Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Belanco je po zakonu prepovedano spuščati iz rok!  :angry:

O katerem členu zakona pa govorimo? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: (zaradipritožbepress)

Urbi

p.s.: For the record; moj kavni mlinček potegne (po števcu) 190+ B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belanco je po zakonu prepovedano spuščati iz rok! :angry:

Mogoce na cesti... na bmwejevem tecaju varne voznje so dolocene vaje izpeljane tudi brez rok. Seveda v kontroliranem okolju (pista).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belanco je po zakonu prepovedano spuščati iz rok!  :angry:

Mogoce na cesti... na bmwejevem tecaju varne voznje so dolocene vaje izpeljane tudi brez rok. Seveda v kontroliranem okolju (pista).

No, to vajo bi bil jaz prisiljen spustit! :angry: :angry: :angry:

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, na mojmu ER-5 (letnik 1998) začne ful trest balanco, če jo spustiš...sicer se to dogaja po mojem (nism biu glih pozoren) tam nekje pod 60 km/h, nad to hitrostjo pa ne trese. Pri men je vzrok vrjetno v gumah, ki so ze bol znucane. A se to se komu dogaja?

Popravljeno . Popravil Mitch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, na mojmu ER-5 (letnik 1998) začne ful trest balanco, če jo spustiš...sicer se to dogaja po mojem (nism biu glih pozoren) tam nekje pod 60 km/h, nad to hitrostjo pa ne trese. Pri men je vzrok vrjetno v gumah, ki so ze bol znucane. A se to se komu dogaja?

Sem se že v neki drugi temi razpisal o svojih težavah s tresenjem belance... (ER5 tresenje belance). :huh: :huh: :huh:

Ko sem šel še po tretje (izvedensko) mnenje (mehanik Borut v Brezovici pri Ljubljani), je bila diagnoza sledeča: Trese zaradi gume (prej je bla preveč zlizana, zdaj je baje preveč nova)!?! :unsure:

Pa še v desno mi rahlo vleče belanco, to pa je baje (3. mehankarsko mnenje!) pri vseh ER5!

Urbi

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trese zaradi gume (prej je bla preveč zlizana, zdaj je baje preveč nova)!?! :unsure:

Pa še v desno mi rahlo vleče belanco, to pa je baje (3. mehankarsko mnenje!) pri vseh ER5!

tele dve sta pa malo za lase privlečene ... jebeš tak motor, ki ni nikol tko kot treba ... :huh: :o :blink: B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trese zaradi gume (prej je bla preveč zlizana, zdaj je baje preveč nova)!?! :unsure:

Pa še v desno mi rahlo vleče belanco, to pa je baje (3. mehankarsko mnenje!) pri vseh ER5!

tele dve sta pa malo za lase privlečene ... jebeš tak motor, ki ni nikol tko kot treba ... :huh: :o :blink: B)

Vem, vem... :angry: :( :angry: :( :angry:

A boš prispeval za zamenjavo? :rolleyes: :rolleyes:

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš prispeval za zamenjavo? :rolleyes: :rolleyes:

Urbi

seveda bom prispeval ... nasvet ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš prispeval za zamenjavo? :rolleyes:  :rolleyes:

Urbi

seveda bom prispeval ... nasvet ;) :)

Ah, nasvet... ;) Nasvetov je, če še nisi opazil, na motosvet.com forumu na vagone!

Uporabnih, pa tudi malomanjuporabnih! <_< <_< <_<

Vseeno hvala!

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš prispeval za zamenjavo? :rolleyes:  :rolleyes:

Urbi

seveda bom prispeval ... nasvet ;) :)

Ah, nasvet... ;) Nasvetov je, če še nisi opazil, na motosvet.com forumu na vagone!

Uporabnih, pa tudi malomanjuporabnih! <_< <_< <_<

Vseeno hvala!

Urbi

Mah ... kaj naj rečem ... kupi Monstra :lol: :lol: :lol: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ko berem po forumu, imam obcutek da je kar veliko stučkotov za marsikaj izšolanih na lastnih napakah in uspehih..mogoče lahko tud mene kej naučite..?

Zanima, me če je kdo predelaval ER-5 ali kaj podobnega? Zanima me predvsem zamenjava obstoječe luči z dvema manjšima okroglima in oranžnih smerokazov. A se splača mal potrudit in narediti mogoče iz kakšnega kevlarja ogrodje luči in dati pocinkat? A se te stvari kje že kupjo?

Hvala!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo vprasanje: ti bi iz kelvarja (umetno vlakno) naredil ogrodje in to dal pocinkati (zascita za metal)?! ni enostavneje ogrodje narediti iz aluminija ali zeleza?

drugace poglej na razne streetfighter strani (npr. google iskalnik) in poisci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se splača mal potrudit in narediti mogoče iz kakšnega kevlarja ogrodje luči in dati pocinkat? A se te stvari kje že kupjo?

Hvala!

LP

Kupi, hitreje, ceneje, bolje, .... Pa Fotko objavi kaj boš naredil iz njega.

