Skoči na vsebino

Ukrajina 2005


Priporočene objave

Hvala vsem za informacije. Včeraj se mi je "Marija prikazala" :naughty: Naletel na zanimive podatke o prenočiščih na internetu - kar se Moldove in tudi Odese tiče. Ko jih preverim jih dam na to stran.

Če me konec Maja ali v začetku Junija v službi ne pošljejo v kako tretjo smer, potem pade krog okoli Balkana. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislim, da je tisti bike show konec junija v Odesi. Mi smo srečal na cesti enga njihovega, sicer je bil z avtom, pa nas je vseen pobral in smo spali pri njem, oz njgovem fotru v hiši-prej vili.

Pod Moldavijo se da prit v Romunijo-PRIPOROČAM. Ker na vsak način s eje potrebno izognit "Pridnjeprske republike". DEREJO.

Drgač pa v UA ni problem za spat, sam tist del okol Odese-morja-zna bit drag. Vendar se najde. Po mojih izkušnjah se ti ne splača iskat-še manj rezervirat placa naprej, ker ne veš kje in kako daleč te prinese kakšen dan.

Večji problem smo mel za spat v Moldaviji-Balti, samo hoteli in dragi. S pomočjo enga v mercedesu, ki naj bi bil tudi biker smo potem dobili za 28 eur po glavi. kO smo že mislili spat v "Vedro nebo"

Uspel pa sem videt en del Krpatov in tja še grem, tudi za ves ostali prostrani del UA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ravnokar sem se vrnil iz Krima s kolegom sva prespala v mestu Sarata na poti tja in nazaj sliko "Hotela" pa kar prilagam.

Cena 110 Hryvnia "Grivnov"

post-7865-1212605327_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem se vrnil iz Krima ...

svaka čast... :worship:

opis poti (in tveganj!) sledi, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem se vrnil iz Krima s kolegom sva prespala v mestu Sarata na poti tja in nazaj sliko "Hotela" pa kar prilagam.

Cena 110 Hryvnia "Grivnov"

Vidim, da Rok išče, če še ima kakšno juhco v kufru... :lol1: bravo bravo... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sta bila v Ukrajini, ker sta relativno malo denarja porabila, sploh glede na število prevoženih km.

Kaj to 600€ na osebo al oba skupaj?

Drugače pa bravo za tako slikovit oris potovanja, ker vem kako tajm konzuming zadeva je to skupaj spravit v neko skladno celoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sta bila v Ukrajini, ker sta relativno malo denarja porabila, sploh glede na število prevoženih km.

Kaj to 600€ na osebo al oba skupaj?

Drugače pa bravo za tako slikovit oris potovanja, ker vem kako tajm konzuming zadeva je to skupaj spravit v neko skladno celoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sta bila v Ukrajini, ker sta relativno malo denarja porabila, sploh glede na število prevoženih km.

Kaj to 600€ na osebo al oba skupaj?

Drugače pa bravo za tako slikovit oris potovanja, ker vem kako tajm konzuming zadeva je to skupaj spravit v neko skladno celoto.

Kot piše v naslovu teme Rok je bil tam L.2005. Midva s kolegom pa sva se vrnila včeraj. In res je poraba je bila večja - sploh denarja.

Hun in Rom cene skoraj enake kot pri nas Ukr pa je še vedno cenejša.

Za apartma v kampu http://www.1crimeatour.com/beach.htm sva dala za dve noči 55€.

post-7865-1212655123_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to 600€ na osebo al oba skupaj?

Za oba. Vse komlplet. Sva pa večino spala pod zvezdami oz. šotoru ( tudi v Kijevu npr. sva prespala na klopci na plaži ob reki :slap: ). Kjer sva plačevala za prenočišče nisva dala nikdar več kot 20 € za oba ( vendar sva dosti preiskala prej preden sva kaj ugodnega našla ). Bencin pa pir je bil pa itak pocen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, vsaka čast. Tiste hiše v Makovki pa se spominjam, sem jo videl pred 3 tedni. :naughty: Tam blizu sva spala. Žal sva bila z avtom. In videl sem, da sta se vračala na mejni prehod Čop (med Ukrajino in Madžarsko. Kako je sedaj tam? jaz se ga raje izogibam.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to mene zanima, kako je s temi mejnimi prehodi (ukrajina)? Na kaj je treba pazit (vstop, izstop), kje in zakaj zajebavajo? Bojan, zakaj praviš, da se ga izogibaš? Kje so cake?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barth. Malo zgodovine. Mejni prehod Čop je bil včasih najpomembnejši mejni prehod. To je prehod na "avtocesti" med Budimpešto in Lvovom. Tam so bile čakalne dobe nenormalne, še posebej ker so bili sistemi pregleda nečloveški. Kdor je hodil v času železne zavese čez kake mejne prehode, na zahod, potem ve o čem govorim. Ta sistem se je ptoem samo razširil na vse meje Ukrajine, ko se je osamosvojila.

Tako da sem jaz šel skozi ta prehod 3x. Pred 20 leti ni bilo problema, je bil še Varšavski pakt. Drugič, z motorjem pred 4 ali 5 leti, mi je prišel carinik delat pot med kolonami avtov, tako da sem prišel skozi hitro. Po besedah carinikov so bile normalne čakalne dobe cca 6 ur. Tretjič, po pomoti, pred kakimi 3 leti. Čakal preko 8 ur in to ponoči. četrtič nisem prišel preko, so me zavrnili na meji po čakanju cca 6 ur. Razlog - pooblastilo za vožnjo avta, napisala moja žena, ni bilo notarsko overjeno.

