Skoči na vsebino

Ukrajina 2005


Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...
Kot piše v naslovu teme Rok je bil tam L.2005. Midva s kolegom pa sva se vrnila včeraj. In res je poraba je bila večja - sploh denarja.

Hun in Rom cene skoraj enake kot pri nas Ukr pa je še vedno cenejša.

Za apartma v kampu http://www.1crimeatour.com/beach.htm sva dala za dve noči 55€.

Kje pa se najde tale camp?

Se bom v naslednjem tednu verjetno tam okoli potepal, pa vsaka inforacija prav pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zaklenili temo? Zakaj? Kje se to vidi? Če kaj ni v redu z njo, naj jo raje zbrišejo...

Grem z motorjem, letos še nisem bil

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Včeraj sem se vrnil iz Ukrajine, sicer sem bil tam samo od nedelje. Pa vseeno.

Neverjetno se mi zdi, da se je tam v teh nekaj mesecih spremenilo ogromno. Zamenjali so carinike (osebe), nove so naučili besedo "prosim". Celo nekako se trudijo z vljudnostjo. :unsure:

Policaji so se naučili pisat zapisnike za prekrške. Prvič odkar hodim dol, sem dobil zapisnik (protokol). Za realen prekršek, čeprav nepomemben. Na prazni ravni cesti sem prehiteval počasi vozeč kamion čez polno črto. No, pa OK. Vsaj spremenili so se... Aja, tudi oni so slišali za osnove vljudnosti oz. normalnega postopka.

Ja, kasneje sem slišal, da so zaprli kar nekaj policajev in carinikov zaradi korupcije. :krneki: :rolleyes: :trance_33_sleep: In odpustili tiste policaje in carinike, nad katerimi je bilo največ pritožb v preteklosti. Da so naredili kar dober rez, izkoristili so krizo. :naughty:

Cesta čez Karpate je bila meglena, snega ni bilo (presenetljivo)tudi domačini so rekli, da se ne spominjajo, da bi bili brez snega. Drugače pa so obnovili skoraj celo cesto Čop-Kijev. Stara je Ostala je samo še med Buskom in Rivnim, kjer je v gradnji. Del med Užgorodom in Lvovom pa je kar naenkrat moderna široka dvopasovnica ali štiripasovnica. Celo črte so potegnjene in odsevniki namontirani na črte. Še to so ugotovili, da obstajajo večbarvni - beli, rdeči in zeleni. Skratka, ceste gradijo kot besni.

Mejni prehod Čop je spet normalno uporaben, čaka se preko 2 uri (10 avtov je bilo pred mano) :headbang: . Tako da je Užgorod še vedno boljša izbira, postopek je bistveno hitrejši. :worship:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre novice Bojanv !

Bo treba "vajo" z Rusijo ponoviti, da bom preveril tvoja zapažanja glede Ukrajine. :naughty:

lp

Po moje bodo do spomladi že zastarela. Bom javil stanje ko grem spet januarja in spomladi.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre novice Bojanv !

Bo treba "vajo" z Rusijo ponoviti, da bom preveril tvoja zapažanja glede Ukrajine. :naughty:

lp

Itaq... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - lahko greš z menoj, si bova skupaj ogledala spremembe. Glede na to, kako so se lotili posla, bi rekel, da joh bo ogromno.

lp

bv

Imam že nekaj v planu, samo se nikol ne ve... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

skratka....jutri odpotujem v Ukrajino, do Kieva, pa mogoče skočim do Odese. Imam cca 14 dni časa...

Koliko časa potrebujem iz Kieva do Črnega morja...

Če ima kdo še kakšen nasvet....naj napiše, prosim.

hvala, Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Kaj te pa zanima?

Jaz sem lani prevozil Ukrajino, šel sem preko Madžarske na Krim na morje in potem čez Moldavijo in Romunijo nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od madžarske meje, do krimskega polotoka je en dan in pol vožnje.

ceste so v obupnem stanju. najprej sem planiral pot z motorjem, potem se je situacija obrnila in smo šli z avtom.

na koncu sem bil zadovoljen, da smo šli z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ,

moj dopust je potekal takole: Slovenija - Madžarska - Lviv - Kiev - Kharkiv - Krim - Odesa - Slovenija. Vse skupaj je trajalo 2 tedna, naredil pa 6Kkm. Ceste so kar ok, če se držiš glavnih cest. Nekdo je omenil, da ima srečo, da je šel z avtom....no jaz mislim drugače. Kajti kjer je cesta zjeb***na, se z motorjem lažje ogneš;)

Drugče pa za vozit - dolgočasno... Sama ravnina. Veliko potepuških psov. Policaji skrumpirani - začutil na svoji koži. Revščina.

