Skoči na vsebino

Zdravniki: ortopedski kirurgi


stuhec

Priporočene objave

@corser, imaš prav. Si pa Kmet2 želi ustvariti neko sliko, kar je čisto razumljivo in pričakovano. Ljudje ne znajo kaj jih čaka, zato je tu malo strahu in posledično radovednosti, da se potem lažje diha na poti zdravljenja. Sam se srečujem s poškodbami vsak dan in točno vem (vidim v očeh) kako so ljudje izgubljeni, ko se jim pove kako resne so poškodbe. Naenkrat imajo 1000 vprašanj ali pa preprosto obnemijo, ne morejo verjeti, da (zakaj) se je to prav njim zgodilo (šok). Torej kakšna dobra in vzpodbudna beseda nikoli ni odveč. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi kirurgi ti ne povejo vsega.... preteče precej časa da izvlečeš kaj iz njih.... od vsakega malo, nekaj od terapevtov... pa itak se potem eden na drugega zgovarjajo.... na koncu je pa vse odvisno od tebe, koliko si pripravljen vložiti v rehabilitacijo in ne od zdravnikov.... operirat zna vsak kirurg.... enim kaj rata pa  so potem po tem poznani, drugi operirajo kakega znanega, pa so hitr še bolj poznani.... če ne bi znali, ne bi operirali.. ne poznam nikogar ki bi bil zanič

 

itak pa vse potrebuje čas, veliko časa..... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

A so komu odstranili meniskus v celoti?Zanima me kako potem s športom,tek,fitnes...itd...

 

Da, očetu moje frendice (sem ravno preveril po smsu). Stari smuča itd.. Malo ga daje na stara leta a to bo tudi teža...

 

 

Torej kakšna dobra in vzpodbudna beseda nikoli ni odveč. .)

 

Kar na plan z njo.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da še jaz napišem pred 5 leti imel prometno nesrečo v kateri mi je nogo v kolenu(prepogibaš ga lahko naprej nazaj) zvilo na desno stran. Tako da sem imel pretrgano prednjo križnjo, stransko levo in pretrgan živec n peroneus(skrbi za gibe gor v gležnju in prstih) Na prvo operacijo, kjer so mi sanirali koleno: sprednjo križnjo in stransko sem čakal "zgolj" 3 leta operiral me je Dr. Pilih. Po cca enem letu sem pridobil izgubljeno mišično maso, da mi je normalno funkcioniralo kolenu(Gležen še vedno negibljiv zato tudi toliko težje pridobit nazaj stabilno koleno. Pred enim letom se je odločil Dr. Vrabič da bo naredil na meni operacijo(cca 20-25% šanse uspeha). Ker so mi mišice katere skrbijo za gibe navzgor po 4 letih popolnoma izumrle mi je del zadnjične mišice vezal naprej in presaditev novih živcev (70-80 šivov). Rezultati bi se naj videli po 6-24 mesecih. Trenutno sem na 12 mesecih a še vedno brez uspeha. Najbolj važno pa to da še eno leto po operaciji nisem uspel dovolj natrenirat kolena da bi rekel da je dovolj stabilno za kakšno resno gibanje razen hoje.

 

 

Tak da Kmet2 čaka te dolga pot upam da te bojo zrihtali z eno operacijo, da nebo toliko nepotrebnih pridobitev in izgub miščine mase in volje, ampak kolikor vem si dovolj trmast, da boš to prebrodil :)

PS! Kaj se tiče kolena na začetku ga neboš mogel skrčit zelo dolgo ne ampak, ko se boš usedel na motor in videl da ti manjka še zgolj 20 stopinj da ga zajahaš jih boš v dveh dneh natreniral :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Norc16 želim ti uspešno okrevanje in hvala :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušaj le zdravnike in ne rekla-kazala pametnjakoviče (pa tudi samodiagnoze prek goolga si ne dajaj!)

Glede dohtarjev je tako, da vsak nekoga pozna in sliši, da je pa oni dober in da ta ni... itn... Da je dobro to in da nekaj drugega ni... Da je nek kirurg dober pri "ta starih" in da se za mlade ne potrudi tako dobro ter podobna sranja.... Skratka vsi so Dr. House po treh pirih.

