Skoči na vsebino

Zdravniki: ortopedski kirurgi


stuhec

Priporočene objave

a tisti zeleni trakec na levi roki imaš za all-inclusive?  :grim

Ne eno par nas je podobnih,pa ma vsak drugačne barve trakec ,da nas ne zamešajo,sej veš grem operirat koleno pa mi zrihtajo kolk :kva1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen kmet... je zadeva uspela... dipidolor že teče v žilo?.. vsekakor upam, da te ne boli prehudo... Naša "nanovorojenasandra" je v isti hiši kot ti in bila v ponedeljek operirana... Vsak nosi svoje težko breme in kirurgi nas vsekakor za silo porihtajo, glavno delo pa doleti terapevte... 

 

Sam se v ponedeljek tudi uradno vračam v službo... po šestih mesecih rehabilitacije... hm bi morda lahko bilo bolje... občasno še boli hrbtenica, sploh pri kakšnem sklonjenem delu (glih zdaj betoniram eno škarpo)... Rama je pa druga zgodba - bila je tako uničena, da so razmišljali o zamenjavi... a so šraufi "zagrabli" in se je "prijela".. Enih 70 terapij sem dal skozi in zdaj se je napredek počasi ustavil... kar je je... recimo na enih 40 % zdrave rame... Čeprav nekako delam že tako rekoč vse, se primankljaj vidi predvsem pri vodenih vajah... In tu nekja bo zadeva ostala...  torej določen % trajne invalidnosti...

 

Kirurg mi je po operaciji rekel, da ko bom na hrbtenico že pozabil, bom imel z ramo še vedno veliko dela... in predvidevam, da bo tako tudi s tvojim kolenom... Uspešna operacija je šele začetek...

 

Želim ti vse dobro!

Hvala Ferek za dobre in spodbudne misli.Operacijo so mi prestavili na ponedeljek ,ker sem v četrtek bil na sporedu zadnji in se je nekaj zapletlo pred mano. Upam,da pridem na vrsto v ponedeljek,saj se psihično pripravljam,po domače posran sem ko zajc :blush: saj so moje prognoze bolj tako tako.Glavno je da peljal se bom še,prav tako bom hodil in še marsikaj,sem prepričan .Že zdaj si privat organiziram terapevte ki mi bodo pomagali do čimprejšnjega dobrega rezultata,saj je operacija samo 30% uspeha,vse ostalo je v mojih rokah. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi neki razsuti, od kamikaze pajkice naprej ... a se tolk pozna, ko me ni več na forumu in vam ne težim, da ne divjajte? 

 

Ehh ... 

seveda se. ti si kriv! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ena operacija je mimo,kar dobre novice,meniskuse jim je uspelo zašiti,upamo,da se primejo.To rehabilitacijo drastično podaljša,podaljša pa tudi trajanje kolena.Prva križna vez je rekonstruirana,zadnja natrgana,baje se sama obnovi.Starnskih ligamentov pa niso mogli rešit ,saj so razcefrani na sredini in ne na narastišču.Mam 75% možnosti da se raztrganine sprimejo v fibrozno tkivo in tako ojačajo koleno,če ne še ena operacija.Stranskih skoraj nikoli ne rešujejo hkrati saj bi preveč oslabili mišico,potem povratka ni.Ob možni drugi operciji se kite iz mišice jemlje na drugi nogi.Pogačico so tudi fiksirali na svoje mesto.Mam pa še luknjo v hrustancu,ki zaenkrat še ne vem kako bo vplivala na nadaljne življenje.Nisem prvi z tako obsežnimi poškodbami kolena definitivno pa redek primer,po besedah kirurga.Obeti po operaciji so dobri.Rehabilitacija naj bi trajala 9mesecev in 2-3 leta da bo koleno spet pridobili na elastičnosti tkiv. Operiral me je Dejan Recek,asistiral pa mu je Tomaž Randl,kako sta se izkazala bo pokazal čas.Danes je 2 dan po operaciji in sem začel terapijo na kineteku,vrjetno ne rabim posebej govorit kako boleče je za sklep po 1 mesečni imobilizaciji in odprtem in sestavljenem kolenu,auuuč. :cry: No zdej se šele začenja,spal sem 4 ure v dveh dneh,pa še to ko so me čist drogiral ^_^ Če bo koga kaj zanimalo in ima podobno poškodbo se lahko ubrne name.

