Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Najvrjetneje je bila kakšna smet v uplinjaču.Tak da ja sm zrihtu in dela.. :)) spet je prpraulen na sezono !! Najlepša hvala za pomoč !! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V svojem večletnem igračkanju po drobovju tega motorja sem doživel in preživel takšne in drugačne simptome. Tudi to, da en valj ni delal. Ugotovil si, da je svečka ok, in da je membrana na zgornjem delu vplinjača tudi ok. Torej je bila smet. En nasvet, če nisi že večkrat čistil vplinjačev, se ti bo ta simptom ponovil oz. bo motor slabše vlekel kot je takrat, ko si ga kupil. Čiščenje vplinjačev je v teoriji preprosto, v praksi pa moraš biti res zelo zelo natančen, ker ti najmanjša smet že lahko vpliva na zmogljivost. še en nasvet, gumijaste cevi za bencin pri starih ERkah (in vseh drugih motorjih) z leti začnejo razpadati, zato boš na koncu sezone na dnu vplinjačev našel drobna črna zrna (od gumijastih cevk). Rešitev je preprosta, ko iz vplinjačev snameš vse cevi, boš videl en takšen nastavek, kamor natakneš cev za bencin. Kupi filter za gorivo od ZZR 600 (ima več filtrov, tistega, ki je pri vplinjačih, ena takšna majhna podlogovata membrana) in ga vtakni v tisti nastavek na vplinjačih od ERja. Pretok goriva se ti ne bo zmanjšal, filtiranje pa bo bistveno boljše, ker ne boš dobival več tistih drobcev od cevi za gorivo (ki jih dva majhna filtra v rezervoarju za gorivo ne moreta preprečiti!). Toliko zaenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me če kdo pozna tale motorček: http://www.avto . net/_MOTO/ad.asp?ID=5724872? Malo sem skeptičen glede kilometrov, ker dandanes za par €€ lahko zbiješ precej kilometrov. Tudi ta uvoz z Anglije me čudi. Vaše mnenje? Sicer pa sem se zaljubil v tale motorček :)

Popravljeno . Popravil znj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če kdo pozna tale motorček: http://www.avto . net/_MOTO/ad.asp?ID=5724872? Malo sem skeptičen glede kilometrov, ker dandanes za par €€ lahko zbiješ precej kilometrov. Tudi ta uvoz z Anglije me čudi. Vaše mnenje? Sicer pa sem se zaljubil v tale motorček :)

Če se ti ta motorček dopade ga kupi saj 2K dones stane vsak nov 50ccm 4-taktni skuter !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če kdo pozna tale motorček: http://www.avto . net/_MOTO/ad.asp?ID=5724872? Malo sem skeptičen glede kilometrov, ker dandanes za par €€ lahko zbiješ precej kilometrov. Tudi ta uvoz z Anglije me čudi. Vaše mnenje? Sicer pa sem se zaljubil v tale motorček :)

Meni diši na zbijanje. Poglej številke na skupnem števcu prevoženih -niso v liniji, pri ničlah je malo površno sestavil, za en zob je zgrešil. Ampak, to je le moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno hitro vprašanje glede gum, ker se mi ne da brati vseh 110 strani. Trenutno imamo doma Er-5 Kateri potrebuje nove gume, trenutno ima nameščene Dunlop Arrowmax D103. Katere guma najbolj priporočate ki so ugodne ter varne. Motor vozi moj dedek kateri je star 65 let tako da se z motorjem ne divja in polaga do stopalk.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Roadsmart...zelo dobre gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno hitro vprašanje glede gum, ker se mi ne da brati vseh 110 strani. Trenutno imamo doma Er-5 Kateri potrebuje nove gume, trenutno ima nameščene Dunlop Arrowmax D103. Katere guma najbolj priporočate ki so ugodne ter varne. Motor vozi moj dedek kateri je star 65 let tako da se z motorjem ne divja in polaga do stopalk.

Lp!

