Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Saj maš v podpisu pod avatarjem, edino Švico še nekaj dodaj.

Kaj te je.e Sneci Švica cekini (frenali) ali švicarski franki !

Ps.pošlji mi na PM naslov  se javim septembra iz Bazla in marca ponovno iz Ženeve  - CH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo.

Zanima me kaj se da narediti z zadnjim vzmetenjem?saj ko grem v ovink z visjo hitrostjo motor neprijetno strese oz zaniha. Za Sprednje vilice mam ze plane.. prosim za nasvete

l.p hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je ok olje motoul ester 5100  - 10w 40 za er5 ?

 

pa če je ker majstr k bi vedu kaj je narobe s tem motorjem k takole piska...pač tisti visoki ton tik tik tik tik.... čaj to otresa neki?

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče so vzrok luknje v izpuhu. Čisto na koncu izpuha mladina rada vrta luknje, da se spremeni zvok.

Mislim, da je tudi naš imel takšen zvok, malo manj hud in imel je luknje.

Nisem ekspert in nisem ziher, ena od možnosti. Recimo.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne pr mašini se to sliši, js mam isti zvok sam je drug izpuh nč vrtan :D loh edin pr cevi ki pride iz izpuha mal pušča pa piha vn in tako poka pol... sam men se zdi da so loh bl kaki ventili razštelani  :/

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism ga nikol imel, vozu sem ga sam enkrat, ampak tisti cp, cp , cp... pa prepoznam iz kavča in točno vem, da se mimo bloka pelje er ali pa kle. Ima motor res tak značilen zvok. Iz posnetka je pa res težko uganit če je vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zivjo

kako bi odsravfal zgornnji cep(cep ki je pod plasticenmu)na vilicah? Se je ze gdo kaj igral s tem? Se eno vprasanje koliko vam kaj pije tale mala zverinca? ce ga vozim na obrate komaj naredim 150km :/ bolj u mirjena voznja pa nic kaj bolj :/// l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

kako bi odsravfal zgornnji cep(cep ki je pod plasticenmu)na vilicah? Se je ze gdo kaj igral s tem? Se eno vprasanje koliko vam kaj pije tale mala zverinca? ce ga vozim na obrate komaj naredim 150km :/ bolj u mirjena voznja pa nic kaj bolj :/// l

Če misliš na porabo Kawasakija ER-5 nebi smel toliko trošit po vsej verjetnosti ti je ena od gumi membran v fergazerju preluknjana.Najprej odvij svečke in boš takoj videl,če je ena svečka bolj temna od druge potem je sigurno membrana v uplinjaču zanič ali pa je nivo goriva v fergazerju previsok (glej manual) in pravilno nastavi nivo.Za čep se več nespomnim kajti naš ER-5 je šel od hiše že leta 2006 poslikaj in dobiš odgovor !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

kaj zdej, nobenga kle? :P

 

ej je kdo slučajno  probu dat spredaj manjši zobnik od originalnega? se pozna da kaj bolj potegne potem? al je brezveze to delat..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi, potegne bolje.

Vprašanje kaj si želiš.

Jaz že dolgo vozim s sprednjim zobnikom, ki ima spredaj en zob manj.

Poskusiš, sprednji zobnik je okoli 16€, če ne pa nabaviš drugega.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdej, nobenga kle? :P

 

ej je kdo slučajno  probu dat spredaj manjši zobnik od originalnega? se pozna da kaj bolj potegne potem? al je brezveze to delat..?

 

KLE ima svojo rahlo pozabljeno temo: http://www.motosvet.com/tabla/topic/1451-kawasaki-kle-500/page-51

 

Glede zobnika sem pa jaz imel zadaj 2 zoba večji zobnik in mi je zelo odgovarjalo za moj način vožnje (cesta in off-road), ampak ni to kombinacija za na avtocesto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdej, nobenga kle? :P

 

ej je kdo slučajno  probu dat spredaj manjši zobnik od originalnega? se pozna da kaj bolj potegne potem? al je brezveze to delat..?

Imej v mislih da manjši zobnik konkretno vpliva na porabo.

Ko sva šla z miklavcem iz Gospiča domov sva vozila okrog 80km/h, super turistična vožnja, identična motorja.

Moja poraba na koncu 3.5l/100km, miklavc mislim da okrog 4,5l/100km. Me bo že popravu če sm ga usral  :quad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja no bomo vidl kako bo.... drgac se vozim po takih cestah da 6 prestavo bolj malo nucam :D naj kuri vec sam da bo slo mal bols, ce bo pa samo poraba vecja gre pa nazaj stari zobnik =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je sebar napisal, pri enaki voznji sem jaz imel 1l visjo porabo kot on. Drugace pa poglej na stran gearingcommander.com kako bo sprememba vplivala na hitrosti in ostale parametre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo sprobu sprednji zobnik 16 zob :D res da bolj potegne in bi marikomu ugajalo tako imet...ampak ko greš 130+ je pa bolš z original zobnikom....verjetno bom kr original imel, tako da če koga zanima kako se obnese en zob manj... mu loh prodam nov zobnik za 10€ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Heloou, kdo ziu? :D

Mogoce kdo ve kako bi resil prehitro utripanje zmigavcev? Mam not ledice in druge smernike...

Kje ma to rele al kaj bi mogu menat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dve možni rešitvi, daš upore de kurijo štromki ga ledice ne (po mojem mnenju bednas rešitev in metanje štroma stran) vsi "can busi" to delajo. Lepa rešitev je da kupiš drug rele, ki prenese to in je narejen drugače kot standardni releji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heloou, kdo ziu? :D

Mogoce kdo ve kako bi resil prehitro utripanje zmigavcev? Mam not ledice in druge smernike...

Kje ma to rele al kaj bi mogu menat?

saj si si že sam odgovoril...menjati moraš rele z digitalnim. rele je pa pod številko 13 v prilogi.

post-21984-0-14882600-1428956828_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod sedezem sem gledu in ne najdem nic... ma varovalke in 2 releja al neke skatlice... sam niso od zmigavcev ker ko odklopis isto delajo zmigavci...

A so sli dat pod rezervar to al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!