Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

pred 10 minutami, solorider pravi:

Kaj praviš Purol pasto ali Nigrin in drkanje do svetlobe!   :OK:

jaz purol, ziher je še kaj boljšega, prvo se osredotoči na eno manjšo površino in drgni minuto, dve ali več.. če bo rezultat nadaljuješ... :) jaz sem po par cm2 obdeloval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, solorider pravi:

Kaj praviš Purol pasto ali Nigrin in drkanje do svetlobe!   :OK:

lahko pa na vrtalno mašino montiraš namensko glavo za poliranje in poliraš, gre hitrej, razen tam kje ne moreš, ostane roka. Še vedno je kako uro dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Snecer pravi:

jaz purol, ziher je še kaj boljšega, prvo se osredotoči na eno manjšo površino in drgni minuto, dve ali več.. če bo rezultat nadaljuješ... :) jaz sem po par cm2 obdeloval

saj za čiščenje vem je pač več načinov, mene bolj zanima s čim... Avtosol, Nigrin, Purol... je kakšna kislina, da to rjo dol spraviš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

saj za čiščenje vem je pač več načinov, mene bolj zanima s čim... Avtosol, Nigrin, Purol... je kakšna kislina, da to rjo dol spraviš....

stainless preprosto zdrgneš, lahko tudi z brusnim papirjem, ne pregrobim

svinjarija se res dobro zažre in zapeče v kovino, zato je potreben napor :) 

sem tudi sam iskal in bral o teh preparatih, na koncu pa ugotovil, da lahko to odpravi predvsem "roka", na vrtalniku sem tudi imel, ampak bi potreboval bolj fini brus, s "filcem" ni bilo pravega rezultat pa še špricalo je okoli

domnevam, da kakšna agresivna kislina hitreje "očisti"

mogoče še kdo drug kaj več ve iz prve roke :) roka me pa več ne boli

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem jih pucal z namenskim čistilom od Autosola Bluing remover. Lepo gre dol, veselje je trajalo par fur, potem pa spet isto. Krivin ne pucam več, le z vapom jih sperem in to je vse. Škoda denarja in truda, če ne drži dalj časa. :D Je pa lepo pogledat ko se vse sveti. :OK:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 11/26/2017 at 12:15 PM, Snecer said:

domnevam, da kakšna agresivna kislina hitreje "očisti"

mogoče še kdo drug kaj več ve iz prve roke :) roka me pa več ne boli

Na prvi sliki je stanje kolektorja pred čiščenjem (očiščen pred 12kkm). Stanje tokrat ni bilo kritično, na sliki izgleda slabše kot v resnici (zaradi fleša). Na drugi sliki se vidi, da kislina ne odstrani zapečene umazanije, tudi polirka na kotni brusilki ne enostavno.

krivine.thumb.jpg.c3f8403f9fa3ad62dfa50382ea299be2.jpg

 

Rešitev; vzameš vodobrusni papir granulacije 2000 in hitro preletiš krivine, nato pa samo še hitro poliranje (priporočam polirni filc za na kotno brusilko). Določena mesta so precej nedostopna a je vseeno precej hitrejše od ročnega poliranja. 

Po dobri uri dela .... :) 

5a5283aa15006_2017-12-3123_10_51.thumb.jpg.b15f9a92a9580067529451cb4c45ece4.jpg

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

zdravo, se opravičujem vendar nisem našel druge teme ki bi odgovrila na moje vprašanje.

imam VN900 in me zanima če je kaj narobe če bi naredil izpuh brez dušilca, katalizatorja itd..torej samo votla cev...vem da je proti pravilom, ampak zanima me če lahko s tem škodujem motorju

 

pozzz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Joker2018 pravi:

...imam VN900 in me zanima če je kaj narobe če bi naredil izpuh brez dušilca, katalizatorja itd..torej samo votla cev...vem da je proti pravilom, ampak zanima me če lahko s tem škodujem motorju...

Motorju verjetno ne boš škodoval. Lahko pa, da tvoji sosedje (in cela ulica)  nad tem projektom ne bodo ravno navdušeni..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, izibajker pravi:

Motorju verjetno ne boš škodoval. Lahko pa, da tvoji sosedje (in cela ulica)  nad tem projektom ne bodo ravno navdušeni..

pa čudu se bo, zakaj glih njega policaji ustauljajo :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cimprej porezi ven katalizator da motor zadiha s polnimi pljuci pa se grel se bo manj. 2x Kawasaki vn1500 predelava. Pri enem odstranjen katalizator. Pri drugem custom 2v2 pipe za Vance&Hines odprte dusilce. Zvok pa da babice polkna zapirajo k mislijo da gre vojna :yea2:

13411761_1703382379903034_6463844307357111621_o.jpg

13407284_1708348722739733_2960513825828928306_n.jpg

11206471_1577241252517148_4360497943313822443_o.jpg

11059412_1585207588387181_3748011994257598835_o.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2017 ob 22:16, iom pravi:

Sami ilegalci .:smoke:

Smo motoristi...no še skuteristi so po Borutovo saj niti ena resonanca ni isto glasna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se kdo v Sloveniji spozna in dela remap za Siemens ECU? Ali pa v blizini (Italija, Hrvaska)?

Kaj bi bila lahko alternativa.....SC-Project AFM? Power Commander (se vedno je potrebni nastavit)...?!

 

hvala,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo,

zanima me, če je že kdo odstranilo katalizator iz original izpuha in kakšne so kaj vaše izkušnje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

torej plusi in minusi 

če odstraniš izpuh z ex up ventilom 

originalni izpuh sem zamenjal z leovincijem ampak imam občutek da  gre motor pri nižjih obratih slabše 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/20/2018 at 12:22 PM, bna said:

torej plusi in minusi 

če odstraniš izpuh z ex up ventilom 

originalni izpuh sem zamenjal z leovincijem ampak imam občutek da  gre motor pri nižjih obratih slabše 

Point ex-upa je ravno dvig navora v srednjem in nizjem rezimu vrtljajev. Torej te obcutek ne vara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej nebo druge kot odrezat ex up z originala in odrezat leovincia in na novo zvariti zadevo 

rečeno storjeno 

 

jutri pa variti 

IMG_20180424_074951.jpg

IMG_20180424_075608.jpg

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 27. 4. 2018 ob 9:17, Wakasaki pravi:

Drgač pa purol,...

...tudi "prijel" se ni umazanije.

Potem pa abrakapokus in tule se vidi rezultat. Na obeh kobilicah so izpuhi RF niso "kromirani".

Izpuh1.JPG.74a0c8e87c61cfbe9ce23ef010104b97.JPG

F700GS 2015 od moje :inlove:

Izpuh2.JPG.579230039b4d36e453f649833f14bc45.JPG

F700GS 2013 moj.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men gre pa na K, k spoliraš, pa je kmalu spet enako. Razmišljam, da bi jih ovil v tisti črni trak pa mir :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, MiNa pravi:

tudi "prijel" se ni umazanije

Mrbit sm blond ampak a pol si pucal s purolom al?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!