Skoči na vsebino

Yamaha XT 125 X


veveritos

Priporočene objave

Sej rečeno je blo da je po zmoglivostih ta na zadnjem mestu med SM 125 klaso. Zdj se odločam med tomosom in tem sam se stvari bolj nagibajo k tomosu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne verjamem al ti pa števec ful laže. Smo testirali kolegovo yamo xt 125 pa ni letela več kot 95 km/h po ravni cesti. Pa enkrat smo se furali za enim z rdečo xtejo od Kamnice proti Slemenu pa tudi ni šibal več kot 90 do 95.

stevec je digitalni, ce pa prav kaze pa jaz nea vem,s katerim motorjem si se pa zadaj vozil???

Popravljeno . Popravil boga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 4 takt motorjih je tkole. Motor, ki bo meu šele 500km bo šel naprimer 95km/h, ko bo imel 2000km prevoženih za seboj bo šel recimo že 105km/h skratka več kilometrov ima mašina bo boljše dihala in niti en motor iste znamke ne bo šel enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne verjamem al ti pa števec ful laže. Smo testirali kolegovo yamo xt 125 pa ni letela več kot 95 km/h po ravni cesti. Pa enkrat smo se furali za enim z rdečo xtejo od Kamnice proti Slemenu pa tudi ni šibal več kot 90 do 95.

to je čist brezveze primerjat. ko sem se jst prvič peljal z svojo rs po obvoznici, je števc prišel malo čez 130km/h pa pomojem bi še mal šev, če ne bi avti začel bremzat, potem ko sem šel pa drugič, sem se pa čist pod šipco skril (zaradi malo močnejšega vetra), pa motor ni prišel čez 120km/h. :D

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobr veter je tud pogosti dejavnik, ki vpliva na hitrost, ki jo motor doseže. Sicer pa imaš ti 2-takt in morš vedt, da bat potem ko ima okoli 10.000km za seboj ne gre več tako kot bi moral iti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobr veter je tud pogosti dejavnik, ki vpliva na hitrost, ki jo motor doseže. Sicer pa imaš ti 2-takt in morš vedt, da bat potem ko ima okoli 10.000km za seboj ne gre več tako kot bi moral iti.

ok ti se obrazložim

1ič motor 4420 km

2ič motor 4480 km

;)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ti se obrazložim

1ič motor 4420 km

2ič motor 4480 km

;)

in stevc prevrten za 10.000km nazaj ..... :slap: joke :P hecam se mal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in stevc prevrten za 10.000km nazaj ..... :slap: joke :P hecam se mal :D

ah kje ne verjamem :D

:topic: kva pol rs- ka od @kermi1 k je isti letnik kt moj, pa ima sam 1300km+ ???? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej rečeno je blo da je po zmoglivostih ta na zadnjem mestu med SM 125 klaso. Zdj se odločam med tomosom in tem sam se stvari bolj nagibajo k tomosu.

tomos 125sm pa yamahaxt125x mata cist enaki agregat samo tomos ima druge dodatne dele(auspuf brez katalizatorja-naj me keri popravi ce se motim,)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stevec je digitalni, ce pa prav kaze pa jaz nea vem,s katerim motorjem si se pa zadaj vozil???

Bratranc ma hondo civic in smo z njo za xtejo vozli in merli. Pa glih nevem kolk toti moped tak ne more iti ker ma malo moči (se mi zdi da 7 kw). To je pa preci majn kot dvotakne mašine istih kubikov. Pa tudi grejo okoli 120. Vsaj za dtjo ste tak napisali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če si napisu da je biu veter. Sploh pa 2-takt nima nič veze z 4-takt mašino kar se tega tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sam un MZ sm 125 je tut 4t, pa piše da gre s prve 115? al sem jst narobe razumu?

Mal pozn sam vseen... MZ ima trenutno najboljši 125 kubični 4T motor na tržišču. Razlika je v tem da ko ma večina 4T motorjev dva ventila jih ma MZ pa 4! Pa še neka razlika je da ma MZ neki Dohc ostali pa Ohc.

Mi lahko kdo razloži kaj je to?? :blink:

Tko da podatki o odprtem MZ-ju skačejo med 20 in 23 konjev!!

Ta motor bo čez 2 mesca pr men v garaži :yea1: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da je tist D - double zato tudi 4je ventili namesto 2h. Tud MZ ne gre nevem kolk k ga ma frend pa po ravnini max 110 tko da nevem kje vm 20-23KM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ga je odblokiru?

Kr MZ ma blokado moči pa še blokado obratov na 10500 se mi zdi.. Bom še enkrat preveru da bom ziher.

Drgač pa ma 20 km al pa mogoče še kakšnga več! Poglej malo po internetu pa boš gotov kej najdu.

Če pogledaš že samo v katalog boš videl da ima veliko boljš navor kot rečmo yamaha xt.

MZ- največji navor 11.7

xt- največji navor 9.5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa ima MZ to "blokado moči" :? Tisto glede blokade obratov pri 10500 pa drži, samo v tistem območju in višje ni nobenega navora več, samo mašino matraš :rolleyes: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje ma to blokado. Na testu sm prebrau samo to da jo ma. Pa če ne vržeš tistga avspuha s katalizatorjem vn ti bo najbrž tut precej moči vzel!

Še dobr da v dodatni opremi obstaja neki bolji avspuh! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sebring sam ni lihk kej preveč estetski .)

Najbolj neestetska je še cena.. okoli 80k :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače če se kdo zanima od fotra frend dela izpuhe ma doma mašine in je naredu bratrancu za na mitota in je velik bolši kot original kaj šele nardi za 4-takt. SKratka mere za mzja že ma k je pr mojmu frendu pomeru sam pol nevem zakj se je premislu. Sam ga bo usen naroču pr njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ma kdo poleg mene se taki motor na forumu??

naj se javi da se pogovorimo za kaksno furco :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boga drugač bi se lohk usi z SM 4-takt zmenil za furco. Jst dobim zdj v kratkem TOMOS SMa pa frend k je moj sosed ma MZja pa ti pa še edn mata XTja k sm vidu k se je ta tema odprla sta bla ti pa še edn. Pa še kdo bi se najdu. Sej najbolš da odpremo temo SM 125. Upam da ne bo meu kdo kej proti. A se strinjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!