V mestih sem spal v hostlih in hotelih. Kar poceni. Npr 17eu na noč, pa paznik na parkirišču. Možnosti za prenočitev dovolj. Šotor sem uporabil 3x. Hrana tudi poceni. Še posebaj izven mest. Punce so vse manekenke:). Černobil nisem videl, čeprav sem imel izlet tja rezerviran. Baje je vlada takrat prepovedala obiske, za kratek čas. Čeprav mi ni ne vem kako žal, saj so vsi ukrajinci govorili, da tam ni kaj videti. Namest tega sem se odpeljal proti ruski meji. Tam človek še posebaj začuti deželo.

Navigacija mi je večinoma delala dobro. Pokrajina je lepa. Neskončna polja pšenice, sončnic itd...

 

Uglavnem, kogar zanima, naj gre....

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se ti je pa zgodil s policaji?

 

Kmalu po meji z Madžarsko, je policijski avto iz črpalke peljal za menoj cca 500m, nato pa me prehiti in pokaže naj ustavim. Seveda sem peljal po omejitvah. Potem sledijo dokumenti, od kod sem, kam grem itd.... in da nisem ustavil, ko sta (policaja) za menoj vozila z rdečo lučjo. No jaz sem to luč videl, šele ko sta me prehitela. Uglavnem sledi prekršek in globa 300eu. Glede prekrška nisem popustil, onadva pa tudi ne. Po kakih 45 min. smo prišli na 30eu. Ajde, sem si reku, vaju imam že poln k***c. Itak sta denar dala kr v žep. Med tem časom, pa so se mimo nas vozili lokalpatrioti, kar brez čelad, onedva pa jebeta mene....

Takoj, ko sta se odpeljala, sta že vrtela telefon.....

.....in misli da sta klicala kolega. Nisem prepričan, pa vendar.... Čez kakih 40km je bila sredi ceste neka manjša pisarna iz katere stopi policaj in me seveda ustavi. Takšne kučice sredi ceste so po vsej Ukrajini, na meji med pokrajinami, kot nekakšna kontrola...

Uglavnem zopet enak postopek, vendar sedaj so me slikali, ko sem pri polni črti prehiteval in moram plačati. OK, sem mu rekel, najprej slika potem denar...Itak slike ni bilo.

Nato pa mi je model, kar rekel naj mu dam malo penezov...haha kr tako....

No iz tega ni bilo nič in sem lepo nadaljeval pot. Po tem nisem več imel problemov.

 

Je bilo pa tudi zanimivo na cesti med Lvivom in Kievem, ko se je močno ulilo, jaz pa sem ga kr gonil nekih 120kmh. vsi so vozilo kot po jacih, pa sama ravnina...Nakar nasproti pripelje policijska lada in notri mi policaj maha kot zmešan, naj ustavim, ter zavije na moj pas....Ja valda, par tovornjakov in avtomobilov sem prihetel pa ga ni blo več vidit. Scal je pa kot pri norcih....

 

Uglavnem, tujci zahodnjaki smo za njih samo mimoidoče denarnice, katere je treba spraznit, če se da....Sej je na balkanu kr isto

A to spada k dogodivščini.

 

LP

Popravljeno . Popravil iced
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iced, motiš se... Kar hodim v Ukrajino, sem se naučil, da moram zahtevat "protokol". Dokument, pa katerem mplačam ali pri sodniku za prekrške ali na banki. Od takrat, kakih 4 leta, nisem nikoli več plačal...

 

Pop... sem, ko sem enkrat od Žitomira do Kijeva, 130 km, plačal kazen 6x. takrat sem vprašal svoje ukrajinske prijatelje, kaj je za naredit. Nasvet drži 100 %

 

lp

 

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!