagrejem, potem pa na šverc seveda speljem po naši soseski po ustaljenem ritmu 1,2,3,3,2,1 in tako naberem mrzla dva kilometra, oh kako rad bi bil doma v bližini morja. :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj blizu morja?

Pri nas včeraj sonce, medtem, ko brat v KP stokal o oblakih in sivini.

Zato sem včeraj med 13. in 15. uro vozil po okolici.

Šel do pod Trojan, nato zavil mimo Mozirja do Ljubnega in nato do Gornjega Gradu, pa nazaj in mimo Žalca v CE.

Nič mraza, suho, brez peska, z nekaj motoristi (5).

Nameraval tudi gor na Koroško, vendar me je cesta pred Gornjim Gradom prepričala, da cesta skozi Hudo luknjo ne bo najbolj pametna izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Ljubljane do Turjaka in nazaj. Malo pribil na čotovem klancu, sicer pa ko po jajcah. :( No, kljub temu precej zadovoljen nasmešek pred garažo. Aja, pa akumulator bo treba zamenjat :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto trije suzukiji in jest na poti proti kočevju. Bila želja obiskati Dvor, a sva se glede na razmere v senci odločila, da tisti ovinki še malo počakajo. Nazaj po isti poti, v Ribnici na kofetek, v Laščah na flancate, pol pa dam. Motor usran k svina, moja duša pa potešena. Prvih 150 letos. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto Zagorje - Čebine - Zagorje -Trojane - Braslovče - Zagorje. To je bilo prvih 105 km (z registracijo). V Savinjski dolini je res pihalo, so bile pa zato ceste suhe :OK:

Včeraj sem se spet peljal v Savinjsko ter malo iskal suhe ceste in naredil 118 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez cel vikend sem naredil okoli 100 km. Vozil sem se v glavnem po okoliških cestah, torej Podpeč, Jezero, Brezovica, Vrhnika, Borovnica in Bistra. Del tega sem prevozil v družbi Crnega viteza na parkirišču na Viču. Malo sem vadil zaviranje na ravnini, v ovinkih... Skratka malce obnovil in nadgradil svoje znanje...

Nekak kr nisem imel volje da bi šel kam dlje, ker mi je na cesti v vsakem drugem ovinku odnašalo gume. Občutek je bil zelo neprijeten. Isto je bilo pri zaviranju. Zadnja guma je parkrat kr zablokirala. Proti temu sem bolj malo mogel, druge kot pač toliko prej začeti zavirati ni bilo...

Skratka, užitek v vožnji nikakor ni mogel biti popoln, kar pa seveda še ne pomeni, da ga ni bilo :)

Ni kej... Bilo je lepih 100 km... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to ni res!!!

J**o im pas mater! Ceste so posul so pof***no kalijevo soljo!

Rezultat: fukneš lahko pri vsakem naglem speljevanju, bremzanju in ovinku :angry2: Cesta je kot špegu polit z oljem! Ko pa prideš domov imaš pa par kil soli po motorju, ki ti ga razžira (da o obleki sploh ne začnem). Včeraj približno 3 ure pucal motor in odprl soline :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz naredil ene 150 km po Dolenjski v soboto pol pa pral motor zaradi slane polivke po njem. Drugače pa prav lepa vožnja za mesec januar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No končno sem tudi jaz prišel do tega da lahko v tej rubriki napišem nekaj. Prva vožnja letos iz TC-ja do Žirov po megleni Ljubljani in sončni Poljanski dolini. Temperatura je delala svoje predvsem na rokah (glih da pišem) drgač pa nepozabno. No zdaj je ljubica zaparkirana v garaži in čaka na toplejše dni.

Aja - relacija Lj-Žiri cca 55 km (mrzlih)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj sem se lotil zmontirat nazaj amortizer in zamenjat zobnike in ker je bilo potem treba šalthebl naštelat, sem se moral malo zapeljat... Po mrzli dolini se potem vzpnem proti Sorici, kjer je sonček že kar lepo zagrel ozračje, na vrhu Sorice na daljši ravnini sem še malo konjičke prebudil in prekršil par zakonov :yea2: :yea2: , sledil je povratek domov in obvezno pranje soli z motorja...Carskih januarskih 15 km. še bo veselo! :OK: :OK: :OK:

Lp

Yoldi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o.k pa da še jaz napišem današnje zanimivo popoldne.