Nauk............absolutno bom v prihodnje bolj pazljiv na cesti in tamkajšnjo divjad :P zajčki so pravi zajebančki :)

Obsojen pa sem na štiritočkovno ortozo v stilu Mad Max :kva1:

.... stari, želim ti hitro okrevanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serđo pa sej ti si full u formi (mišic še preveč) ponavad se takim to hitreje vse zaceli, a ni tko

Res je gre hitreje,če te operirajo takoj po poškodbi,jaz sem operacijo čakal 1 mesec v longeti z praktično nefunkcionalno nogo,ukleščeni meniskusi,strgane vezi...itd.. mišice so opešale,na tej nogi mi je ostala mehka gmota in koleno je debelejše od stegna po operaciji,skratka sem zgrožen in pripravljam tožbo,saj so me iz UKC Zadar poslali v naš UKC od tu naprej pa domov,koleno mi niso niti pregledali,pogledali so rentgenske slike na katerih pa se ne vidi mehkih tkiv,šele ko sem naredil MRI se je videl celosten obseg poškodb,takoj sem bil sprejet na Traumo,kjer sem še en teden čakal na operacijo,saj so bili vmes prazniki! Ja to je naše zdravstvo,zaradi tega imam zdaj trdo koleno in upešan sem v celoti,padel sem z kilami za 10kg,naveličan bolečin in jezen!

Danes je prišla v sobo fizioterapevtka in mi začela nabijat da sva že en dan v zamudi z razmigavanjem(prvi dan nisem bil sposoben sebe prenašat kaj šele fizioterapijo)ti povem,da mi je tolk zavrelo,da ji nisem jeb... vse po spisku,oni so v zamudi že 1 mesec pizdaimmatr......

Skratka načeloma da!

Morm pa še pripomnit,da ko vidiš UKC Zadar,smo mi kljub failom še vedno Amerika.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo hotel s 6 zvezdica.... sploh če bi vidu Užiško bolnico...ajme.....

drugače pa ponavadi ne uporabljajo drugih slik, vedno sami še enkrat slikajo....čudn, mene so v dveh dneh 3x poslikal, v vsaki bolnici posebej.... tako se zavarujejo aja pa tako več potegnejo od naše zavarovalnice :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse najboljše, kljub zamudam ti želim... Tudi pri meni so bile zamude krive za marikaj, predvsem za počasnejše okrevanje... Rama je bila operirana 15 dni po poškodbi prvič in 22 dni drugič... hrbtenica pa 29 dni po poškodbi... sam men so izvid zajebal ali zamolčali v Grčiji, ki pa kar se zdravstva tiče ni primerljiva niti s Hrvaško... tega si res ne želite sprobat... tam preprosto ni opreme in znanja za take posege... ostaneš pač kripelj... Pri njih sem odležal 6 dni, potem sam z ladjo nazaj... zloma hrbtenice mi niso diagnosticirali, niti tako hudih poškodb rame... V celju so se prav zgrozili, ko so videli v kakem stanju sem pripotoval do njih... 33 ur ladje, prej 4 ure rešilca in pol iz Trsta rešilec... če bi bla rama operirana takoj, oziroma v parih dneh, bi bla rehabilitacija čist drugačna... o meniskusu pri tebi, ki je še bolj kompliciran bo še pa tolk težje... Sicer pa ko vidim našo Sandro se tolažim... Včeraj se je prvič vsedla na postelji... ena roka še čisto mrtva..., pa obe nogi polomljeni, pa kolki,medenica... dokler ne bo mogla na invalidski voziček še sploh ne bo šla v Sočo... a glavno je da imamo vsi VOLJO! ... ZDRAVNIKI pa vsaj upam, se trudijo po najboljših močeh! 

 

Lepo okrevaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so rekli da nimam kaj početi v Soči, dokler se kosti ne zacelijo oz medenica... torej najmanj 12 tednov, toliko časa ni šans da stopiš na nogo.... in sem ležala.... če ji rata prej v Sočo svaka čast, res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo hotel s 6 zvezdica.... sploh če bi vidu Užiško bolnico...ajme.....

drugače pa ponavadi ne uporabljajo drugih slik, vedno sami še enkrat slikajo....čudn, mene so v dveh dneh 3x poslikal, v vsaki bolnici posebej.... tako se zavarujejo aja pa tako več potegnejo od naše zavarovalnice :P

Sej so mene tud,samo z rentgenom,na katerem se ni videlo nič razen izpaha kolena!Drugače se pa strinjam ja z tabo,hotel smo proti drugim balkanskim državam.

Ja Ferek drugi so še večji reveži,samo poki kosti se zacelijo,počeni zglobi jah kaj čem govort saj veš(rama).Pajki ti si pretrpela veliko več kot bom jaz,se bom v kakšnem mesecu spravil vsaj na bergle,življenje bo takoj znosnejše.

