Skoči na vsebino

Aerox uničuje akumulator


c00L3r

Priporočene objave

Imam težavo, da moram vsako leto kupit nov akumulator. To naredim spomladi. Ko pa se začne jesen pa je čisto prazen. Proti koncu poletja že začne tak malo cukat štarter. Četudi napolnim akumulator s polniclem ni bistvene razlike (kakšen dan je potem vredu).

Sprva sem mislil da je mogoče pač šrot akumolator bil, samo se je težava pojavila že 3x (torej zadnja tri leta). Saj ju3 gre skuter itak na redni servis (19.000 km), pa še bojo menjali akumolator. Ma kdo kakšno idejo? Da bi vsaj 1 leto zdržal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tak je...to se meni tut dogaja...

mislim pa,da ni problem v skuterju oz. akumulatorju...

ko se akumulator kot vsak normaln sprazni ga das polnit,pri tem

pa ne smes pozabit da a mors odpret pa mu dolit destilirano vodo(razen pri zaprtih ne)...in ga pustit polnit...

ce pa nebos dal zraven vode pa nebo taksnega ucinka kakor bi bil z vodo...

to nameravam v roku tega tedna tudi jas narediti na mojem....

Lp,Slavko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz sem preveril nivo vode, in je normaln. Sicer pa vem da kolegom zdrži akumulator vsaj leto dni. Meni pa ga v malo več kot pol leta "pobere" :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je šel akumulator po 3 mesecih.

Off topic: Dobil sem nov akumulator (zaprti tip) in me zanima če ga lahko nafilam z polnilcem za avto-akumulatorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ko sem imel še skuterja ( pred davnimi 7 leti) mi je akumulator na typhoonu zdržal 4 leta, samo vsako zimo sem ga dolil in napolnil, vem pa tudi za en primer ko se je akumolator na novem skuterju po 6 mesecih spraznil. Ko smo ga napolnili je zdržal en dan in to je blo to.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jaz sem svojega novega domov pripelo pa čez teden dni prazen akumolator pa sem ga na srevis pelo pa je reko da je vse vredi pa sem jaz pa moj foter živce zgubla pa sem akumolator vun fukno pa moram zdaj zaradi tega vžigat na potisk vsak skuter ma eno napako kaj moremo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Vsak akumulator se lahko polni z avto polnilcem. Samo tok moraš naštimati tak kot piše na akumulatorju.

Lp

Toka nič ne nastavljaš. Toka sploh ni če ni sklenjen krog. :lol1:

Daš ga polnit na 12V + na + in - na -. to je to. Odpreš čepeke in naliješ DESTILIRANO vodo! (z navadno bo kratek stik in ga bo skurlo) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polnjenje akumulatorja ni hec.

Motorističnega/skuterskega akumulatorja ne moreš polniti z avtomobilskim akumulatorjem, ne da bi vmes dal upor, ki bo zmanjšal tok.

Preberite si malo to temo, kjer smo polnjenje akumulatorjev dokaj dobro obdelali.

Za razsvetlitev pritisni sem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polnjenje akumulatorja ni hec.

Motorističnega/skuterskega akumulatorja ne moreš polniti z avtomobilskim akumulatorjem, ne da bi vmes dal upor, ki bo zmanjšal tok.

Preberite si malo to temo, kjer smo polnjenje akumulatorjev dokaj dobro obdelali.

Za razsvetlitev pritisni sem!

z avto polnilcem bi polnili, ne z avto akumolatorjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zatipkalo se mi je. Z avtomobilskim polnilcem sem mislil.

A je avtomobilski polnilec premočan, preveč el. toka spusti nad ubogi, mali motoristični akumulatorček.

Zato, je potrebno kupiti polnilec, ki oddaja tok, primeren motorističnim akumulatorjem, ali pa med avtomobilski polnilec in akumulatorček namestiti upor, ki v skladu z Ohmovim zakonom zniža električni tok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js... zdle nazadnje sem nafilu z avtopolnilcem za akumolatorje, skor od vseh kolegov akumolatorje.. pa vsem pali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz če nafilam z avtopolnilcem mi potem 1 tedn dela akumulator, potem pa je spet čist prazn. Sicer pa sem zdaj spet kupo novega.... da bo 1 leto mir <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

to pa zato k skuz neki drkate pa prtiskate pa ga premikate pa užigate za kakšne meter in akumolator se sfuka men se je to zgodilo isto zdej k pa delam normalno ga mam pa že leto pa pol pa mi ga še poln ni blo treba dat

YAMAHA IS THE BEST

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!