 

No, no, ženina izkušnja bolj potrjuje Kmet2- ovo teorijo - imela zelo podobno poškodbo (strgane križne, poškodovan meniskus, poškodovan hrustanec, ukleščeno koleno, na srečo ne z motorjem), pa jo velecenjeni zdravnik pri sprejemu na ljubljanski urgenci (UKC) zgolj pogleda bolj od daleč, posluša koleno s stetoskopom :headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang:  nato pa postavi diagnozo krč  :headbang:  :headbang: , ter jo odslovi brez nadaljnje obravnave, zgolj krep povoj in hladni obkladki ter kontrola čez 1 teden. Na srečo je žena "iz foha", in gre naslednji dan na samoplačniško MR, se samoplačniško naroči na pregled v Valdoltri pri dr. Ambrožiču, ki jo nato operira in sanira koleno na najboljši možen način, na ljubljanski travmi pa ravno navedeni zdravnik (dr. Macura jr.) "potegnesurlo do tadžikistana", češ a mi (UKC) pa nismo dovolj dobri??  :surrender:

Corser ,Compexa ne smem uporabljat,nogo imam v longeti ki mi onemogoča vse gibe,zamavčeno je tudi stopalo.Noga je zaštekala (sklop večih poškodb kolena) ob vsakem napenjanju kvadricepsa pa mi hoče koleno raznest.Dr Macura napiše strogo mirovanje do operacije ki je drug teden,šele potem rehabilitacija,ki se mi za enkrat tud ne sanja kakšna bo,edino kar sem izvedel zagotovo,da bo dolgotrajna!

 

Drugače pa hvala vsem za podporo,če koga še kaj zanima naj vpraša,ni pa tema namenjena meni ampak vsem nam. Pridobivam izkušnje in informacije,po končani rehabilitaciji bom kot enciklopedija :P

 

A so komu odstranili meniskus v celoti?Zanima me kako potem s športom,tek,fitnes...itd...

Šport vsekakor, le na tak način boš lahko rehabilitiral koleno, je pa zelo pomembno kateri šport - tek in podobne zadeve lahko kar pozabiš, fitnes (s prilagojenimi vajami za poškodovano koleno + kot je rekel Corser Compex (če imaš možnost, si ga naroči iz ZDA, bistveno cenejši) ampak po operaciji,da boš čim hitreje nazaj pridobil mišično maso), kolesarjenje in pa predvsem plavanje (nikakor NE prsno, predvsem hrbtno in kravl),saj "pripadajoča" fizioterapija (žena je "dobila Čatež")naredi bolj malo, če ne bi še sama vsak popoldan "visela" v telovadnici in plavala, bi bila verjetno še danes "herr Flick". 

Vsekakor pa čim hitrejše in uspešnejše okrevanje, pa čim manj bolečin, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tej priliki naroči doktorju, da ti še vodo iz kolena potegnejo, da v krematoriju ne boš ognja pogasil. :lol1:

 

Tako bom rekel .... ne se smilit samemu sebi in drugim, to ne pelje nikamor!

Nekateri smo bili že odpisani in smo danes dejansko tema za učbenike, pa smo še vedno tukaj, hodimo in nismo v breme družbi.

Popravljeno . Popravil BREITNER
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so komu odstranili meniskus v celoti?Zanima me kako potem s športom,tek,fitnes...itd...

