Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Imam problem s kawasakijem er5. Ko ga namreč nekajkrat potisnem do 8500 obratov enostavno izgubi moč. Zgleda tak kot da bi se nekaj pregrevalo. Pri nadalljni vožnji naprimer v 6 prestavi sploh ne dobiva več obratov ampak padajo. Menjal sem že svečke, pa kapice na svečkah,... Pa nič boljš

Full bi bil vesel če bi mi kdo pomagal.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam problem s kawasakijem er5. Ko ga namreč nekajkrat potisnem do 8500 obratov enostavno izgubi moč. Zgleda tak kot da bi se nekaj pregrevalo. Pri nadalljni vožnji naprimer v 6 prestavi sploh ne dobiva več obratov ampak padajo. Menjal sem že svečke, pa kapice na svečkah,... Pa nič boljš

Full bi bil vesel če bi mi kdo pomagal.

Hvala

kaj če bi mogoče ti pogledal uplinjač in njegovo stanje primerjal z stanjem v knjigi motorja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, da ga odpreš, očistiš smeti. Pa kakšna je diza, igla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Pozdravljeni.

Imam problem s kawasakijem er5. Ko ga namreč nekajkrat potisnem do 8500 obratov enostavno izgubi moč. Zgleda tak kot da bi se nekaj pregrevalo. Pri nadalljni vožnji naprimer v 6 prestavi sploh ne dobiva več obratov ampak padajo. Menjal sem že svečke, pa kapice na svečkah,... Pa nič boljš

Full bi bil vesel če bi mi kdo pomagal.

Hvala

Očisti(spihaj) po potrebi zamenjaj zračni filter,zamenjaj benzinski filter,preveri dovod goriva iz rezervoarja ,snami cevko in daj na pozicijo PRI in bencin mora kar precej teči sicer je mrežica na sami pipici zapacana in prekontroliraj membrane v obeh vplinjačih. :hmm:

Ps;če to nebo pomagalo potem ti preostane samo servis,vergazerjev razdirat, razen kontrole membran,ti nepriporočam!!!! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa lahko pogledas uplinjac?

Stopiš zraven motorja, se skloniš in ga pogledaš. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mary, saj se boš počasi navadila, kako moraš postaviti vprašanje, da ne bodo taki odgovori... .)

V bistvu ti je brumer napisal, kaj lahko vsak sam naredi. Za razdirat uplinjače pa je fajn , če se malo spoznaš. Da ti na koncu ne ostane par delov, za katere ne veš, kam bi jih dal... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa lahko pogledas uplinjac?

v knjigi imaš narisan uplinjač in potem neboš imev problem pri sestavi pogledaš če je kašna smet in kako so nastavljene dize igla to delaj na zelo čistem prostoru in suhem preden uplinjač razstaiš ga spucaj in spihaj da bo čist :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam problem s kawasakijem er5. Ko ga namreč nekajkrat potisnem do 8500 obratov enostavno izgubi moč. Zgleda tak kot da bi se nekaj pregrevalo. Pri nadalljni vožnji naprimer v 6 prestavi sploh ne dobiva več obratov ampak padajo. Menjal sem že svečke, pa kapice na svečkah,... Pa nič boljš

Full bi bil vesel če bi mi kdo pomagal.

Hvala

Popolnoma nerazumljive težave. Kaj si delal na njem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj je pa ze vse skupaj konkretno :topic:

za vprasanja o raznih motorjih obstajajo teme; tudi za zacetnike na forumu (in na motorju) so te teme enostavno dostopne. iskalnik dela.

@ mary:

preberi temo o ER-6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Ne vem, meni ni skoraj nič od zadnjih strani :topic: .. Saj je pa ja to tema o ER-5... Lahko pa moj post mirne duše zbrišeš, če je izven teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi vprasanje, kam presedlati iz ER5, zelo ON-TOPIC. Namrec, tisti ki imajo ER5 dalj kot jaz, in ga resnicno poznajo, vejo kaksne so pomanjkljivosti in kateri motor bi te stvari odpravil. Se vedno zelim imeti naked bike, ki bi bil podoben ER5-ki a malo mocnejsi. Izbire je kar nekaj, in :kva2: Ice, ne misliti da ne znam uporabljati iskalnika. Rada bi samo mnenje nekoga, ki ze dalj casa vozi ER5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem motorju se mi nobena šipa ni obnesla. Neglede na model šipe in čelade je vedno prihajalo do butanja vetra v glavo neglede na kot postavitve. Motor je postal tudi bolj nemiren, ker šipa ni vezana na okvir, ampak ponavadi na zgornji križ in krmilo, torej na nek gibljiv, za vožnjo pomemben element. Zapravite denar namesto za šipo za kej bolj pametnega...

Pravilna ugotovitev. Danes sem iz svoje Yamahe XJ600N odmontiral malo Givi šipo. Motor je pri vožnji bolj miren in lahkoten. Butanja vetra v čelado pa ni nič več kot prej.