stvar se je začela ob 14h ko sem v službi potegnila kartico se usedla v avto in se odpeljala domov po hitremu premisleku in pogledu na termometer je odločitev padla,že med oblačenjem sem premišljavala katero smer naj uberem na morju sem bla letos že dvakrat tko da sem izbrala najbolj slabo,zajebano varjanto sam da tega tisti trenutek še nisem vedla.Se pravi 14:30 sem ga zajahala in se odpravila čez cerknico-bloke-sodražica v križišču zavila proti ljubljani naj povem da sem se imela namen zapeljati samo do blok in nazaj a kaj ko je blo fajn no na poti do turjaka je blo itak pol vse mokro in ker je cesta poleti prijetna v hladovini je v tem času prijazno mrzla ob cesti je blo še vse od slane in počasi me je začelo v prstke mrazit najbl sem čutla v :nono: tega na desni roki,a sem se tolažila še malo da posije sonce iza hriba se malo ustavim enga v miru pokadim pogrejem prste in odpeljem naprej.In potem tega sonca ni bilo nikjer pridem do pijave gorice in doživim šok,megla kot v riti.Začnem premišljavat,kaj če koga dobim v rit že jaz komaj vidim avto pred sabo kako slabo se potem šele mene vidi prvič v življenju pomislim :hmm: za kaj nima motor zadaj take luči za meglo kot jo imajo avto.Med potjo se jezim sama nase,osel oslast kaj ti je blo treba rint v ta konc,baba zmešana,sem sama sebe kragala.No potem le nakako pridem do lavrice pa potem do ljubljane kjer sem komaj vidla tablo ki označuje avtocesto,no pridem na obvoznico,se jezim še nad to kurčevo megleno ljubljano,se postavim na prehitevalni pas levi žmigavec si pustim skoz užgan da sem bolj vidna in šopam za avtom 140_160km na uro vsake 20sekund si z levo roko obrišem vizir in vidim kljub megli drug svet,se pripeljem na cestninsko postajo in komaj spravim ta trapast listek v žep prsti bolijo da je kar hudo zato letim kot sneta skera proti domu,končno se pred izvozom logatec prikaže ena ogromna kugla v megli,ki se ji reče sonce,no sej sem ga pričakovala ker sem vedla kako lepo je vreme na Rakeku,samo tud sonce ni ogrelo rokic zato zavijem na pumpo lom povlečem dol rokavice,snamem čelado in si roke zarijem v lase,prižgem en cigaret in se mislim kakšna budala sem da sem rinla glih v ta konc.K meni pristopi ena čehinja in me neki gleda in se čudi,no potem mi z rokami kaže nek aparat pa ji pokimam in že prileti nazaj z aparotom iz praška in me prosi da jo slikam zraven motorja,za kaj pa ne si mislim,kasneje pa mi pade na pamet pa kaj vidi glih na tem motorju k ni nič posebnega,sej majo gor še hujše mašine.O.K čik je pokajen denar in listek prištimana še par minut in sem doma,na cestnini me stric zamena za poba ,pa me boli k...c, pridem domov točno ob 16h pogledam izkupiček kilometrov kaže 120,cca 70-80%je blo mokrih cest najhujš je pa to da sem kljub 90 groznim kilometri in 30 po našmu koncu prijetnih bla vesela,zdej pa sploh k sem lepo na toplem,kaj človek hitro pozabi na slabe stvari.

poleg teh slabih km sem bla še full jezna k sem mogla jit na AC in pol še plačat 370tolarjev.in za povrhu me še jutri čaka ene 2h čiščenja motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Škofljica, - Ig (blato :kva2: ) - Podpeč- Borovnica- Vrhnika- Ljubljana. Sonce, v senčnih legah mohko a nobenega posebnega problema. Cops so kurvinsko postavli radar v enem naselju pred Vrhniko (pozabu ime) ki se praktično drži Vrhnike. Beli golf z radarjem stal gverilsko za skladovnico drv :SS . Meril sicer v nasprotno smer moje, sem pa zato voznikom dal vedeti, da jih čakajo šakali. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem že cel dan nestrpno gledal sonce. Ko sem prišel domov sem živčno počakal na kosilo, nato pa končno zvlekel motor z garaže. Rekel sem si, da bom naredil samo par km. Da dobim mal filing in to naj bi bilo to. Nase sem navlekel vso opremo in šel. V začetku itaq standardno veselje, nakar pa opazim, da je cesta v nekaterih predelih še mokra in neverjetno spolzka. Že v prvi resnejši ovinek sem iz varnosti pripeljal s pametjo. Počasi in varno in videl, da ni tako hudo kot sem pričakoval. No, že par deset metrov kasneje sem bil drugačnega mnenja. Vlažen desni ovinek, jaz vanj pripeljem podobno kot prejšnjega, zelo na izi, motor je bilo treba komaj kaj nagniti. A vseeno, se nagnem za par stopinj in začutim kako sprednja guma zgubi oprijem :wacko: Stvar je seveda bila zaradi majhne hitrosti takoj obvladljiva, samo vseeno je bilo pa dosti, da me je za vožnjo minilo. Odpeljal sem se še kak km naprej in preostanek dneva fotkal travnike in zahod...

Skupaj je torej naneslo ne ravno zadovoljujočih 5 km :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o jax samo 5 :cry:

na ja tud jaz jih danes nisem ravno dosti,celih 56 jih je ratalo,kriza k je dan kratek ob 15h sem ga zajahala pol sva se z duhcem dobila v Postojni šla na drink pa je bla ura takoj 16h pol pa še mal proti domu okol riti v žep.Ja temperature so niske zato je treba voziti res previdno poleg tega je cesta še nekje mokra in na cestišču je že full peska in praha skratka svinarija,pa še omejitve kurčeve,že zdej ni filinga kaj bo šele poleti če se že zdej ne morem držati :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dosn sm se pa mau s skutrckom pelu :OK: pa skor padu :BUA:

drugac pa kumi cakam pomlad-poletje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žiri - Gorenja vas - Žiri. Najprej ogled ceste (kje se skrivajo peščene in mokre pasti) nazaj pa malo bolj po gasu. Lepo vreme, bret gužve. Skratka fino :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!