 

Pred štirimi leti pri igranju nogometa mi je blokiralo levo koleno. Na prvem pregledu na urgenci UKC LJ me je dežurni zdravnik napotil domov z diagnozo zvin kolena. Ko po treh dneh nisem mogel stopiti na nogo me je osebna zdravnica ponovno poslala na urgenco. Drugi zdravnik (ne spomnim se imena in priimka) je takoj ugotovil, da gre za tipične znake poškodovanega meniskusa. Takoj sem dobil datum operacije (artroskopija). Na MR me niso poslai, pri artroskopiji so mi odstranili celoten meniskus (odtrgan in zmečkan), ugotovili , da imam strgano prednjo križno vez in poškodbo hrustanca II. stopnje (obstajajo IV. stopnje). Šest mesecev pomožnih hodal, opustitev teka, karateja, vsakoletnega smučanja. Na vprašanje ali bom še lahko vozil motor pa se je kirurg le nasmehnil in mi polepšal dan. Sposoben zgolj normalne hoje pa še to z bolečinami. Pri ponovnem pregledu zdravnik oceni, da imam koleno 80 letnika. Čaka me še rekonstrukcija prednje križne vezi, stabilnost kolena pa sem do sedaj vzdrževal z vajami za stegensko mišico.

 

Vsekakor upam, da se boš sestavil kar najbolje. Držimo pesti.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tej priliki naroči doktorju, da ti še vodo iz kolena potegnejo, da v krematoriju ne boš ognja pogasil. :lol1:

 

Tako bom rekel .... ne se smilit samemu sebi in drugim, to ne pelje nikamor!

Nekateri smo bili že odpisani in smo danes dejansko tema za učbenike, pa smo še vedno tukaj, hodimo in nismo v breme družbi.

Če povem kakšne imam poškodbe in kaj mi sledi ter če ima še kdo takšne izkušnje ter prosim za informacije le teh ,se po tvoje smilim samemu sebi,prosim te BREITNER,sploh me ne poznaš,sem borec in ne prvič hudo poškodovan.

 

P.S. vem pa, ;)  da ne misliš slabo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes zvedel,da grem jutri na odstranitev meniskusa(zmečkan)baje pod nujno,ker pa je trenutno Dr.Marko Macura na dopustu me bo operiral Dr. Dejan Recek.............mogoče kdo pozna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. vem pa, ;)  da ne misliš slabo

 

Vidiš Sergej, najprej si prebral zadevo, katera te je zmotila, na koncu si pa pripisal, "ne misliš slabo".

 

Hotel sem reči, da vse je v glavi in da se ne smili samemu sebi in drugim, temveč se prepusti toku in zadevam, katere te čakajo. Ne razmišljaj samo o tem, temveč pusti drugim, da svoje delo sedaj opravijo kvalitetno. To sem hotel reči, da se ne obremenjuj s tem .... ti se zamoti z prijatelji, igricami na telefonu ... itd.

 

Lepo poslušaj doktorja, naslednja faza pa je, da poslušaš terapevte in ne delaš nič na svojo roko "ja, jaz pa zmorem", lepo počasi se daleč pride. Še boš imel čas se vozit in delat pizdarije, tako da .....

 

Pa ne bit takoj tako napadalen, ko človek kaj napiše, kar tebi ni všeč, lahko , da sploh ni bilo tako mišljeno. Razumem, da te boli, ampak kljub temu obdrži "mirno kri".

 

Torej jutri si na vrsti .... hja, kaj naj rečem .... drži se, doktorju pa mirno roko!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje koleno je že tako izrabljeno in še dodatno poškodovano pri moji nesreči, da mi je zdravnik na Polikliniki rekel, da mi je napisal napotnico za v Valdoltro k dr. Trebšetu, ker na UKC "samo" sestavljajo, ne pa tudi "menjajo". Dr. Trebše je menjal desni kolk tudi moji sestri, s katero sta se tudi precej pogovarjala, in v njunih pogovorih ji je povedal tudi to, da "izumlja" tudi "lastne" proteze, seveda ča mu ostane še kaj časa ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes zvedel,da grem jutri na odstranitev meniskusa(zmečkan)baje pod nujno,ker pa je trenutno Dr.Marko Macura na dopustu me bo operiral Dr. Dejan Recek.............mogoče kdo pozna?