Je pa veliko žužkov pripopanih na števce, taga pa prej res ni bilo :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rada bi samo mnenje nekoga, ki ze dalj casa vozi ER5.

teme o primerjavi med temi dvemi pa ni mozno odpreti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede šipe se ne morem strinjati s trditvijo, da ni učinka. Moja ne sodi med največje, a je precej opazen učinek pri pospeševanju, zmanjšanem zračnem uporu in končni hitrosti. Res je, da v glavo še vedno piha enako močno, je pa del trupa precej razbremenjen. Skratka...učinek brez dvoma je. Se strinjam, da zna šipica/maska vplivati na vožnjo, prej pride do "shimmya" (o tem je že odprta tema, tako da me ne spraševati, kaj to je). Edino kar me moti, je "kvarjenje" naked estetike. Sicer se dobijo za ER 5 tudi polni oklepi, vendar so precej dragi, tako da se ne splača in tudi sicer ne vem kaj je point nakupa naked bikea, nato pa še oklepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede šipe se ne morem strinjati s trditvijo, da ni učinka. Moja ne sodi med največje, a je precej opazen učinek pri pospeševanju, zmanjšanem zračnem uporu in končni hitrosti. Res je, da v glavo še vedno piha enako močno, je pa del trupa precej razbremenjen. Skratka...učinek brez dvoma je. Se strinjam, da zna šipica/maska vplivati na vožnjo, prej pride do "shimmya" (o tem je že odprta tema, tako da me ne spraševati, kaj to je). Edino kar me moti, je "kvarjenje" naked estetike. Sicer se dobijo za ER 5 tudi polni oklepi, vendar so precej dragi, tako da se ne splača in tudi sicer ne vem kaj je point nakupa naked bikea, nato pa še oklepa.

Lahko potem poves kaksno sipo priporocas za ER5?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko potem poves kaksno sipo priporocas za ER5?

Jaz imam v bistu šipo/masko in sicer givi A 750. Po mojem precej okusna zadeva...namreč manj kvari videz kot sama šipa, saj da motorju videz cafe racerjev iz 70-80 oz malce nostaligično športen pridih stare šole. Hmja...težko bi kaj posebej priporočal, ker drugih šipic nisem preizkusil. Zdaj če bi imel moped namenjen le občasnemu priganjanju, bi šel na črno mini šipico ali masko...nekaj takšnega kot imajo ducati monstri...kar okusno. Za dosti vožnje mi je to kar imam okej. Če bi res zelo veliko potoval na daljše proge, bi vzel kakšno potovalno, npr. givi touring (modela ne vem iz glave) šipo, ki je precej velika, nudi dobro zaščito, ampak močno "skvari" videz mopeda.

Sicer pa v louisu prodajajo neke mini šipice za zelo nizko ceno...težko zajebeš, so kar okusne, glede uporabnosti pa ne vem. Estetsko zelo lepa je čisto črna. Če si zelo v dilemi, je morda nakup takšne poceni šipice okej, ker če ti ne bo odgovarjalo, še vedno nisi vrgla veliko denarja stran...kar ne morem reči za primere "orenk givi šipic".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam v bistu šipo/masko in sicer givi A 750. Po mojem precej okusna zadeva...namreč manj kvari videz kot sama šipa, saj da motorju videz cafe racerjev iz 70-80 oz malce nostaligično športen pridih stare šole. Hmja...težko bi kaj posebej priporočal, ker drugih šipic nisem preizkusil. Zdaj če bi imel moped namenjen le občasnemu priganjanju, bi šel na črno mini šipico ali masko...nekaj takšnega kot imajo ducati monstri...kar okusno. Za dosti vožnje mi je to kar imam okej. Če bi res zelo veliko potoval na daljše proge, bi vzel kakšno potovalno, npr. givi touring (modela ne vem iz glave) šipo, ki je precej velika, nudi dobro zaščito, ampak močno "skvari" videz mopeda.

Sicer pa v louisu prodajajo neke mini šipice za zelo nizko ceno...težko zajebeš, so kar okusne, glede uporabnosti pa ne vem. Estetsko zelo lepa je čisto črna. Če si zelo v dilemi, je morda nakup takšne poceni šipice okej, ker če ti ne bo odgovarjalo, še vedno nisi vrgla veliko denarja stran...kar ne morem reči za primere "orenk givi šipic".

Te lahko lepo prosim, da pripnes sliko, da vidim v resnici kako okusno to zgleda. In zanima me okvirna cena.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jas osebno vozim kawasaki er-5 letnik 03. Edino kaj me moti da ni kakšne druge oblike. Motor pa se odlično obnese za vse ki se začenjajo voziti z težjimi motorji. Ni premočen ni pa prešvoh. Tak da se splaca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te lahko lepo prosim, da pripnes sliko, da vidim v resnici kako okusno to zgleda. In zanima me okvirna cena.

Hvala!

Nimam digitalca...zal. Sicer jo najdes na netu...ti le vpisi givi a 750. Cene ne vem iz glave, rec je tudi v louisovem katalogu...ampak takrat je bil popust in sem dal zanjo menda dobre 20 k sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako sipa zgleda na motorju, ne pa posebej. Ce nimas digitalca, mas pa telefon z vgrajenim fotoaparatom. V skrajnem primeru si ga lahko sposodis? Prosim.

Lp,

mary

Jas osebno vozim kawasaki er-5 letnik 03. Edino kaj me moti da ni kakšne druge oblike. Motor pa se odlično obnese za vse ki se začenjajo voziti z težjimi motorji. Ni premočen ni pa prešvoh. Tak da se splaca.

Kaksne druge oblike? Ja, potem pa rabis drug motor. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zgleda tako

Niti pod razno. Tole je šipa, jaz imam pa "half fairing" oz pol-masko/oklep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti pod razno. Tole je šipa, jaz imam pa "half fairing" oz pol-masko/oklep.

No sej za to!

Bi rabila sliko.

Mogoče zgleda tako

Videla v zivo :D , avatar je mel nekaj drugega v mislih - kot je napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!