Od takrat naprej ne hodim več tu čez.

Boljša prehoda sta Užgorod, prehod ki je s Slovaške proti Ukrajini, najbližji Madžarske. Čakalna doba je bila včasih (zadnje 3 leta) do 3 ure, lani so ga zaprli, saj do ga obnavljali. letos so ga odprli, novega.

Potem je še tretji, cca 20 km severno od Užgoroda, majhen mejni prehod, najbolj uporaben. Vedno prazen. Doklert je bil Užgorod zaprtj je bil tranzit prestavljen na ta prehod. Zato so tudi močno popravili cesto od tega prehoda do Lvova. Žal pa sem šel letos januarja tam skozi in opazil, da so tisto porpavljeno cesto razrili, saj imajo tam nekje blizu gradbišče in je bila očitno ta "lepa" cesta samo pošminkana.

No, letos so spremenili sistem nadzora na meji in kontrole prehoda. Postopek je do lani trajal cca pol ure (moj rekord je 3 ure postopek, brez čakanja), od letos pa si preko meje v 15 minutah.

V zadnjih 3 letih sem bil v Ukrajini cca 20-30 krat, tako da kar dobro vem, o čem pišem.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja 24.5.08 prestopil mejo na jugu Moldavije Galati Romunija - Giurgiulesti Moldavija. S kolegom sva plačala vsak po 1€ za vstop v Moldavijo in opravila normalne mejne postopke brez kakega teženja carinikov ali policijstov, le postopek je trajal 40-45 minut, čeprav ni bilo posebne gužve. Potem pa prevozila majhen del južne Moldavije BP in vstopila v Ukrajino med mestom Vulcanesti Moldavija - Bolhard Ukrajina. Ravno tako brez problemov le zadeve zaradi meni neznanih razlogov trajale cca 1h.

Omenim naj da so cariniki in policijsti zelo prijazni in priskrbijo tudi kakšno uporabno informacijo. Eden izmed njih je na moj odgovor, da sva iz Slovenije kot iz topa ustrelil Ljubljana - Maribor!

Pa še obvezno slikanje motorjev z mobilnim telefonom. (sem se malo bal da bo že čez pol ure v oglasih :krneki: ).

Tudi v obratni smeri po obisku Krima ni bilo nobenih problemov.

Pa še slika ceste v moldaviji.

post-7865-1212698122_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa, BojanV, res hvala za ta report o prehodih. Zadnje čase sem poslušal neke grozljivke, ampak očitno ni tolk strašno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje si gledal ali poslušal grozljivke, če ni skrivnost?

Manj strašno kot včasih prit v Avstrijo al` pa iz Italije prnest ene "kravje hlače".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist konkretno? od bivših sodelavcev, ki so hodili na službene poti v Ukrajino, najhujša pa je bila od prijatla (je tud tle na forumu in s katerim sva govorila o predvidenem tripu na Krim v bližnji prihodnosti), ki je na potopisnem predavanju o Ukrajini poslušal, kako znajo cariniki dobesedno jebat v glavo par ur (premetavat prtljago in razdirat avto, izvajat diktaturo na potnikih), preden spustijo naprej v državo.

sam nimam prav nobenih izkušenj še z Ukrajino, saj zato pa sprašujem, da dobim čimveč informacij, ker me res vleče na Krim.

Žal (oziroma hvala bogu) pa sem bil premlad, da bi v času bivše Juge izkusil potovanje v I ali AT. Mi je pa fotr povedal, kako je to, če te slečejo do nazga na carini, ti pa pod jajci skrivaš marke za nakup male motorne špricanke za v vinograd. :wacko:

sorry za majhen off-topic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, moje izkušnje. 3 ure sem bil na meji, kot sem prej napisal. Razlog? ob 1. zjutraj si je tip zamislil, da je številka motorja vtisnjena na motorju v avtu drugačna kot v prometni. Številko 6 je bral kot A. Jaz sem pač čakal, sedel v avtu in objokoval usodo. Po 3 urah (medtem so se skregali cariniki med seboj, saj so ga ostali prepričevali, naj ne komplicira brez zveze) pa so našli, da je številka natisnjena še pri vratih. Tam je bila napisana kot v prometni. Carinik pa se je potem lotil tiste ploščice ali nalepke, da bi jo strgal dol. Ko sem ga besen udaril po roki, da je to vendarle oringinalna tovarniška oznaka in naj je ne uničuje, me je le debelo pogledal (to je bila moja prva reakcija po 3 urah), končno podpisal tisti dokument in me spustil skozi.

Drugače pa je na Hyundaju številka avta natisnjena zadaj za gumo. Prvič so iskali številko kot besni, bila je zamazana z bitumnom. No, naveličali so se. Od takrat naprej vedno težijo, ampak se naveličajo, ko vidijo, koliko štampiljk imam.

Drugače pa razen neandertalskega načina komuniciranja nisem imel težav. Pa še to se je stvar zadnje leto precej spremenila.

No, Mina, vseeno pa se ne strinjam s tvojo primerjavo... vsaj kar se tiče preteklosti, o čemer je bilo Bartovo vprašanje.

Od letos je resnično bistveno drugače.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!