 

Samo, da ti ne bo odstranil meniskusa z leve noge B)  Lepo je slišat, da se bo po vseh začetnih kolobocijah začela rekonstrukcija. Da te potolažm. Mi k' smo čez 50, tud nismo več 100% :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, da ti ne bo odstranil meniskusa z leve noge B)  Lepo je slišat, da se bo po vseh začetnih kolobocijah začela rekonstrukcija. Da te potolažm. Mi k' smo čez 50, tud nismo več 100% :hmm:

Ja za enkrat samo to,kasneje mi sledi še ena operacija,pravijo da nikoli ne popravljajo celega kolena v akutni fazi,razen športnikom pa še to pod prisilo in pritiski. O temu Receku pa nikjer nč napisanega,nobene pohvale,no sreča da tud nobene graje,upam na najbolje in sem pozitiven!

 

Nekaj ta hudih tablet sem si prišparal,da po operaciji prespim kakšen teden,pol bo pa že :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za enkrat samo to,kasneje mi sledi še ena operacija,pravijo da nikoli ne popravljajo celega kolena v akutni fazi,razen športnikom pa še to pod prisilo in pritiski. O temu Receku pa nikjer nč napisanega,nobene pohvale,no sreča da tud nobene graje,upam na najbolje in sem pozitiven!

 

Nekaj ta hudih tablet sem si prišparal,da po operaciji prespim kakšen teden,pol bo pa že :P

 

enmu Recku sem zadnič prste priščipnu z vrati, ko sem peljal prijatelja na urgenco ... :hmm: .. za tvoje dobro upam, da ni ta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O temu Receku pa nikjer nč napisanega,nobene pohvale,no sreča da tud nobene graje,upam na najbolje in sem pozitiven!

 

Sm mal poguglu in najdu tole: http://moto.avtomanija.com/default.asp?rb=2&id=38  Zgleda, da je možak tudi moto usmerjen.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je meniskus "odškrebljal" dr. Marko Malovrh ... :worship:

Temu bi pa jutri moral na kontrolo,če se ne bi že prej znašel na urgenci in kasneje na traumi,ja baje je mojster.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes zvedel,da grem jutri na odstranitev meniskusa(zmečkan)baje pod nujno,ker pa je trenutno Dr.Marko Macura na dopustu me bo operiral Dr. Dejan Recek.............mogoče kdo pozna?

Zdaj pa obhladki na koleno, po 15 minut in ponovitve na 1h, da ti ne bo jutri kak junak rekel: "Koleno je otečeno, ne bomo operirali." :)

Naj ti bo kljub temu, da sestre ne nosijo več kiklic, bivanje v hospitalu prijetno, čez dan ali dva po operaciji boš pa že itak doma tečnaril.

Srečno!

 

Lp, A.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm mu učer hotu naštelat koleno, pa je tulu k žvau .... pa sam mal sm hotu kolen pošlatat :cry:

 

 

držim pesti za dons :grupni:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen kmet... je zadeva uspela... dipidolor že teče v žilo?.. vsekakor upam, da te ne boli prehudo... Naša "nanovorojenasandra" je v isti hiši kot ti in bila v ponedeljek operirana... Vsak nosi svoje težko breme in kirurgi nas vsekakor za silo porihtajo, glavno delo pa doleti terapevte... 

 

Sam se v ponedeljek tudi uradno vračam v službo... po šestih mesecih rehabilitacije... hm bi morda lahko bilo bolje... občasno še boli hrbtenica, sploh pri kakšnem sklonjenem delu (glih zdaj betoniram eno škarpo)... Rama je pa druga zgodba - bila je tako uničena, da so razmišljali o zamenjavi... a so šraufi "zagrabli" in se je "prijela".. Enih 70 terapij sem dal skozi in zdaj se je napredek počasi ustavil... kar je je... recimo na enih 40 % zdrave rame... Čeprav nekako delam že tako rekoč vse, se primankljaj vidi predvsem pri vodenih vajah... In tu nekja bo zadeva ostala...  torej določen % trajne invalidnosti...

 

Kirurg mi je po operaciji rekel, da ko bom na hrbtenico že pozabil, bom imel z ramo še vedno veliko dela... in predvidevam, da bo tako tudi s tvojim kolenom... Uspešna operacija je šele začetek...

 

Želim ti vse dobro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!