Skoči na vsebino

Ukrajina 2005


Priporočene objave

Si upaš? Kavo?

 

lp

bv

 BojanV.....si mogoče tole???

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iced, motiš se... Kar hodim v Ukrajino, sem se naučil, da moram zahtevat "protokol". Dokument, pa katerem mplačam ali pri sodniku za prekrške ali na banki. Od takrat, kakih 4 leta, nisem nikoli več plačal...

 

Pop... sem, ko sem enkrat od Žitomira do Kijeva, 130 km, plačal kazen 6x. takrat sem vprašal svoje ukrajinske prijatelje, kaj je za naredit. Nasvet drži 100 %

 

lp

 

bv

 

Ja tole kar drži......pa tudi tista z eno ali več kopijami mednarodnih vozniških ki si mi jo svetoval ni slaba........pol se pa še malo butalca narediš in si zmagal.......

 

Pa ne palijo tele taktike samo v sovjetskih državah....preizkušeno tudi na drugih terenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iced, motiš se...

Pop... sem, ko sem enkrat od Žitomira do Kijeva, 130 km, plačal kazen 6x.

 

Nič se ne motim....Tako je bilo. To je bil pač moj prvi, daljši izlet, izven EU, solo...

Sem jo pa še vseen bolje odnesel kot ti ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 BojanV.....si mogoče tole???

 

Medo, hahahahaha nisem.

lp

bv

Nič se ne motim....Tako je bilo. To je bil pač moj prvi, daljši izlet, izven EU, solo...

Sem jo pa še vseen bolje odnesel kot ti ;)

lp

Ja, takrat je bilo, potem so spremenili predpise. Zdaj ni več. O teh dogodivščinah s policaji bi ti lahko razlagal kako uro...

 

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kakšen update novejši od koga mogoče? da mi ne bo treba spet brskat po tujih forumih pa iskat? :P

hvala

Lani junija sem prevozil en majhen del zahodne Ukrajine, preko Užoškega prelaza in nato Stryi - Ternopil in nazaj proti Lvivu, ceste večinoma zelo slabe res pa sem zbiral bolj lokalne, glavne so malo boljše. Luknja pri luknji tako da sem raje po bankinah vozil, pa vsi vozijo cik cak da se lukenj izogibajo, je treba kar pazit. Sicer pa poceni prenočišča (10€ hotel) in hrana, bencin pa sploh (1 €), ljudje kar prijazni pa se jih da razumeti. Drugače pa bolj revščina ampak tudi to je čar. Problem je edino, ker kraji niso označeni, tabel je tudi malo, če nimaš navigacije je treba bolj na pamet. Ko sem se pripeljal na Poljsko je pa čisto drugi svet - EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najnovejše... Zdaj sem spet v Kijevu.... Moderno mesto, lepo se razvija, samo Ukrajinke niso več kar so bile...

 

lp

 

bv

 

Kaj so pa sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kakšne so pa letos kaj razmere glede prekrškov in policajev? Se da še priti skozi z zahtevo po protokolu?

Vem, da je za Rusijo potrebno mednarodno vozniško dovoljenje - za UA tudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A xeba, sem vedu, da nama še nekaj manjka...mednarodno...

Tole je bil dober hint. Hvala.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne zarad amzs - zaradi barantanja!

vseeno -tx

 

rrrr

 

 

ZA vsak slučaj kar dva vzami.....v tistih koncih pridejo neverjentno prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga v Rusiji nisem nič rabil nikomur kazat. V Litvi, ko je prijatelj plačal radar, pa itak ni problem.

Zato pa sprašujem. Ne stane me veliko, če si ga nabavim, naredim kopije za policaje... in tudi dosedaj nisem imel kakih slabih izkušenj z njimi. Imate vi kakšne bolj sveže izkušnje s policaji po Ukrajini?

LP Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se Ukrajine tiče, s policijo nimam slabih izkušenj. Prej obratno! Če sem rabil pomoč - informacijo, sem to tudi dobil.

Kolega so pred letom ustavili - prehitra vožnja. Sledil je običajen pregled dokumentov in plačilo kazni.

No, mene je sicer, že nekaj let nazaj, ustavila "kao neka notranja mejna kontrola". Sem plačal, se mi zdi, 20 € v njihovi valuti. Nekaj km dalje naletim na cestno patruljo, jih ustavim in povprašam kakšna pa je to bila kontrola. Sta se samo nasmihala sama sebi v brk..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živijo. Je kdo hodil zadnje čase tam okoli Uzhoroda pa potem proti Sambirju? Je cesta še slaba ali so kaj porihtali zadevo? Jutri se bom tam okoli po Slovaškem vozil pa me nekaj mika da bi šel čez Ukrajino na Poljsko. Malo me skrbi ker nimam mednarodnega vozniškega s sabo da ne bodo na meji kaj kompliciran. Je treba na meji še izpolnjevati neke papirje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

V čem je trik, da imaš s sabo več kopij mednarodneg vozniškega dovoljenja?

 

Hvala in LP, 

Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ti V Rusiji in ukrajini radi vozniško zadržijo da plačaš kazen.....če pride do tega mu ga enostavno pustiš in koristiš drugo kopijo ki jo imaš.......plavi pa si z tistim kosom kartona z sliko tudi ne bo kaj dosti pomagal. Samo nikoli jim ne dajaj potnega lista.....

 

Trik ki mi ga je zaupal eden od forumašev mi je že prav prišel-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!