Če ni toliko važen dener (plača dedek)potem kupi Metzeler neboš pogrešil ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel Heidenau. Se je super peljal, ne ravno do fustrasterjev, držalo je pa super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel Heidenau. Se je super peljal, ne ravno do fustrasterjev, držalo je pa super.

Kateri model pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri model pa?

U, zdaj si me pa našel... Ne vem. Sem samo šel k Yogiju z dimenzijo gume, čez par dni sem jo imel namontirano. Priznam pa, da sem bil skeptičen glede gume (normalno, če nečesa ne poznaš..), ampak prva vožnja je potrdila priporočila ostalih na forumu. 2007, mislim da sem imel ER-5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heidenau gre gor K63 spredaj in zadaj K64. Imel sem jih tudi sam, vendar... Sam sem v drugo dobil slab tresoč set. Tudi po posredovanju sem od uvoznika dobil nič kaj dosti boljšo gumo.

Na koncu sem montiral Avon Roadrider in težave s tresenjem in opletanjem krmila so čudežno izginile. Priporočam!

Vprašaj pri Juretu Primcu na Viču če jih ima...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za informacije!

Heidenau gre gor K63 spredaj in zadaj K64. Imel sem jih tudi sam, vendar... Sam sem v drugo dobil slab tresoč set. Tudi po posredovanju sem od uvoznika dobil nič kaj dosti boljšo gumo.

Na koncu sem montiral Avon Roadrider in težave s tresenjem in opletanjem krmila so čudežno izginile. Priporočam!

Vprašaj pri Juretu Primcu na Viču če jih ima...

Je nažalost predaleč od mene, gume bom menjal v Radljah pri širniku.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kakšna pa je razlika med ER5 Twister in samo ER5? To me od vedno zanima ampak še nobeden mi ni dal popolnega odgovora. Hvala že vnaprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil odgovor, vseeno hvala. Zanima me kako široko gumo lahko dam zadaj in kako to vpliva na samo vožnjo? V manualu piše 130/70-17 sedaj pa me zanima če bi lahko dal širšo? Gor bi dal roadsmart 2 ampak najožja je 150. Že vnaprej hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno ER5, vendar sem dal jaz na YBR namesto 90 gume kar širino 100. Mi je bilo potem žal, da nisem dal kar 110. Zato, če nikjer guma ne drsa kar pogumno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno ER5, vendar sem dal jaz na YBR namesto 90 gume kar širino 100. Mi je bilo potem žal, da nisem dal kar 110. Zato, če nikjer guma ne drsa kar pogumno ;)

...in tako si pogumno podrl geometrijo podvozja in pogumno modificiral vozno dinamiko v neznano smer. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem občutku se je motor obnašal bolje. Spet pa ni to SS raketa za na dirkališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa odlocil kar za originalno velikost, 110/70-17 in 130/70-17, vzel sem pa Metzeler Lasertec pri Širniku v Radljah, mi jih pravkar montirajo. Kako se obnesejo pa poročam čez par 100 prevoženih kilometrih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa odlocil kar za originalno velikost, 110/70-17 in 130/70-17, vzel sem pa Metzeler Lasertec pri Širniku v Radljah, mi jih pravkar montirajo. Kako se obnesejo pa poročam čez par 100 prevoženih kilometrih :)

Zelo vredu gumama, sam sem vozil Laserce na Čoperju Virago 750 .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to dimenzijo sem dala lani pri širniku z montažo 140€. Vedno bolj se mi dozdeva,da mi kdaj čisto brez razloga malo odnese sprednjo gumo,ne vozim hitro,ne zaviram v ovinek...kar na lepem jo kdaj malo odnese,toliko,da "cukne". Treba bo menjati,tem gumam ne zaupam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

110/70-17 in 130/70-17, Metzeler Lasertec;

kolk pa cena?

1xSprednja 68,40€

1xZadnja 78,00€

2xVentili 7.01€

2xMontaža 19.99€

---------------------

Skupaj 173,40€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!