Skoči na vsebino

Triumph Rocket III


vrho1679

Priporočene objave

quote:

Nekje sm prebral,da naj bi bil iz Ford Sierre?

--

"When in doubt hit the gas..."

3-valjna 2200 mašina iz avtomobila ???

Mislim, da je motor popolnoma nanovo zsnovan. Za razliko od ostalih njihovih trivaljnikov je ta vzdolžno postavljen (kot BMW K serije).

... matr sem pameten ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...Mislim, da je motor popolnoma nanovo zsnovan... matr sem pameten ...

Ampak GRD je pa še zmeri!!

(Da nebi kdo pozabu na ocitno dejstvo)

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Svizec, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ampak GRD je pa še zmeri!!

(Da nebi kdo pozabu na ocitno dejstvo)

Men so vsi customi grdi, da ne bo pomote. Ce niso ravno grdi, so pa neprimerni za naše ravne ceste .

... matr sem pameten ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ROK, sliko nisem ne vem kako natančno preučeval, ampak mislu sem da je gor 6-valjni V motor.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...sliko nisem ne vem kako natančno preučeval...

ace

Očitno - sicer sem pa dodal link na MCN-jevo stan, kjer vse piše in če koga slučajno zanima si lahko tudi prebere. Malo bolj natančno poglejte cilindre, ki pokonci stijijo eden za drugim v vrsti (kot BMW). Zato pa tudi bo mašine nekaj posebnega ne ravno zaradi oblike.

LP

... matr sem pameten ...

Popravil/a - rok dne 02/03/2002 ob 15:48:02

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Me prov zanima od kerga avtomobila so tale motor sem gor obesl.

ace

Avtomobila? 2200 kubov in trije valji mene bolj spominjajo na traktor. Le kaj bi s tem...?

Uzdaj se u se i u svoje kljuse!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Za fane tovrstnih motorjev.

081903top.jpg

Na kratko:

2300 ccm TRIPLE vodno hlajena masina

Teza problizno 315 kg

Tank 25 litrov

Najvisji navor pri 2500 obratih ( 147ft.lb - ne vem kolk je to v nasih merah), 90% navora pa ze pri 1800 obratih.

sprednje bremze pobrane iz Daytone 955i (dva diska 320mm, stirje bati), zadnja disk 316mm

Zadnja guma 240/50

Debut v Milanu, septembra.

Mogoce zanimivo se to, da ce pogledate slike bolj natancno (link naveden spodaj), boste videli da je motor nesimetricno oblikovan (poleg tega, da ima na en strani dva auspuha in na drugi enega) - okrog tanka. Zelo zanimivo in drzno.

vir motorcyle daily:

slike

Tekst

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bo pa po moje samo v USA...

V Ameriki je bil ze predstavljen, septembra pa bo se v Milanu. Sklepam, da bo za obe trzisci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole rojevajo za trg že kakšno leto in pol. Copy/Paste Valkyrie z Triumph stilom (luči), s tem da je zginilo pol cilindrov.Bomo kar novo Valkyrie počakali (Interstate varianto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In s tem je verjetno vržena kost za povečevanje kubatur ostalih tovrstnih motorjev drugih znamk. kdo bo naredil naslednji presežnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir: MCN

The triple-cylinder cruiser has almost twice as much torque as a Harley-Davidson V-Rod, and 50 per cent more than a Suzuki Hayabusa. Peak torque is at just 2500rpm, and the resulting acceleration is equivalent to 1.2G of force and by comparison, a Suzuki GSX-R struggles to better the 1G mark.

Ammm poudarek na G-jih in pospešku, .... Hmmmm no ja rad bi videl beštijo na slovenskih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo bo pa registracije plačeval za take kubature? :ph34r:

Saj nad 750 ccm je ista cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In s tem je verjetno vržena kost za povečevanje kubatur ostalih tovrstnih motorjev drugih znamk. kdo bo naredil naslednji presežnik.

Res je /po Motorcycle Cruiser/:

We don't have any details, just assertions from representatives of Honda and Yamaha that Kawasaki will introduce a 2000cc or bigger V-twin at its dealer meeting in September. The new engine (and presumably a new motorcycle wrapped around it) comes on the heels of its new-for-2003 Vulcan 1600 Classic , the upsized (1552cc) version of the 1500cc V-twin used in its flagship cruisers.

We anticipate that the new 1600 engine will be carried over into the other models in Kawasaki's current big-twin line -- the Nomad, Mean Streak, and Drifter, but the addition of a 2000cc motorcycle at the top of the line will change the complexion of Kawasaki's Vulcan line of cruisers. Since Kawasaki and Suzuki have an agreement to share new-model development, it?s possible that a variation of the new mega twin could also turn up as a Suzuki, which could certainly benefit from some attention to its Intruder line.

Again we don't have any specifics or even any confirmation, but we are expecting to see a full production version of the Valkyrie powered by the 1832cc engine in the Valkyrie Rune some time in the near future. ... the T1 Valkyrie could maintain the excellent handling that distinguishes the Valkyrie 1500 with the extra punch of 20 percent more displacement and some updated hardware. And although it might be regarded as a "little" bike in the brave new over-two-liter world that seems to be almost upon us, past experiences tell us that the Valkyrie should have no problem playing with the big boys.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir: MCN

The triple-cylinder cruiser has almost twice as much torque as a Harley-Davidson V-Rod, and 50 per cent more than a Suzuki Hayabusa. Peak torque is at just 2500rpm, and the resulting acceleration is equivalent to 1.2G of force and by comparison, a Suzuki GSX-R struggles to better the 1G mark.

Ammm poudarek na G-jih in pospešku, .... Hmmmm no ja rad bi videl beštijo na slovenskih cestah.

tole nevem če vse štima :blink: :blink: :blink: ......sej bo asvalt metal izpod njega.........kok konjev nej bi tole mel??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole, s samo 25 l rezervoarjem, so ga pa malo mimo usekali, razen če ni namenjen zgolj za caffee postavljača.

Ker 2300 ccm že samo po sebi pije gorivo, kaj šele, če ga malo priviješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole, s samo 25 l rezervoarjem, so ga pa malo mimo usekali ...

Tako kot npr. pri V Max-u s 14 l, pri Valkyrie z 20 l in pri GW z 22 l rezervoarji. Pumpa, kava lulat, pumpa, voda, lulat, pumpa, jest, lulat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole nevem če vse štima :blink: :blink: :blink: ......sej bo asvalt metal izpod njega.........kok konjev nej bi tole mel??

heh don't shoot the messinger, preveri na netu, je samo C&P!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, še ena fotka.

Ni ne grd, ne lep. Mogoče zato, ker ga ziher ne bom imel. <_< Najbrž je tole idealn motor za kofetkarje?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!