Veliko sreče! B)

Sploh pa pošlji PM, pa ti bom kak naslov povedu kam se obrniti, da naujo šefi rekli da delam Reklamo za koga! :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trese zaradi gume (prej je bla preveč zlizana, zdaj je baje preveč nova)!?! :unsure:

Pa še v desno mi rahlo vleče belanco, to pa je baje (3. mehankarsko mnenje!) pri vseh ER5!

Urbi

Ne bo držalo, vem za enga k ma kufer pa ne glih nove ne glih sfukane gume pa gre naravnost, trese pa minimalno zarad kufra, če ga ni na plati pa teče, ko po putru!

Aha pa k ma homemade Auspuh namontiran še zmeri teče naravnost tko da hej? A vsi govorimo o ERu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trese zaradi gume (prej je bla preveč zlizana, zdaj je baje preveč nova)!?! :unsure:

Pa še v desno mi rahlo vleče belanco, to pa je baje (3. mehankarsko mnenje!) pri vseh ER5!

Urbi

Ne bo držalo, vem za enga k ma kufer pa ne glih nove ne glih sfukane gume pa gre naravnost, trese pa minimalno zarad kufra, če ga ni na plati pa teče, ko po putru!

Aha pa k ma homemade Auspuh namontiran še zmeri teče naravnost tko da hej? A vsi govorimo o ERu?

Saj je tudi meni sumljivo, a kaj naj naredim? Počasi mi bo mehanikov zmanjkalo! :angry: :angry: :angry:

Za kak nasvet (naslov, ime mehanika...) bom zelo hvaležen!

Urbi

p.s.: tresenje belanc in siljenje v desno se do sedaj ni ganilo: Kšela Hoče, Mik mehanik LJ in Boruta iz Brezovice pri Vrhniki <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Za kak nasvet (naslov, ime mehanika...) bom zelo hvaležen!

Urbi

p.s.: tresenje belanc in siljenje v desno se do sedaj ni ganilo: Kšela Hoče, Mik mehanik LJ in Boruta iz Brezovice pri Vrhniki <_<

Probi Tomaža v Elisi vprašat, .... drugač pa nimam ideje.

Razen da je bil Mašin ER že položen in zato zdaj naravnost in brez tresenja pele? :P :blink: :P :blink: :P :lol: :lol: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud ponosn lasnik er-ke! Tole da u desno vleče je pa tud pr men n mal (98 letnik). :blink: Drgač pa je ful lušten motorček, izjemno lahko vodljiv in glede na težo in KM za začetnika ful dober!

Morš met pa lahko punco da se pol še u dvoje dost u redu voz! (jst jo mam :D )

vpr: kok ma dejansko placa v tanku!? :unsure: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud ponosn lasnik er-ke! Tole da u desno vleče je pa tud pr men n mal (98 letnik). :blink: Drgač pa je ful lušten motorček, izjemno lahko vodljiv in glede na težo in KM za začetnika ful dober!

Morš met pa lahko punco da se pol še u dvoje dost u redu voz! (jst jo mam :D )

vpr: kok ma dejansko placa v tanku!? :unsure: :angry:

Čestitam za izbiro! Sam, razen zgoraj omenjenih težav, sem z motorjem (l. 2000) ful zadovoljen.

Glede punce... lubica je v mladosti dokaj hudo padla z automarikom in je ne spraviš na zadnji sedež za nič na svetu. :blink: :blink: :blink: Soloraiders rulz! B)

Tank... mislim da v knjižici piše 12 + 4, mogoče je pri tvojem letniku kaj drugače (beri manj prostora). Moje izkušnje pa kažejo, da ko je števec že globoko na redečem natankam max. dobrih 10 l. Kdaj začne rezerva ne vem, ker vedno že prej obrnem pipico na Res. in grem pol takoj tankat.

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede punce... lubica je v mladosti dokaj hudo padla z automarikom in je ne spraviš na zadnji sedež za nič na svetu. Soloraiders rulz!

U moja pa sam da sem ji omenu da bom kupu motor je do stropa skočila! Drgač je pa itak že prej vedla da mam ole v žilah :P ;) Tko da ne vem kdo se raj voz jst al ona...., no jst se predvsem več B)

Mi je pa res super motor, ker se ga da dost športno tišat, če si sam in tud je dost udoben za dalše turce, čeprav nimam oklepa (mi je grd)! :rolleyes: <_<

Drgač pa moja taktika glede benza je taka, da ga normalno furam na ON, pol pa k je cagar že čist na rdečem in k mi začne cukat pa sam obrnem na RES in mam še za dobrih 50 km <_< se pa pol dost hitr na pumpo spravem, k nočem da bi mi lihk smeti vleku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog tegale vlečenja... Dobro se spomnim da je moj prvi ER5 pred krešem šel naravnost. Ko so mi zamenjal zadnjo vilico je šel še vedno naravnost, je začel pa trest balanco. Ponavadi je to stvar gum, takrat pa smo to pol rešil z zategovanjem krmilnega ležaja ker je bil losan. Ravno danes pa se bom spravil premerit zadnjo vilico ker moj zdajšnji motor vleče v desno.

Če merim razdajlo od vilice do gume kolo na sprednji strani stoji skoraj centimeter v levo kljub oznakam zadaj. Lahko da je tudi vilica asimetrična. Več napišem ko bom natančneje izmeril zadeve in tud naredil mal probe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!