Skoči na vsebino

Kam z odpadnim (izrabljenim) oljem?


tato

Priporočene objave

Ker večkrat sam doma menjujem olje, pa naj bo pri motorju,avtu,kosilnici :blink:,se je tega olja nabralo cca. 50l!

Zanima me kam ga vi date,oddate? .)

Hvala za predloge. :yea2:

LP tato!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo na vikendu imeli še makadam ,sem odpadno olje zlival na cesto, da se ni prašilo/kadilo(pred 20 leti)zdaj pa imam tak avto, da mi ga ni treba menjati ,saj mi ga sproti žre...če ga pa kaj ostane pa podmažem podvozje vozila ostalo pa... :whistle:

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor Ajgor the mad dog,ampak men se to polivanje na okoli nekak ne izide ker mam tega kar precej! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kam ga vi date,oddate?

vsake toliko časa se organizira brezplačno pobiranje nevarnih snovi in odpadkov po večini mest in vasi po državi ..spremljaj kdaj bo to in odpelješ tja...brezplačno vzamejo vse ekološke odpadke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zljijem v cisterno kjer mam kurilno olje, brez problemov dela. Meritve  :OK: .

A to kar v uno k maš za kurjavo pozimi? :blink: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se ti nič ne zapaca una diza pri gorilcu? :hmm:

(zaninivo) .)

zaenkrat še ne, sicer pa jo itak menam (oz. jo mena serviser) vsako leto.

Zato je dobr da olje zliješ v cisterno predno pride serviser, da ti potem izgorevanje naštela na dejansko kakovost kurilnega olja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat še ne, sicer pa jo itak menam (oz. jo mena serviser) vsako leto.

Zato je dobr da olje zliješ v cisterno predno pride serviser, da ti potem izgorevanje naštela na dejansko kakovost kurilnega olja.

Hvala za nasvet! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALi pa pelješ na bencinsko pumpo, na kateri menjavajo olje-ti imajo posebno cisterno za motorna olja.

JE**MTI bedake, ki zlivajo olje v naravo :angry2: :nono:

1 liter mot. olja onesnaži več kot MILIJON litrov vode!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo na vikendu imeli še makadam ,sem odpadno olje zlival na cesto, da se ni prašilo/kadilo(pred 20 leti)

Res jako ekološko :BUA: :BUA: :BUA:

Kolikor vem je v ceni olja všteto tudi to da ti ga izrabljenega odpeljejo vendar pač ljudje tega ne koristijo in raje zadevo polivajo okoli hiše.

Pri nas olje za CNC stroje (mazanje, hidravlika, emulgirna olja..) nabavljamo preko Petrola ki nam prodaja izdelke podjetja OLMA in ko olje ni več uporabno ga pač zlivamo v en 200 litrski sod nato pa ko je poln pokličemo na petrol in naročimo odvoz olja, pride stric z kamionom naloži sod in zadeva je rešena in to popolnoma zastonj.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla

Odkup rabljenega olja, no tega že dolgo ni več. Odpadna motorna olja so nevaren odpadek, ki se ga lahko kot občani znebite v svoji občini in sicer v centru za ravnanje z odpadki. Ravnanje z odpadki je prepuščeno lokalnim skupnostim tako, da ponekod to dejavnost opravljajo javna podjetja, drugod pa npr.koncesionarji. Inf. o tem dobite na vaši KS.

V nekaterih občinah takšnih centrov še ni, zato se v okviru spomladanskih akcij(ponekod imajo to večkrat letno :OK: ) čiščenja okolja organizira tudi odvoz nevarnih odpadkov. Poleg odpadnega olja lahko pravilno oddaste tudi baterije, zdravila, škropiva, akumulatorje,ostanke barv,....

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa nazaj so ga še celo odkupovali za male pare.

seveda so ga odkupovali, ampak ne zato da ga Mi nebi zlival po cesti da se ne bo prašilo, ampak zato kr je zadeva še vedno uporabna in se je nekdo prov pocen ogreval. Nočm bit tečen, ampak vprašte mal vsoje vzdrževalce gorilcev. No lahko govorim le za mojga serviserja. On pa dejansko not vrže čist vse, od jedilnega olja iz friteze pa do masti. (ja za putr in maslo pa res ne vem, da prec odgovorim k je glih asociacija takšna in bi znal kdo vprašat :grrr )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr mi je znano naj bi jemala vsaka pumpa kontejner (posodo) za odpadna olja od motorjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr mi je znano naj bi jemala vsaka pumpa kontejner (posodo) za odpadna olja od motorjev...

V primeru, da pri njih kupite olje. Bolje rečeno, napravica je namenjena menjavi olja v motorju. Starega posrkate iz motorja, novega, kupljenega pri njih, vlijete v motor. To je to.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete! :004

Pa ne ga okol hiše zlivat,ker če bomo tako delali hmal ne bomo imeli kaj pit! .)

Lp tato!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete!  :004

Pa ne ga okol hiše zlivat,ker če bomo tako delali hmal ne bomo imeli kaj pit! .)

Lp tato!

pa menda ja ti ne piješ olja :hmm: :hmm:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa menda ja ti ne piješ olja :hmm:  :hmm: 

:lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Ko nastopi kriza je vse mogoče! :grim

Ja res sm specialno napisal :oops:

Glavno je da vemo za kaj se gre! .)

:yea1:

Popravljeno . Popravil tato
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorno olje lahk v majhnih količinah tud v rezervoar od kakega starega dizla zliješ.

Če pa kdo ne ve kam z jedilnim oljem(od friteze-pomfri, šnicli, krofi), nudim brezplačen odvoz, pa še na kak :beer1: gremo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr mi je znano naj bi jemala vsaka pumpa kontejner (posodo) za odpadna olja od motorjev...

no pri nas ni tak...se je meni tudi nabralo ene par 10 litrov olja od servisov in sem sel naokoli sprasevat na bencinske pumpe in jih je le par imelo imelo cisterno za odpadna olja.

No moj sosed-mehanik se od izrabljenega olja lepo greje v bajti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorno olje lahk v majhnih količinah tud v rezervoar od kakega starega dizla zliješ.

Če imaš starga dizla ja, ni problema dela k singrca, pr novih boš pa mašino ziher zajebal, tko da tud slučajno ne probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!