Ferek želim ti tudi hitro okrevanje z čim manj bolečinami,prav tako tebi Pajki.

sandro pa obiščem takoj ko lahko,kakšna spodbudna beseda bo sigurna našla  pravo mesto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri poškodbah in njihovem zdravljenju je treba imeti tudi srečo, kakršno je imel moj sosed, pri katerem operacija ledvene hrbtenice tudi ni najbolj uspela (kakor tudi pri moji mami ne) in se je lahko gibal samo s pomočjo bergel in hodulje, potem pa se mu je v stanovanju spodrsnilo, pri čemer je padel na tla, in je pri tem začutil, da ga je "v križu speklo" in tudi "škrtnilo" in od takrat ga "križ" ne boli več in tudi težav pri hoji nima več in celo "lažja kmečka opravila" že lahko opravlja, o čemer prej tudi misliti ni več mogel. Koliko let ima. Mislim, da mora že drugo leto zapored na "zdravtveno konrolo" zaradi veljavnosti vozniškega izpita ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če "se nameravate" poškodovati z mopedom, "planirajte" to v Srbiji, ker vas bojo po "obisku" VMA v Beogradu in "tamkajšnjih začetnih zdravstvenih dejavnostih" z letalom "prepeljali" na Brnik in potem v Ljubljano  --> UKC --> URI Soča, upam da še z obema rokama, ker žena (?) tistega, ki je pred 14 dnevi decembra istega leta kot sem bil jaz na oceni delovnih sposobnosti na Soči, spal v isti postelji, kakor jaz 14 dni za njim  =  osebna sporočila na forumu Modelarji.com, ni imela (žena) te sreče in je ostala brez ene roke ... :blush:

Ker njegovih sporočil na modalarskem forumu ne najdem več, mislim da je doma iz Slovenske Bistrice, še zmeraj "na borzi dela" in z njegovo drago sta se razšla. :blush:

Ga mogoče kdo pozna ???

Krivec za njegovo nesrečo je bil osebni avto, ki je v križišču izsilil prednost ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so reševali kosti,kaj ti pa kaže z samim zglobom,vezi hrustanci,gibljivost,sm firbčn ko baba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vezi, mišice, živci... to je bilo nepoškodovano... tudi, zglob je ostal ok...hrustanec bomo pa videli kako se bo na vrhu glave obnavljal..... sam zaradi same ploščice bo gibljivost nad 90 stopinj trajno omejena... tudi zunanja rotacija ostaja omejena... ampk nekako sem že za vsa opravila sposoben... lopata, štihanje, zidanje škarpe... to sem že sprobal... sem pač mal bolj lesen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vezi, mišice, živci... to je bilo nepoškodovano... tudi, zglob je ostal ok...hrustanec bomo pa videli kako se bo na vrhu glave obnavljal..... sam zaradi same ploščice bo gibljivost nad 90 stopinj trajno omejena... tudi zunanja rotacija ostaja omejena... ampk nekako sem že za vsa opravila sposoben... lopata, štihanje, zidanje škarpe... to sem že sprobal... sem pač mal bolj lesen.

Ferek drži se in čim prej dokončno okrevaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek in Kmet2, res si nikoli nisem mislil, da pošodbe "notranjosti glave" lahko poškodbe kosti "potisnejo v kot", ker kosti se lahko popravijo, "zaposov na trdem diskiu" se pa popravitine da in količina vseh pozabljenih podatkov je tako velika, da imam verjetno še premalo časa, da bi se še kdaj vrnila ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2, ker vidim, da si "on line" "nekje drugje kot doma" :blush:  , me zanima, s pomočjo česa nam "poročaš", da bom videl, če bi kaj takega delovalo tudi v Valdoltri ... .) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2, ker vidim, da si "on line" "nekje drugje kot doma" :blush:  , me zanima, s pomočjo česa nam "poročaš", da bom videl, če bi kaj takega delovalo tudi v Valdoltri ... .) :blush:

 

 

Neko kišto na preklop (lepi top) ima ob postelji, nisem pa videl, če ima orožni list zanjo  :grrr . 

Da ne bom  :topic: , Konju jedan, ups, Kmet, drži se. Te pridemo še morit in ti moralo dvigat  :yea2: . Že danes popoldne se pripravi, da ti malo premečemo nogo  :devil:  :naughty: .

 

 

LP Robert

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek in Kmet2, res si nikoli nisem mislil, da pošodbe "notranjosti glave" lahko poškodbe kosti "potisnejo v kot", ker kosti se lahko popravijo, "zaposov na trdem diskiu" se pa popravitine da in količina vseh pozabljenih podatkov je tako velika, da imam verjetno še premalo časa, da bi se še kdaj vrnila ... :blush:

Roberto res ne razumem tvojega posta :eek: kaj ima moj post z tvojo glavo in moja poškodba s tvojo in kdaj sem primerjal poškodbe ,ki jih imaš ti in ki jih imava s Ferekom.

Kdo je potisnil v kot poškodbe glave zaradi poškodb kosti in zglobov :hmm:

Spremljam tvojo temo in če mi misliš razložit kako si ti veliko bolj poškodovan,se ne trudi z razlago,je samo po sebi umnevno.Kot sem že povedal ne jamram ampak pišem kaj se mi dogaja,tako kot ti,kaj te je zmotilo Roberto?

Lepo se rehabilitiraj Roberto,veliko si že naredil in verjamam,da še veliko boš,drži se :)

Lp S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!