Skoči na vsebino

Top case - nadgradnja, pripenjanje


moto rider

Priporočene objave

Se vam je že godilo, da vam je kljub velikosti kovčkov, zmanjkalo prostora za šaro?

Če se vam je, potem ste nekaj storili. - Nadgradnjo! Toda kakšno?

- PRVA MOŽNOST: Da prtljago na Top case enostavno pričvrstite s spenjalci.

- DRUGA MOŽNOST: Zakriviš nekaj cevi, jih spoliraš (če je to aluminij), železne kromiraš, ali pobarvaš. Osebna odločitev je, kakšen profil ste izbrali. Npr. osmica. Prtljažnikov je lahko veliko oblik, celo z naslonom, kakršne izdelujejo v Avstraliji. So priročni, a nekoliko težki.

- TRETJA MOŽNOST: Plastične pohištvene ročke predalov, (npr., od Kolpasan kopalnice). Bele, rdeče, modre itd. Samo barvo izbereš in jih priviješ z notranje strani kovčka. Sto odstotno - vam jamčim!

Dobra stran: Lahke so le nekaj dekagramov, izredno prožne, nelomljive in skoraj zastonj! Verjemite!

Slaba stran: Če vam morda niso všeč.

MONTAŽA:

Na vse štiri vogale. Modro je montirati tudi na sprednji in zadnji strani kovčka (na sredini), zaradi kompaktnosti privezovanja prtljage.

Če vam varianta ni všeč, jo pozabite.

motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vam je že zgodilo, da ste zgubili prtljago?

Če ne, ste srečnež!

Jaz sem jo že pobiral za motoristi. Pa nismo vse našli! Zato poučen nasvet.

Lahko jo pripnemo na "kufer" z elastičnimi spenjalci.

Tudi z najlonskimi trakovi (Baumax, Bauhouse - po 600 sit). Skoraj zastonj! A kaj, ko pa na koncu ugotoviš, da nimaš prtljage.

Zakaj? Ker si jo zgubil...

Da se te more odkrižamo enkrat za vselej, je dobro razumeti naslednje:

"Učimo se na napakah drugih. So najcenejše"!

Pogoj je, da imamo osnovo za pritditev, to je "prtljažnik" na Top-case-u (glej pod rubriko OPREMA: "Top-case - nadgradnja").

Po sredini pripnemo prtljago z najlonskim trakom in pričvrstimo.

Križno, (diagonalno) jo pripnemo z elastičnimi spenjalci (ali z mrežo).

Če jo pripnemo samo z najlonskimi trakovi, se ta zrahlja, (pa ne mi govorit, da to ni možno!).

Če jo pripnemo samo z elastičnimi sprenjalci, se ta razvleče kot "štumf" in prtljaga odpade. Zato jo pričvrstite Z OBEMA!

Najlonski trak jo bo čvrsto stiskal, gumijasti spenjalci pa bodo poskrbeli (razumi - amortizirali tresljaje) da ne "pobegne".

To je vsa umetnost, ki se je oklepam, odkar sem s Top-case-a izgubil čisto novo Coca-Colo, levi superg in vrečo za spanje.

motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat sem še vse kar ni šlo v kovček zvezal z lastikami. nč nikoli odpadlo. edino kar gre pazit je, da se na robove da kak kos kartona ali špunje, da se ne strga. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, dve elastiki zvezani vsaka po svoji diagonali ... ena se je odpela, druga zrahljala, šotor padel na auspuh in se začel smodit ... hvalabogu, da sem pravočasno opazila ... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno je tu še tank torba .)

Drugače za topcase pa sem videl tudi samo takšna majhna ušeska kamor zahaklaš pajke (ušeska so seveda na vogalih topcase-a), ali pa plošča ki pride čez celo površino.

V kolikor se voziš sam lahko natovoriš tudi zadnji zic.

Se mi pa zdi, da je v primeru da stvari nalagaš na topcase, pametno tiste gumice, ki držijo pokrov ko ga odpreš, zamenjati s kakšno bolj trpežno zadevščno (prusik štrik ali kaj podobnega), drugače se zna kaj strgat zaradi prevelike teže pokrova (ali pa če ga stalno držiš z eno roko :grrr )

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aw, ja, veš, vezanje lastik je umetnost. sicer pa je šotor po eni strani najbolje razmontirat na prafaktorje in ga porazdelit malo povsod. kline lahko vtakneš tudi v r.. eee no v tank torbo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vam je že godilo, da vam je kljub velikosti kovčkov, zmanjkalo prostora za šaro?

Če se vam je, potem ste nekaj storili. - Nadgradnjo! Toda kakšno?

*************

Aha, nekaj sem pa sinoči pozabil povedati, ker sem bil zaspan...

Nadgradnja Top-case-a je tudi dvorezen meč. Nanj lahko pričvrstite le LAHKO PRTLJAGO, da preveč ne spremeni težišča celotnega motorja, (tudi aerodinamiko, zračni upor in zračne turbulence) zaradi katerih se drastično poslabšajo vozne lastnosti. Zato ni priporočljivo voziti več kot 120 / 130 km/h (takole na uč!) Strokovnjaki bi hitrost zagotovo še zreducirali.

Za premislit =.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namontirano vso možno sranje na motor in topcase ... dve elastiki in pajek ... nkoli nič zgubu al kej drastčno premaknu pa blo tud 180+ .... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namontirano vso možno sranje na motor in topcase ... dve elastiki in pajek ... nkoli nič zgubu al kej drastčno premaknu pa blo tud 180+ ....  :devil:

Enaka varijanta....vse mozno sranje na motorju...ta tezje stvari po moznosti v tank torbo in nic se zgubu in tudi 180+ obcasno..... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

elastika, gumice nič odpadlo-pripeljal tudi ribiški palici iz bambusa (1 meter papol) ki sem jih kupil v Dubrovniku na piaci do Stinice brez problema - po čez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je na prvem potovanju odpadla L) ponev in D) takrat novi natikači od sopotnice. Kar še dandanes poslušam.

Vse skupaj je bilo pripeto na zunanjo stran stranskih torb s "pajčevino", in sicer razpeto od zgornjega dela torbe proti spodnjemu.

Pot smo nadaljevali tako, da smo pajčevine napeli od sprednjega konca torb proti zadnjemu (maska in šnorkelj tako gresta tudi 180 km/h)...

Naslednja izguba so bile moje rokavice. Stisnil sem jih med čelado za sopotnico, ki je bila s pajčevino pripeta na zadnjem sedežu (čelada, ne sopotnica - ponjo sem takrat komaj šel) in med top-case. Na mestu je izgledalo trdno. Kot veste, pa se top-case rahlo giblje med vožnjo, tako da so rokavice šle. Našel sem samo eno, drugo so mi dali (v paru) v trgovini.

To so bile moje zastonj napake... Srečno pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej drugač pa dobiš tud že kovinske kromane mreže prav za to reč, tako da ni ravno treba improvizirat. Na tem motorju sedaj nimam top case ampak sam prtljažnik in nanj zvežem veliko nepremočljivo torbo iz Louisa. V njo spravim skoraj vse, tako da tank torbe ne potrebujem vedno s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, na problem dodatnega pripenjanja na topcase sem naletel že zdavnaj. Jaz sem to rešil tako, da sem na vogale pokrova kovčka našravfal kromane pohištvene ročaje. Tako lahko poleti v kakem tujem mestu na kovček pripnem mojo in ženino bundo, s katero ne vem kam bi sicer.

Ker mi to sčasoma ni bilo dovolj, sem na vsako stran (levo in desno) tokrat spodnjega dela kovčka privil še po en kromani ročaj. Namen? Na vsakega pripnem eno čelado in križarim po kakšnem ožjem središču, kampu itd. pri 38 stopinjah.

Medtem ko jaz eksperimentiram z pohištvenimi ročaji, so se na trgu pojavili tudi prtljažniki za na topcase, ampak sem šel enga gledat in je bil drag, pa težak. Ker ga imaš vedno na kufru, ti zmanjšuje stabilnost med solo vožnjo.

Moji ročaji so definitivno boljša rešitev (ne tehtajo nič!). Dobijo se pri Metalki na Topniški in so po enih 500 sit komad (se ne spomnim preveč dobro).

Bom še slikal in pripel sliko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V LOUIS-u sem nabavu vrečo v obliki cevi volumna cca. 50l

ima praktične trake za pripet, ne premoči pa ugodna cena 5eur.

Obstaja se večja 75l volumna in manjša 30l.

L.P. MAN 99

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobi se poseben prtljažnik , po domače se mu reče " roštilj ", kateri se namontira na vrh kovčka. Omogača pripenjanje lažjih stvari kot so jakne, spalke, armafleksi...,obenem pa omogoča odpiranje kovčka brez odpenjanja prtljage. Cena novega malo pod 10ksit. Če koga zanima naj me kontaktira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAm eno vprašanje...ko ravno vidim da se mente razni poznavalci in uporabniki top caseov!

Fuč mam ključavnico na GIVIju in sicer tisto ki drži kovček pritrjen na platformo. A je kdo že menjal kaj takega!? A se sploh dobijo rzeervni deli za kovčke?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za givi dobis lahko vsak vijak posebej. samo do pooblacsnega prodajalca se odmajaj in mu potozi svoj problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem Habatu rekel da imajo v TC-ju 20% popusta mi je tudi on ponudil gotovinski popust (13%) tako da me je 52l Kappa z nosilno ploščo prišla 42000SIT, še vedno 5000 ceneje kot GIVI z 20% popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem kufer kupil pri Borutu v dragomeru ker mi je zadevo zrihtal najbolj ugodno od vseh. Isto velja za nosilec kovčka.

Sploh nisem mogel verjeti kako se cene razlikujejo od enega do drugega ponudnika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zdravo

Verjetno nisem edini, ki je pomislil na izdelavo lastnega nosilca zadnjega givi kovcka, za motor Honda hornet 600, letnik 2005.

Imam vpršanje, ki leti na lastnike omenjenih nosilcev in sicer:

1.) Ali slucajno pasejo na omenjeno hornetko isti nosilci kot na hornetko 600, letniki 2000,01,02...?

(klical v AS domžale, pa so mi rekli verjetno da pase :), niso pa zihr, :lol: )

2.) Kaksni so materijali? (teza, fleksibilnost, itd.)

3.) Ali je potrebna homologacija nosilcev?

4.) Pri večji hitrosti možnosti trenja?

Hvala

Urko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!